Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro je imati i jedno i drugo, pa mozes da igras i ekskluzivne naslove za PS kad hoces, a na PC-u ove ostale igre za pc. Meni bi najvise odgovaralo ovo sto G@W prica, da nova konzola bude bliza PC-u pa da pored igara mogu i ove ostale stvari i igre sto su vezane za citanje na monitoru, mis i tastaturu.
Dok tako nesto ne izadje i dalje cu morati preko dugackog hdmi kabla grafu na tv za PS igre, a RTS-ove i RPG-e gde ima citanja na monitoru.

OK, ajmo ovako.....
U dnevnoj sobi mi stoji na jednoj strani Linux PC, a ispod TV-a (logicno) PS3....
PS3 sluzi za igrice, strimovanje filmova, spotova, slika, multimedia renderer....
PC ( o5 naglasavam linux, masina stara x godina) sluzi kao server za mediju, stampac etc....
E sad, ja ne mogu da zamislim mis i tastaturu ispod TV-a, na kojoj bi mi sin gledao 9gag....
To sto vi svi zamisljate vasu sobu u kojoj bi konzola bila sve i svja, to je vasa stvar.....
I stvar interne organizacije....
Ali Playstation je zamisljen kao Home center, ne kao personal....
 
^ ma razumem ja to, meni samo gampadovi stoje ispod tv-a u sobi, nego ima igara za koje mi treba mis i tastatura, gde ima dosta ikonica, brzog selektovanja, citanja pa moram da sedim blizu monitora. Zato kazem da mi je trenutno pc bolja opcija za sve to, ali mozda se stvari promene pa cu to sve imati i na konzoli jednog dana.
 
Poslednja izmena:
Ali za to ne treba kriviti konzole vec developer-e... Oni bi mozda i napravili nesto kada bi bilo finansijski isplativo.
Ali posto nije brojčano dovoljna ciljna grupa, barem ja pretpostavljam, onda ne razmišljaju o takvim igrama/žanrovima.
 
ubacili su touchpad, ostaje da vidimo kako ce se koristiti u igrama... s njim moze isto sve kao i misom.
 
Meni je nejasno kako to da PS4 nema WiDi?
 
@Uruk, to sto si rekao nije problem i stoji....
Za takve stvari tu je PC i ne treba kriviti nikoga.......
Ali svi koje prate konzolasku sekciju znaju da takvih igara nema za konzole, da konzola nije pravljena ( bar za sada ) za takav tip igara, te stoga za komentare o ovakvim stvarima u igrama u PC sobi bi popio ban samo takav :d
Ono sto je problem jesu korisnici koji igraju igre na PC ali osecaju potrebu da ubede konzolase da grese....
Ne razumem zasto, to su dva sveta koja mogu postojati odvojeno, i ako neko gresi i pristupi konzolaskoj sekti zasto se ovde PC korisnik oseca pozvanim na pohod da preobrati konzolaskog korisnika na PC platformu kao da ce dobiti sveti gral?
Mozda zato sto znate da smo u pravu?
Zato Risbo trazi Eurotrack? :d
 
Ja igram i jedne i druge igre, tj. to je za mene isti svet, i nije mi bila namera da ubedjujem nekog u nesto, ali tako je izgleda ispalo jer kada sve saberem trenutno je konzola za mene inferiornija od pc-a za igre. Ali ako bude bilo jos vise ekskluziva na PS-u, povecaju asortiman zanrova i ubace RTS-ove, RPG-eve i mmo-e, ja sam onda svestan da nemam vise sta da radim sa PC-em i konzola ce biti jedina opcija.
 
Poslednja izmena:
Ja igram i jedne i druge igre, tj. to je za mene isti svet, i nije mi bila namera da ubedjujem nekog u nesto, ali tako je izgleda ispalo jer kada sve saberem trenutno je konzola za mene inferiornija od pc-a za igre. Ali ako bude bilo jos vise ekskluziva na PS-u, povecaju asortiman zanrova i ubace RTS-ove, RPG-eve i mmo-e, ja sam onda svestan da nemam vise sta da radim sa PC-em i konzola ce biti jedina opcija.

Pazi ovako....
Za tvoje zelje ti si apsolutno u pravu, znas sta zelis i to hoces....I PC je tvoj izbor, nemam problema sa tim.....
Ono sto zelim da kazem je da ako se tebi PS4 ne svidja kao koncept i ono sto nudi, zaista nema potrebe da nas koji posmatramo drugacije gaming ubedjujes u to.....
To inace radi i Risbo.....
Ono sto zelim je da prestane uporedjivanje PC usera svojih konfiguracija sa konzolama, kao i njihov strah da su pretplatili svoje konfiguracije.....
X puta sam objasnjavao zasto je BF3 "pravedniji" na konzolama nego na PC-ju... Zato sto nemam misa od 100 Eur, zato sto nemam grafu od xyz $, zato sto nemam crack za patch....
Hocu da igram igru, ubacim i ne razmisljam....
Hocu da platim i ne razmisljam...
Apropo kompatibilnosti, na konto nostalgije sam uzeo par naslova sa PS1 i PS2 odigrao malo i nikad vise....
Svi sto kazu da im smeta to sto nece igrati PS3 igre, nece ih igrati ni ovako...
Ako hocu da igram PS3 igre, zasto bih kupovao PS4?
Nekako cenim da je celo svadja u ovoj temi samo pusto nabijanje postova....
Onaj ko hoce X720 kupice ga... Isto vazi i za PS4 kao i da das 300 eur za najnoviju grafu za PC....
Ali stvarno, ne smarajte ovde sa postovima zasto NE ZELITE neku drugu platformu....
 
Pa to je zbog toga sto je PC gaming "mrtav", to samo u siromasnim zemljama kao nasa ljudi nece da priznaju. Na zapadu svi pored PCja imaju i konzolu, na kojoj im je daleko jednostavnije sve da igraju...

Da toliko je mrtav da recimo League of Legends ima godišnje nagradne fondove od ~5 miliona evra, u tom pravcu kreće i Dota 2 kada bude zvaničan launch. A i u Stacraft 2 se valjaju ogromne pare. Ako hoćeš bilo šta ozbiljnije da odigraš, gde treba da koristiš malo mozga, a da nije napravljeno za 7-77, zna se gde je nažalost jedino mesto da se odigra tako nešto. A pri tom manji razvojni timovi daleko lakše plasiraju svoje igre na PC tržište preko DD, dok se na konzolama prodaju samo razvodnjeni AAA naslovi pravljeni za najšire mase. Gde ništa što je barem malo hc nema nikakvu prođu.

Ono što je Nitendo Wi (koga si sam spomenuo) za PS3 i x360, to su nažalost PS3 i x360 postali u odnosu na PC. :)
 
^Dobro, kakve to ima veze sa konzolama i PS4? Ovde tema nije PC gaming, neko konzolaski.....
 
Ali stvarno, ne smarajte ovde sa postovima zasto NE ZELITE neku drugu platformu....
^ ne znam odakle ti to da ne zelim drugu platformu? Ovde sam da vidim sta ce novo ponuditi ps4, tj. da ne bacam pare na upgrade pc-a ako ce mi to sve zavrsiti ps4... Ako sam te smorio nemoj citati moje postove, ignorisi, cmizdri, kukaj... evo necu vise ako ce ti biti lakse.



Ono što je Nitendo Wi (koga si sam spomenuo) za PS3 i x360, to su nažalost PS3 i x360 postali u odnosu na PC.

mozda ce se stvari promeniti ako se prosire i na ostale zanrove. Sada ce manje kostati konzole pa mogu uloziti vise love u ekskluzive sa nabudzenom grafikom.
 
Poslednja izmena:
^ ne znam odakle ti to da ne zelim drugu platformu? Ovde sam da vidim sta ce novo ponuditi ps4, tj. da ne bacam pare na upgrade pc-a ako ce mi to sve zavrsiti ps4... Sad ako sam te smorio nemoj citati moje postove, ignorisi, cmizdri, kukaj... evo necu vise ako ce ti biti lakse.

Vidi ovako, uopste nisam mislio na tebe, nego globalno na ljude koji iz PC sobe dodju ovde da prosipaju pamet....
Samim tim sto si naveo pre par postova kolika bi kostala PC konfa sa PS4specifikacijom, rekao si sve...
Ono sto sam mislio vezano za tebe jesu neke igre koje, za sada, nece biti omasovljene na konzoli....
Izvini ako sam te uvredio necim, ali moj post je bio vise upucen drugim ljudima na ovom pdf...
I suvise sam mator da cmizdrim i kukam, tako da....
 
I suvise sam mator da cmizdrim i kukam, tako da....
pa dobro, tako mi zvucis... 'ne smarajte, ovo je PS, hocu da platim, nemam crack' ..:D ma nije to, salim se ja , ali procitaj sam ponovo svoje postove pa reci :p.

Samim tim sto si naveo pre par postova kolika bi kostala PC konfa sa PS4specifikacijom, rekao si sve...
napisao sam da bi sada kostala toliko konfiguracija, ali ako se nVidia i intel zainate, i krenu da izbacuju povoljnije i brze cipove, , uortace se sa parom, mozda ps4 nece potrajati ni par meseci kao top platforma sa najboljom grafikom i po pristupacnim cenama... ne znam sve je moguce. PS3 se dosta dugo drzao sto se toga tice:p.
 
Poslednja izmena:
Šalim se naravno, najbolje bi bilo imati kombinovani sastav... Tj PC, konzolu, smartfon a mozda i neku handheld konzolu. :D

Pravi igrači kao jedan moj drug imaju sve, trenutno stanje: X360+kinect, PS3+move+5 joypada, Wii, PSP, neki iPad, android telefon i naravno PC Q9950+GTX295=1100€ plaćena mašina :)

Kao što sam i predpostavio pre par dana, zbog Share dugmeta i touchpada nema igranja fudbala na starim DS3:
Whatever the PS4 looks like in the end, we know it won't support the DualShock 3.
http://www.engadget.com/2013/02/22/ps4-final-design-is-unknown-even-to-a-sony-exec/
 
Odlucili da kopiraju M$ izgleda :).
U svakom slucaju, veci je problem ako se ispostavi da stickovi od 150e i volani od 200+e nece raditi.
 
Da toliko je mrtav da recimo League of Legends ima godišnje nagradne fondove od ~5 miliona evra, u tom pravcu kreće i Dota 2 kada bude zvaničan launch. A i u Stacraft 2 se valjaju ogromne pare. Ako hoćeš bilo šta ozbiljnije da odigraš, gde treba da koristiš malo mozga, a da nije napravljeno za 7-77, zna se gde je nažalost jedino mesto da se odigra tako nešto. A pri tom manji razvojni timovi daleko lakše plasiraju svoje igre na PC tržište preko DD, dok se na konzolama prodaju samo razvodnjeni AAA naslovi pravljeni za najšire mase. Gde ništa što je barem malo hc nema nikakvu prođu.

Ono što je Nitendo Wi (koga si sam spomenuo) za PS3 i x360, to su nažalost PS3 i x360 postali u odnosu na PC. :)


Svasta si napisao, ali malo vezano za to (iz intervjua sa Yoshidom), izgleda da se sprema neko resenje za self publishing na psn-u:

Eurogamer: [At this point I'm hassled to wrap things up, so I asked for one more question.] Recently a lot of small or medium sized developers have moved away from home consoles to Steam or iOS or Android. What are you doing to bring them back? Is the self-publishing thing an example of that?

Shuhei Yoshida: Yes, that's a big part - a digital platform. There are many things we can do better to make it much more developer-friendly, instead of publishing on PlayStation Network, so it's more our focus - how we can make it easier for small developers to work with us to bring the content to PlayStation 4.

Omogucili su i f2p model, mnogo fleksibilnije cene i jos mnogo toga na tu temu. PS4 ce biti drasticno drugaciji po tim pitanjima, videcemo kako ce stvari izgledati kad se f2p preseli na konzole i kad "free" to play budu i igre razlicitih zanrova i za neke druge ljude, a ne samo LOL i slicnu publiku.

Cene ce moci mnogo slobodnije da se formiraju, pa ce biti lakse da odlucis koliko ces skupu igru da pravis i za koliko siroku publiku. PC je potpuno slobodan i "divlji zapad" u pozitivnom smislu, naravno, tu sve moze, ali kad se deo toga sad prenese na konzole koje su mnogo atraktivnije vecem broju ljudi (i sa drugacijim navikama i ocekivanjima), bice zanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Znate kad ce PC biti bolji za igre od konzola NIKAD!!! A znate zasto? Zato sto kad kupis igru za konzolu i ubacis cd u nju ne moras da strepis da li ce i kako ce raditi vec opusteno cekas da se igra ucita i da krenes da igras kao covek, pritom imajuci vrhunsku grafiku tecnu kao potocic na Zlatiboru nema tih para za koje bih menjao taj osecaj. To je ono sto PC gejmeri nikad nece moci da imaju ma koliko para bacali i to je ono sto ih u sustini i najvise boli, uvek ce morati nesto da nadogradjuju podesavaju dodatno instaliraju itd. Da nema wowa i jos par igara na tu foru pukli bi samo tako. Samo cekam dan kad ce i taj wow da se pojavi na konzolama a vidim da se polako ide u tom pravcu i onda je PC sto se igara tice i zvanicno propao. Vrhunac ironije mi je kada PC "gejmer" ode i kupi dzojstik da bi mogao da igra neku igru iole normalno. Za igrice su konzole zakon i uvek ce biti za sve ostalo tu je MasterCard.
 
Znate kad ce PC biti bolji za igre od konzola NIKAD!!! A znate zasto? Zato sto kad kupis igru za konzolu i ubacis cd u nju ne moras da strepis da li ce i kako ce raditi vec opusteno cekas da se igra ucita i da krenes da igras kao covek, pritom imajuci vrhunsku grafiku tecnu kao potocic na Zlatiboru nema tih para za koje bih menjao taj osecaj. To je ono sto PC gejmeri nikad nece moci da imaju ma koliko para bacali i to je ono sto ih u sustini i najvise boli, uvek ce morati nesto da nadogradjuju podesavaju dodatno instaliraju itd. Da nema wowa i jos par igara na tu foru pukli bi samo tako. Samo cekam dan kad ce i taj wow da se pojavi na konzolama a vidim da se polako ide u tom pravcu i onda je PC sto se igara tice i zvanicno propao. Vrhunac ironije mi je kada PC "gejmer" ode i kupi dzojstik da bi mogao da igra neku igru iole normalno. Za igrice su konzole zakon i uvek ce biti za sve ostalo tu je MasterCard.

Zbog ovakvih postova prosto zazalih slobodu govora u nasem ustavu.

Inace, moze neko da objasni za neupucene sta se gubi na PS4 nedostatkom DS3?
 
Gubi se mogućnost da sa svojim sadašnjim džojpedima igraš igre na Playstation 4. Ništa više.

Ljudi se prosto žale na to što će morati kupe nove padove. To je sve.
 
Poslednja izmena:
Ovo je moje misljenje i moj stav a ujedno i moj odgovor na postove o kojim se porede PC i konzole. Sto se ustava tice treba da zalis sto ga uopste i imas jer je epic fail.
 
Zbog ovakvih postova prosto zazalih slobodu govora u nasem ustavu.

Inace, moze neko da objasni za neupucene sta se gubi na PS4 nedostatkom DS3?

Nista se ne gubi, vec ako imam par komada DS3 sto ih ne bi koristio kada navrati drustvo na partiju fudbala, basketa...
 
Igru koja je zaradila najvise para u istoriji? I Sony i Microsoft bi prodali dupe kad bi mogli nekako MMO igre da ozive na konzolama, odnosno WoW najvise.

DC Universe je imao vise igraca na Playstationu nego na PC-u. Mit o tome da MMO ne radi na konzolama je otprilike ekvavilentan onome iz ranih 2000ih da FPS-ovi nece nikada raditi na konzolama. Danas godisnja prodaja CoD-a na konzolama iznosi >$1b. PC je minoran u odnosu na ovo. Poenta je u tome da kada neko bude napravio dobar MMO za konzole, on ce se adekvatno prodavati. Niko nije igrao FPS-ove na konzolama dok nisu poceli dobri shooteri da izlaze.
 
Poslednja izmena:
Ah hvala na objasnjenju. Znaci metode a la Apple sa slusalicama za 2G, prikljuchcima, Intel sa socketima i ostalo. Ne mogu da verujem da nemaju respekt za postojece musterije. Ako im je iko pomogao da nemaju jos vece rekordne gubitke...

DC Universe je imao vise igraca na Playstationu nego na PC-u. Mit o tome da MMO ne radi na konzolama je otprilike ekvavilentan onome iz ranih 2000ih da FPS-ovi nece nikada raditi na konzolama. Danas godisnja prodaja CoD-a na konzolama iznosi >$1b. PC je minoran u odnosu na ovo. Poenta je u tome da kada neko bude napravio dobar MMO za konzole, on ce se adekvatno prodavati. Niko nije igrao FPS-ove na konzolama dok nisu poceli dobri shooteri da izlaze.

Kakve veze ima CoD sa MMO igrama? Ako cemo vec pricati o ciframa, WoW je Blizzardu (odnosno Activision Blizzardu, odnosno Vivendiju) doneo 7.5 milijardi do kraja 2012.-e. Tako da lagano moze da parira CoDu kao fransizi, a daleko vise je zaradio od bilo kog CoD dela. I ne branim ovde PC niti konzole, ali posle tuce+ odigranih MMO igara (WoW ubedljivo najvise), ne mogu da vidim niti jedan od tih na konzoli prosto zbog kontrolera odnosno manjka mogucnosti na istom. I ovde pricam o MMO koji vrede nesto, ne oni koji postanu F2P vec sledece nedelje. Jedini nacin bi bio da se jos vise "zaglupi" igra, da bi mogao sve da obavljas na 12 dugmadi. A to tesko da ce uspeti, posto to "casual" olaksavanje igara je upravo ubica WoW-a.
 
Poslednja izmena:
Ti metodi se koriste u konzolama oduvek. Koja je poslednja konzola koja je imala accessories koje su mogle da se koriste sa sledecom generacijom? Ja se cudim kako se Move uopste pustili da bude cross gen. :)
 
Ah hvala na objasnjenju. Znaci metode a la Apple sa slusalicama za 2G, prikljuchcima, Intel sa socketima i ostalo. Ne mogu da verujem da nemaju respekt za postojece musterije. Ako im je iko pomogao da nemaju jos vece rekordne gubitke...

To je prisutno i na PS3, mada delimicno tj više zavisi od igre do igre. Npr kod FIFA 13, nisam mogao da igram sa ortakom na običnom USB dzojstiku jer igra zahteva da bude wireless ili ti zicni ali ne od 3rd party proizvođača. Tako da sam na kraju kupio adapter za PS2 džojstik > PS3, sada radi.
 
E da ocete prestati sa spamom i neko mi odgovoriti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno