Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Ma taj power usage ugasi skroz, šta će ti... A uđeš u battery usage, tamo gde je onaj grafik, pa ideš na 3 tačke i tu imaš optimization odnosno doze... Pa probaj da ga isključiš za viber

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ovako:posle par dana pacenja oko vibera,resio sam stvar.Po Djiloshevoj preporuci pisao sam im na twiteru i posle par razmenjenih mailova sa viber podrskom (trazili su mi komplet sve podatke o telefonu-model,verzija androida,dali sam 3G-4G,wi-fi, i jos svasta nesto)posalju oni meni "viberdroid"apk. fajl i da to instaliram i da im obavezno javim.I ja to odradim,medjutim nista se nije promenilo,apsolutno nista.I ja im to i javim.I evo vec drugi dan mi se ne javljaju.I ja uzmem i deinstaliram komplet viber,i ponovo ga instaliram.I opet isto!!!Ne prima poruke,sve dok ja ne udjem u njega,i tek posle desetak sekundi stigne poruka.

A dok sam deinstalirao viber,malo sam cackao tamo po apps,i vidim "allow background data usage" za viber mi je "on",a ispod ima "Allow unrestricted data usage" to mi je bilo na off.I onako bezveze i to drugo stavim na "on".I viber proradi. :type:

Da odmah napomenem da ta podesavanja uopste nisam dirao,ni ja ni bilo ko drugi,nije mi jasno kako se to promenilo,jel mesecima koristim viber na tom telefonu.I eto sad mi radi,bez problema.Bas cu posle i da ovima iz viber podrske napisem resenje,mozda nekom pomogne.
 
Žao mi je što nisu rešili, a opet nije bilo do njih, jer je to do tvog podešavanja telefona. Ja sam ih par puta cimao i uvek rešio, što za mene što za druge.

Važno je da si sredio [emoji1360]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pokušavam da ubacim duplikat viber aplikacije u rr rom. I pošto sam isprobavala malo više rešenja sa Google play-a ne mogu da aktiviram više na tom broju. Zna li neko koliko treba da prođe vremena da ponovo mogu da dobijem kod?

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Signal’s Moxie Marlinspike calls out Pavel Durov’s ‘Trump logic’

https://techcrunch.com/2017/09/18/signal-moxie-marlinspike-techcrunch-disrupt-sf-2017-telegram/


Marlinspike directly addressed the controversy that Telegram Messenger founder Pavel Durov stirred up earlier this year when he basically accused Signal of collaborating with the U.S. government.

“Pavel Durov wants to frame privacy as a question of trust. He has this sort of Trump logic that only billionaires can be trusted because they can’t be bought,” Marlinspike said.
 
Kad na Whatsapp-u postavim neko custom zvono ono se uopste ne cuje. Radi samo vibracija. Ima li jos neko ovaj problem?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima storage permission. Ali i dalje ne radi. Za poruke i ostale notifikacije custom zvona rade.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na IOS 11 više ne radi "Use Facebook Info" za WhatsApp. Izbacuje poruku da FB nalog nije konfigurisan na ovom uređaju. Apple je izbacio FB i Twitter iz povlašćenih aplikacija. Da li je neko uspeo ovo da reši i uvuče FB podatke u WA?
 
Ima li konačno neka fora za onemogućavanje adova na Viberu, posle obavljenog poziva? Izluđuje me a ne bih da instaliram obrađene apk, ko zna koje su verzije...

Tapatalk
 
Pozdrav,

kada pokrenem Facebook aplikaciju, ona mi ponudi da objavi moje slike koje se nalaze na memoriji telefona. Tražeći na netu video sam da je to zapravo auto sync. Medjutim ne mogu da nadjem za postojecu verziju aplikacije kako to isključiti, nalazim za neke starije verzije.
Verzija androida je Nugat.
 
A samo sam promenio broj telefona na nalogu.
25789a07ea22892d05d53e8953299b83.jpg
 
Pisi podrsci pre nego sto te blokiraju.
 
Viber je odjednom poceo da cuva kopije svake slike koju nekome posaljem, sada imam po nekoliko kopija jedne iste slike... Da li je ovo bug ili feature koji moze da se iskljuci?

Sent via Xperia Z5
 
Viber je odjednom poceo da cuva kopije svake slike koju nekome posaljem, sada imam po nekoliko kopija jedne iste slike... Da li je ovo bug ili feature koji moze da se iskljuci?

Sent via Xperia Z5
Nije bag. Čitala sam i na ani.rs, isto se dešava. Ne znam da li može da se isključi.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
a ja mislio da mi je to do novog telefona... dakle, ipak je do vibera...
nego, kako vam radi fb messenger? desava mi se po nekad da kad mi neko pise, ne izadje nikakvo obavestenje dok ne udjem u samu aplikaciju.. e sad da li je to do telefona ili do aplikacije, jos uvek ne znam...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Za u buduće, da se zna, uvek zaboravim a pročitao sam i nekoliko puta pitanja u ovom thread-u.
Dakle, ko radi backup/restore preko TB, WA mu neće vratiti aktuelan backup i ne postoji način da se poslednji , manuelni ili aturomatski backup, vrati (restore), osim da se odradi unistall WA, pa sve od početka.
To ko radi sve iz TB, kao ja.
Dakle, uzalud radite backup WA iz TB, jer poente nema.
 
To jedino ako se nešto promenilo u poslednjih mesec dana, godinama koristim tb da vraćam aplikacije i nikad problema sa whatsappom, sve vrati kako je bilo bekapovano
 
Pa ono backup user apps odradim, da mi sve aplikacije backupuje. Ili ako hoćeš samo neku aplikaciju onda klikneš na nju u listi i jednostavno dugme backup :)
 
Da,da upravo.to, ali meni se nešto volšebno odigrava :D
Zbog toga mi jednostavnije da nanovo instaliram WA. @druge apps I igrice mi uredno radi restore.
Jedino Tt mi pravi problem sa notifikacijama, ukoliko odradim restore iz TB, ne stižu notifikacije pa imam naviku da i njega manuelni instaliram..i onda sve radi normalno.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sam ja pisao ranije, mora se odraditi backup Android IDa (nalazi se u Settings Storage, odraditi backup te app) sa kojim su te aplilacije backupovane i posle se sve restoreuje (ide se na menu pa manage ID tako nesto).

Mislim da ovo ne radi (ne zna) 90% ljudi, nego posle rade clear data aplikacije jer ne stizu notifikacije.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno