Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Eto, slicne su kamere, meni skoro isto, ali ajde da kazem slicne :)
 
Pa jesu slične i logično je. Koriste isti softver samo je 820 8MP. Ti kažeš da i nije nešto kvalitetno zato sam ti rekao okači neku referentu sa nekog telefona po tvom izboru ili nekog digitalca mid-range. Naravno da ne može da se takmiči sa DSLR ali su fotografije veoma lepe i kvalitetne bar za moje potrebe
 
Aj neko da mi pojasni, sta uradi pritisak na taster kamere, koji deo izostri, vise volim da tapnem na displej da bi fotkao, gde da tapnem fokus kad ne slikam neki close up vec kad hocu da vecina slike bude ostra, na sredinu? I koja komedija da nema prokleti tajmer na kameri..
 
Pa jesu slične i logično je.

Pa nije bas logicno jer 820 kosta 47.990 http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...ni/mobilni-telefon-nokia-820-1-lumia-red.html

A 520 kosta 21.490 http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...ni/mobilni-telefon-nokia-520-lumia-black.html

Ocekivao sam mnogo bolju kameru, nesto kao 920, jer ipak je velika razlika u ceni 26.500...


Nemam neku close up sliku, ali evo jedna, sad je nasao...



Mislim dobro ja gledam na kameru drugacije... Ima ljudi kojima je dovoljna i sa HTC One-a.
 
Poslednja izmena:
Sad podesavao drugarici telefon..ja sam prijatno iznenadjen sistemom i telefonom za te pare. Ne znam sta se ti bunis Borise..jedini problem je taj Gtalk, emailovi se normalno sinhronizuju uz push dodavanjem i gmail i yahoo i ostalih naloga u podesavanjima (email and accounts valjda opcija)..plus za gmail nudi i sinhronizaciju kalendara i kontakata (to nisam probao)..sve u svemu kada se poveca baza aplikacija na Windows Store-u bice to jedan konkurentan sistem ukoliko MS ne za**** nesto.
Od zamerki jedino nalazim nepostojanje file managera i pristup samom file sistemu i povezivanje sa racunarom da bi se promenio naziv telefona u bluetoothu i tako te neke sitne gluposti...moguce je dodavanje custom ringtonova na isti fazon kao i u Androidu, kopiranjem u Ringtones folder
 
Bunio je mozda prejaka rec :) Telefon leti stvarno.. kratko si se igrao pa ti se nisu nagomilale 'sitnice' koje pomalo nerviraju :) Al i sa njima ne bih sad prihvatio da mi neko da u zamenu Android ispod Nexusa 4 verovatno. Meni je ovo prelep UI i skroz po mom ukusu sto se tice dizajna i rada.. Samo eto kad ne bi bilo tih nekih nelogicnih gluposti, koje verujem mogu da se isprave vremenom..
A sto se tice Gtalka, mislio sam da je ovaj jiTalk nepouzdan, a u stvari onda kad sam vadio bateriju zbog zabagovanog gps-a, mi se vratilo na default podesavanja u jiTalku, i bile ugasene notifikacije. Od tada mi je opet skroz pouzdan, barem preko wifi-a.
Na mobilnom internetu mislim da ne mozes da se uzdas bas kao na Androidu, ali to samo ako palis gasis net kao ja, za one koji ne gase mislim da ce jiTalk raditi kao Android klijenti..
 
Ne razumem kakvu sada razliku pravite izmedju wifi i mobilnig interneta?
 
Notifikacije izgleda nisu pouzdane kad se pali gasi net, prelazi sa wifi-a na data.. Na primer izadjem iz kuce sa upaljenim wifiem, a ugasen mobilni net. Ako sam dobijao neke poruke dok nije bilo uopste neta na telefonu, necu ih dobiti cim upalim mobilni net, mejl je recimo sigurica, ali whatsapp, jiTalk, ce mi prikazati notifikacije tek kad udjem u njih.. Tako se pogube negde u oblacima kad nema uopste neta na telefonu i ne stignu odmah cim ga upalis, ili ne stignu uopste dok ne otvoris same aplikacije.. Ne mogu reci da mi je to bilo pouzdano i na Androidu, i tamo se to desavalo.. Al kazem, da su mi non stop upaljena oba neta ovo se verovatno ne bi desavalo..
 
Pa nije bas logicno jer 820 kosta 47.990 http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...ni/mobilni-telefon-nokia-820-1-lumia-red.html

A 520 kosta 21.490 http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...ni/mobilni-telefon-nokia-520-lumia-black.html

Ocekivao sam mnogo bolju kameru, nesto kao 920, jer ipak je velika razlika u ceni 26.500...


Nemam neku close up sliku, ali evo jedna, sad je nasao...

Mislim dobro ja gledam na kameru drugacije... Ima ljudi kojima je dovoljna i sa HTC One-a.

Da li stvarno treba da kažem da razlika nije samo u kameri pogledaj kompletnu specifikaciju. A ne pada mi na pamet da ističem razlike u ovoj temi lumia 520 je fenomenalan telefon za uložen novac
 
Notifikacije izgleda nisu pouzdane kad se pali gasi net, prelazi sa wifi-a na data.. Na primer izadjem iz kuce sa upaljenim wifiem, a ugasen mobilni net. Ako sam dobijao neke poruke dok nije bilo uopste neta na telefonu, necu ih dobiti cim upalim mobilni net, mejl je recimo sigurica, ali whatsapp, jiTalk, ce mi prikazati notifikacije tek kad udjem u njih.. Tako se pogube negde u oblacima kad nema uopste neta na telefonu i ne stignu odmah cim ga upalis, ili ne stignu uopste dok ne otvoris same aplikacije.. Ne mogu reci da mi je to bilo pouzdano i na Androidu, i tamo se to desavalo.. Al kazem, da su mi non stop upaljena oba neta ovo se verovatno ne bi desavalo..

Prvi put cujem za tako nesto :S:
 
Ako ni ti nikad ne gasis net na telefonu kao vecina na benchu, onda nije ni cudno sto prvi put cujes :) Ima logike sto se to desava, isto tako me Twitter i Whatsapp kulirao na Wildfireu cesto, posle paljenja neta ne dobijam notifikacije sve dok ne pokrenem aplikacije..
 
Resenje: Pocnes da koristis telefon onako kako je proizvodjac istog zamislio da se koristi, bilo to android ili wp, allways online :) Cilj svih tih aplikacija za komunikaciju i jeste valjda da kad ti neko posalje poruku ista stigne odmah, a ne posle 3h kad upalis internet... Pogotovo sto na L520 sa svim ukljucenim konekcijama ces da preguras dan bez problema uz solidno koriscenje. Stvarno ne vidim nijedan jedini razlog za gasenje interneta. Sem naravno ako 3G nije neogranicen i slicno...
 
Da li stvarno treba da kažem da razlika nije samo u kameri pogledaj kompletnu specifikaciju. A ne pada mi na pamet da ističem razlike u ovoj temi lumia 520 je fenomenalan telefon za uložen novac

Pa jedino zasto treba dati pare je kamera i to je jedino sto Nokia moze da ponudi u odnosu na ostale proizvodjace WP telefona. Posto je utvrdjeno da WP radi na svim telefonima isto, onda i nema razlike procesor ili ram, ne?

Procesor na 500 mhz jacem kloku, 512 dodatnih RAM-a, 0.3" veci display i 220 mah veca baterija kostaju 26.500?
 
@ darko

Protok nije problem, ne volim da me navece bude mejlovi sa ebay promocijama, a gasenje zvuka nije resenje jer ujutru i pre alarma dobijam pozive cesto.. A stvarno volim da mi barem dva dana drzi baterija :)
 
Pa jel moguće da traje 2 dana baterija? I sa kakvom upotrebom je to moguće ?
 
@Boris

Zasto? :) Mislim da me ne shvatis pogresno, stvarno sam samo znatizeljan. Razumem ako zbgo posla ili tako necega se cesto desava da ti punjac ne bude dostupan pa je to bitna stavka i to razumem. Ali ako svako vece imas priliku da napunis telefon, koja je poenta ostaviti ga da se prazni do sutra uvece? Cak i koliko sam citao kazu da je bolje tako dopunjavati bateriju umesto da je pustis da se prazni do kraja maltene...

Ili situacija na primer da ujutru pocinjes dan sa 47% baterije i bas tad se zalomi da ti treba dosta internet ili si sve vreme na telefonu a punjaca tad ko za inat nigde... A lepo si mogao vece pre toga da napunis i krenes ujutru sa 100% :)
 
Poslednja izmena:
Pa jel moguće da traje 2 dana baterija? I sa kakvom upotrebom je to moguće ?

Moguce, evo skoro sam napunio posle okruglo 2 dana.. A to je wifi non stop gajbi i klasicno cackanje i surf iz kreveta. Pozivi i poruke u normalnom broju..

@ darko

Nemam pojma, neki psihicki 'rat' sa baterijom :D A to sto kazu, to nije istina, obozavam te 'sto kazu' :) Tako sam punio Wildfire 3 godine i svaki telefon, kad dodje baterija na kritican nivo tipa ispod 10, 5% tek onda stavim na punjac, isto drzala kao kad je nov telefon bio.. Ne znam kojom logikom je bolje cimati bateriju i zagrevati telefon dva puta dnevno umesto jednom u dva dana al ajde.
 
Poslednja izmena:
Pa jedino zasto treba dati pare je kamera i to je jedino sto Nokia moze da ponudi u odnosu na ostale proizvodjace WP telefona. Posto je utvrdjeno da WP radi na svim telefonima isto, onda i nema razlike procesor ili ram, ne?

To je tvoje mišljenje, tebi je kamera kao što kažeš dosta bitna. Ima bar 100 uporednih videa lumia od 520 do 920 pa sam pogledaj.
 
Jeste bitna mi je na smartphone-u i uzeo bi One kao sledeći telefon, ali ono je blagi očaj.

Ne gledam po netu više toliko slike, zato što oni imaju stative i sve, a ovako ovde na forumu vidim real time iz ruke sliku. Videću možda i nadjem negde.
 
@ darko

Protok nije problem, ne volim da me navece bude mejlovi sa ebay promocijama, a gasenje zvuka nije resenje jer ujutru i pre alarma dobijam pozive cesto.. A stvarno volim da mi barem dva dana drzi baterija :)

A sto ne iskljucis sync preko noci ili stavis app u silent mode?
 
Pa jel moguće da traje 2 dana baterija? I sa kakvom upotrebom je to moguće ?


Vrlo je moguće ako se ne koristi telefon :d :d :d.

Imam jednog drugara koji kaže da mu auto extra malo troši, što u stvari i jeste tako. Vozi ga jednom nedeljno do vikendice i nazad :D...

Samsung Ativ S ima bateriju od 2300mA ali je posrče za 2 dana uz 3G i WiFi + aplikacije u Backgroundu a inače traje po 3 dana na SMS i Calls.
 
@ pitsburgh

Za svaku da gasim sync? Jer mislim da nema neki zajedincki za sve..

@ neogeoo

Ne koristim? Ja koristim normalno, kad cujem price "punim dva puta dnevno" dodje mi da opsujem, STA mozes da radis toliko, da ne vadis telefon uopste iz ruke. Ja pricam o normalnim radnim danima gde posao ne zavisi od telefona, gde se javljas, zoves i primas poruke, a kad dodjes kuci lupis koji surf i socijalne mreze iz kreveta..
 
Poslednja izmena:
@ pitsburgh

Za svaku da gasim sync? Jer mislim da nema neki zajedincki za sve..

@ neogeoo

Ne koristim? Ja koristim normalno, kad cujem price "punim dva puta dnevno" dodje mi da opsujem, STA mozes da radis toliko, da ne vadis telefon uopste iz ruke. Ja pricam o normalnim radnim danima gde posao ne zavisi od telefona, gde se javljas, zoves i primas poruke, a kad dodjes kuci lupis koji surf i socijalne mreze iz kreveta..

Ma nisam mislio na tebe već kažem uopšteno.
Meni Lumia 520 sa ovim uključenim servisima na poslu izdrži 24h a Ativ S 48h.
 
Primetio sam da dok spavam ode vise procenata nego sto bih voleo, 4, 5, 6..
 
Dok spavaš, stavi telefon u Offline Mode pa prpoprati potrošnju.

pozz

Sta je offline mod sad :) Gasim internet, ako na to mislis, ne bih ga u Airplane stavljao jer onda ne primam pozive :)

Ne znam, jel to ok za ovaj hardver? meni na WF-u oko 1, 2% odlazilo tokom noci..
 
Pa i nije bas, meni XP na tom problematicnom androidu :p za oko 7,8h nocu skine svega 2% a tu racunam i odlaganje 3 alarma :d (gsm only profil, fabricki ics). Bez alarma za 6h skine i 1% ali mi se isto tako desavalo da nesto posrce 25%+ samo sto onda lepo vidim sta je i obrisem djubre ako treba.
 
Poslednja izmena:
Eo jedna nocna..

WP_20130731_001.jpg


Evo i potvrde da double tap to wake i flip to silent dolaze na 520

http://www.wpcentral.com/att-nokia-lumia-520-gdr2-and-amber-board-unboxing-and-quick-tour
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno