Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Vecina to nece da prizna ali je OS jos uvek u fazi osnovne skole.. Treba ovde dosta peglanja, previse lako se moze zbuniti i zaglupeti, tipa ono pred gasenja ekrana, onih par sekundi kad skroz smanji brightnes, tad ako opet pipnes ekran da ga probudis zna zesce da se zbuni.. Pa onda ovi problemi sa baterijom.. Boli jer je stvarno fenomenalan OS al ne zelim da se navikavam na ove stvari. Ako me uhvati u trenutku kad sam nesto nervozan ova ugasena baterija, ili ako mi bude nesto hitno trebao telefon, zavrsice kroz prozor..
 
Vecina to nece da prizna ali je OS jos uvek u fazi osnovne skole.. Treba ovde dosta peglanja, previse lako se moze zbuniti i zaglupeti, tipa ono pred gasenja ekrana, onih par sekundi kad skroz smanji brightnes, tad ako opet pipnes ekran da ga probudis zna zesce da se zbuni.. Pa onda ovi problemi sa baterijom.. Boli jer je stvarno fenomenalan OS al ne zelim da se navikavam na ove stvari. Ako me uhvati u trenutku kad sam nesto nervozan ova ugasena baterija, ili ako mi bude nesto hitno trebao telefon, zavrsice kroz prozor..

Mislim da je vise do modela telefona nego samog OS-a sto se tice tog zaglupljivanja. Meni se recimo Lumia 820 ponekad desavao taj neobjasnjivi discharge, dok na ATIVu nema tih problema. Nisam imao problema sa ekranom ni na jednom telefonu.
 
Kupio sam ovaj telefon sa punjacem koji se koristi u engleskoj,pa me zanima jel ima da se kupi nekakv adapter za nasu uticnicu ili te engleske uticnice?
sagem-my411x-my202c-my300c-vodafone-231-mains-charger-1214-p.jpg
 
Meni se sinoc desilo da se telefon totalno zaglupi,bio je ukljucen radio,kada sam hteo da ga iskljucim zaglavio je na pocetnom ekranu,soft reset nije pomogao jer ekran nije reagovao na slide down to power off,na kraju morao da vadim bateriju.Pre Ambera nisam imao ovakav problem......
 
Nisi onda pokusao soft reset, kod njega nema sta da slidujes ekran na dole, samo drzis power i Volume Down 10-ak, 15 sekundi i on ce da se restartuje..
 
Ne, mada evo nije se vise desavalo, takodje ni ovo drugo.. Ali ima tako tih random problema s vremena na vreme, zna se zaglupeti bas pred to gasenje ekrana, kad sam ugasi ekran, ako tad stigne nesto tipa poruka, to ga zbuni..
 
Probao sam to,ali ni da makne,u svakom slucaju vadjenje baterije resilo problem.I da u pravu si za to za ekran,mada meni se cini da se najvise zaglupi pola sekunde pre nego se ekran sam iskljuci i tad nesto stigne....:)
 
Pozdrav..da li vredi uzimati ovaj telefon u vipu za 9000 din, 1000 din pretplate na dve godine?
 
Moj savet bi bio da juris nove telefone od ljudi koji su ih kupili za dinar i sad ih prodaju za 120 do 140 evra, prakticno nekoriscene sa 2 godine garancije kod nekog od operatera. Mnogi su sim free.
 
Da, u pravu si ali izgleda da ce biti neki popust na pretplatu od 5000 din (rasporedjuje se na 24 m.), pa mi vise odgovara novo. Samo imam dilemu, za iste pare daju Lumiu 520 i Huawei G510. Koristio sam ranije neki Huawei i nije me bas odusevio a Nokia mi vise odgovara zbog WP8, pa me zanima vase misljenje posto svi kazu da Huawei nudi dosta za male pare..?
 
Sta nudi, Android na 512 rama? :) To je smrt.. WP8 na 520 leti kao Android na Nexusu..
 
Sto bi uopšte uzimao bilo kakav telefon sa 512mb RAM-a?
 
Za Android se slazem, na WP8 ne predstavlja nikakav problem..
 
Slabija polovina uzela pre par dana 520 prethodni telefon je bio xperia u, ovo je bukvalno brzinski skok.
 
Ako je neko stavio GDR3 preview molim ga da proveri da li radi test field na #3282#?

Hvala
 
Jel ima sanse da glance proradi na ovom telefonu ?
 
Tesko..
 
Ma sigurno ce da se pojavi neka fora kako da se ubaci i na l520 ,ne vidim zasto moze na l620 a na ovaj ne ? Ni nokia pro cam nije predvidjena za l620 a ja je imam :)
 
Mozda.. jedinu svrhu vidim iz qrcenja, da mahnem rukom preko telefona i da pokaze vreme :), i da stoji tipa 10 sekundi, nista ne bi vise od toga jer bi verovatno sakatilo bateriju..

Btw posle soft reseta nakon mesec dana visem nemam one bagove pri otkljucavanju telefona. Izgleda da je to neki limit dok se nesto ne zablentavi, nije strasno, ni na drugim sistemima nije bolje..
 
Poslednja izmena:
Eto, pridružih vam se danas, uzeo L520 u Vip-u, rano je još za utiske, sve mi je pomalo novo, pa a imam za početak par pitanja:

1. Kako da znam da li mi je telefon updateovan na najnoviju verziju? Kad pokrenem software update, kaže da je up to date. Šta je sa onim GDR3 ili već kako se zove?
2. Da li nam je omogućena kupovina na AppStore-u?
3. Ima li Nokia account neku posebnu svrhu? Skontao sam da mi Microsoft account treba, slično kao Gmail na Androidu.
4. Zaboravih šta sam hteo da pitam...
 
Amber je poslednja verzija, proveri sta ti pise na extras+info. GDR3 je za developere, znaci jos se testira, nije zvanicno izasao..
Kupovina je odlicno uradjena, radi najnormalnije sa nasim karticama..
Nokia account ne mogu da se setim za sta mi je trebao, mislim da trazi za mape kad hoces da skines, nisam siguran..
 
Aha, znaČi GDR3 će tak da stigne, dobro. Piše mi verzija 8.0.10328.78 i koliko sam skontao, to je poslednja GDR2/Amber verzija, ne?

edit. Primetih i da ne mogu, kao na Play Store-u da push-ujem :) aplikacije sa Web Store-a na telefon jer mi prijavljuje sledeće:

Your phone's current Country/Region setting prevents you from getting apps on the web. Please go to the Store on your phone, and then try to download the app.

Šta to znači? Da li ću moći ako na telefonu postavim Country/Region na USA?
 
Poslednja izmena:
Stavi USA da, imaces i vecu ponudu aplikacija.. Mada nisam siguran i da li uopste moze tako, da kliknes na kompu a da krene instalacija na telefonu, ili ti samo skine 'offline' verziju aplikacije i onda je prebacis na sd karticu..
 
Meni kupovina aplikacija ne radi kada prebacim region na USA, UK ili bilo sta drugo sto nije srpski...
 
Za istaliranje NokiaProCam treba menjati region ali mislim da se menja i proxy.Probaj da nadjes uputstvo za instaliranje NokiaProCam na netu pa probaj da primenis na ostalo_Ovo je bio zenin telefon , a ona nema poterbe za takvim vratolomijama pa ne znam...
 
Mada nisam siguran i da li uopste moze tako, da kliknes na kompu a da krene instalacija na telefonu

Moze, potrebno je da bude cekirana opcija Send apps to my phone using push notifications u Settings>Find my phone

Preko browsera ides na http://www.windowsphone.com/en-us/store, nadjes aplikaciju i instaliras je bez diranja telefona. Ako nemas opciju da instaliras potrazi opciju Check my Windows Phone Store, da te prebaci na tvoj region
 
Cool.. mada to sam radio na Androidu jer mi je bio ubitacno spor Play Store na telefonu, ovako i nemam neku potrebu za tim..
 
Nazad
Vrh Dno