Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Da je sporije, sporije je. Mada koliko sam video vreme koje developeri ulazu u optimizaciju aplikacija je nikakvo (viber radi brzinom puza, tt nije nista bolji).
Takodje ima aplikacija kod kojih nikad nisam video resuming screen, sto znaci da se to moze izbeci ako se pravilno koduje app.
Da dev. uloze vremena bilo bi po meni mnogo bolje iskustvo, mada mislim da nikad nece biti brz kao android.
 
Nije sto se zovem Boris :d, ali sinoc sam napunio telefon do 100% da bih jutros ustao i skontao da je ugasen. Prvo sam pomislio da ga nisam kojim slucajem ja ugasio nocas u bunilu sna, ali nece da se upali. Vadio sam i vracao bateriju i nece... sve dok ga nisam prikopcao na punjac i skontao da mi je zaista tokom noci otislo 100% baterije :shock:.
 
Pu pu sotono! Ajd u vodu!
 
Gremlini... Nista drugo. Bia je vrela baterija, ali u battery saver-u nema naznale da sam ostavio nesto upaljeno.
 
Ljudi stvarno nemam pojma. Komentare na B92 mi otvara za dve sekunde, hoce nekad da se zaglupi pa "nema komentara", izadjem i udjem ponovo i odmah otvori. TT jeste malo trom (mada brzi od stare verzije) ali nista strasno, ima tog cekanja od nekoliko sekundi ali nije toliko drasticno. Otvaranje vibera, skajpa i ponekad here mapa je kriminalno, to stoji. To je do programera, jer imam neke programe koji rade brzo, kako treba. I da, nikad drain nisam imao, da ne ureknem sad...
 
Ma nisam ni ja imao drain nikada do nocas.
Inace sto se tice tih aplikacija meni rade kako kad. Nekada bude 2-3 sekunde, a nekada duze.
 
Мало је меморије остављено за апликације, а много за систем (зато и ради брзо), зато се споро учитавају и имају онај екран Учитава се кад се враћаш у апликацију. У 8.1 су мало изменили у односу на 8.0, мало је другачије распоређена меморија и сад кад се вратим из апликације на почетни екран, мора да учита квадратиће, јер их не држи у меморији.
Код андроида је другачије, он убија све апликације, па чак и почетни екран, ако му затреба меморије. И зато на неким Андроидима, после неке игрице нпр., мора поново да се учита почетни екран и кад се улази у поруке споро иде.

Једноставно 512МБ је мало за паметни телефон, небитно да ли је Вин или Андроид.
 
Takoe. Sad mi bio ortak sa Desire 300 i mogu vam reci da su tu negde po brzini, mozda je 520 malo brzi u nekim slucajevima, osim Vibera. Ali zato kad je poceo da skroluje u porukama, trzalo je, toga nema kod nas.
 
Takoe. Sad mi bio ortak sa Desire 300 i mogu vam reci da su tu negde po brzini, mozda je 520 malo brzi u nekim slucajevima, osim Vibera. Ali zato kad je poceo da skroluje u porukama, trzalo je, toga nema kod nas.

520 има много бољи процесор и графичку, нису баш за поређење.
 
Pozdrav! Da li ima informacija o zvanicnom apdejtu WP 8.1? Ako nece skoro, da instaliram WP 8 jer mi na IE kada surfujem i pri ucitavanju pocne da treperi i samo izadje, kao i na YT mi cesto izbacuje Decode error. I kako bih mogao vratiti na WP 8?
 
To sto ti se desava definitivno nije normalno.. A 8.1/cyan nadam se da cemo svi imati do kraja jula..
 
Jel zna neko da li moze da se podesi samo 3g prijem? Trazio sam, ali nasao samo ono u podesavanjima da se odabere najveca brzina mreze, ali ne moze da se namesti samo na 3g.. Skontao sam da ima H+ signal kad ga otkljucam, ali cim udjem recimo u IE on se prebaci na Edge.
 
Meni u highest connection speed stoji samo 2g i 3g..
 
Pa da, ali kad stavim na 3g, uglavnom se prebaci na 2g, ako je 3g signal malo slabiji, bude 3g na 2-3 crtice, a on ga svejedno prebaci na 2g. Pa nisam uspeo da nadjem da koristi iskljucivo 3g.
 
Pa slab ti je signal, povremeno se izgubi, normalno da se onda prebaci na 2G jer nema više 3G.
Šta je tu čudno?
 
Pa da, to je normalno ponasanje, znaci da ti nije dobar signal tu gde si, i da se zato prebaci na 2G da ne bi skroz ugasio konekciju.. Drzi onda 2G stalno, jer to konstanto prebacivanje sa 3g na 2g ubija bateriju..
 
Nije sto se zovem Boris :d, ali sinoc sam napunio telefon do 100% da bih jutros ustao i skontao da je ugasen. Prvo sam pomislio da ga nisam kojim slucajem ja ugasio nocas u bunilu sna, ali nece da se upali. Vadio sam i vracao bateriju i nece... sve dok ga nisam prikopcao na punjac i skontao da mi je zaista tokom noci otislo 100% baterije :shock:.

Evo i meni se desilo tokom noci to, samo sto je baterija bila na nekih 60%.
 
Evo i meni se desilo tokom noci to, samo sto je baterija bila na nekih 60%.

Meni se nije ponavljalo, ali sam primetio neki dan da mi se u nekim trenutcima pali GPS bez razloga... izlazio sam iz nekog lokala i gledao notifications kada sam skontao da se pojavila location ikonica gore, tako je stajala jedno 5-10 sekundi i nestala. Da li se to desilo te veceri ili je uploadovao mozda neke klipove sto sam snimao na OneDrive, uopste ne mogu da provalim. Ali cu svakako da probam da napravim koji klip pa da ostavim telefon preko noci van punjaca da vidim hoce li ga isprazniti jer imam mali UL speed na ADSL-u.

Edit: E krastavac. ode 666!
 
Ja sam od kad pisao da se gps pali sam od sebe ,meni se to nekad desava i vise puta na dan.
 
Ja sam od kad pisao da se gps pali sam od sebe ,meni se to nekad desava i vise puta na dan.

Zagledao sam tamo po procesima sta bi moglo biti,ali mrka kapa, cak mi je i palo na pamet da nije ono open WIFI mapiranje, ali to mi je bilo iskljuceno kada sam proverio. Pogledaj da nije kod tebe ukljuceno?
 
Gde se to nalazi ,ne znam na sta mislis tacno ,meni je palo na pamet da aplikacija za vreme pali automatski gps da bi osvezila prognozu.
 
Odes u WIFI settings, pa imas opciju send information about Wi-Fi connections to help discover nearby Wi-Fi.
A prognoza mislim da ide putem IP-a, jednostavnije je tako ili ako neces da te lociraju samo podesis rucno grad za koji hoces info.
 
Ukljuceno ,pa da ali ja sam podesio da me nadje preko gps-a ,pa reko da nije zbog toga.
 
Cek, cek, jesi sada ukljucio taj Wi-Fi discovery ili je bio ukljucen?
 
Ne znam da li to zelis ili ne... mislim nemas koristi od toga osim sto navodno pomazes drugima da na osnovu tvojih gps podataka pronadju najblizi funkcionalan Wi-Fi. Ja sam iskljucio bas zbog baterije i lokacije.
 
Da ti kazem iskreno ,ne pamtim kad sam usao u tu opciju ,iskljuceno :D
 
To te pita da upalis ili ugasis prilkom prvog paljenja telefona - setup-a.
 
Izmedju ostalog da... sad sam bas pogledao kada sam kacio attachment sliku sa OneDrive-a na jednu temu ovde da na slikama postoji location opis, a ne secam se da li sam koristio kameru tada. U slucajevima kada mi je rucno ugasen GPS ne pali se sam, ali meni je always on zbog Cortane zadnjih dana, pa ga onda svaka aplikacija koja koristi neke location based servise pali po svojoj potrebi. Kontam da je jedino resenje da bude rucno ugasen i da se pali samo po potrebi.
 
Nazad
Vrh Dno