Šta je novo?

Nokia Lumia 520

U telenoru da.. Imao sam neki bag, ja mislim sa gps-om i/ili mapama, izgleda da se zakucalo u pozadini i sabilo mi bateriju jako brzo. Al to je to, za ovih otprilike mesec dana koliko imam..

Da li si resio taj bag i kako? Ja sam iskljucio lokaciju ali i dalje ide baterija poprilicno brzo...
 
Ne znam sta je tebi brzo, ovo je bilo bas primetno tipa 1% baterije na svakih 5 minuta recimo, bez ikakvog koriscenja. Posle vadjenja baterije se sve vratilo na normalu. Doduse nisam ponovo testirao da li ce opet da se desi.
 
Zanima me da li ovaj telefon ima neki veći bag koji se javlja kod većine korisnika?

Šta mu je mana a šta prednost, čitao sam malo temu ali su dosta oprečna mišljenja. Vidim da se pominje loš ekran i neki lag u radu.
 
Prelistaj prethodnih par stranica ja sam dao sto iskrenije moguce utiske :)

Dakle posle skoro mesec dana, ja sam bas zadovoljan, sa onim popustom sto je bio u Telenoru, telefoncina za tu kintu.. Samo sam taj bag sa gpsom imao i nadam se da ga nece vise biti. Inace telefon leti, nema random lagova odnosno nema da te iznenadi neki zastoj pri otvaranju aplikacije, ako je za neku aplikaciju sekund, dva za otvaranje, tako ce uvek i biti..

Mana je sto ekran nema onu zastitu od mascenja i prasine pa ga moras cesto briskati, ekran je meni vise nego dobar sto se tice rezolucije i velicine, 4" je za mene taman. Doduse iako je IPS uglovi vidljivosti su cudni, menja boje kako ga okreces :) Ostale mane su vezane za WP8, ne za sam telefon.. a o tome sam pisao u WP8 temi..

Ako te nesto konkretno interesuje pitaj slobodno..
 
Poslednja izmena:
Opet se desilo nasumicno nestajanje baterije, pocelo juce po danu, mislio sam da je od upotrebe, iako je po bench standardima bila bas light upotreba. Kad sam lego oko 03:00 bio je na 33% i evo docekalo me to da me zove ortak na fiksni, sto sam nedostupan!
Sad sam vec opasno po*izdeo. Ovaj put nisam pipnuo GPS tako da pojma nemam sta je sad izazvalo ovo. Od aplikacija koristio ono sto inace svaki dan koristim.
Ovo je nesto do WP8 sigurno, jer sam nailazio na razne modele kojima se ovo desava..
 
Verovatno ne valja stock ROM, probaj neki custom :p
 
A možda je problem u kernelu ;)
 
Dugo sam gledao razne lumie i izbor mi je ostao izmedju ovog modela i L800. Sada kod ovog nemam blic (a slikao bih i nocu) ali imam noviji WP8, a kod L800 imam blic (i jacu kameru) ali ne i WP8.
Sta se vise isplati od navedena dva, s'obzirom da nisam preterano zahtevan korisnik i da me mnoge aplikacije bas i ne zanimaju?
 
Dugo sam gledao razne lumie i izbor mi je ostao izmedju ovog modela i L800. Sada kod ovog nemam blic (a slikao bih i nocu) ali imam noviji WP8, a kod L800 imam blic (i jacu kameru) ali ne i WP8.
Sta se vise isplati od navedena dva, s'obzirom da nisam preterano zahtevan korisnik i da me mnoge aplikacije bas i ne zanimaju?

Lumia 620.
 
Dugo sam gledao razne lumie i izbor mi je ostao izmedju ovog modela i L800. Sada kod ovog nemam blic (a slikao bih i nocu) ali imam noviji WP8, a kod L800 imam blic (i jacu kameru) ali ne i WP8.
Sta se vise isplati od navedena dva, s'obzirom da nisam preterano zahtevan korisnik i da me mnoge aplikacije bas i ne zanimaju?

A da skupiš malo para za 620?
 
Pa znam za 620, i prvo bih nju uzeo. Ali prvobitni budzet sam vec prosirio za 520/800 tako da nemam mogucnosti za 620 :/
Samo biram izmedju ova dva
 
Pošto je mobilni svet skroz van pameti sa cijenama, da li neko zna u ovom momentu koliko su cijene na crno lumie 520/620/720 ?
 
Zašto bi uzeo na crno kad možeš polovan sa garancijom operatera?
Idi na mobilni svet oglasi i nađi fon koji te zanima :)
Imaš i ne korišćene, a i stare dan-dva.
 
Poslednja izmena:
Zato što je kod telenora prošla akcija i zato što ću ići na opciju 50% popusta za pretplatu jer mislim da mi se tako više isplati.
 
Ja ne mogu sad mirna srca ljudima da preporucujem dok ne saznam zasto se ove gluposti sa baterijom dogadjaju..
 
Priznaj da si mislo kada pređeš sa androida na ovo čudo da nećeš imati takvih problema :D
 
Fazon je sto mi se nije to nijednom desilo za 3 godine na 2.2.1 Androidu :) Ali gledajuci razne teme izgleda da sto novija verzija OS-a to vece sanse za te gluposti..

To je to verovatno: http://wmpoweruser.com/the-wp8-stuck-process-battery-drain-issue-causes-wide-spread-complaints/

http://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/1inu7h/the_battery_life_on_my_lumia_920_fluctuates/

Sounds like on the days you lose battery quickly that you have a stuck process. A reboot will fix it. This is an ongoing problem with WP.

Last night, I put my 820 on battery saver, wi-fi and data off, and left it there for 7 hours, and it was flat this morning! Anyone know what could have caused it? I have location services on all the time, but it shouldn't work if data + wi-fi are off

- This is an issue Microsoft needs to fix. Apps are supposed to be closed within 10 seconds if they keep on processing after they are left. Somehow it seems like Windows Phone doesn't terminate the app as it's supposed to, but keeps it running forever, until the phone is rebooted.

This issue seems like it has been around since the release of WP8, because I remember similar posts being created back then. It's ridiculous Microsoft still hasn't fixed it (same with the Other Storage problem, no fix)

Every so often, an app or a process can get stuck in a loop - and it can cause the battery to drain very quickly. It's not just a WP8 problem either, it happens to me over here on Android from time to time.
Samo sto meni ni reboot nije pomogao prvi put, samo vadjenje baterije..
 
Poslednja izmena:
Ali je isto tako velika šansa da ih rešiš :)
 
Većina ljudi ima problem jer stalno nešto čačka, ja sam prošao sve verzije androida osim sada 4.3 i nikada nisam imao ikakvih problema, ali ja diram samo ono sto me zanima i znam.
 
Sad cujem da moze biti i do SD kartice.. Da odredjeni modeli baguju i crpe bateriju (covek prijavljuje i na S2 da mu se to desilo). Treba napraviti aplikaciju pogadjalicu "guess what drains it!".
 
Poslednja izmena:
Sad cujem da moze biti i do SD kartice.. Da odredjeni modeli baguju i crpe bateriju (covek prijavljuje i na S2 da mu se to desilo). Treba napraviti aplikaciju pogadjalicu "guess what drains it!".

Instaliraj BBS i pošalji mi dumpfile :p
 
Poslednja izmena:
Pa bilo bi čudno da je isključivo do OS-a. Po tom principu, trebalo bi svi telefoni da se isto ponašaju (ili bar konkretno sve L520). Moguće da je neka aplikacija u pitanju ili eto, ta SD kartica na primer.
Meni je ponašanje baterije jedna od najvećih prednosti WP telefona i mislim da je u najgoroj mogućoj situaciji L720 prebacila 1 dan. Često se desi da preko noći tokom spavanja opadne samo 1% baterije.

Nego, imam jedan trik da podelim koji bi trebalo da važi za sve Lumija telefone (tj. koje su od napravljene od onog polikarbonata).
Ako su vam leđa telefona mat tipa, sigurno su do sada pokupila litre znoja, masti i svakave prljavštine. Na kraju, praktično izgledaju kao da su glosi tipa i telefon poprilično kliza u ruci. Ja sam probao sa čišćenjem pomoću tečnog sapuna, alkohola i nikako nisam uspeo da ih vratim u prvobitni izgled.
Najbolje rešenje je da uzmete gumicu za brisanje (onu školsku) i počnete da trljate/brišete. Nakon temeljnog "brisanja", obrišite alkoholom i telefon će biti kao da je izašao iz fabrike. :)

Ako neko ima sličnu epizodu za "Đurine kućne čarolije" nek je objavi. :)
 
Pa ja sam mislio da je to odavno poznato za gumicu i čišćenje :)
 
Pa bilo bi čudno da je isključivo do OS-a.

U ovom slucaju zakucanih aplikacija sto sam okacio linkove, jeste do OS-a, odnosno on mora biti jedini krivac. Sta sad ako se aplikacija zabode, OS mora to prepoznati i ubiti je skroz. Mislim de*ilizam, jesu postali prekomplikovani telefoni ali bar takve neke mere zastite moraju postojati..
 
Nazad
Vrh Dno