Šta je novo?

Nokia Lumia 520

^nemoj više komentarisati WP8, lepo te molim, samo pokazuješ koliko ne znaš. Ako već hoćeš kupi neki WP8 da budeš kompententan. File Explorer sam video na marketu, rotacija ekrana može da se isključi i došlo je sa update... Ne hvalim WP8. Čak naprotiv izluđuje me viber na WP8, ali kada već na WP8 ne znaš prave mane iz ličnog iskustva, što pišeš bilo šta? Kakvu potrebu imaš da se prepucavaš ovde? Šta je sa tobom čoveče? Ima li još neko telefon sem tebe?
 
Poslednja izmena:
Potpuno je u pravu za sve što kaže, to što on nema WP8 telefon ne umanjuje tu činjenicu. GDR3 još uvek nije official update, stoga screen rotation zvanično ne postoji. Očigledno ne znaš šta je uopšte file explorer, ako možeš ono što je na Store-u da nazoveš tim imenom, ono je sprdnja. Što se vređate bre ljudi, pa niste vi pravili taj sistem, zaboga?!
 
Posto nisam mogao da cekam update da se smiluje LG, postoji jedan sajt xda-developers i svi problemi sredjeni :)

Inace file explorer koji si ono bese stavio? Usput promeni rotaciju ekrana, podesi osvetljenje na 20-25% valjda je to idealno kad je ovako kasno da ne bljesti puno, a i da ono ne bude pretamno... Ima jos, al dosta ti ovo :d

E da, mogao bi mi pokazati kako ovo radi na nekom WP-u http://www.youtube.com/watch?v=wI4bSMiO_xY, evo dajem ti odresene ruke, mozes izabrati koji god hoces, da ne bude sad da ja nesto branim i ogranicavam, nisam MS.

Inace na sve ovo mozes da odgovoris swype-om ako imas, instaliraj je kul je skroz :)

Da ovo sa glasom je sve radilo 3 godine posto je izasao android. I swype isto si koristio jos pre 5 godina, WP je mlad sistem jos uvek i ako nisi primetio a nisi jer ga ne koristis, svakog dana izlaze nove gomile oficijalnih aplikacije, gdr3 je doneo dosta stvari, nokia black jos vise i neke odlicne aplikacije, a ide i 8.1 koji ce tek da donese puno toga. Ne moze se sve preko noci, oni bar ne izbacaju celu tu gomilu stvari odjenom i testiraju je na korisnicima a kao je stabilna verzija. Oni izbacaju postepeno stvari i u to sto izbace su 100% sigurni da ce da radi dobro i bez bagova. Evo prost primer ti je GDR3 koliko se vec dugo testira.
 
Potpuno je u pravu za sve što kaže, to što on nema WP8 telefon ne umanjuje tu činjenicu. GDR3 još uvek nije official update, stoga screen rotation zvanično ne postoji. Očigledno ne znaš šta je uopšte file explorer, ako možeš ono što je na Store-u da nazoveš tim imenom, ono je sprdnja. Što se vređate bre ljudi, pa niste vi pravili taj sistem, zaboga?!

Razumes da neke boli istina. Nit je njemu bilo namenjeno, nit nista. Ostaje da ga pogadja verovatno. Koristio sam 920 cisto da odgovorim, van telenora, vipa, mtsa (posto se za to vataju ljudi kao sta ti znas koristio si ga 5 minuta) bio je telefon citav dan sa mnom. Ima jos mnogo toga, lista je dugacka, al da se ljudi raduju sto je tek posle toliko vremena dosla rotacija ekrana i to jos da se hvale sa time, pa to je tuzno...

Da ovo sa glasom je sve radilo 3 godine posto je izasao android. I swype isto si koristio jos pre 5 godina, WP je mlad sistem jos uvek i ako nisi primetio a nisi jer ga ne koristis, svakog dana izlaze nove gomile oficijalnih aplikacije, gdr3 je doneo dosta stvari, nokia black jos vise i neke odlicne aplikacije, a ide i 8.1 koji ce tek da donese puno toga. Ne moze se sve preko noci, oni bar ne izbacaju celu tu gomilu stvari odjenom i testiraju je na korisnicima a kao je stabilna verzija. Oni izbacaju postepeno stvari i u to sto izbace su 100% sigurni da ce da radi dobro i bez bagova. Evo prost primer ti je GDR3 koliko se vec dugo testira.

Za tri godine nisu mogli da izbace file explorer i rotaciju ekrana? Jesi ti ozbiljan?

Vidim da izlaze aplikacije vidim, pohvala za izlazak. Samo znas nesto ima i u kvalitetu tih aplikacija, a kvalitetnih aplikacija na WP store-u mozes nabrojati na prstima jedne ruke, mozda i dve...
 
Poslednja izmena:
Potpuno je u pravu za sve što kaže, to što on nema WP8 telefon ne umanjuje tu činjenicu. GDR3 još uvek nije official update, stoga screen rotation zvanično ne postoji. Očigledno ne znaš šta je uopšte file explorer, ako možeš ono što je na Store-u da nazoveš tim imenom, ono je sprdnja. Što se vređate bre ljudi, pa niste vi pravili taj sistem, zaboga?!

Gdr3 je zvanican na HTC dobili su ga i na ativ s , za nokiu tek sa black za dva-tri meseca. Explorer ima za sd card a dolazi sa WP 8.1 . Nije sve imalo ni na prvim verzijama androida. A i ne znam zasto toliko potencirate da WP mora da ima sve sto ima i Android, jednostavno NE MORA niti treba da ima sve sto ima android, mi koji smo izabrali WP smo zatovoljni time sto on pruza , i ne trebaju nam funckije androida inace bi izabrali android, vi koji ste izabrali android, ne znam zasto vam treba da wp ima sve sto ima i android.
 
Naravno da su mogli, ali kao sto vidis nisu iz nekog razloga, cekali su da vide da li ce korisnici to traziti, trazili su i kao sto vidis dobili. Sto je po meni jako dobra i pozitivna stvar !

M$ slusa svoje korisnike, i ono kako su oni zamisli sistem je na njima, na nama je da kazemo da li nam to odgovara ili ne. Ali evo kao sto vidis prilagodljivi su, i slusaju svoje korisnike, i svaka im cast na tome !
 
Poslednja izmena:
Potpuno je u pravu za sve što kaže, to što on nema WP8 telefon ne umanjuje tu činjenicu. GDR3 još uvek nije official update, stoga screen rotation zvanično ne postoji. Očigledno ne znaš šta je uopšte file explorer, ako možeš ono što je na Store-u da nazoveš tim imenom, ono je sprdnja. Što se vređate bre ljudi, pa niste vi pravili taj sistem, zaboga?!
Update jeste kreno, nokia je uzela da ga preradi i još nije pustila, pošto je on pominjao globalno WP i ja sam, dakle gdr3 jeste kreno, rotacija displeja ima. Ima i za 520, ja imam rotaciju displeja i pišem u svoje ime.
Što se tiče file explorera, znam odlično šta je, ali kao što sam napisao video sam na marketu, nisam skino i probao. Niti mi treba nešto preterano ni na androidu ni ios.
Takođe se ne vređam, briga me i za wp i ios i android, trenutno koristim sva tri sistema. Niti učestvujem nešto preterano u temama niti se prepucavam. Već me iritiraju likovi kao on, sve zna, sve je imao ali ono u telenoru, vipu... ili na dan. Pre nekog vremena mi prigovara nešto oko slika koje sam kačio, toliko me nervira da se povučem iz teme. I uopšte, zašto se @nvukelic mešaš kada se nisam obratio tebi niti si pratio komentare između njega i mene?

Da ponovim pitanje za @Djilkosh_Ns: Kakvu potrebu imaš da se prepucavaš ovde? Šta je sa tobom čoveče? Ima li još neko telefon sem tebe?
 
Imam instaliran GDR3 na Nokiji 520 i zadovoljan sam, jedino što mi još bode oči je da kad isključim i uključim telefon vrati jačinu na 15 pa moram da pojačavam do 25. Kad bi i to uradili da se sistemski podesi jačina i da ne može uključenjem-isključenjem da se menja bilo bi ekstra. Uspeo sam da stavim i Drive+ i Nokia Pro Cam i sve radi super. Neki put zabode, ali tako je i na androidu, iOS nisam probao (za moj standard skupa igračka), ali generalno jako brzo radi, nema štucanja.
 
Imam instaliran GDR3 na Nokiji 520 i zadovoljan sam, jedino što mi još bode oči je da kad isključim i uključim telefon vrati jačinu na 15 pa moram da pojačavam do 25. Kad bi i to uradili da se sistemski podesi jačina i da ne može uključenjem-isključenjem da se menja bilo bi ekstra. Uspeo sam da stavim i Drive+ i Nokia Pro Cam i sve radi super. Neki put zabode, ali tako je i na androidu, iOS nisam probao (za moj standard skupa igračka), ali generalno jako brzo radi, nema štucanja.

To za pojacavanje ne verujem da ce da srede to je valjda stavljeno kao preventiva jer navodno preko toga je rizicno za sluh :D .
Pro cam nije predvidjena za telefone sa 512 rama i moze da se desi da zabode, ali mogu ti reci ova poslednja meni nije nikada na 720, izgleda da je to zato sto nokia planira da je pusti na sve lumie uskoro pa vec sada je prilagodjavaju.
 
uradio sam juce hard reset telefona i sad nikako ne uspevam da instaliram nokia cameru i here drive + ukljucivanjem proxy-a i promenom regiona.

da nije promenjen proxy ili nesto drugo u nacinu?
 
Razmišljam da kupim ovaj telefon; da na nekom jeftinijem modelu isprobam kako radi WP8. Ističe mi ugovor u leto sledeće godine, pa da mogu dotle da odlučim između androida i wp.
Imam par pitanja za ljude koji koriste ovaj (ili neki sličan wp8 telefon - npr. 720, 820); interesuje me kako radi Voip preko sip protokola, Viber, Skype (samo razgovor, bez videa)?
Takođe, kako je rešena sinhronizacija sa mailovima na GMail-u? Nisam baš shvatio to oko file explorera - ako ga nema odmah u telefonu da li postoji da se sa marketa skine neki koji radi posao?
Da li Nokijina navigacija dobro pokriva Srbiju (ako ne da li postoji npr. iGo ili nešto slično)?

Hvala
 
Za voip ne bih znao, gmail sinhronizacija radi odlicno, file explorer nema i ne zna se da li ce biti, a Nokijina navigacija radi super kod nas..
 
Razmišljam da kupim ovaj telefon; da na nekom jeftinijem modelu isprobam kako radi WP8. Ističe mi ugovor u leto sledeće godine, pa da mogu dotle da odlučim između androida i wp.
Imam par pitanja za ljude koji koriste ovaj (ili neki sličan wp8 telefon - npr. 720, 820); interesuje me kako radi Voip preko sip protokola, Viber, Skype (samo razgovor, bez videa)?
Takođe, kako je rešena sinhronizacija sa mailovima na GMail-u? Nisam baš shvatio to oko file explorera - ako ga nema odmah u telefonu da li postoji da se sa marketa skine neki koji radi posao?
Da li Nokijina navigacija dobro pokriva Srbiju (ako ne da li postoji npr. iGo ili nešto slično)?

Hvala

Viber nisam probao, skajp radi odlicno. Ima explorer ali samo za sd card, Here drive je odlicna, koristi Navteg Nokijine mape koje koristi i iGO samo sto je here drive po meni mnogo bolje dizanirana i odradjena.
 
Mislio sam ženi da kupim ovaj fon, pa sam krenuo malo da pretražujem Windows Phone Store. Jel moguće da nema nijedna aplikacija sa domaćim radio stanicama? :trust:
 
Kupio sam ovaj telefon juce i prvi utsci su da je odlican telefon, do sada sam koristio android telefone ( ne volim da dajem puno novca na telefon pa samim tim pricam o telefonima u tom cenovnom rangu). Bio sam malo skeptican prema windows telefonima ali citajuci ovaj forum kao i nekoliko drugih odlucio sam da predjem na windows telefon i mislim da nisam pogresio jer mi se vise svidja windows platforma od android platforme ( mozda zbog promene, ali to je moje subjektivno misljenje). Jedina zamerka bi bila na slabiju bateriju.
 
Tuneln Radio
Ima sve koji su na net-u.
Možeš li da instaliraš u 520? :d
U fabričkoj aplikaciji za radio zvuk ne može da se pusti na zvučnik, samo preko slušalica radi :mad:


Razmišljam da kupim ovaj telefon; da na nekom jeftinijem modelu isprobam kako radi WP8. Ističe mi ugovor u leto sledeće godine, pa da mogu dotle da odlučim između androida i wp.
Imam par pitanja za ljude koji koriste ovaj (ili neki sličan wp8 telefon - npr. 720, 820); interesuje me kako radi Voip preko sip protokola, Viber, Skype (samo razgovor, bez videa)?
Takođe, kako je rešena sinhronizacija sa mailovima na GMail-u? Nisam baš shvatio to oko file explorera - ako ga nema odmah u telefonu da li postoji da se sa marketa skine neki koji radi posao?
Da li Nokijina navigacija dobro pokriva Srbiju (ako ne da li postoji npr. iGo ili nešto slično)?
Hvala
Skype odlično. Viber kao da je mrtav, trenutno ga otpiši. Poruke kasne na njemu (osim ako ne čačkaš telefon). Nokia navigacija je odlična i besplatna, u rangu je sa igo, jedino za SRB nema ženski glas, samo muški, malo gey krastavac. Gmal radi super, imenik može da se povuče sa gmaila...
 
Poslednja izmena:
Naravni da radi, i besplatna je.
Ovo je app za internet radio, i nema veze sa FM, radi i na zvučnicima.
 
@Spacer , mislim da sam probao ali nije htelo na 520. Baš sam se čudio. Probaću ponovo.
@Spacer, hvala, probaću.
 
Pozdrav,
dobio sam za službeni tel L520, ovo je prvi WP8 tel koji koristim... pa imam par pitanja.
Zanima me, da li se aplikacije "ubijaju" kada prosto izađemo iz njih ne(računam Skype,viber...) ili ostaju rezidentne kao kod iPhne I Androida...

Telefon radi dosta brzo s obzirom na 512MB memorije, da li postoje programi tipa "task killer" kao kod Androida? Postoji li opcija za isključivanje rezidentnih app? Ako može malo pojašnjenja na tu temu... ili me uputite nalink ako sam propustio.
 
Pozdrav,
dobio sam za službeni tel L520, ovo je prvi WP8 tel koji koristim... pa imam par pitanja.
Zanima me, da li se aplikacije "ubijaju" kada prosto izađemo iz njih ne(računam Skype,viber...) ili ostaju rezidentne kao kod iPhne I Androida...

Telefon radi dosta brzo s obzirom na 512MB memorije, da li postoje programi tipa "task killer" kao kod Androida? Postoji li opcija za isključivanje rezidentnih app? Ako može malo pojašnjenja na tu temu... ili me uputite nalink ako sam propustio.

Aplikacije zatvaras, na back taster. Pozadinske procese mozes da iskljucis u podesavanjima pa na aplikacije pa dole pozadinski procesi. Nema potrebe za task killerom .
 
Ok, znači aplikacije se zatvaraju kada se iz njih "izađe".
Koja navigacija se može instalirati na WP8? Konkretno me zanima IGO ili GARMIN- da li postoji mogućnost,da li neko ima instaliran Garmin ili iGO?
Znam da postoji njena navigacija I koliko videh detaljne su mape(nisam probao u praksi još), ali me konkretno zanima samo iGO I Garmin na WP8... ako može,snaćiću se gde da tražim...
Hvala
 
Poslednja izmena:
Nema iGO, nema Garmin..
Ima besplatni Here Drive, ili NAVIGON Europe (Garmin) za 69 €. :D
 
Garmin je streetpilot. Ali definitivno je najbolja here drive, jer here drive koristi iste mape kao i iGO samo sto je mnogo bolje odradjena app.
 
Jel nekome normalno radi TimeMe aplikacija?
Skinuo sam je iz App Storea i posle prvog pokretanja mi je jednom proradila a kasnije nije htela.
Ne reaguje na bilo kakve promene. Deinstalirao sam je i ponovo instalirao i opet neradi. Samo stoji pocetni ekran, nece da prikaze ni vreme ni datum ni bateriju.
 
Ne treba preko Store-a da instaliras, ta verzija ima osvezavanje na pola sata. Ako hoces da ti radi na minut jedini nacin je da imas dev account pa da sideloadujes XAP preko PC-ja. Ovde mozes da je skines:
http://projects.arnoldvink.com/
 
Da li je neko imao problem da mu za dolazni poziv pise Unown kao da je sakriven broj koji ga zove.
Iz principa se ne javljam na sakrivene pozive a u zadnje vreme mi se vise puta dogodilo da mi izbaci unown za pozive koji su mi normalno upuceni bez sakrivanja broja i sl.
Ova pojava mi se najcesce desavala prilikom primanja poziva dok vec imam drugu aktivnu liniju, a pravi mi veliki problem jer sam vec propustio par bitnih poziva.
Na netu nemam nista pametno na ovu temu sem korisnika koji su iskusili slican problem bez resenja kako da se on eliminise.
 
Isto mi se dešava. Pre neki dan mi je aplikacija mreža+ tražila update ali i posle toga imam isti problem.
 
Da, jako nezgodna pojava, pogotovo zato sto mi nekad nakon poziva koji je prijavljen kao unown ostavi identifikaciju a nekad ne.
Nije mi problem ako mi nakon takvog poziva ostavi identifikaciju pa znam koga treba da okrenem, ali kad se dogodi drugi slucaj imam samo zasivljen unown poziv koji mi bas nista ne znaci.
 
Nazad
Vrh Dno