Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo proveravam podatke o broju prodatih konzola i brojevi variraju ko tinejdžerkina garderoba. Čovek bi pomislio da nije toliko teško usportaviti prostu činjenicu.
 
Samo na Benchu se moze procitati da je pozitivno za proizvodjaca konzola da im konzola bude "cipovana". :d Ne, to nikako nije pozitivno, novac se pravi na softwareu. :) PS2 je prodao 1.2 milijarde primeraka softwarea ako se dobro secam. Sa royaltiem od $8 po jedinici softwarea, to je $9.6b cistog profita za Sony. :)
 
Sine, da ti otvorim oči. Proizvođači konzola GUBE pare na svekom prodatom primerku, makar prve dve godine. Oni te pare povrate prodajući dodatke ali pre svega svojim procentom u prodatim igrama. Stoga mogućnost piraterije na konzoli im samo dodatno vadi pare iz džepa. Nema razloga da olakšaju taj proces. PS3 je jedna od najtvđih konzola ikada po tom pitanju, i kao što sam već naveo, neće im biti teško da PS4 bude još bolje zaštićen.

Usput, zahvaljujući dominaciji u Japanu (u osnosu na M$) i jakoj favorizaciji u evropi (opet, u odnosu na M$) PS3 je prešao na drugu poziciju za praznike prošle godine za 78 miliona prodatih konzola u odnosu na 77 miliona prodatih XBOX 360 jedinica. Od kojih je makar par miliona prodato u zamenu za pomrle konzole usled loše izrade prve dve generacije. Skidam kapu M$u na kreativnoj prodaju na rate, pogurali su svoj proizvod iako su je softverski blago zapustili.


Prvo nisam ja tebi nikakav sin jedino ako nemas 70 godina,obrati paznju na izrazavanje
A to oko zastite lupate teske gluposti
XBOX se mnogo vise proadavao iskljucivo zbog slabe zastite[i u naprimer Nemackoj gde sam boravio Xbox se mnogo vise prodaje zbog slabe zastite]
A to da gube na hardveru,ma da kako da ne u crtanim filmovima
 
Ti izgleda nisi upoznat sa cinjenicom da je Sony gubio novac na Playstationu 1, Playstationu 2 i Playstationu 3, koji je postao profitabilan negde tokm 2009.
 
Ti izgleda nisi upoznat sa cinjenicom da je Sony gubio novac na Playstationu 1, Playstationu 2 i Playstationu 3, koji je postao profitabilan negde tokm 2009.

Pa kod mog gazde firma stalno u gubitku,a on vozi benku,2-3 svalerke,vikendice ......,tako da je to jako diskutabilno
Ako je tako sto onda MS ne zastiti svoje konzole nego ih pusta "slobodne"
Evo u kilo cvaraka da ce novi Xbox za 3 meseca po izlasku nekim neverovatnim cudom biti flesovan
 
Akcenat je ionako na online, na ps3 je malo igara bilo bez online ili multiplayer-a pa se cipovanje konzole donekle i isplatilo za single player igrice, na ps4 ni jedna igra nece biti samo single player tako da hakovanje i cipovanje gubi svaki smisao sto opet implicira da ko bude hteo da se igra morace da kupi orginal igru. To samo po sebi ne bi bilo strasno da mi nismo drzava kakva jesmo i da nam plate nisu male. A to sto po nasim prodavnicama igre kostaju 3 puta skuplje jer su nasi ljudi(vlasnici takvih prodavnica) nezasita prokleta stoka to je vec druga prica.
 
Poslednja izmena:
Pod dobrim igrama smatram ono što ne mogu da igraju zajedno unuk od 5 godina i deda od 70. Što ne može da igra neko sa IQ od 40, tj. da neko sa IQ 40 ne može u njoj da bude isto uspešan kao neko sa IQ 150 i pokupi iste "achievementse", ili bude ravnopravan sa njime u igri.

ovde mi izgleda kao da opisujes logicke igre. sportske igre si ovim iskljucio u startu. neke ozbiljne simulacije voznje takodje.. zasto bi morao da neko ima iq milion da bi bio uspesniji od nekog "normalnog"? pa nekoliko najboljih vozaca koje znam (mislim u stvarnom zivotu, ne u igrama), ne mogu da opisem kao ne znam kakve ajnstajne, obicni normalni ljudi. fps takodje, refleksi i koordinacija pokreta..

a opet, znam i neke zaista inteligentne ljude sa katastrofalnom koordinacijom, maltene da ne mogu da uhvate lopticu kad im bacis lagano :). takve ljude ce u vecini zanrova da operu ovi sa "iq 40" :)

EDIT:
Za takve stvari tu je PC i ne treba kriviti nikoga.......
Ali svi koje prate konzolasku sekciju znaju da takvih igara nema za konzole, da konzola nije pravljena ( bar za sada ) za takav tip igara
Ono sto je problem jesu korisnici koji igraju igre na PC ali osecaju potrebu da ubede konzolase da grese....
Ne razumem zasto, to su dva sveta koja mogu postojati odvojeno, i ako neko gresi i pristupi konzolaskoj sekti zasto se ovde PC korisnik oseca pozvanim na pohod da preobrati konzolaskog korisnika na PC platformu kao da ce dobiti sveti gral?
Zato Risbo trazi Eurotrack? :d

nemam sta da dodam :).

zaista ne treba ocekivati da ce konzole da zamene pc (i obrnuto naravno). finansije (citaj: mnoogo veca zarada na konzolama) je ucinila da se ta dva sveta priblize poprilicno, al da ce da se izjednace nekada, ne vidim kako :)

EDIT2:
propustih ovu recenicu, tj dve..

A pri tom manji razvojni timovi daleko lakše plasiraju svoje igre na PC tržište preko DD, dok se na konzolama prodaju samo razvodnjeni AAA naslovi pravljeni za najšire mase. Gde ništa što je barem malo hc nema nikakvu prođu.

prva recenica je tacna, takve se igre LAKSE plasiraju na pc i tu se zavrsava istinitost.. sad si ovo predstavio kao da te indie igre postoje samo na pc-u i da se sve genijalne. igrom slucaja, drugar se lozi na takve najvise i kupio ih na steam-u ne zna im se broj.. dobar deo mi je pokazao, neke sam mu ja placao tako da sam poprilicno upucen cega tu sve moze da ima i vecina je takva da mi je bilo neprijatno da ga gledam sta on igra.

medjutim, zaista ima nekoliko bisera. pretpostavljam da vecina tih kvalitetnih, sto zaista nesto vrede, kad se malo probiju na pc-u (tj zarade), izadju i za konzole.
 
Poslednja izmena:
Prvo nisam ja tebi nikakav sin jedino ako nemas 70 godina,obrati paznju na izrazavanje
A to oko zastite lupate teske gluposti
XBOX se mnogo vise proadavao iskljucivo zbog slabe zastite[i u naprimer Nemackoj gde sam boravio Xbox se mnogo vise prodaje zbog slabe zastite]
A to da gube na hardveru,ma da kako da ne u crtanim filmovima

Da jesi verovatno bi se preneo deo mnojih interesovanja na tebe stoga bi znao da je ovo što ja pričam istina.
Niko ne spori da piraterija povećava prodaju hardvera. To je jasno kao dan. Ali proizvođač koji proizvodi hardver sa gubitkom da bi drugim sredstvima vezanim za taj proizvod povratio pare neće dozvoliti da se ti putevi zarade unište. Cela poslovna politika gugla se vodi na tu računicu. Daju svoj rad besplatno jer drugim kanalima zarađuju od svoje tržišne prisutnosti.

I nije to vezano samo za konzole ili internet. Provajderi mobilne telefonije daju telefone ispod cene jer ti napalte svoje usluge. Folksvagen prodaje Bugati Vejron uz velike gubitke jer će to otplaiti kroz prodaju jeftinih modela kada ljudi prihave da niko ne može da napravi bolja kola od njih. Isto i Tojota radi sada sa Lexus LF-A. Model je jasan i sve-prisutan.

U svetu konzola tu praksu je uveo Soni sa svojom prvom konzolom. Sega i Nintendo nisu imali pare za takav model i Soni je iskoristio tu činjenicu da ih sahrani (uz mnoge druge faktore doduše). PS3 je poznat kao neopevan kralj gubitaka gde su se procene kretale čak do 250dolara po 20GB konzoli prodatoj u SAD.

Da budem iskren, ja sam zagovarao tezu da je M$ namerno dozvolio pirateriju na XBOX360 ali sa debelim razlogom i ograničenjima. PS2 je bio defakto dominantan sistem i najprodavanija kućna konzola ikada sa preko 150 miliona udomljenih primeraka. Sledeća kućna konzola je prvi PS sa preko 100 miliona. Sobzirom da je XBOX360 izašao godinu dana pre konkurencije, smatrao sam da je M$u u računici da izbaci što više konzola na tržište po svaku cenu. I zbog marketinga i zbog osećaja da je naišao novi neraustavljivi talas. Ali takođe sam mislio da će posle nekog vremena zavrnuti slavinu. Da dodam tome i da mi je rupa delovala i te kako namerno ostavljena (reprogramiranje jednog od kontrolera drajva) i isto tako lako zakrpiva. Ispostavilo se da sam grešio jer M$ nikada nije adekvatno zatvorio tu rupu.
 
Poslednja izmena:
Pa kod mog gazde firma stalno u gubitku,a on vozi benku,2-3 svalerke,vikendice ......,tako da je to jako diskutabilno
Ako je tako sto onda MS ne zastiti svoje konzole nego ih pusta "slobodne"
Evo u kilo cvaraka da ce novi Xbox za 3 meseca po izlasku nekim neverovatnim cudom biti flesovan

Biznis tvog gazde je isti kao vodjenje velike korporacije na hiper konkurentnim trzistima. :)
MS je probao da "zastiti" svoje konzole, ali su one hackovane na toliko niskim nivou da je to nemoguce uraditi. I zato ce da probaju sa pristupom da konzola stalno bude online, posto je MS bio vrlo efikasan u eliminisanju korisnika piraterije sa online servisa.

A ti nastavi da verujes u sta god hoces i da primenjujes logiku burazerskog biznisa na mega korporacije.
 
Cene novijih naslova za PS3 primera AC3,DS3 su 7999 dinara?????
Znaci godisnje destak naslova cirka 80 000,ko to moze da plati u Serbistanu
Cim dobri stari MS za jedno 3 meseca po izlasku omoguci flesovanje ja kupujem,a Sony neka samo stiti svoju konzolu
Pre bih dao 8000 nekom azilu za pse nego za neku igru koju predjem za dva dana-ove COD ove me mrzi vise i dzabe da ih skidam previse su pateticni
 
Jeste, on ce to da zna :) Vidis da zivi u 90im, kad mu nesto treba iz Nemacke, on ode tamo :)

Boli Sonija uvo ko ce u Srbiji da kupi igre, ko kad bi se brinuli za Busmane :)
 
Poslednja izmena:
ovde mi izgleda kao da opisujes logicke igre. sportske igre si ovim iskljucio u startu. neke ozbiljne simulacije voznje takodje.. zasto bi morao da neko ima iq milion da bi bio uspesniji od nekog "normalnog"? pa nekoliko najboljih vozaca koje znam (mislim u stvarnom zivotu, ne u igrama), ne mogu da opisem kao ne znam kakve ajnstajne, obicni normalni ljudi. fps takodje, refleksi i koordinacija pokreta..

a opet, znam i neke zaista inteligentne ljude sa katastrofalnom koordinacijom, maltene da ne mogu da uhvate lopticu kad im bacis lagano :). takve ljude ce u vecini zanrova da operu ovi sa "iq 40" :)

EDIT:


nemam sta da dodam :).

zaista ne treba ocekivati da ce konzole da zamene pc (i obrnuto naravno). finansije (citaj: mnoogo veca zarada na konzolama) je ucinila da se ta dva sveta priblize poprilicno, al da ce da se izjednace nekada, ne vidim kako :)

EDIT2:
propustih ovu recenicu, tj dve..



prva recenica je tacna, takve se igre LAKSE plasiraju na pc i tu se zavrsava istinitost.. sad si ovo predstavio kao da te indie igre postoje samo na pc-u i da se sve genijalne. igrom slucaja, drugar se lozi na takve najvise i kupio ih na steam-u ne zna im se broj.. dobar deo mi je pokazao, neke sam mu ja placao tako da sam poprilicno upucen cega tu sve moze da ima i vecina je takva da mi je bilo neprijatno da ga gledam sta on igra.

Medjutim, zaista ima nekoliko bisera. pretpostavljam da vecina tih kvalitetnih, sto zaista nesto vrede, kad se malo probiju na pc-u (tj zarade), izadju i za konzole.
Ironija je sto i jeste tako i sa AAA igrama ... mozda jedna u deset valja. Ok sa indie jedan od sto je briliantna... ali su ove AAA uglavnom 100 puta skuplje :)

Tj to sto vadis odma 40 50e i dajes za igru ne znaci da ce da valja ... naprotiv, vise smrdi na prevaru jer to i rade> Primer:" vidis ovu kutiju ? u njoj je super proizvod, AAA kvalitet, daj pare" ti das pare ono gotovo nema nazad :)
Zato je i F2P popularan... probas ako ti se svidja ok bacis malo para ako imas, ako ti se ne svidja nista nisi izgubio.
 
Poslednja izmena:
Cena igara kod nas nece pasti, to je garantovano, cak ce taoci iz Game-Sa i Computer Land podici to na preko 8 soma...

Uzdanica su digitalne igre, sony je vec najavio da ce svaka igrati biti u digitalnom formatu, a neke ce biti i u retail formi. Onda 2nd hand trziste, koje je kod nas jako slabo, jer je vecina na PC-ju i trzista nema kad neko nudi proizvod za "dzabe" ;) Treci faktor koji moze da utice na cenu je konkurencija, tacnije treci igrac. Ne, nije u pitanju nintendo, vec Valve i njihova konzola. Kad se oni pojave na trzistu i pocnu da prave mega rasprodaje, sony i ms ce morati da prate...

Kao PC igrac do sada (imam ps2 koji sam slabo koristio), zestoko planiram da predjem na ps4 (videcemo sta nudi MS, ali tesko da ce moci nesto bolje od sonija da izbace), jer ne zelim vise da se bakcem sa nepotrebnim stvarima koje pc gaming donosi sa sobom, just plug and play...I tako sad na PC-ju igram vecinom legit igre preko steama, nemam ih puno, samo cu tako da nastavim na konzoli i miran sam minimum 5 godina.
 
Ironija je sto i jeste tako i sa AAA igrama ... mozda jedna u deset valja. Ok sa indie jedan od sto je briliantna... ali su ove AAA uglavnom 100 puta skuplje :)

Tj to sto vadis odma 40 50e i dajes za igru ne znaci da ce da valja ... naprotiv, vise smrdi na prevaru jer to i rade> Primer:" vidis ovu kutiju ? u njoj je super proizvod, AAA kvalitet, daj pare" ti das pare ono gotovo nema nazad :)
Zato je i F2P popularan... probas ako ti se svidja ok bacis malo para ako imas, ako ti se ne svidja nista nisi izgubio.

Za tako nesto postoji PSN+.....
Skines celu igru, odigras sat i ako ti se svidi kupis, ako ne, nikom nista...
Generalno, gde imas da za 50 Eur godisnje dobijes 36 igara, kao sto je sad na PSN-u?
Ili, ja sam klincima uzeo LBP cart cim je izasao jer je bio na 50 % popustu + neki dodatak tako da me je ispao 18 funti....
Ako i na PS4 primene isti model, definitivno od pocetka cu se pretplatiti na njega....
 
Ja se nadam da ce moci da se koristi isti nalog ... sto je i logicno.....
 
Ironija je sto i jeste tako i sa AAA igrama ... mozda jedna u deset valja. Ok sa indie jedan od sto je briliantna... ali su ove AAA uglavnom 100 puta skuplje :)

pa jeste to tacno, ali nemoj da predstavljas (mislim, ne ti licno :)) kao da su na pc-u sve genijalne indie a na konzolama sve zatupljene AAA, a 90% igara koje izadju pojave se i na pc-u i na konzolama, jer nit su sve indie genijalne nit su na konzolama sve AAA. imas, kao sto ti pilac rece, psn i xbla igricice :)
 
Moze li neko da objasni u teoriji kako bi trebao da funkcionise Remote Play sa PS4 na Vitu?
Mora li PS4 da bude upaljen? Dal to radi preko wifi-a?
Kapiram recimo zelim na klonji da igram Killzone 4 i PS4 je upaljen ali sta ako sam van grada a ponesem Vitu a imam pristuo wifi-u i igrao bi Killzone 4? Dal i onda mora PS4 da bude upaljen?
 
Zna li se da li ce isti lem da ide (BLA ili kako se vec zove :)), da li je to sad nesto neizbezno u hardverskom svetu..
 
Moze li neko da objasni u teoriji kako bi trebao da funkcionise Remote Play sa PS4 na Vitu?
Mora li PS4 da bude upaljen? Dal to radi preko wifi-a?
Kapiram recimo zelim na klonji da igram Killzone 4 i PS4 je upaljen ali sta ako sam van grada a ponesem Vitu a imam pristuo wifi-u i igrao bi Killzone 4? Dal i onda mora PS4 da bude upaljen?

Mislim da vita mora da bude kablom nakacena na ps4, ako sam dobro razumeo.

Drugi grad onda otpada a za klonju zavisi koliko ti je daleko :p
 
Ne čudi me inicijalna popularnost Wii-a - Nintendo je odigrao na kartu casual gaminga. Vremenom su stvari došle na svoje mesto, tako da je jačina hardvera učinila da XB360 i PS3 i dalje budu aktuelne konzole što jeučinilo i da se približe Wii-u po broju prodatih jedinica. Ono što me čudi je da je XB360 za nijansu prodavaniji od PS3, a po meni bi trebalo da ga PS3 za duplo gazi u prodaji. Jači hardver, kvalitetnija izrada i baza starih korisnika (PS2).
 
Za sada je bežično ali samo pri direktnoj vezi izmešu Vite i PS4. Ali napominjem, za sada. Radi i preko interneta ali je problem kašnjenja veliki stoga se premišljaju oko toga. Naravno ima tu i činjenica da će Soni plaćati protok ako bude išlo proz PSN mrežu :D

Naravno da PS4 morati biti uključen ali će imati Wake On Lan stoga ako dozvole moći ćeš upališ i ugasiš konzolu odakle hoćeš. Ivada je rekao da će verovatno omogućiti iako će biti korisno samo za određene, spore, igre.
 
Ja kapiram da ce Remote Play ici preko Miracast WiFi screen mirroringa. To mi ima najvise logike.

Sto se tice cena, postoji vise opcija da se bolje prodje.

1) Narucivanje igara iz inostranstva. Prvog dana su igre znatno jeftinije nego kod nas, posle par meseci razlike idu i do 80%. Posto neki siteovi znaju da internacionalne posiljke posalju ranije, igru mozete da dobijete 2 dana posle izlaska.
2) Razmena igara. Nije tacno da je kod nas trziste polovnih igara slabo. Ja sam mnogo igara razmenio i uvek sam mogao da se otarasim onoga sto mi ne treba i da dobijem ono sto mi treba. PS3 zajednica u Srbiji je iznenadjujuce velika.
3) PSN Plus. Pocetkom ove godine su delili Sleeping Dogs, u martu dele Mass Effect 3. Pored toga, stalno se vrte neke dobre igre i stalno i ate pristup nekim Sonyevim ekskluzivnim igrama. S obzirom da je Plus 50 evra, a cesto budu i akcije, mislim da je to prilicno prihvatljivo za one koji hoce da predju dosta igara i da pritom sakupe super digitalnu kolekciju. Ko jos ima i Vitu, PSN Plus predstavlja najbolju vrednost u gamingu danas.

Dakle, na Sony platformama zaista ima vise nacina na koji igranje moze da bude pristupacno cak i kod nas. Ne na nivou PC-a, ali ipak donekle pristupacnije u odnosu na kupovinu igara u prodavnici.
 
Kako i da li rade igre na Appleovima? Ozbiljno pitam, nikada me to nije ni zainteresovalo, pa nisam nešto ni istraživao....

Krš, kako bi radile :) Em nema igara koje valjaju, em miševi trzaju na sve strane, jer kao što M$ ne ume da ljudski odradi drajvere za tačped, tako Apple ne ume da ljudski odradi podršku za miša. :p

Ne čudi me inicijalna popularnost Wii-a - Nintendo je odigrao na kartu casual gaminga. Vremenom su stvari došle na svoje mesto, tako da je jačina hardvera učinila da XB360 i PS3 i dalje budu aktuelne konzole što jeučinilo i da se približe Wii-u po broju prodatih jedinica. Ono što me čudi je da je XB360 za nijansu prodavaniji od PS3, a po meni bi trebalo da ga PS3 za duplo gazi u prodaji. Jači hardver, kvalitetnija izrada i baza starih korisnika (PS2).

Pa koliko je samo ljudi kupilo po dve ili tri konzole zbog kvara prethodnih...:d
 
Mislim da vita mora da bude kablom nakacena na ps4, ako sam dobro razumeo.

Drugi grad onda otpada a za klonju zavisi koliko ti je daleko :p

Ne ne, rekli su bilo gde da ste u kuci i na isto wifiu koji koristi ps4 a za konektovanje sa drugog wifia bice veliki lag za hc igre ali za puzzle i tako to ce moci, kao i potpuna kontrola ps4ke.
 
Bila je druga prica kada je Sony lansirao PS3, kada je na njemu radio Linux itd. Sada kada Sony kaze da je fokus na igrama, Sonijevi portparoli sa benchforuma napadaju svakog kome pada na pamet da konzolu koristi i u neke druge svrhe, sada kada su se stvorili uslovi za to (PC hardver je unutra, zaboga).

A tu pricu sa supervizorima i hipervizorima mozete macku o rep da okacite. Sony je prodaja skocila tek kada je PS3 razbijen. X360 ne bi se prodao u vise od 30 mil primeraka da nije bio razbijen od pocetka.

Microsoft kao najavljuje da nece biti piraterije, da ce kontrolisati kompletan sistem. Time samo sebi pucaju u nogu. Pa oni su to sto jesu zbog piraterije, ni zbog cega drugog.

Mnogo, ali mnogo gresis... Shvati da nije PC hw unutra. To je samo derivat arhitekture koju imas u sadasnjim PC-evima. Tako je bilo i sa prethodnom generacijom samo sto je cell bio malko komplikovaniji. I prava je steta sto ga je cena ubila. Potsmevajte se vi driveru koliko god hocete ali za to je covek potpuno upravu.
 
Cist Pc. Sa dodatim cipovima za Move i video capture. Samo im je OS potpuno ogoljen i napravljen samo za igranje igara. No, ako cena bude oko tih 500USD to je odlicno. Mocan danasnji PC po toj ceni sa ekskluzivnim igrama najviseg kvaliteta je odlicna stvar.
 
U krajnjoj liniji uopste nije bitno da li je arhitektura PC-centricna ili je u pitanju neka egzotika kao sto je Cell. To ce samo pomoci developerima da lakse programiraju a ono sto vi vidite je gotov proizvod koji bi u oba slucaja isto izgledao. Nema to vise veze ni sa OS-om koji je podjednako bulky kao i Windows. Ono sto je bitno jeste da su u pitanju dve fundamentalno drugacije filozofije biznis modela koji pokrece industriju. Zato ce kako vreme odmice igre sve bolje izgledati na next gen konzolama i bice sve optimizovanije dok ce nas uber vodeno hladeni PC za nekoliko godina da postane smesan, iako ce imati sasvim dovoljno snage, isto kao i PS4. PC trziste je poligon za proizvodjace hardvera i kada bi sve 8 godina radilo fantasticno na jednoj istoj masini, niko ne bi morao da kupuje nove procesore i graficke. Kada razvijaju softver za konzolu, moraju da se satru od optimizacije, a za PC ne samo sto ne moraju nego i nemaju interes da to ucine.

U vezi Remote Play funkcije na PS4, iako obecavaju kule i gradove, jos se nista ne zna.

Da bih stekao sliku kako to otprilike izgleda sada, kupio sam juce Vitu i testirao Remote Play za PS3. Onako kako sada funkcionise sa PS3, nece biti za PS4. Sada PS3 mora da bude upaljen, jer ne postoji ni jedan servis kao sto je Gaikai koji ce verovatno imati sopstvene servere sa koga se strimuje sadrzaj (i cija ce pretplata, recimo, biti ukljucena u Plus), nego PS3 u Remote Play rezimu postaje server sa koga mogu da se strimuju neke igre, neki filmovi i muzika.

Ako razmisljamo o buducnosti treba imati u vidu da je Sony lagao kada je prikazao Killzone 3 na Viti jer nikada nije napravio podrsku. Dakle, moguce je Peri jednostavno laze kada kaze da je njihov dugorocni cilj da sve PS4 igre rade na Viti. Razmislite malo sta bi to znacilo za prodaju dedicated igara za Vitu. Cross/play, cross/buy i remote play su izvrsni, ali nedovoljno podrzani jer se ne isplate, a vizija Vite kao future proof konzole stoji na klimavim nogama korporativnih obecanja.

Ti ni sada nisi ogranicen kucnim Wi-Fijem, kao recimo Shield project, i nema nikakve egzoticne tehnologije kao ona implementirana u Wii U. Mozes da se povezes na svoj PS3 sa bilo kog Wi-Fija ili bilo gde imas pristup internetu sa 3G verzijom i to radi bez laga. U slucajevima lose konekcije, rucno moze da se izabere 3 nivoa kvaliteta prikaza. Mogu samo da kazem da Ico i Shadow of Colossus izgledaju fantasticno.

Ima izuzetno malo podrzanih igara i to je najveca prepreka. Neke od poznatijih su Ico/Shadow of Colossus (licno juce testirao, patch se pojavio tek u septembru prosle godine), GoW Collection, Tokyo Jungle i Lair. Cela lista ima da se nadje na Wikipediji.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno