Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Nema na čemu :).
 
Pozdrav svima....danas je kupljena ova nokia i bio bih vam zahvalan ako bi ste mogli malo da me uputite koje aplikacije najbolje da skinem a da su mi neophodne,pritom nemam nikakvog iskustva sa windows phone,pa cak ni androidom...Hvala unapred :)

P.S. Jos nesto...zanima me kako se 520 povezuje na kompjuter a pritom imam xp sp3...jos jednom hvala :)
 
Ima da se skine neka desktop aplikacija, a probaj samo da ga povezes, mozda ga vidi kao flash drive. Za aplikacije ljudi, napisite sta bi vam trebalo, sad svakom nabrajati sve aplikacije koje koristimo.. :)
 
Ima da se skine neka desktop aplikacija, a probaj samo da ga povezes, mozda ga vidi kao flash drive. Za aplikacije ljudi, napisite sta bi vam trebalo, sad svakom nabrajati sve aplikacije koje koristimo.. :)


sto se tice povezivanja trazi mi drajver za njega,koji nemam naravno,a sto se tice aplikacija...mozes slobodno da mi preporucis neku aplikaciju koja je korisna za sam rad telefona,nesto sto ce mi koristiti :)
 
Pozdrav drugari, vlasnik sam ovog modela otprilike mesec dana. Imam jedno pitanje, kada sam kupio telefon, čini mi se da sam kada se sa glavnog ekrana potera u desno i uđe u onaj spisak aplikacija imao ovo slovo a pa ispod njega aplikacije na a, pa onda b pa aplikacije na b, i onda čini mi se, ili sam umislio da su se ta slova izgubila, nego su sve aplikacije bile poređane redom, ali bez tih slova a,b,c,d. Sad pre jedno 2 nedelje čini mi se da mi se to odjednom vratilo ta slova a,b,c,d i nervira me, bespotrebno zauzima prostor. Da li sam ja lud pa sam umislio da jedno vreme nije bilo tih slova, nego su sve bile redom naslagane, i ako je moguće to negde da se isključi, gde se isključuje.
 
Ja mislim da to zavisi od broja instaliranih aplikacija i da ne može da se isključi.
 
Ok, ali sam skoro siguran da sam to prvo imao, pa onda nisam imao i znam da sam pomislio kako je ovako bolje i onda odjednom paf, eto ih ponovo slova i baš mi je zasmetalo.
 
.mozes slobodno da mi preporucis neku aplikaciju koja je korisna za sam rad telefona,nesto sto ce mi koristiti :)

Opet totalno nejasno :) Sta znam, skini Connectivity Tiles (za paljenje gasenje mobilnog neta/wifi-a, bluetooth itd), Breez recimo je fina aplikacija za vreme, Mini Recorder Free za snimanje zvuka, OneNote za beleske, Photobeamer, PC Remote za kontrolisanje kompa bezicno itd..

@ marko

Tako ti je kad stavis vise aplikacija nego sto moze da stane na taj ekran sa desne strane.
 
@ marko

kada imaš 45+ instaliranih app onda se pojave ona slova zbog brzog pretraživanja, i dobro je da je tako.
 
kada imaš 45+ instaliranih app onda se pojave ona slova zbog brzog pretraživanja, i dobro je da je tako.

Nije nikako dobro sto je tako, treba da postoji opcija da se ukljuci ili iskljuci. ISto tako lista se nece vratiti na normalu posle brisanja aplikacija, tj. hoce ali se posle prvog restartovanja telefona ponovo pojavljuje. Ovo vuku jos od WP7 dana i stvarno bi bio red da isprave vise.
 
Nije nikako dobro sto je tako, treba da postoji opcija da se ukljuci ili iskljuci. ISto tako lista se nece vratiti na normalu posle brisanja aplikacija, tj. hoce ali se posle prvog restartovanja telefona ponovo pojavljuje. Ovo vuku jos od WP7 dana i stvarno bi bio red da isprave vise.
Kod mene nije tako ,kad izbrisem nekoliko aplikacija ,lista se vraca u prvobitni prikaz i tako ostane i posle restarta ,sve dok ponovo ne instaliram jos aplikacija .
 
A koga bre uopste briga za to lol, ionako sve one koje koristite svakodnevno su vec na home screenu, cemu uopste odlazenje na spisak svih aplikacija? A i ako odes (jer ih imas mnogo i nisu sve na home screenu), zar nije bolje onda naci ih po slovima, nego skrolovati u beskonacno?
 
I mene nerviraju ta slova i sve pazim da se ne pojave. To mora da uvedu opciju da se isključi, mnogo je ružno sa slovima. A i 50 aplikacija kad staviš nije uopšte mnogo da mi treba sad search neki. A ne krene pod A imam jednu palikaciju pod B dve pa opet pod C jednu, mislim bezveze po meni nekako, pa nije to imenik. Ajde ako imaš 100 aplikacija, onda ok. Trebali su taj limit da povećaju ali šta da se radi, ne idi preko 45. ;)
 
Ja stvarno ne razumem zasto ti to smeta? moze samo da ti olaksa da dodjes do zeljene aplikacije!
 
Aman, ljudi, svako od nas koristi telefon na svoj način, nekome odgovara jedno, nekome drugo i izbor bi trebalo da postoji. Ali, MS kanda zna bolje...
 
Ja stvarno ne razumem zasto ti to smeta? moze samo da ti olaksa da dodjes do zeljene aplikacije!
Jednostavno, meni ružno izgleda sa tim slovima, više mi se sviđa onako obično. A sad da mi olakša baš i ne može mnogo jel neki maskimum koji koristim je do 50 aplikacija a da li ću da je nađem brže za 2 sekunde nije mi toliko bitno, nigde ne žurim. Zato treba da ubace opciju da biramo kako ko želi, mislim da to nije teško uraditi.
 
Ajd za svaki deo OS-a da ima opcija da svako namesti kako zeli, sto da ne. Ne znam cime se bavite i da li ste nekad radili nesto cijim rezultatom ste jako zadovoljni, i onda kad vam dodje neko levi, i pocne da prica da moze to malo gore, sta mislis da ovo bude druge boje, a sta mislis ako ovo spustis malo?? To svako voli sto posto.. Imate vec sistem koji dozvoljava da ga svako uneredi po sopstvenom (ne)ukusu, ovo je sistem koji ocigledno ne zele da svako cacka i menja onako kako on misli da treba.. Ne kazem da je sve idealno, ali sto ljudi sto cudi.. svako misli da zna najbolje.
 
Aman, ljudi, svako od nas koristi telefon na svoj način, nekome odgovara jedno, nekome drugo i izbor bi trebalo da postoji. Ali, MS kanda zna bolje...

Sad će neko da ti objasni kako su tu dizajneri plaćeni, kako su developeri plaćeni i još mnogo ljudi i da je to tako moralo da bude, valjda oni znaju šta tebi treba. Tužno i smešno u isto vreme. Mada ako se ovako nastavi neće se MS pomeriti sa onih 3-4%.

Mada ajde nekako i da ih opravdam, ovo je za ljude koje neće da čačkaju ništa, ništa ne znaju i hoće da imaju telefon na touch i to je to. Ništa im više ne treba zato su i zadovoljni i zato im je svako rešenje odlično. To razumem i poštujem, ali onda ne razumem što ako neko hoće nešto po sebi da namesti tu uskaču kako to ne treba... Pa neću ja tvoj telefon cackati, nego svoj...

Nemojte ovo da shvatite kao prozivku sem ako vas ne boli istina, pa ste se pronašli tu, odgovorio sam vukelicu samo. Da ne bi pravili bespotrebni off topic.
 
Pa ni meni nije jasno ovoliko što branite kao da vi pravite sistem o_O To su neke osnovne funkcije koje treba da ima telefon da se podešava kao što npr. nije bilo rotate screen da isključiš. Ta opcija je morala odma zajedno sa prvom verzijom biti dostupna, osnovna stvar.
 
Pa ni meni nije jasno ovoliko što branite kao da vi pravite sistem o_O To su neke osnovne funkcije koje treba da ima telefon da se podešava kao što npr. nije bilo rotate screen da isključiš. Ta opcija je morala odma zajedno sa prvom verzijom biti dostupna, osnovna stvar.

Cekaj, opcija da li da ti prikazuje slova u listi aplikacija ili ne? Zasto bi bila opcija za to lol. Kazem vam, svako od vas misli da najbolje zna, pogotovo nas narod.. Oni misle da je tako najbolje i to je to, deal with it..
 
Nisam samo ja koji traži tu opciju, dosta njih ima. Samo kucaj u google how to turn off alphabetic order on wp8 i videćeš. Treba valjda da gledaju šta korisnici žele, tako se radi. Ali dobro, ipak je to Microsoft, oni uvek teraju po svome u svemu.
 
Ali covece, to mozes reci za svaku opciju u sistemu, zasto nema, a zasto nema... Nema, coveku koji je to napravio se svidja tako, on je to tako zamislio. Svako bre iz fotelje misli da zna sta je najbolje..
 
Ali zato mi korisnici uvek treba da tražimo više i bolje a ne da se zadovoljimo onim što nam serviraju. Ipak od nas korisnika žive. Sve u svemu, zadovoljan sam sistemom samo eto te neke sitnice, ne da isprave nego da nam omoguće pravo izbora kako želimo da personalizujemo telefon, ništa više.
 
U ovome slučaju znaju bolje. :)
Šta ti smetaju slova ??
Ako ti se neda stisnuti bilo koje slovo da bi dobio kompletnu abecedu, i nakon toga birao prvo slovo tražene aplikacije, ti onda skrolaj ako ti je tako draže.

@Djilkosh_Ns
Jel još tvoj G2 snima video 14 fps kada nije sunčano ?? :d
 
Poslednja izmena:
Izgled mi se ne sviđa, bode mi oči i za moj ukus je ružno a nije mi korisno. Eto. :)
 
Ali covece, to mozes reci za svaku opciju u sistemu, zasto nema, a zasto nema... Nema, coveku koji je to napravio se svidja tako, on je to tako zamislio. Svako bre iz fotelje misli da zna sta je najbolje..

Ovde se ne radi o tome da li treba da postoji opcija ili ne, logicno bi bilo da ako se pojave slova da se posle i vrate, ali kao sto vidis mnogima ostaje tako do prvog reseta. Meni licno je ruzno, i nacin na koji ja koristim telefon uopste ne ukljucuje kucanje u search bar da bih nasao aplikaciju. Obicno su tu neke aplikacije koje ne koristim cesto, ili ih samo isprobavam pa ni ne pamtim ime aplikacije nego ih vizuelno prepoznajem... I nije nesto sto ce me odbiti od koriscenja, samo mi se to ne svidja. A posto se bas dosta ljudi zali, jos od prvih WP7 verzija, nadam se da ce se konacno smilovati i resiti u nekom sledecem apdejtu...
 
Ma samo to cekam da se smiluju, sve ostalo moze da ceka..
 
Mada ajde nekako i da ih opravdam, ovo je za ljude koje neće da čačkaju ništa, ništa ne znaju i hoće da imaju telefon na touch i to je to. Ništa im više ne treba zato su i zadovoljni i zato im je svako rešenje odlično. To razumem i poštujem, ali onda ne razumem što ako neko hoće nešto po sebi da namesti tu uskaču kako to ne treba... Pa neću ja tvoj telefon cackati, nego svoj...

Nemojte ovo da shvatite kao prozivku sem ako vas ne boli istina, pa ste se pronašli tu, odgovorio sam vukelicu samo. Da ne bi pravili bespotrebni off topic.[/QUOTE]


Ovo si u pravu. Mislim da je bar 80% takvih korisnika. Nece svako da se zeza sa menjanjem romova. Ko to zeli wp pa ni ios nije za njega. Ja stvarno ne znam na prtste da nabrojim ljude koji znaju i trude se da saznaju da se zezaju sa menjanjem romova na svom android telefonu.[/COLOR]
 
Poslednja izmena:
To menjanje ROM-ova postaje već izlizana mantra, koja veze sa životom nema.
 
@Djilkosh_Ns
Jel još tvoj G2 snima video 14 fps kada nije sunčano ?? :d

Posto nisam mogao da cekam update da se smiluje LG, postoji jedan sajt xda-developers i svi problemi sredjeni :)

Inace file explorer koji si ono bese stavio? Usput promeni rotaciju ekrana, podesi osvetljenje na 20-25% valjda je to idealno kad je ovako kasno da ne bljesti puno, a i da ono ne bude pretamno... Ima jos, al dosta ti ovo :d

E da, mogao bi mi pokazati kako ovo radi na nekom WP-u http://www.youtube.com/watch?v=wI4bSMiO_xY, evo dajem ti odresene ruke, mozes izabrati koji god hoces, da ne bude sad da ja nesto branim i ogranicavam, nisam MS.

Inace na sve ovo mozes da odgovoris swype-om ako imas, instaliraj je kul je skroz :)
 
Nazad
Vrh Dno