Šta je novo?

Nokia Lumia 520

^ Da.. mada primetio sam da mi je premali otvor za zvucnik gore i nekad mi treba 2, 3 sekunde dok nabodem pravu poziciju na uvetu da bi cuo sagovornika odlicno :) Mozda je i to samo do mene al na proslom telefonu je bio duplo siri i ne vidim sto smanjuju tako bitne stvari. Samo kad bi prestalo da mi se desava ovo sa baterijom i bio bi ubedljivo najbolji telefon koji sam imao a i generalno kad pogledas konkurenciju za slicnu a i vecu kintu.. Live Tiles nikog ne ostavljaju ravnodusnim, kad vide kako se fotke pomeraju vriste ljudi :D
 
Poslednja izmena:
I ja sam danas porucio u VIP-u L520, jedino sto me nervira sto izgleda da imaju samo crni, jel ima negde da se nabavi originalna maska u drugoj boji?
 
Crna je ja mislim jedina koja je izradjena od one fine gumirane plastike, ostale boje su u onoj obicnoj sljastecoj plastici..
 
Ne znam za 520, ali ja sam porucio masku za 620 sa ebay-a za 1000 dinara zutu u mat varijanti sa sve nokia znakom itd.
Samo moram reci da su lose odradili tapatalk i da mi po sto godina ocitava sta god da otvorim, jel imate neki drugi program iste namene da mi preporucite?
 
Crna je ja mislim jedina koja je izradjena od one fine gumirane plastike, ostale boje su u onoj obicnoj sljastecoj plastici..

Pa bar sto se nokije tice to je mozda i tacno, ali evo pogledaj ovde imas sve boje, gumirane sa sve nokia natpisom.
Edit: Sada sam procitao pise da je original... a samo 6$ + 2$ shipping.
 
Poslednja izmena:
Ma ne porucujem vise nikad nista iz azije, 3 i po meseca mi ne stizu posiljke a koliko sam lenj mrzelo me da ulazem neke zalbe.. Poruci ako hoces da ti nikad ne stigne :)

Imas iz spanije originalne maske, oko 1000, 1200 izadju sa posilhkom, bar znas da ces dobiti za par dana..
 
Poslednja izmena:
Ma ne porucujem vise nikad nista iz azije, 3 i po meseca mi ne stizu posiljke a koliko sam lenj mrzelo me da ulazem neke zalbe.. Poruci ako hoces da ti nikad ne stigne :)

Imas iz spanije originalne maske, oko 1000, 1200 izadju sa posilhkom, bar znas da ces dobiti za par dana..

A krastavac. videcemo, posto mi je za 620 est. delivery time 17-25 septembar. Ako ne stigne zalicu se pa cu uzeti onda to sto kazes. Daj samo neki link ako moze.
 
Kako ti to racunas? 12.5 funti ili oko 18 dolara, = 1694rsd. :)
 
:S: umor... sada sam video da sam sabrao pogresne cifre tamo. Bolje da idem na spavanje :)
 
Maskica kosta 8 dolara a dostava 11. Bas bzvz :-(
 
Imam jedno pitanje ,naime na ovom snimku http://www.youtube.com/watch?v=mQB8FqCi9WE na 6:38 ,lik pokusava da ucita neku veb stranicu ,medjutim govori kako uvek treba mnogo vremena da bi se ucitala stranica ,sto se i vidi na klipu ,e sad interesuje me dal je tako kod svih ?
 
Pa zavisi od sajta do sajta naravno, na IE moze biti tako na nekim lose kodiranim ili bogatim sajtovima. UC browser recimo leti ali nije jos toliko stabilan.
 
Solidno radi IE, i to sto Boris kaze ako stranica nije optimizovana, ocitavace dugo, a potvrdjujem i za UC, meni je crashovao na 620 par puta zbog problema sa memorijom, pa sam ga obrisao.
 
A kako se vidi ekran po danu ,znam da mu je osvetljenje slabije nego na 620 .
 
Pa vidi se ok. Posto imam priliku da poredim direktno 620 i 520, mogu ti reci da je razlika primetna i da su boje ispranije na 520 kao i da je slabiji brigtnes. Iako je prednost 620 u kvalitetu displaya, tako i 520 ima svoje prednosti koje se ogledaju u vecoj dijagonali istog. Sve u svemu nije neupotrebljiv na suncu (bar sto se mene tice), a ti vidi sta ti je bitnije, veca dijagonala ili bolji kvalitet prikaza. Ja sam 520 uzeo zbog vece dijagonale, meni lepseg dizajna telefona (posto ne volim zaobljene ivice) i na kraju zbog dosta nize cene kod operatera u paketu koji sebi mogu da priustim.

Inace sam nasao app na marketu koji mi je ocistio other sa 1.6gb na 990mb. Zove se storage cleaner i traje nekih 5 minuta da skenira ceo temp, a kada to uradi iz ne znam kog razloga "pojede" svu memoriju na telefonu te vindows prijavi phone storage is low, medjutim kada se na aplikaciji odradi delete temp, osim sto se sve vrati na normalu obrise i temp koji je kod mene kao sto sam napisao uzeo 600+ mb.
 
Bio je apdejt, i ako imaš Settings>Storage Check , kada učita overview swipe u desno i imaš Temporary files pa clear.
 
Obrisah celu poruku, posto sam video da ipak imam, izgleda da sam odradio taj update ranije skupa sa nekim drugim, pa nisam ni primetio. Ali mi samo nije jasno sta ce im sada 2 storage aplikacije pod settings.
 
Poslednja izmena:
Moras da imas to je davno izaslo..
 
Ja sam 02.09. dobio Amber. 520 Vodaphone Italy. Napravio nakon toga reset telefona i sve postavio ponovo.
To sam radio jer nisam dobio "Data Sense", ali nema ga ni sada jer Vodaphone nije to odobrio.
Trenutno mi je "Other" mapa 433 MB. Kolika je kod vas?

@ Boris Lozac

Nikada nisam imao nikakvih probleba sa baterijom, i traje klasika 1-2 dana.
Nisam imao Weather Flow nikada instaliran.
Probao AccuWeather i The Weather Channel, i ostao na The Weather Channel (u Nokija kolekciji).
 
Ljudi pitam vec 2 puta, da li neko zna gde moze da se odradi sim unlock L520 sa swisscom mreze.. ??
 
Ovde kod nas nema pokušaj na cellunlock.com ili na nekom od sličnih sajtova. Inače GDDR2 za našu Lumiju u Srbiji dolazi uskoro, promenili su status waiting for approval.
 
Bas sam hteo da pitam, iako je telefon kupljen u VIP-u, otkljucan je tako da pretpostavljam da je country variant, ali meni u info stoji rm-914hu, odnosno madjarska, a inace i u madjarskoj i u srbiji nije vise waiting for approval vec comming soon, dakle za koji dan ce biti amber, ali koja varijanta meni sleduje?
 
.. meni u info stoji rm-914hu, odnosno madjarska, a inace i u madjarskoj i u srbiji nije vise waiting for approval vec comming soon, dakle za koji dan ce biti amber, ali koja varijanta meni sleduje?

Pa 914-hu ti ostaje i dalje bez obzira na karticu i mobilnog operatera.
 
Ajd da pitam
posto sam dobio talijansku lumiu
Sve odlicno radi (064) i pitam se da li sta smeta sto je rm-914_eu_italy_215
Na slici ekran
pre i posle nekih update-a
 

Prilozi

  • Lumia 520 software.png
    Lumia 520 software.png
    257.8 KB · Pregleda: 232
Nema nikakve veze za koju je državu proizveden mobitel. Samo je bitno da je SIM FREE.
Moj je RM-914_eu_italy_283, Mobile Operator VOD-IT (Vodaphone)
Uredno prima karticu iz BiH. Navigacija HERE Drive je vezana za SIM, tako da imamo istu navigaciju koja pokriva područje ExYu.
Jedino mi je žao što Vodaphone Italy nije uključio i Data Sense u Amber nadogradnju, ali to je izbor operatera.

Jedan prijatelj ima 620 napravljena za Asia Pacific tržište, i sve (jezik/regija/navigacija) radi super.
Nadogradnju dobiješ kada je ta regija/operater pusti. Ja sam dobio među prvima Amber na 520 (02.09.).

Znači, bitno je samo da se jeftino nabavi aparat, i da je sim free :D
 
Novosti nakon Amber nadogradnje su za mene skoro pa nebitne.

Sve najavljeno je tu:

- aktiviran FM radio sa RDS-om. Probao i radi, ali vozim se autom i imam muziku u njemu pa je meni nebitno.
- blokada poziva i sms za određene brojeve. Još nikoga nisam stavio na "crnu listu"
- stavili su one Lumia profil boja, pa se može malo igrati sa opcijama temperatura i zasićenost boje
- pod "audio" je dodano "okreni ekran prema dole za stišavanje zvona". E ovo je dobro i korisno.

Nema Glance, a nije ni najavljen. Nema Double tap to wake šteta. 521 AT&T ga je dobio pa ona priča "ne podržava hardware" je laž. Isti hardware u 720 će dobiti npr. Glance
To je naravno politika firme da moraju razdvojiti uređaje, i jeftinije zakinuti za neku funkciju, a najjeftinijeg za više funkcija. :d

Tako da u biti nakon nadogradnje sve izgleda isto kao i prije. Sve radi dobro i brzo kao i prije. Sa baterijom nisam ni prije imao problema, a nema niti sada. Možda je "placebo efekt", ali mi se čini da još malo dulže traje baterija.

E da, nakon Amber sam skinuo Nokia Smart Cam koja radi o.k , i Pro Cam koja radi dok ne okineš prvu sliku pa se smrzne (crni ekran), očito mu fali RAM-a. Ovo je bilo čisto iz radoznalosti, jer da mi je bitna kamera sigurno nebi odabrao ovaj model.

Sada čekam GDR3 + Bittersweet Shimmer Update, koji će donijeti par dobrih caka, pa onda 8.1 (Blue), pa onda neki treći .......
 
Jel Amber popuni neki dodatni prostor ili samo privremeno dok ne instalira?
 
Nazad
Vrh Dno