Šta je novo?

Nokia Lumia 520

E ako je WP prekomplikovan, sta je iOS? :D ili Android? :D
 
Mislio sam generalno, kombinacija hardvera i softvera je toliko komplikovana da moraju da se desavaju neki bagovi, ali svaki OS mora da ima neki sistem za ubijanje tih aplikacija koje se zakucaju..
 
Opet sam izvadio bateriju jer sam vadio i SD karticu, da vidim da li ona pravi problem..
 
Znači nisi probao samo reboot?

Neko moje mišljenje je da ako se problem rešava samo vađenjem baterije, da je deo hardware-a u pitanju. (nevezano za prvi put, prvi slučaj) Sve dok zabagovani deo hardware-a dobija "struju", ostaje zaglavljen verovatno i troši bateriju bezveze. Izvadi se baterija, zabagovani deo nije više pod naponom, "odbaguje" se i stvari se vrate u normalu. Mislim da je većina nas ovako misli.

Sledeći put, probaj samo reboot. Valjda si time i ubio "aplikaciju". :D Bude li opet morala da se vadi baterija, uveren sam da je do hardware-a, pa predlažem reklamaciju i ne vadi bateriju, čisto da se uvere. (da ne bude ovako: ko je bre onaj malac, ne zna on ništa o telefonima, ma flešnućemo ga samo :D) Verovatno si pojedinačan slučaj.
 
Tesko da sam pojedinacan slucaj lol :) Pogledaj one linkove sto sam kacio, ima slucajeva koliko hoces. Aplikacije koje se zakucaju se cak ni rebootom ne odbaguju, mora ili soft reset ili vadjenje baterije, sto je jedna te ista stvar al me mrzelo da trazim kako se radi pa sam vadio..
 
wt92.jpg


nojWx.gif
 
Sto sam primetio jednu sitnicu koja me odusevljava, verovatno vazi za sve nokie, ovaj punjac njihov, kad god ga uzmem u ruku uvek mi tacno legne na ony pravu stranu usb-a, nikad ne moram da okrecem :D
Ne znam na koju foru ali svaki put je tako :)
 
Kupio sam ovaj telefon i totalno sam razočaran! :lupko:
Jeste da sve brzo i glatko radi, dobro se čuje, ali podešavanja su mu katastrofa, telefon je idealan za ljude koji pojma nemaju jer ne mogu ništa ni da promene ni da nešto zaj..!
Glupost! Kad ne možeš ama ništa da čačkaš i menjaš, ne možeš jačinu da promeniš sem na tasteru!?
Kad se prisloni na nešto ne čuje se kad zvoni jer se zvučnik totalno zatvori!?
Baš me je razočarao! Ipak je Android platforma za ovo spejs-šatl! :mad:
 
Poslednja izmena:
Dobro si se raspitao pre kupovine :d
 
Izgleda. :wall:
:):):)
 
Kupio sam ovaj telefon i totalno sam razočaran! :lupko:
Jeste da sve brzo i glatko radi, dobro se čuje, ali podešavanja su mu katastrofa, telefon je idealan za ljude koji pojma nemaju jer ne mogu ništa ni da promene ni da nešto zaj..!
Glupost! Kad ne možeš ama ništa da čačkaš i menjaš, ne možeš jačinu da promeniš sem na tasteru!?
Kad se prisloni na nešto ne čuje se kad zvoni jer se zvučnik totalno zatvori!?
Baš me je razočarao! Ipak je Android platforma za ovo spejs-šatl! :mad:

Kako smeš to da kažeš WP je savršen. Kome trebaju opcije? Zašto bi nešto menjao na telefonu?
 
Kupio sam ovaj telefon i totalno sam razočaran! :lupko:
Jeste da sve brzo i glatko radi, dobro se čuje, ali podešavanja su mu katastrofa, telefon je idealan za ljude koji pojma nemaju jer ne mogu ništa ni da promene ni da nešto zaj..!
Glupost! Kad ne možeš ama ništa da čačkaš i menjaš, ne možeš jačinu da promeniš sem na tasteru!?
Kad se prisloni na nešto ne čuje se kad zvoni jer se zvučnik totalno zatvori!?
Baš me je razočarao! Ipak je Android platforma za ovo spejs-šatl! :mad:
Eto, moj android telefon ima zvučnik na ledjima i kada se položi, ne čuje se toliko glasno. Ubedjen sam da je operativni sistem pravi i jedini krivac za to.
 
Ne znam sta covek prica, zvucnik na istom mestu kao i na vecini telefona a i jacina zvuka kad zvoni.. Ocigledno ga u srce pogodi sto nije mogao da stavi neke iPhone ikonice :)
 
Ne znam zasto ste se uhvatili za to sto je ocigledno nepotrebno napisao pa je ispalo kao da je polozaj zvucnika mana WP os-a :d

Ja bih se ipak malo vise zamislio oko svega ostalog, ne menjanja ikonica nego oko nekih podesavanja koji dumb telefoni imaju vec deceniju ako ne i duze.
 
Evo posle 3 dana, novi utisci, možda i nije loš telefon, baterija je OK (kad sam ga drndao - 2 dana, a sad sa umerenim radom već 3 dana!), zvuk takodje kad se priča izuzetno čist, nema lagova pri radu.
Realno, mana je ta što malo ima opcija za čačkanje i podešavanje (pogotovo me nervira to za zvuk), a ja volim da eksperimentišem, ali nema veze, navićiću.
Viber radi OK, whatsup takodje, malo me nervira kod pozivanja i primanja poziva mnogo je škrto uradjeno, ali privikavam se.
Nisam rekao da je problem u opertivnom sistemu što je zvučnik na dnu, već je stvarno nezgodno napravljeno, trebalo je malo da se izdigne taj deo da bi se čulo, ovako, kad ga stavite na podlogu kao da nema zvučnik!
Namestio sam da mogu da za kontakte menjam zvukove koje sam ja ubacio, kako da namestim i za poruke moje zvukove?
Sve u svemu, ovaj i LG L9 su idealan par u mojoj torbici. :,,:



A što se tiče iPhona i njegovih ikonica, niti bih uzimao iPhone, niti bih stavljao njegove ikonice! Telefon od 500 evra nositi u Srbiji, za mene je najveći snobizam, kad vidim likove koji se voze busom i tramvajem, a nemaju za kartu, već se švercuju i kukaju kada ih kontrola nahvata, a pri tome nose fon od 500 evra, šta da kažem... :hair:
 
Poslednja izmena:
E krastavac 3 dana, jedino ako ne koristis net uopste. Ja maks 2 dana, sto mi je ok. Sta je skrto pri primanju i pozivanju? :D Ton poruke ne mozes da promenis, ako mislis na neki van fabrickih, mozda mozes razlicite za razlicite kontakte..
To za podlogu i zvucnik nemam pojma na sta mislis, najnormalnije se cuje..
 
Ne svidja mi se što nema veliki taster slušalice, nego mora da nabadam, a imam ruke ko lopate!
Net slabo koristim na fonu, imam tablet, eventualno ako mi baš zatreba, ovo mi je drugi telefon i uglavnom služi za pozivanje i poruke i otvaranje dokumenata.
Ne znam, kad ga stavim na ravnu podlogu baš mu se priguši zvuk, ali ima i za to rešenje, stavljaću ga na ekran.
Jel radi kod vas opcija sa dvoklikom na ekran da se uključi ekran? Ako radi kako se podešava?
 
To dolazi sa Amber apdejtom al moguce da nece biti za 520, a i trosi bateriju fino koliko vidim po netu..
 
Sta ce ti tvoji tonovi za poruke, imas nokia sound 1, sound 2, sound 3.... :D
 
Narode, molim vas ko ima iskustva sa ovom Nokiom, treba mi savet.
Naime, suludo je davati preterni novac za mobilne telefone. Prethodna mi je bila Nokia e5,i napatismo se i ona i ja. Kupljena nova u zvanicnoj radnji. Inace citav zivot koristim Nokie. Sada se dvoumim izmedju nokie lumie 520 i Lg optimus l7 2. Iskreno, zavisnik sam od interneta, radia i fotki,ali me je smorilo kad sam videla da ova nokia nema blic pa me samo zanima (posto nigde ne mogu da pronadjem taj podatak) da li postoji sansa da pomocu nekih aplikacija nocne slike budu ok,uprkos nedostatku blica? I koliko su te slike zaista lose, obzirom da su po dnevnom svetlu odlicne? Takodje i taj radio... NEki kazu ima ga, neki kazu ne. U Nokii su mi rekli da ima, vise ne znam kome da verujem (ne mogu da isporbam jer u koju god prodavnicu da udjem, oni ili nemaju ovaj mob ili je samo u pitanju maketa koja je izlozena). Volela bih da isporbam i Windows mobile,ali se plasim da u izvesnom momentu aplikacije ne krenu da naplacuju kao fora trial period... I sigurno je Android i dalje vodeci,ali vidim da su neke jake kompanije vec krenule sa novim modelima koji podrzavaju upravo WM. Hvala unapred! Zeljno iscekujem vase odgovore :)
 
Mogu da ti odgovorim da u mraku ne ocekujes nista. Blic (LED) je blic kakav god bio. 520 nema onu savrsenu nokia low light kameru, tako da od toga nema nista. Ipak je ovo budzetski fon, tako da nemoj puno toga da ocekujes. WP8 lepo radi. Najbolje da vidis sta ti treba od opcija posto WP manjka, pa ako mozes da predjes preko toga... Go for it :)

Opet L7 II ima bateriju koja traje i traje i traje. Ima Blic. Ima FM radio. Sve sto ti odgovara ima ovde. E sad opet kazem ako mozes da predjes preko nekih stvari. Losijih slika, baterije koja zna nekad da se pogubi (evo Boris je svedok) nece nista vise da ti traje nego kao na Androidu. Cak na L7 II traje mnogo vise od telefona koji kostaju 300-400-500 eura.


Na kraju krajeva, pitas u pogresnoj temi. Ovde ce ti se javiti vecinom WP korisnici. Neces moci da dobijes realnu sliku o Androidu. Suparnicki tabor :p

Najbolje da pitas u sta da kupim, odeljku na forumu.
 
Mislio sam na double tap, izgleda da su ga izbacili za neke modele
 
Kakva poboljšanja donosi Amber?
 
Narode, molim vas ko ima iskustva sa ovom Nokiom, treba mi savet.
Naime, suludo je davati preterni novac za mobilne telefone. Prethodna mi je bila Nokia e5,i napatismo se i ona i ja. Kupljena nova u zvanicnoj radnji. Inace citav zivot koristim Nokie. Sada se dvoumim izmedju nokie lumie 520 i Lg optimus l7 2. Iskreno, zavisnik sam od interneta, radia i fotki,ali me je smorilo kad sam videla da ova nokia nema blic pa me samo zanima (posto nigde ne mogu da pronadjem taj podatak) da li postoji sansa da pomocu nekih aplikacija nocne slike budu ok,uprkos nedostatku blica? I koliko su te slike zaista lose, obzirom da su po dnevnom svetlu odlicne? Takodje i taj radio... NEki kazu ima ga, neki kazu ne. U Nokii su mi rekli da ima, vise ne znam kome da verujem (ne mogu da isporbam jer u koju god prodavnicu da udjem, oni ili nemaju ovaj mob ili je samo u pitanju maketa koja je izlozena). Volela bih da isporbam i Windows mobile,ali se plasim da u izvesnom momentu aplikacije ne krenu da naplacuju kao fora trial period... I sigurno je Android i dalje vodeci,ali vidim da su neke jake kompanije vec krenule sa novim modelima koji podrzavaju upravo WM. Hvala unapred! Zeljno iscekujem vase odgovore :)

Taj LG je izuzetno los izbor..ima los cipset...gledaj neki drugi Android ili razmotri i Lumiu 620...ona ima blic, ali nema FM radio, niti ce ga imati ni posle Amber update-a..
 
Ja imam l7 II ,telefon je odlican ,s obzirom da sam ga na PIS 500 platio 6800 :) ali tel se ne ponasa bas kao.dual core ,tako sto se tice surfovanja netom ,nokia je bolje resenje ,e sad nikako ne razumem ljude koji se raspituju za lumiu 520 a oni mu ponude i 620 ,tako i ovi u telenoru ,pa ljudi razlika je skoro 10 000 din .
 
Ima blic i ClearBlack display :)
 
Znam ja odlicno sta sve ima ,al je zato mnogo skuplji i nerealno je ponuditi ga nekom ko se razmislja izmedju l7II i lumiu 520 :)
 
Nazad
Vrh Dno