Šta je novo?

Nokia Lumia 520

Malo zastarele specifikacije. Da nije jednog procesora vise zvao bi se omnia 7. Ako cena bude ta koju si naveo, to bi bila fina kupovina, ali ako ode preko 200€ ne izgleda kao neka kupovina
 
ako hoće da omasove taj WP8 moraju telefone sa istim specifikacijama kao kod Androida da prodaju za bar duplo manje pare
 
Bitno da OS klizi i na takvom hardware-u. Mozda po koja aplikacija nece raditi i to je to
 
klizi i Belle na jeftinijim Nokiama od te..
 
Kod nas taj telefon nema sanse da kosta 150€ pa cak i na oglasima bez garancije. Bice on nekih 250€ po oglasima, tako da mislim da nece biti bas povoljan za kupovinu.
 
Hektore nije bas tako.
Telefon ce biti u prodaji po, manje vise, toj ceni koja se navodi. Bar kod operatera i ovlascenih prodavaca (ne ovih nezvanicnih).
Nije to do nas ili nekog drugog, vec je Nokia tako "zacrtala".
Imace sasvim fine marze i na toj ceni i sve ce biti ok.
Jednostavno, zele da povrate koliko toliko pozicije na sve nacine.
Trenutna strategija im je dumping cena.
U prevodu, za ulozeni novac nude odlicne performanse.

Sto se tice hardvera, ja ne znam za "kršten" Android, koji ima priblizno slicne specifikacije u toj cenovnoj klasi?!?! Zznači ne Cing Cong brand koji samo ja imam u zemlji jer mi ga je ortak doneo iz Kine.
Dual Core Krait, Adreno 305, IPS 4" (ne sumnjam u kvalitet), 8GB interne i 512RAM.

Tih 512RAMa mnoge buni ovde, ali verujte mi, daleko je to od malog kada su Win telefoni u pitanju. Isto vazi i za iOS telefone.
Jednostavno Androidu mnogo vise RAMa treba za ugodan (da sve klizi) rad.
Radili su neka poredjenja na XDA i po njima 512MB na Win/iOS paltformi mora da se isprati sa minimum 1GB na Androidu.

To verovatno ima neke veze sa "nativnim" OSom i Adroidom koji je neka vrsta Layera preko Linuxa, pa samim tim treba mu vise za rad bez "stekanja" (ako sam ja njih tamo dobro shvatio).
 
Poslednja izmena:
^^

Jes jes, to bi moglo tako da se objasni.. Inace tek pojedine zahtevnije app kod WP nece moci da se pokrenu na 512mb rama, sto sigurno nisu neke od osnovnih, tako da korisnici koji imaju za cilj ovaj telefon nece pogresiti puno ako ga kupe..
 
ja naso ovaj telefon za oko 180 E
a moze i za manje
sad ce nokia da sabija sa ovim fonom :D
 
ljudi ako neko moze da mi odgovori (oni koji imaju fon ili su imali kontakt sa njim )
ja bi razmisljao da ga uzmem, zanima me da li to sto nema dolby mnogo utice na zvuk muzike, i sta osim prednje kamere i nfc-a nedostaje ovom fonu u odnosu na 620
predhodno pomenute opcije nikad necu koristiti pa me i ne zanimaju (obicno slusam muziku pa me zanima i kakav je zvuk jer koliko sam gledao nema equilazer)
 
Dolby ti ne treba, meni je na lumiji 820 iskljucen jer samo kvari zvuk. Verovatno moras da koristis neke skupe dolby slusalice...
 
Danas, za moj iznenada i trenutno osiromašeni džep, stiže Limia 520 pa javljam utiske...
 
Stigla Lumia.
Šta reći sem da je krš ali za te pare je bolja od bilo kog androida (istog cenovnog ranga)...
Pošto sam totalno nezahtevan korisnik završiće posao itekako ali bih svakome preporučio da za desetak evra više kupi Lumia 620 model koji je manji po displeju ali ovako je hardverski bolji uređaj i .

:(
 
Po cemu je krs? Daj malo vise detalja, a za koj dan moze i neki kraci review ako imas vremena :D
Ja sam se bas zagrejao za nju samo sto se jos uvek lomim izmedju nove Lumia 520 i polovnog S2, mada bi mi nekako vise odgovarala Lumia zbog promene...
 
Stigla Lumia.
Šta reći sem da je krš ali za te pare je bolja od bilo kog androida (istog cenovnog ranga)...
Pošto sam totalno nezahtevan korisnik završiće posao itekako ali bih svakome preporučio da za desetak evra više kupi Lumia 620 model koji je manji po displeju ali ovako je hardverski bolji uređaj i .

:(

Koliko si ga platio (ako nije tajna), i zasto mislis da je krs?
 
zato sto je covek lupio,ali je usput prozvao android i njemu sasvim dosta...a po cemu je tacno bolja lumia 620 evo ne znam :)
rec je o jednom sasvim pristojnom telefonu,ja sam se ozbiljno namerio da ga kupim u telenoru,ali sada kada sam video da nije 1 dinar u PiS 500,mislim da cu ipak uzeti l7 2...
najveca mana mu je nedostatak blica(zbog lampe naravno :D),u ogranicenja os-a necu da ulazim.testirao sam ga nekih sat vremena,generalan zakljucak je da telefon radi sasvim solidno,nema nekih primetnih lagova,ali za bolji utisak o tome ipak treba vise vremena. kamera onako,solidna,mada sam slike video samo na ekranu telefona,verovatno ima i boljih 5mp kamera.ekran solidan,odlicno reaguje na dodir,ako to uopste treba da spomenem u 2013 godini.boje ok,ali generalno neki prosek,i sigurno je da ce korisnici ekrana vecih rezolucija reci da je krs,negledivo,itd..ali rec je o prosecnom ekranu prosecnih uglova gledanja,prosecne crne boje,prosek :) ali sasvi dovoljno da koriscenje telefona bude lagodno
za mene kom telefon sluzi da otvorio poneki dokument,slusanje muzike,fb+ citanje vest,igranje koje igre,i naravno telefoniranje i slanje poruka ovo bi bio ok izbor...bio sam spreman da uzmem ovaj telefon ali ga je telenor precenio i samo zbog toga cu ga najverovatnije preskociti
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo Neogea, najveca zamerka je upucena na ekran uredjaja, za koji mi je rekao da je uzasan... Na ostalo nije imao zamerku, ali imajuci u vidu koliko znaci ekran za jedan telefon, nije cudo da se razocarao..
 
Pa s obzirom da je pre ovoga imao Ativ S nije ni cudo sto se razocarao.
 
I ja uzeo Ljepotu 520 :) Pitajte ako vas stogod zanima.. ja za sad odusevljen :)
 
Jel jak led flash ili..?

:d

Zezam se, lepo si se ponovio posle kilave divlje vatre :) Kol'ko para?
 
Poslednja izmena:
Preso sam na Play+ M paket, i platio 4950, tako nesto.. bila 'pokretna' radnja u lokalnom kaficu, pa sam sve tu zavrsio bez po muke, i mikro-sim dobio na licu mesta, pohvala za te radnje..
Ekran se prlja bas, to sam skapirao i na reviewovima, mora se uzeti neka anti-mast folija :)
 
Pretplata: 990,00 din.
› SMS: neograničeno
› Minuta: 120 + 500
› Internet: neograničen

Da je bar 150 min.. ali dobro, rece da ti ne treba vise a i prakticno 40e je skroz dobra cena za 520 :)

E sad da se bacis na efs-ovanje :d
 
Bilo je logicno da ce preci na WP8 sistem :D Mislim 4-5 godina koliko je imao Wildfire, a nije ga root-ovao. Ovde takodje nece nista raditi :D

Hangouts obavezno instaliraj, pa da mi se javis :p
 
Tu bedu od paket placas 1000 dinara mesecno :S: Nije ni cudo da telenor posluje super
 
Kao prvo, nisam lupio već govorim iz ličnog pozamašnog WP iskustva.

Sam ekran telefona odaje utisak nekog staklastog premaza koji ostavlja užasan utisak o samom fonu. Nešto kao ekran kod Asha 201 ili C3 modela (ko je video zna o čemu govorim). Sma zasićenost pikselima je odlična aliii :(
Da bi sve to nekako izgledalo iole normalno, morao sam osvetljenje ekrana da ručno postavim na max.
Telefon ima lagove koji se sasvim jasno vide a koji ne znam od čega potiču jer sam imao HTC 8S koji ima manje memorije a bolje (bez apsolutno ikakvih lagova) radi od 520ke.
Ostatak uređaja je OK.
Sam OS je sa funcijama siromašniji nego li kod jačih Lumia ili Ativ S-a (mislim na raznorazna fina podešavanja sistema i preinstalirane apk).
Memorije ima 8GB ali korisniku nakon podizanja sistema ostaje oko 4-5GB što mislim da je sasvim dovoljno obzirom da Here Drive i Here Maps fukcionišu besprekorno i u ovoj mojoj rupi od Kruševca prikazuju i neke zabačene uličice ;).
Zvonjava telefona je odlično glasna i nećete propustiti nijedan poziv a i u slušalici se čuje jako (ja svoj zbog glasnoće držim na 6ici).
Baterija i nije baš neka obzirom da je ekran relativno ne zahtevan (posle pola sata drndanja oborila je sa 100% na 98 pa tako redom).
Koga šta zanima neka pita. Biću voljan da vam odgovorim jer do ponedeljka sam na odmoru :D.
Aha. Fon sam platio 144€ sa fiskalnim računom i garancijom. Kupljen je u radnji u BGu.
Generalno sam zadovoljan i ponavljam da je bolja ova Lumia nego li neki Android u istom cenovnom rangu.

Da se nadovežem. Kamera je sasvim prosečna i odgovaraće samo ne zahtevnim korisnicima (u koje ja spadam).
 
A sada PITANJE ZA SVE VAS!?

- Kako da upotrebim kontakte prebačene preko BTa sa drugog telefona na ovu Lumiu a preko Transfer My Data programa???
Prebačeno mi je 5xx kontakata sa OK statusom al ne znam kako da ih vidim tij postavim na Lumiu???
 
Evo sample slike sa Lumia 520 u sobnim uslovima: WP_20130717_003.jpg
 
A sada PITANJE ZA SVE VAS!?

- Kako da upotrebim kontakte prebačene preko BTa sa drugog telefona na ovu Lumiu a preko Transfer My Data programa???
Prebačeno mi je 5xx kontakata sa OK statusom al ne znam kako da ih vidim tij postavim na Lumiu???

Nisam na taj nacin prebacivao kontakte ali jel si proverio da li su u Imeniku cekirani da ih prikazuje? Ono gde imas kontakte u telefonu, sa drustvenih mreza itd, pa za svaku imas sa strane da cekiras da li da ih prikazuje... Ne ide mi sad u glavu sta bi jos moglo da bude.
 
Nazad
Vrh Dno