Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Aj prijavite kako vam drzi baterija okvirno, uz kraci opis sta ste radili s telefonom.. Meni na prvom punjenju izdrzao nekih 16, 17h, klasicno cackanje novog telefona, drugo punjenje sinoc oko 9 navece, sad sam na 65%, sinoc instalirao 6, 7 aplikacija, igrao se do mozda 2 ujutru, danas malo manje na poslu, upaljen edge negde oko 11 ujutru.. Jel ovo ok? Ne mogu da nadjem post, neko je pomenuo kako prvih par dana mislis da nesto nije u redu sa baterijom, a onda se sve stabilizuje..

Meni je prvo punjenje izdržalo nepuna 24h sa uključenim wifi, 3g, viber, skype, whatsupp, čačkanje i drugo. Evo, noćas je bilo drugo punjenje i do sada uza čačkanje Here Maps i sve drugo isključeno pala je na 92% od jutros...
NIje loše kako sam se nadao...
 
Odrađen fleš na kodove od Borisa Kernela ;).
Okačiću fotke da se vidi proces flešovanja.
Sada se telefon konfiguriše pa posle slede apdejtovi pa trtemrte...
 
Evo slički od apdejta:
IMG_0034.JPG IMG_0035.JPG IMG_0036.JPG IMG_0039.JPG IMG_0040.png.

Na poslednjoj slici je sada Hungary a bila je Malaysia sa odgovarajućim goodnes-ima za to područje...
Videćemo.
 
Poslednja izmena:
Mogao si printscreen da uradiš.
Bolje bi se videlo, ali nisam hteo da "ometam" komp u toku flešovanja jer sam pre par godina tako s...o N73 čačkajući po kompu dok se radio fleš (gremlini, gremlini)...
 
Nisam baš siguran ali neće da mi učita English US Keyboard kroz aodejt.
Ima li neko ideju zarad čega je to?
Ovako proveri sve apdejtove i prijavi mi da je telefo Up To Date...
?
 
Nisam te najbolje razumeo, u keyboard settings pokusavas da dodas english us a on odbija?
 
Ahaha. Carski razvoj teme.

Nego ljudi, htedoh da kupim 520 sestri. Ima sada hd2 sa androidom, ali on trokira sve više. A kod telenora bi me izašlo 5k din, tako da nije loše.
Nije ona neki heavy app user, tako da mislim da bi bilo ok.

Pa, da li da idem na lumiju ili neki jadniji android? Totalno sam neodlučan.
 
Vecina stvari sljaka kao na dosta skupljim androidima, kamera je odlicna, surfovanje preko browsera nije bolje vec sam pominjao u WP8 temi, Opera Mini/mobile kidaju ovaj IE.. Ali verovatno je pitanje vremena kad ce izaci. Ne znam sta te jos konkretno zanima.. Za tu kintu valjda imas i Desire X ali ne znam da li je jedan normalan HTC dosao u srbiju sudeci po temama ovde :)
 
Poslednja izmena:
Vecina stvari sljaka kao na dosta skupljim androidima, kamera je odlicna, surfovanje preko browsera nije bolje vec sam pominjao u WP8 temi, Opera Mini/mobile kidaju ovaj IE.. Ali verovatno je pitanje vremena kad ce izaci.

Ne znam za tebe, ali kod mene IE radi kao sat, znaci bez zastajkivanja, bez bagova I ja sam prezadovoljan, a sto se tice opere mini, iskreno meni je ona g***o I to veliko... E sad to sto tebi smeta back dugme ili sta ti ja znam sta si pricao(mrzi me da idem do druge teme) to vec nije do browsera, to je do tebe, s obzirom da nisi navikao, jer koliko ja znam bitno je da je browser brz I da ucitava brzo sto IE jeste, ostalo je sminka ;) Ja koristim IE 10 na kompu (Win8 Pro) I na mobilnom I ja sam prezadovoljan, pre je IE sluzio da bi se skinuli Chrome, Mozilla I dr (I kod mene je taj slucaj bio), ali sad je MS pogodio u metu sto se toga tice I IE 10 radi bolje od vecine (licno sam se uverio), a cist primer je Deezer koji jede RAM u desktop modu, Chrome I Opera crashovali jedino IE radio kako treba, tj ne izbacuje mi Not responding message. Pre sam koristio sve zive browsere ali od IE 10 ja nemam nijedan drugi browser u kompu, a koliko sam cuo IE 11 ce biti samo bolji :) Vecina se verovatno nece sloziti sa mnom al' dobro sta da se radi :D
 
Kakav bre deezer :D Back koje ponovo ucitava stranicu je najveci *****izam, a i forward je jako korisna stvar.
 
ne znam,ako su tebi opera mini i mobile pojam za browsing...za operu mini mogu da razumem,jer je brza i slabo trosi ram,ali opera mobile vec neko vreme postaje sve losija i losija...
ja se takodje troumim izmedju lumie 520,desire x i lg l7 2,cekam da vidim i sta ce biti od galaxy core-a.neko vreme sam se skoro odlucio da kupim lumiu kada dodje u telenor,ali sam se iznervirao,jer je telefon u slobodnoj prodaji jeftiniji znatno od navedenih androida,a kostaju isto u telenoru uz moj paket pis 500,tako da ce izbor pasti na neki od androida.
sto se tice lumie,korektan je telefon,ako ce se koristiti za poruke,pozive,face i kameru telefon je odlican,ali nema blic..
desire x je jedan solidan uredjaj,nema neke mane,sve je kako stoji na papiru
lg ima odlicnu bateriju,fin ekran..ali dosta tih negativnih kritika za neki lag,citao sam dosta zalbi na internetu vezanih za razne stvari,tako da ne znam :/
 
Nisam koristio mobile istina, samo Mini. Ne znam sta je bolji pojam za browsing osim brzine, odnosno koje jos faktore vi uzimate u obzir. Kad mi se pojavi bela slika kad vratim stranicu unazad, makar to bio i delic sekunde, skoci mi pritisak..
Uzmi u obzir (ne znam da li pratis te teme) da je HTC-ov servis za Srbiju uzas, i da ce na sve nacine pokusavati na tebe da svale krivicu sta god se desi s telefonom, i da dobijamo izgleda neki najveci skart od modela. I to je pocelo mnogo smesno da bude, kao krastavac u Srbiju stizu najgori primerci, pa to ne sme onda ni da napusti fabriku, cuj za zemlje kao nase je ok da stigne falican primerak, a za bogatije nije.. Tako da se meni bas ogadio HTC, iako i dalje volim moj Wildfire, spor je, ali na kvalitet izrade i svega sto stize uz njega (gorilla kec, blic, kompas itd, sto nemaju posle ni neki skuplji modeli) nisam nikad imao zamerki, to je izgleda period dok su jos pazili sta im izlazi iz fabrike..
Mada ovo je vise diskusija za 'sta da kupim' sekciju.
 
Poslednja izmena:
Ahaha. Carski razvoj teme.

Nego ljudi, htedoh da kupim 520 sestri. Ima sada hd2 sa androidom, ali on trokira sve više. A kod telenora bi me izašlo 5k din, tako da nije loše.
Nije ona neki heavy app user, tako da mislim da bi bilo ok.

Pa, da li da idem na lumiju ili neki jadniji android? Totalno sam neodlučan.

Nabavi sestri Lumiu 620 u nekoj, njoj, omiljenoj boji i uživaj.
Em je manja za njen džep, em ima bolji ekran, em je zaobljena, em ima baterijsku lampicu :d, em ima bolju kamericu od 520 (zasigurno ), em ima ff kameru za skajp...
Mnogo stvari odjednom je na strani 620ke za neznatno više para... a ti kako hoćeš.
Evo ti thničkog primera fotki sa oba modela pa sam zaključi oko kvaliteta istih:
Lumia 620: Screenshot_10.jpg i Lumia 520: Screenshot_9.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo da iznesem opaske na račun preflešovane Lumie 520 sa Malezijskog na "naški" ROM:

- Sam sistem je fluidniji i nema lagovanja ili je dovedeno na minimum minimuma tako da se ni ne primećuje i sve radi besprekorno (inače je radila besprekorno)
Apdejtovi rade normalno i ja sam moju otključao tako da mogu da ubacuem koje god hoću xap fajlove i da ih skidam sa interneta tako da Opera mini ne gine ali je odličan i UC Browser koji je free...

Samo napred WP i NOKIA.

+1

Samo da dodam "dnevnu" slikicu i maksimalan VIP protok peko Lumie 520:
WP_20130719_001[1].jpg i wp_ss_20130720_0001[1].png.
 
Poslednja izmena:
Opera mini a ni opera mobile neće na otključanoj Lumiji :(
 
Pa kako kad ih nema za WP? :D :D
 
Poslednja izmena:
sta je tacno proces "otkljucavanja" ako mozes da pojasnis? :)
 
Ja ubacio SD karticu i neki update-i mi se pojavili, ne znam da li je povezano sa ubacivanjem kartice.. Ima za Here drive i maps, network+, display/touch itd.. Ima neke veze sa GDR2?
 
sta je tacno proces "otkljucavanja" ako mozes da pojasnis? :)

To je proces gde ti postaješ "app developer" i dobijaš mogućnost instaliranja proizvoljinh aplikacija ili ti .xap-a na svoj fon.

Opera mini/mobile je pisana za wp7 sistem i prijavi grešku prilikom instalacije .xpa fajla...
 
Ja ubacio SD karticu i neki update-i mi se pojavili, ne znam da li je povezano sa ubacivanjem kartice.. Ima za Here drive i maps, network+, display/touch itd.. Ima neke veze sa GDR2?

Ama baš nikakve.
To su sitni sistemski apdejtovi.
I kod mene je odradio to isto ali mu je trebalo samo 24h da se smisli da apdejtuje...
 
Ne znam kakve ste primerke dobili ali ja sam imao minimalni zvak od poklopca, najvise se primecivalo na delu ekrana gde je power dugme, tipa pola milimetra ili i manje ulegne kad stisnes tu, i bas me iritiralo. Srecom 'fix' je bas jednostavan, stavio sam male parcice izolir trake na one rupe u koje ulaze zlebnjevi maske. Ima ih po tri sa strane i dva gore/dole. Samo ih prekrijte izolirkom velicine te rupe ili slobodno vece od toga, samo da ne prekriva nesto bitno.. I za svaki slucaj sam ispresavijao jos jedno parce vece i zalepio ga na onaj sundjer od maske, sto leze na bateriju.. Mogu da nacrtam sta kako ako nekom treba.
Da ne bude sad prozivki na Nokiin kvalitet, da ne pominjem za koje sam sve modele nabasao na netu da imaju ovakav problem, tri puta skuplji od 520..
 
Poslednja izmena:
Svaki telefon sa maskom na skidanje ce imati taj problem pre ili kasnije, cena je totalno nebitna.
 
Mozda ima veze sa clear black tehnologijom, ili prosto namerno ogranicenje.. Verovatno bi ubijalo bateriju, mislim da to ima smisla samo na Amoledima jer samo ti pikseli su upaljeni, ne ceo ekran..
 
Mozda ima veze sa clear black tehnologijom, ili prosto namerno ogranicenje.. Verovatno bi ubijalo bateriju, mislim da to ima smisla samo na Amoledima jer samo ti pikseli su upaljeni, ne ceo ekran..

Slažem se sa tobom u potpunosti a na to sam i mislio...
 
Nazad
Vrh Dno