Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Pa ako stvarno ne podrzava double tap to wake onda se nikako ne isplati :)
 
Nije bas da nema veze sa parama. Za vise ce on prodati novu 630 nego ti koriscenu 520, eto razlike. Ako on hoce, ja bih se zamenio da sam na tvom mestu.
 
Ma da, hoce, u principu moj je predlog bio, kad vec nece sebi da uzme fon.. A za pare mu svejedno.. :) Zahvaljujem na odgovorima.
 
Hajmo ljudi, stiže mi večeraske 520 iz telekom boxa, moj prvi windows phone (do sada sam bio okoreli Symbian fan :) ), drug ima 820 pa sam malo od njega pokupio nešto, ali nedovoljno, tako da mi trebaju osnovna uputstva za podešavanja (preporuka za region + eventualno neka slična korisna podešavanja) i must have aplikacije, u što manje reči :)

Trudio sam se da iščitam celu temu ali se smorih na pola, puno postova "ili ili" ...
 
Ne mogu uopšte da se povežem na svoj hotmail nalog... odradio sam factory reset pošto je ova čačkala nešto u telekomu, tako mi reče zet, on je bio po telefon...
 
Jesi izabrao Hotmail kao opciju od ponudjenih?
 
Jesi izabrao Hotmail kao opciju od ponudjenih?


Jesam, pronašao sam u čemu je caka. Ova iz telekoma je krenula da podešava, i stavila region VIJETNAM... tada sam ja, pri prvom ukucavanju šifre omašio jedan karakter, a Microsoft to ukucavanje registrovao kao hakerski napad iz Vijetnama ... odradio factory reset, promenio pass preko kompa, pojačao verifikaciju naloga i onda iz prvog povezao...

Sad mi još samo trebaju neki saveti :) da li da čekam 8.1 zvanični (piše da izlazi 24.06.) ili da instaliram developer?
 
Postoji li način da saznam da li je sim free a da ne ubacujem drugu karticu? Pošto nemam nijednu drugu micro osim mts-ove, a negde sam video da su ljudi dobili sim free telefone uz box.
 
Ma skinuo sam 8.1 ne mogu ja to da cekam :)

Prezadovoljan sam telefonom, apsolutno.
 
I ja sam prezadovoljan, uopste nisam ocekivao da ce biti ovakav. Koristim ga kao drugi telefon, pored Nexusa 4.
 
U poslednje vreme mi se neretko ljudi zale da me ne cuju, da jako prekida veza i nekad krci.. Ne znam sta bi bio problem, pre se nije desavalo, tek u poslednje 3 nedelje.. Pokusao sam da stavim samo 2G signal, reko mozda se izgubi 3G, pa dodje do smetnji u prelasku na 2G, ali isto se desava.. Mreza je Telenor, signal mi je pun ili mu fali jedan crtica.. Jel imao neko ovakvo iskustvo? Recimo da u pet razgovora, 3 imaju smetnje. Da li vredi nositi na garanciju?
 
U poslednje vreme mi se neretko ljudi zale da me ne cuju, da jako prekida veza i nekad krci.. Ne znam sta bi bio problem, pre se nije desavalo, tek u poslednje 3 nedelje.. Pokusao sam da stavim samo 2G signal, reko mozda se izgubi 3G, pa dodje do smetnji u prelasku na 2G, ali isto se desava.. Mreza je Telenor, signal mi je pun ili mu fali jedan crtica.. Jel imao neko ovakvo iskustvo? Recimo da u pet razgovora, 3 imaju smetnje. Da li vredi nositi na garanciju?

Isti problem imam sa mts-om. Mislim da nije do telefona jer je na VIP kartici radio odlicno.
 
Ja sam na telenoru, nisam imao takvih problema. Desava mi se kad je razgovor duzi od 15 minuta recimo, da slabije cujem sagovornika, kao da je odmakao telefon ili stavio na spikerfon. Mozda ima veze sto se meni bas oznoji uvo kad dugo pricam i mozda udje voda u ovaj sicusni otvor mikrofona.. Jel jos neko primetio tako nesto, nebitno koji telefon?
 
Poslednja izmena:
Ja znam cesto da imam duze razgovore, ali nikad mi se nije to desavalo. Uvek sagovornika cujem bas odlicno, a i meni bude vlazan tel oko slusalice od znoja.. Kazem, jedino sagovornici mene cuju ok u pocetku i onda pocne prekidanje i zujanje, krcanje... I da, nekad se nakon par sekundi stabilizuje, a nekada mora da se prekine veza. Ali nikad nije pukla veza usled toga, i da napomenem da ja sagovornika cujem odlicno, dok on mene ne cuje kako treba. To me i buni, ako je do mreze, kako ja njega cujem ok, a on mene ne. Desava se i u razgovoru sa fixnim telefonom, tako da nije da sagovornik ima problem s mrezom.. Izvinjavam se, malo se raspisah, ali me nervira to malo.. :)
 
Mozda ti kartica nije najbolje nalegla.
 
Aha, vidis, to mi nije palo na pamet. Pokusacu malo da je ispomeram, pa cu da vidim. Hvala na ideji, u svakom slucaju.
 
Kad se naviknes na par stvari, tipa da Twitteru treba 10-ak sekundi da ti prikaze svez timeline (ne znam kako je to sad na sporijim androidima), ili Tapatalk-u jedno 15-20 sekundi dok ne prikaze Participated, onda je sjajan :) Generalno bi aplikacije mogle brze da rade, znam definitivno barem za B92 da je tri puta brzi na slicnim Androidima ('slicnim', sa 1gb, 786mb rama), ulazak u aplikaciju, ucitavanje komentara.. Ali opet sve ovo mislim da veze nema sa telefonom vec sa programerima.
Barem znas da ce uvek osnovne funkcije otvarati brzo i sigurno. Nista me vise ne iznervira nego kad pokrenes recimo poruke, a jednom mu treba 4 sekunde, a sledeci put instant.. Nista mi ne znaci to kad nije konzistentno.. Takve stvari recimo ne mozes da iskusis nikad na WP telefonu i to je priceless..
 
Poslednja izmena:
Jel to tebi stvarno tako sporo radi ili si još uvek u fazi da si ljut na WP? :) Pošto evo sad sam probao, ni celih 5 sekundi sa sve otvaranjem app i učitavanjem novog sadržaja...
 
Sad i ja proverio i po meni Boris je u pravu. Tapatalk 10 do 15 sekundi, b92 oko 5,twiter nemam. Bez obzira na to,telefon je odlican za taj novac. Imam Nexus 4 Kao primarni telefon i neuporedivo je brzi ali sam imao i androide nize klase koji su tu negde sa lumiom po brzini. Ma 520 je extra telefon.
 
Onda je to ono gde je vidljiva razlika izmedju slabijih i jacih modela. Bez obzira, naravno, za to koliko kosta 520 je savrsena.
 
Kod mene nike tako. Dosta brze radi nego kod vas dvojice. Ne znam u cemu je fora. Jos jedan decko na drugom forumu je rekao da ima taj los tajming kao vi.
 
Nemam pojma, da nismo nešto uključili u podešavanjima što ne bi trebalo?
 
Ma kakvo podesavanje, tako radi telefon.. Te stvari bas treba progutati zarad nekih drugih (stabilnost, pouzdan i konstantan rad najbitnijih funkcija).. Al evo sad sam malo cackao i Instagram kod drugara na Xperia M, nema sta, udjes izadjes udjes izadjes, odma' sve, meni svaki put iznova, ucita gore header sa belom stranicom par sekundi, pa onda one tackice za ucitavanje, pa tocak za ucitavanje, pa prikaze poslednju sliku koja je bila, pa tek onda osvezi najnovije.. I samo iskustvo kroz aplikaciju, ucitavanje followera i slicno, dosta sporije..
Ne treba mesati to sto je OS generalno brz i smooth, kao i osnovne funkcije poput poziva poruka, emaila.. Ali brzina aplikacija definitivno debelo kaska.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno