Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Nemojte da porucujete ovu foliju za ekran, i*ioti isekli rupu u foliji tamo gde je proximity sensor i nema sanse da se lepo zalepi (ne verujem da mora da bude rupa da bi radio sensor?!), cim je stavim na tom mestu gde je rupa udje vazduh i nema sanse da ga izbacim, tri sam upravo bacio. Koja je nervoza staviti ove folije znaci strasno, dugo se nisam ovako iznervirao :)

http://www.ebay.co.uk/itm/3-x-Nokia...th-/140971835552?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160
 
Mora, mora ja mislim.
Svaki screen protector ima rupice ili one izreze za senzore.

Sigurno je los dizajn i lose su to uradili. Sta ocekivati za 2£? Bolje platiti malo skuplje ali bar znas sta uzimas, nema nervoze.
 
Poslednja izmena:
Bem li ga nemam pojma koliko treba da kostaju, ali definitivno bi dao nekom da nalepi, necu imati zivaca ponovo sam da stavljam..
 
Uzeo sam belu lumiju ali nisam bas toliko odusevljen... Da li mora bas onoliko da se greje? Zasto je baterija onoliko slaba? Jutros sam je oko 9 skinuo sa punjaca, malo pricao, pustio muziku bio na face i sve to uz ukljucen non stop battery saver baterija pala na 90% za tili cas? Da li je problem u bateriji?
 
Uzeo sam belu lumiju ali nisam bas toliko odusevljen... Da li mora bas onoliko da se greje? Zasto je baterija onoliko slaba? Jutros sam je oko 9 skinuo sa punjaca, malo pricao, pustio muziku bio na face i sve to uz ukljucen non stop battery saver baterija pala na 90% za tili cas? Da li je problem u bateriji?

Za prvo punjenje jeste problem, ali normalizovaäe ti se to. U NOKIA uputstvu piüe da se baterija uvek puni do kraja an e poloviöno...
Greje se kao i svaki drugi fon. Ni manje, ni više.
Ooops. samo da se vratim na bateriju. Pa ti si slušao muziku+fejs preko 3G ili wifi+pričao. Extra ti je to što je samo 10% pala ;).
 
Uzeo sam belu lumiju ali nisam bas toliko odusevljen... Da li mora bas onoliko da se greje? Zasto je baterija onoliko slaba? Jutros sam je oko 9 skinuo sa punjaca, malo pricao, pustio muziku bio na face i sve to uz ukljucen non stop battery saver baterija pala na 90% za tili cas? Da li je problem u bateriji?

Iskulira se baterija posle, ako nije upaljen mobilni net ceo dan vec si na wifiu, moze izmedju 2-3 dana.. Naravno ne mislim na ne skidanje sa telefona, al ono, prosecan radni dan, na poslu najvise pricas i par poruka, gajbi na wifiu malo surf itd.. Za to koriscenje izmedju 2 i 3 dana..
 
Za prvo punjenje jeste problem, ali normalizovaäe ti se to. U NOKIA uputstvu piüe da se baterija uvek puni do kraja an e poloviöno...
Greje se kao i svaki drugi fon. Ni manje, ni više.
Ooops. samo da se vratim na bateriju. Pa ti si slušao muziku+fejs preko 3G ili wifi+pričao. Extra ti je to što je samo 10% pala ;).

Uvek i punim 100 % bateriju. U odnosu na stari ZTE Roamer ovo je smesno. I to sa ukljucenom stednjom baterije.
 
Kad si ga uzeo? Kazem ti kroz par dana se slegne baterija
 
Uvek i punim 100 % bateriju. U odnosu na stari ZTE Roamer ovo je smesno. I to sa ukljucenom stednjom baterije.

Ma uključena štednja samo zatvara portove prema netu tj. onemogućava arčenje 2g/3g gprs-a i wifi-a od strane aplikacija koje stalno ili povremeno izlaze na net (FB, WhatsApp i sl.) i zatamnjije ekran kada baterija padne na 20%, čini mi se...
Nije loša baterija na 520ici.
 
Uzeo sam belu lumiju ali nisam bas toliko odusevljen... Da li mora bas onoliko da se greje? Zasto je baterija onoliko slaba? Jutros sam je oko 9 skinuo sa punjaca, malo pricao, pustio muziku bio na face i sve to uz ukljucen non stop battery saver baterija pala na 90% za tili cas? Da li je problem u bateriji?

E to se dešava kada se ne formira baterija :D :D :D :D :D :D :D
 
Ode baterija danas ko rukom odnesena.. Koristio sam ga ko 3310.. Ne kapiram, prosli put sa duplo vise cackanja 2 dana izgurao..
 
Na sta mislis, ovo sa baterijom? Bio je neki bag sa gps-om i Here mapama, crpi bateriju iako je i jedno i drugo ugaseno..
 
Bas me zanimala razlika izmedju kamerice na telefonu i prosecnog digitalca (Sony DSC W-180), nije tolika koliko sam mislio da ce da bude. Samo sam pojacao malo kontrast i blagi sharpness na fotci sa telefona..

Lumia
spartanac%20520.jpg


Sony DSC W-180
spartanac%20digit.jpg

I poredjenje Wildfire-a i Lumie :)

spartanac%20wildfire.jpg

spartanac%20520.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa sto si obradjivao, trebao si da postavis kako izgleda, ovako moze nekog da zavara i da pomisli da je bolje od digitalca :)

Inace ja sam mnogo bolje slike pravio sa WF, ovo mi nesto lose kod tebe...
 
Ma minimalna obrada, evo i direktno iz telefona..

spartanac%20520%20neobradjen.jpg


A za WF ne znam sta si radio, sa svima sam samo skljocnuo na auto :)
 
Ma salim se, dobra je kamerica skroz.

Sto se tice WF-a ja sam koristio modove, custom ROM i kernel (da ti ne pricam dalje u siframa) :p :p :p
 
Dobre su fotografije sa 520 za tu klasu :)

Ali pazi, ovo je jedna od retkih situacija gde bilo koja kamera na mobilnom moze da parira digitalcu.. mada opet ne moze, cak i kada si izostrio i sta si vec obradio.
Ogromna vecina kamera sa telefona ce da pravi dobre fotografije u ovom slucaju, uzmi izadji na jako sunce ili kada je slabo svetlo i.. game over :) Pa i pri povoljnom svetlu, osim 808 nista ne moze da parira boljem fotoaparatu.
 
Da, uslovi moraju da budu bas idealni.. al opet skroz upotrebljivo, sad razumem interesovanje za telefone sa dobrim kamerama, jer u 90% situacija menjaju nizu/srednju-nizu klasu digitalaca, a uvek ti je u dzepu.
 
^ :D :D

@ boris

Pa to je buducnost.. all in one mobile uredjaji, sve ide u tom smeru, samo polako..
 
Slikica s' Lumie je po meni najbolja (bez ikakve pristrasnosti).
 
Dobre su fotografije sa 520 za tu klasu :)

Ali pazi, ovo je jedna od retkih situacija gde bilo koja kamera na mobilnom moze da parira digitalcu.. mada opet ne moze, cak i kada si izostrio i sta si vec obradio.
Ogromna vecina kamera sa telefona ce da pravi dobre fotografije u ovom slucaju, uzmi izadji na jako sunce ili kada je slabo svetlo i.. game over :) Pa i pri povoljnom svetlu, osim 808 nista ne moze da parira boljem fotoaparatu.

Iskreno na mojoj 820 sa bez blica u noćnom režimu su fotografije odlične baš sam većeras probao
 
pa postavi ih ovde da vidimo kakve su :D
msm retko ko ovde u forumu ima 820
ili ih barem postavi u temi za 920 i 820 :D
 
Evo jedan lep close-up

WP_20130727_004.jpg

A ove noćne su suviše lične, mislim ne bih baš da stavljam ljude na forum glupo je, napraviću par noćnih pa ću okačiti
 
Iskreno, ovo mi bas i nije nesto kvalitetno. Kamera kao na 520. ILI sam ja corav.
 
Ne znam, meni je dobra probaj odradi sličanu fotografiju pa da uporedimo
 
Nemam ja 520, ja imam S2, nego gledam ovo sto je Boris okacio i sad ti ovu sa 820...
 
Evo slicna od pre neki dan, doduse na otvorenom ali sunce je bilo na izdisaju..

soljica%20520.jpg
 
Nazad
Vrh Dno