Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Kada je desktop u pitanju, mislim da je Skype neprevaziđen kao all-round rešenje. S tim što Private chat nema sve te opcije. S druge strane, Telegram u desktop verziji i nema Secret chat. Meni je Telegram prosek kada su opcije u pitanju, pošto sam sve to već video kod drugih. Ne znam ko je šta prvi implementirao, ali Telegram je poslednji messenger koji sam instalirao. Već sam pominjao Element, koji je takođe sjajan, zbog widget-a pre svega, ali i bez toga ima dosta opcija. I Wire, koji u mobilnoj aplikaciji nudi baš dosta, ali u desktop malo manje. Ipak, kada su konferencije u pitanju, tu je odličan.

Tako da, izbor je ogroman ali ništa od ponuđenog ne valja :d Ko izabere bilo koji alternativni servis, kajaće se. Ko ne izabere ništa novo, kajaće se ;)
 
Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane :D



Meni je nepostojanje desktop klijenta najveći nedostatak, i to što web verzija zahteva da mobilna aplikacija bude online. S tim što bi trebalo da obe ove stavke budu rešene u toku godine. Zatim nemaju exploding/timed poruke i opciju za izmenu poslatih poruka kao i brisanje poruka sa svih uređaja (pošaljioca i primaoca). Tako da je po mom mišljenju još uvek daleko od idealnog servisa

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane :D



Meni je nepostojanje desktop klijenta najveći nedostatak, i to što web verzija zahteva da mobilna aplikacija bude online. S tim što bi trebalo da obe ove stavke budu rešene u toku godine. Zatim nemaju exploding/timed poruke i opciju za izmenu poslatih poruka kao i brisanje poruka sa svih uređaja (pošaljioca i primaoca). Tako da je po mom mišljenju još uvek daleko od idealnog servisa

Sve to je istina.
Čitam da je neko iz Threema tima pisao da exploding/times poruke nemaju smisao jer im se svakako može pristupiti iz nekog fajla. Ok, ali neka se oni pobrinu da do toga ne dođe, a nama krajnjim korisnicima je takav feature bitan, kao i Edit poruka.. Što se web verzije tiče, bio sam ubeđen da sam pročitao negde da je moguć chat bez da si povezan sa telefonom. Međutim, sada proverih, nije moguće.
 
Obaveštenje na njihovom kanalu od danas ;)

Today Is Data Privacy Day!

This annual awareness day is a reminder that privacy is valuable and needs to be protected online.

In case you don’t yet communicate with all your friends in a privacy-compliant manner, it is the perfect occasion to give away Threema: https://threema.ch/faq/gift

Visit our blog to find out why this year’s Data Privacy Day is a particularly important reminder for the EU Council. https://three.ma/dpd21en
 
Kratko, ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Threema je sada 2.99 dolara.
Čini mi se jeftinija nego ranije?


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
To je sledeći korak, s obzirom na nivo cenzure koji je krenuo od strane IT kompanija u US. Pri tome mislim na to da će da uklone FF, jer naravno da neće da diraju svoj Chrome.
 
Što bi ugasili, pa Google godinama donira novac FireFox-u tačnije njihovoj Mozila korporaciji!
 
Poslednja izmena:
Da bi Google bio podrazumevani pretraživač. Isto tako daju i Yandex-u i još nekima. I to im se isplati dokle god oni imaju značajan udeo na određenim tržištima. Kad toga ne bude bilo, neće ni plaćati. zato svi oni traže alternativne izvore prihoda

Ovde je očigledan problem Play store monopola. Meni nije jasno kako se velike kompanije (Epic, Samsung, Huawei, Amazon...) nisu udružile da naprave zasebnu prodavnicu koja će biti dostupna svima. Ovako ili zavise od Google-a ili svako gura svoje rešenje

Na temu enkripcije u popularnim IM (i mail) servisima - i EU je počela sa pričom da je backdoor potrban zarad naše sigurnosti
https://protonmail.com/blog/joint-statement-eu-encryption/
 
How to add and use stickers in the Signal messaging app
You do have the option to create your own custom stickers with the sticker creator feature in the Signal Desktop app, which is available on Mac, Linux, and Windows.
https://www.androidcentral.com/how-add-and-use-stickers-signal-messaging-app

Stickers FAQ: https://support.signal.org/hc/en-us/articles/360031836512-Stickers


Welcome to Signal Stickers, the unofficial directory for Signal sticker packs. You can filter packs by title, author, or tags. Follow https://twitter.com/signalstickers on Twitter to stay tuned for new packs!

https://signalstickers.com
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje... Danima mi stižu propušteni pozivi na viber sa pozivnim brojevima +372, +337, +792, +790. Verovatno prevara, ali zanima me da li se još nekome ovo dešava i šta bi moglo da se uradi? Da izbrišem viber pa ponovo da instaliram?
 
To sam odmah uradio ali čak i tako, pojedini propušteni stižu od istog broja koji sam blokirao. Čudo jedno.
 
Jedno pitanje... Danima mi stižu propušteni pozivi na viber sa pozivnim brojevima +372, +337, +792, +790. Verovatno prevara, ali zanima me da li se još nekome ovo dešava i šta bi moglo da se uradi? Da izbrišem viber pa ponovo da instaliram?
Da nisi narucivao Ledger od proizvođača?

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Mene stric kad zove iz Italije, sa ne smart telefona, jako cesto mi poziv stigne na viber sa tako nekog random broja.
Pa sam citao da kao neki provideri na taj nacin sebi smanjyju trošak.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Izašla nova verzija Threema app
8c694bcca4fd4271d8f0bad2cc19c122.jpg


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
To ,jedno te isto, vrte već 3 zadnja update-a.
Ništa novo.
 
Mali off
koji mikrofon kupiti za viber ili kombo sa slušalicama može li bilo koji ili ima nekih preferenci
Na primer da li bi radile Logitech H130 ili imate neki budžetski predlog
image_2021-02-04_192159.png
 
Juče ugasio WA, rok je bio do 8.
Neka, hvala. Znam za jadac :cool:
 
Nije do 8. pomerili su za maj (15. čini mi se). Ja se sad spremam da vidim koji će IM servis najbolje raditi na LineageOS-u, bez FCM-a (play services), pa da vidim šta da stavim kao primarni IM/VoIP program. Hteo sam Signal, ali mislim da on malo brljavi bez Google servisa.
 
Bio je 8. ,zato sam i napisao da znam za jadac. Mislim da su odložili za maj mesec.

Zar ne možeš da iskoristiš Threema u tu svrhu? Ja sam na PE, nisam još krenuo Google da zaobilazim, što se FCM tiče, IMs koristim u privatne svrhe, nisam dev.
Threema ne koristi GCM/FCM, ima svoj server, što se backup-a tiče, naročito mi se sviđa što kod Threema možeš sve interno, na HD/flash da odradiš.
 
Jedno pitanje... Danima mi stižu propušteni pozivi na viber sa pozivnim brojevima +372, +337, +792, +790. Verovatno prevara, ali zanima me da li se još nekome ovo dešava i šta bi moglo da se uradi? Da izbrišem viber pa ponovo da instaliram?
Nije to prevara, zove te neko iz inostranstva, a uključeni su ti Viber in pozivi.

Isključi tu opciju u Viberu (Settings --> Calls and messages).
Što reče @zholinho na taj način operateri dosta smanjuju svoje troškove, ali pozivi stižu sa nekih suludih brojeva i prave zabunu u komunikaciji, npr. ne možeš uzvratiti poziv ukoliko propustiš da se javiš.
 
Nije to prevara, zove te neko iz inostranstva, a uključeni su ti Viber in pozivi.

Isključi tu opciju u Viberu (Settings --> Calls and messages).
Što reče @zholinho na taj način operateri dosta smanjuju svoje troškove, ali pozivi stižu sa nekih suludih brojeva i prave zabunu u komunikaciji, npr. ne možeš uzvratiti poziv ukoliko propustiš da se javiš.
Možeš, ako uplatiš Viber kredit.

Pratim neke grupe, pa ne mogu /za sada/ ,inače mi je Viber sledeći na spisku za za odstrel.
 
Nije to prevara, zove te neko iz inostranstva, a uključeni su ti Viber in pozivi.

Isključi tu opciju u Viberu (Settings --> Calls and messages).
Što reče @zholinho na taj način operateri dosta smanjuju svoje troškove, ali pozivi stižu sa nekih suludih brojeva i prave zabunu u komunikaciji, npr. ne možeš uzvratiti poziv ukoliko propustiš da se javiš.
E hvala na informaciji, sada sam to zagasio, samo mi i dalje nije jasno ko bi me to zvao sa tih destinacija :) A nije ni bitno.
 
@banexbanex fora je sto ko zna koja destinacija je u pitanju. Ja sam imao poziv iz Italije, a bili su brojevi iz Engleske i Kine.
 
Zaključio sam da kada koristim Threema web verziju, da mi se baterija prazni neneormalno brzo, tj. onda je to apliakcija koja najviše troši. Tako da mi je neupotrebljiva za svakodnevnu upotrebu kao primarni IM servis. Ima li još neko slična iskustva? Pretpostavljam da će se to promeniti kada i web/PC verzija bude zaseban klijent
 
Da li je moguće da telegram kontakte koje sam izabrao da snimim i želim da ih sačuvam nekako sinhronizujem sa Google Contacts?

Na telefonu sačuvane telegram kontakte ne vidim u imeniku. Samim tim, one se i ne sinhronizuju sa Google Contacts. Znam da telegram kontakte drži u svom obliku, ali imam tu neke nove ljude koje bih želeo da imam u svom jedinom imeniku a to je Google Contacts.

U podešavanjima telegrama uključena sinhronizacija kontakata.
u podešavanjima telefona uključena je sinhronizacija telegrama ali ne mogu da biram šta sinhronizujem.

Any hint? 🤪
 
Sačuvaj sve kontakte u Google aplikaciju,imaćeš ih i u Telegramu.
 
Nazad
Vrh Dno