Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Samo privremeno,
kompletan proces kod mene trajao oko 45 min. (WiFi 4Mbps)
 
Šta mislite, za drugi telefon uz LG L9, L520 ili L620? Hoću da probam W8 telefon, a ističe mi ugovor na jednom broju, budžet ograničen, pa se dvoumim.
 
Pa nepotrebno je velika razlika u ceni izmedju njih, tako da bolje L520. Nema blic i clear black display ali meni mnogo lepsi telefon, malo veca baterija i ekran, a ostatak hardvera isti..
 
Ne razumem ljude koji se dvoume izmedju lumie 620 i 520,ako imas pare uzimaj 620 .
 
Ja razumem, u nekim paketima je razlika duplo veca, a cime to opravdava telefon, kadica decijim izgledom? :)
 
Hehe ,aj pogledaj malo bolje , ne da se razumemo ,520 je odlican budzetski telefon :)
 
Hehe ,aj pogledaj malo bolje , ne da se razumemo ,520 je odlican budzetski telefon :)

Pa koja je razlika? Sta to cini 520 budzet telefonom a 620 ne, to sto ga ti imas? Led fles i clear black sigurno ne vrede duplo vise para.
Isto rama, isto memorije, isti cpu i gpu, isto sve.
 
Poslednja izmena:
Pa to i ja kontam, ne daje mi se par hiljada više ako baš nije neka razlika koja opravdava takvu cenu.
 
Pa pogledaj neki review, vidi uzivo koji ti se vise svidja, ali sam rad sistema se bukvalno ne razlikuje izmedju 520 i najskupljeg WP8 telefona, a tek izmedju ova dva nema razlike koji imaju isti hardver.
 
Šta mislite, za drugi telefon uz LG L9, L520 ili L620? Hoću da probam W8 telefon, a ističe mi ugovor na jednom broju, budžet ograničen, pa se dvoumim.

Ja imam LG L9 i uzeo sam Lumiu 520 i zadovoljan sam. Bateriaj na Lumiji koju noću gasim i koja mi služi isključivo za razgovore traje od 3-5 dana, u zavisnosti koliko imam razgovora dnevno. Moja preporka, lepši je od 620.
 
Ok, hvala vam, biće verovatno L520. Da ne trolujem temu više...
 
Pa koja je razlika? Sta to cini 520 budzet telefonom a 620 ne, to sto ga ti imas? Led fles i clear black sigurno ne vrede duplo vise para.
Isto rama, isto memorije, isti cpu i gpu, isto sve.

Ima clear black diplej , led flash i prednju kameru ,i nije duplo skuplji nego nekih 50 eura u prodavnicama ,i ja nemam lumiu 520 ;-)
 
Masis poentu, on uzima na ugovor, a tu nije razlika 50 evra. U telenoru je recimo na pis500 12000 din razlika. E sad sve zavisi od paketa koji on uzima.
Inace ima po oglasima da se uzme 620 za oko 160e, samo 30e skuplje.
 
Jeste razlika 50€, uzeću ga u Vip-u, tamo je razlika 6k, uz ekomotivaciju i Smart 400 dobijem ga za 4k (L520), odnosno 10k (L620). No, ne daje mi se ni tih 6k više, obzirom da će mi biti drugi telefon...
 
To si upravu ,ja nikad ne bi uzeo lumiu 620 u telenoru ,na pis 500 kosta po meni apsurdnih 24000. .
 
Ma besmislica nevidjena... stvarno su nenormalni sa tim cenama, ocigledno da je cini mi se septimus bio u pravu kada je u jednom postu konstatovao da telenor cilja iskljucivo jake platise. Evo posle skoro 6 godina provedenih u telenoru prebacio sam se na vip... mislim za te pare koje dajem za 520 sam u telenoru morao da doplatim 12000 dinara sto je nebuloza totalna jer telefon kosta 17000 u prodavnici sa garancijom a na oglasima 130-145 evra.

OnTopic: Posle nekoliko dana druzenja sa telefonom mogu reci da sam sasvim zadovoljan njime (koristim ga kao jedini telefon), osim sto je i Boris naglasio da se lako i mnogo zamrlja. A sam operativni sistem sto se mene tice rastura tamo gde cenovni pandani iz Android kuhinje zakazuju, a to su performanse, dok bi broj, a bogami i kvalitet aplikacija mogao da se popravi... eno recimo onaj tapatalk i dalje baguje kao zmaj, kad god otkucam poruku u full editoru i kliknem sent aplikacija se zatvori. Takodje bih naglasio da sa baterijom nemam problema, Borise pogledaj pod settings, pa kada prevuces na desni ekran imas opciju background tasks, pa vidi da ti ne ostaje sta ukljuceno, imas tamo cini mi se here maps i drive i jos po nesto.
 
Naravno da je sve to overeno, pisao sam sta sam sve radio.. Nego evo opet da kucnem od drvo, ovo je najduzi period da se nije desilo curenje, nekih dve nedelje. Od znacajnih promena sam stavio novi email accunt preko Pop/Imap i refresh na pola sata, i obrisao sam Weather Flow aplikaciju jer je neki lik napisao da je ona razlog za njegove probleme sa baterijom. Videcemo..
 
Poslednja izmena:
Kako mislis? :)
 
Dostupan je Amber za srpsku 520 na NCS, doduse full flash za sada. OTA verovatno za koji dan.
 
Spominjao je da bi resetovao telefon nakon Ambera pa eto prilike da ubije dve muve jednum udarcem. Ovako, ako nece sve od nule opet, naravno bolje OTA.
 
Pa zar nije bilo reči da bi dobio nešto iz update-a da mora factory reset da se radi?
 
To je bilo kod Ativ S. Data Sense proradi tek nakon factory reset-a, kod Nokie radi odmah ako je Country variant, i operater nije blokirao tu korisnu aplikaciju.
 
Bilo kakav update sistema (iOS, Android, WP) da se radi, preporučljivo je uraditi factory reset. Čisto da sutra se ne bi desili nepredviđeni battery drain ili neke aplikacije da odbijaju lepo da rade...
 
ljudi mali off (a mozda i nije)...
Kako da vidim za koje trziste je moja Lumia?
Ima li negde da se vidi to (neki broj, oznaka, ili slicno)???
 
Nikako...

P.S. Suludo je nevezano za platformu da bude pravilo da se telefon nakon OTA resetuje. Ajde mi se ovde nesto kao i razumemo, objasni ti nekome ko zna manje da mora sve podatke da izgubi sa telefona jer tako treba posle apdejta...

Da kucnem u drvo nisam ni na jednoj platformi imao problema tog tipa ali da ne idem u OT.
 
Nazad
Vrh Dno