Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Za te pare je ok telefon, jeste da ima malo "ispran" slab kontrast...
 
Telefon ima lagove koji se sasvim jasno vide a koji ne znam od čega potiču jer sam imao HTC 8S koji ima manje memorije a bolje (bez apsolutno ikakvih lagova) radi od 520ke.

Zanimljivo je sto si ovo napisao, jer su svi WP korisnici pricali da svi WP uredjaji (od low end do high end) nemaju LAG.

Meni je bilo nepojmljivo da se MS odlucio na to, a i proizvodjaci HW-a, jer sto bi onda neko kupovao high end telefon kada isto imas i za 100-150e.
 
Nisam na taj nacin prebacivao kontakte ali jel si proverio da li su u Imeniku cekirani da ih prikazuje? Ono gde imas kontakte u telefonu, sa drustvenih mreza itd, pa za svaku imas sa strane da cekiras da li da ih prikazuje... Ne ide mi sad u glavu sta bi jos moglo da bude.

Prebačenih kontakata nema nigde, ali apsolutno nogde.

Postoji opcija import/export from sd card ali to važi samo za kontakte koji su trenutno na WPu...
J...m li ga.
Videću već nešto :(
 
Zanimljivo je sto si ovo napisao, jer su svi WP korisnici pricali da svi WP uredjaji (od low end do high end) nemaju LAG.

Meni je bilo nepojmljivo da se MS odlucio na to, a i proizvodjaci HW-a, jer sto bi onda neko kupovao high end telefon kada isto imas i za 100-150e.

Pošto dve godine ne koristim Android već samo WP i promenio sam desetinu modela i kategorički tvrdim da ova Lumia 520 ima primetan lag koji je prisutan zbog neznm ni sam čega ali tu je :(
 
Pošto dve godine ne koristim Android već samo WP i promenio sam desetinu modela i kategorički tvrdim da ova Lumia 520 ima primetan lag koji je prisutan
zbog neznm ni sam čega ali tu je :(

Moja lumia 620 nema lag ili bar ja to ne primecujem. Hardverski su skoro iste pa ne bi trebala da postoji ko zna kakva razlika!
 
ni ja nisam primetio lag za kratko vreme koriscenja telefona,tj zavisi da li se prica o nekom opste prisutnom lagu,ili lagu u nekim aplikacijama/browseru na primer?
sta podrazumevaju "(mislim na raznorazna fina podešavanja sistema i preinstalirane apk"? nisam koristio puno wp8 telefona,zapravo samo 520 i 720,pa me zanima sta si mislio time? :)
 
Eo jedna random fotka..

6bb2.jpg
 
kul je fotka, kolko sam ja gledao ove review-e na netu razlika izmedju 520 i 620 je blic i bolji ekran, ostalo je isto :) bas me cudi da ima lag :/
 
Ne znam sta covek misli za lag, za 95% aplikacija i radnji po UI-u je sve instant, neke se malo duze otvaraju odnosno kad ih pokrenes preko tiles-a treba 2, 3 sekunde da se upale, iako nisi izasao iz nje na back, cudi me jer kad menjas izmedju aplikacija preko multitaskinga, odma ulazi..
 
Odlicno izgleda fotka. :)
Očigledno da postoji lag na Windowsima sa 512MB RAM-a.
Ali ja ne znam da li bih to opisao kao lag ili nešto drugo.
Konkretno, kod mene se to dešava na Lumiji 720 koja bi trebalo da ima identičan hardver, ali u specifičnim situacijama.

Na primer, otvorim IE, Viber i Here Drive. Svaki prelaz iz jedne u drugu zahteva ponovni loading od 1-2 sekunde (doduše, vraća na isti tab/aktivni deo aplikacije/). Kad su upaljene samo dve ovakve "teže" aplikacije, prelaz je momentalan. Isto tako, važi i za 3-4 sitnije.

Mislim da je jasno da je ovde problem sa memorijom, jer ona aplikacija koja nije primarna pada u neku hibernaciju kako bi se oslobodila memorija za ovu aktivnu. :) Svaka aplikacija u samoj sebi nema nikakvih štucanja kad se "loaduje" bez obzira da li ih je još 6-7 upaljeno u pozadini.

E da, stvarno sam mislio da je nedostatak blica najveći kod 520, ali sam skontao da ga praktično više i ne koristim kod 720. :D Češće mi je koristio kao lampa, nego za slikanje.
 
Ne znam sta covek misli za lag, za 95% aplikacija i radnji po UI-u je sve instant, neke se malo duze otvaraju odnosno kad ih pokrenes preko tiles-a treba 2, 3 sekunde da se upale, iako nisi izasao iz nje na back, cudi me jer kad menjas izmedju aplikacija preko multitaskinga, odma ulazi..

Pod lagom podrazumevam kašnjenje sistema na odziv i seckanje prilikom ulaska u Start meni i odabira aplikacija tj Settingsa.
Pokušaću da ufatim kamerom kilavljenje pa da vam pokažem o čemu se konkretno radi. Mislim da je Nokia tu nešto zahebala.

Negooo, moja Lumia 520 je za Malaysia tržište (ti bokca).
Zna li neko koji softver da joj odaberem i da odradim Force Flash da je prebacim na European tj. WorldWide jer tamo u podešavanjima telefona kaže da se softver i apdejtovi prilagođavaju tržištu za koje se radi fon...
Ja sam BOLDOVAO po meni favorit firmware jer je moja Lumia RM-914. Šta mislite koji je WorldWide i koji da se uflešuje???
Pogledajte prilog RM.doc
 
Odlicno izgleda fotka. :)
Očigledno da postoji lag na Windowsima sa 512MB RAM-a.
Ali ja ne znam da li bih to opisao kao lag ili nešto drugo.
Konkretno, kod mene se to dešava na Lumiji 720 koja bi trebalo da ima identičan hardver, ali u specifičnim situacijama.

Na primer, otvorim IE, Viber i Here Drive. Svaki prelaz iz jedne u drugu zahteva ponovni loading od 1-2 sekunde (doduše, vraća na isti tab/aktivni deo aplikacije/). Kad su upaljene samo dve ovakve "teže" aplikacije, prelaz je momentalan. Isto tako, važi i za 3-4 sitnije.

Mislim da je jasno da je ovde problem sa memorijom, jer ona aplikacija koja nije primarna pada u neku hibernaciju kako bi se oslobodila memorija za ovu aktivnu. :) Svaka aplikacija u samoj sebi nema nikakvih štucanja kad se "loaduje" bez obzira da li ih je još 6-7 upaljeno u pozadini.

E da, stvarno sam mislio da je nedostatak blica najveći kod 520, ali sam skontao da ga praktično više i ne koristim kod 720. :D Češće mi je koristio kao lampa, nego za slikanje.

Hmmm.
Nisam siguran da li je do memorije ili same Nokie.
Ponavljam da na HTC 8S-u nisam imao ama baš nikakav lag. Jbm li ga (s' oproštenjem).
A što se blica tiče upravo je tako kao što kažeš.
Koristi mi kao dobra baterijska lampa dok prčkam po kućištu kompa ili sličnim mranim situacijama :d
 
Pod lagom podrazumevam kašnjenje sistema na odziv i seckanje prilikom ulaska u Start meni i odabira aplikacija tj Settingsa.
Pokušaću da ufatim kamerom kilavljenje pa da vam pokažem o čemu se konkretno radi. Mislim da je Nokia tu nešto zahebala.

Negooo, moja Lumia 520 je za Malaysia tržište (ti bokca).
Zna li neko koji softver da joj odaberem i da odradim Force Flash da je prebacim na European tj. WorldWide jer tamo u podešavanjima telefona kaže da se softver i apdejtovi prilagođavaju tržištu za koje se radi fon...
Ja sam BOLDOVAO po meni favorit firmware jer je moja Lumia RM-914. Šta mislite koji je WorldWide i koji da se uflešuje???
Pogledajte prilog 119025

Mislim da je najbolje da neko ko ima 520 ovde iscita product code i da flesujes softver za Srbiju. Koliko vidim ovde na listi nisu svi product kodovi za 520...

Najblize nama od ovih na listi je:

059S7H0 RM-914 VAR EU HU AL BA BG CY CZ GR HR AV
 
Poslednja izmena:
@Boris Lozac: Hoćeš li, molim te, da mi izčitaš tvoje produkt kodove (kod je zapisan na beloj nalepnici kada se izvadi baterija telefona. Prvo piše Type:RM-914 pa ispod toga Code:059xxxx)?!

Ili neko drugi ko ima Lumiu 520???

fala
 
Poslednja izmena:
S7H0...
 
Moze i ovde da se flesne kernel? :D
 
Moze i ovde da se flesne kernel? :D

Upravo prirpremam papazjaniju.
Sada sikad tvoj ROM a kasnije ću, zlu netrebalo, da skinem originalan ROM koji je nanjioj pa krećem u flešovanje ako je u među vremenu ne prodam i kupim Lumiu 620 ;)
 
Evo linkova odakle se šta skida za flešovanje pa ko voli neka izvoli:

LINK_1 iiii LINK_2.

Kao što lik sa ovih linkova reče a ja ga citiram:
WARNING & DISCLAIMER:
This process is for experimental purposes ONLY.
I will not be responsible for any damage your device may incur during the manual flashing.
PROCEED AT YOUR OWN RISK.
 
version 2013_13_4_4

Sa ovom verzijom neces nista uraditi :) Zabranjen pristup ako nemas login podatke servisera.

Ovo trazi ----> Nokia Care Suite 5.0 (2012.45.4.5)
 
Ok.

Potražiću.
 
A evo i sta kaze za poslednju verziju za taj product code :)
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    24.5 KB · Pregleda: 233
A evo i sta kaze za poslednju verziju za taj product code :)

ver. 2012.45.4.5 se upravo skida a ne razumem ovo za poslednju verziju?
Šta konlkretno???

<kod mene je na kraju xxxxxxxxx.1003 što bi trebalo da je novije?
 
Poslednja izmena:
Ma nista, cisto sam napomenuo koja je poslednja verzija softvera na NCS :)

EDIT: Ne, to samo znaci da je verzija prilagodjena nekom drugom regionu...
 
Ma nista, cisto sam napomenuo koja je poslednja verzija softvera na NCS :)

EDIT: Ne, to samo znaci da je verzija prilagodjena nekom drugom regionu...

Ok. Samo još 1no pojašnjenj.
Fleš obavljam iz ovog dela odakle skidam sam ROM ili iz nekog drugog dela programa ili...?

slička
 
Kerneli, svidja mi se kuda ide ova tema :D
 
Aj prijavite kako vam drzi baterija okvirno, uz kraci opis sta ste radili s telefonom.. Meni na prvom punjenju izdrzao nekih 16, 17h, klasicno cackanje novog telefona, drugo punjenje sinoc oko 9 navece, sad sam na 65%, sinoc instalirao 6, 7 aplikacija, igrao se do mozda 2 ujutru, danas malo manje na poslu, upaljen edge negde oko 11 ujutru.. Jel ovo ok? Ne mogu da nadjem post, neko je pomenuo kako prvih par dana mislis da nesto nije u redu sa baterijom, a onda se sve stabilizuje..
 
To je tako dok se kernel ne slegne, treba mu dan dva.
 
Nazad
Vrh Dno