Šta je novo?

MemTest86(+)

Filipenko666

Cenjen
Učlanjen(a)
03.11.2009
Poruke
183
Poena
169
Da li najnovije verzije ovog programa jednovremeno testiraju i procesorska jezgra? Posto znam da se sada testovi paralelizuju kako bi se ubrzala provera vece kolicine memorije i znam da se za neke koristi i cache procesora, pa me zanima ako je CPU poluispravan kapiram da ce se to odrzaiti i na ukupni test memorije, zar ne? Pitanje je: da li MT86 v4.1.0. i MT86+ v5.0.0b1 mogu donekle da pokazu i ako su fizicka jezgra procesora defektna?

Hvala puno
 
Manje vise je prethodnim postom sve receno. Memtest86+, bilo stariji bilo najnoviji (koji samo ima pravilnu detekciju novijih procesora) moze delimicno da detektuje nestabilnost ostatka masine, odvojeno od same sistemske memorije. Moze se koristiti i za napajanje, cipset, kontroler, CPU, CPU naponsku, no ta mogucnost je toliko elementarna da se svodi na restartovanje, zamrzavanje i sl. Nije moguce dobiti poruku od programa o tome. Veoma neprecizno za testiranje bilo cega do sistemske memorije.

Sa poluispravnim procesorom uglavnom se masina restartuje u Memtest86+, no to nije metodoloski kvalitetno utvrdjivanje uzroka problema. Isto tako je tesko zadesiti se u posedu poluispravnog procesora. Nesto drugo uvek ispadne uzrocnik problema.

Najefikasnije testiranje procesora se svodi na kombinaciju:

* Prime95 (small FFT) - kao striktno CPU test resenje
* Linpack (sa AVX podrskom ili bez u zavisnosti od tipa procesora) - za testiranje kompletnog sireg sistema (CPU, RAM, memorijski kontroler, kao i njihove naponske jedinice na ploci). Podesiti na high priority i 90% dostupne fizicke memorije. Preporuka je koristiti neki shell za malo uljudnije koriscenje istog alata. Intel Burn Test i Linx su neki od cesce koriscenih. Moj favorit je Linx. Premda mozda i najbolji/univerzalniji test, manje je izolujuci prema procesoru od Prime95/smallFFT.

Linpack brze detektuje greske ali su oba alata pozeljna sukcesivno.

Ako postoji potreba za "brzim" i prenosivnim test resenjem, najbolje je napraviti neki live USB sa svime potrebnim. Pretpostavka je da je to u pitanju obzirom da se trazi nada u univerzalnosti kod memtest86+.
 
Nazad
Vrh Dno