Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Blue
Moguće. M$ je najverovatnije već spojio neXtBOX sa primnikom kablovske, media plejerom i DVR uređajem. Verovatno će se prodavati po šablonu mobilnih telefona sa ugorovrima. Svet se menja...

A za južnu koreju grdno grešiš. Oni su u govnima već 10 godina jer prosečan stanovnik duguje 3 godišnje plate. Oni su u realnom smislu siromašniji od nas. A da ne spominjemo što ljudi rade u firmi koja poseduje zgrade u kojima žive, radnje u kojima kupuju, mesta na koja izlaze... bukvalno je sve organizovano da ne izlaze iz mega-naselja koja su u vlasništvu firmi koje ih zapošljavaju. Samsung, LG, Dawoo, Hyundai itd imaju takva naselja. Hyundai ima 2 prokleta GRADA!
 
Poslednja izmena:
Da se ispravim, PC gaming (a i sam PC) nikada nije ni trebao da postoji :)
 
Jašta, kod nas sirotinja, kupi računar i na njemu obavlja sve moguće zadatke od posla, gledanja filmova, igranja pa da ne nabrajam. Ovima na zapadu nije problem da za sve imaju određen posebno napravljen uređaj.

Pa nisi bas u pravu, moj linux komp sluzi za posao, media server, surfanje, zezanje, a PS3 ( i buduci PS4 ) za igranje..... ;)
To se zove rasporedjivanje poslova :D
 
Pa to je zbog toga sto je PC gaming "mrtav", to samo u siromasnim zemljama kao nasa ljudi nece da priznaju. Na zapadu svi pored PCja imaju i konzolu, na kojoj im je daleko jednostavnije sve da igraju...

Bilo je vec tih pregleda ko se na cemu igra po zemljama razvrstano. Ukratno, konzole su dominatne tamo gde je Amerika pustila pipke i gde su "njihovi" (USA, Japan, UK). Dok na primer u Nemackoj, Skandinaviji, Rusiji, ljudi se uglavnom igraju na PCju. Nemci bas ne vole konzole.
 
- kod mene je cela smena 200 din (sem prve zbog škole, tu nemam popust da ne bi bežali). Od 14h do 21h i od 21h do 04h je 200 din. Ovo važi za kompove. Pa zar nije bolje dete da provede veče u igraonici nego u kafiću/diskoteci gde btw, ne miože da ga zakrpi tih 200 din. Kod mene i jeste atmosfera kkao u kafićima, samo je zabranjen unos alkohola. Imam aprat za kafu koji radi na kovanice. Kafa je 20din (kapućino, kakao, kafa...). 200din + 100 za napitke - 300 din veče. A zezanje je, druženje. Muzika ide non stop. Kome se ne svidja stavi sluške i kulira ostale.

samo moram jednu stvar da kažem. Velika je razlika izmešu izlaska u igraonicu i izlaska u kafić i izlaska sa društvom. U igraonici si fokusian na igru, sa društvom si fokusiran na mešuljudske interakcije a kafić/klub doše nešto između jer mesto jeste za mešuljudske innterakcije ali ti daje i nešto da radiš u pauzama. Da li je bolje izaći u igraonicu ili kafić zavidi od mnogo faktora, a pre svega gde je kafić i sa kim izlaziš.
 
- Moje dete prvo dolazi u igraonicu a ide u 3. razred OŠ. Kad već visi non stop na kompu bolje da to radi sa društvom nego sam. Za rekreaciju smo se pobrinuli tako što svako veče ima neki trening (karate i odbojka). U školi je odlikaš (sve petice).

Tvoje dete dolazi u tvoju igraonicu, ali nema to sad veze za ovu priču.

Možda je ovo poslednja generacija u sadašnjem obliku ali nisam siguran da će mobilni telefoni i tableti preuzeti svet igara u inostranstvu. Prosto jer ljudi koji žele igre već imaju neki staž na svom kompu ili na kompovima prijatelja i neće se tek tako lako odreći npr. BF3 full HD rezolucije na 42" tv sa napucanim detaljima na PS4 da bi igrali to isto ali u autobusu. Igraće u busu na najnovijem S3 ili iphone a kad dođu kući upale konzolu ili high end pc nakon što provere mejl na tom pc. I to je normalno.

Oni koji mogu to da priušte igraće na oba sistema, oni koji ne mogu odabraće jedan, a u slučaju Srbije to je neki prosečan pc, konzola prethodne generacije ili slabiji android telefon ili tablet. "Problem" je što roditeljima u drugim zemljama nije problem da kupe novi android fon, Xbox ili PS4 klincima, i to Sony, MS, Samsung, Apple znaju. Nama jeste. Tehnologija se najlakše "prima" kod dece i prihvataju je bez problema, teško da možeš sadašnjih penzionera očekivati da jb ili rutuju svoj fon. Mi smo nacija staraca koji su odrasli u komunizmu, a mladi (i mlađi) su najbolje godine proveli bez dodira sa internetom i savremenom tehnologijom, iz raznoraznih (pa i finansijskih) razloga.

Klinja u USA - xbox 720 + iphone5s + macbook pro pa puta koliko desetina miliona klinaca a to je samo u USA
Klinja u Srbiji - PS3 + galaxy s2 polovan + nema se para za dobar komp pa puta jedva milion dece...

Kad bi strane kompanije planirale budućnost tako što gledaju stanje u našoj zemlji, Soni i MS bi ovde valjali tirolsku kobasicu i rama margarin uz nedeljne akcije od 10% na pileće batake od matijevića, jer moraju deca da jedu i meso jednom nedeljno. Mi smo mizerija i to u najgorem smislu te reči i nemamo ni 0.000001% uticaja na budućnost čovečanstva (a čini mi se i same naše zemlje).
 
Poslednja izmena:
lol :) Inace tih 18.000 postova i kintu koju zaradjujes uopste ne dugujes PC-u ;) Ovo prvo bilo sve iz PS3 browsera? :D

Risbo, tebi se opet vrti u glavi od FPS-a? :p :d
Pokazi mi gde je to PS3 ( a i PS4 ) reklamiran kao ultimativna masina za browsing?
Ono sto Driver hoce da kaze, a i ja se slazem sa njim jeste da je svaka specijalizovana masina bolja od masine za opstu namenu.....
Dakle, koristi PC sa surfing, a konzole za igre ( osim ako te opet ne uhvati vrtoglavica.... ) :p
 
Ono sto Driver hoce da kaze, a i ja se slazem sa njim jeste da je svaka specijalizovana masina bolja od masine za opstu namenu.....

^ tako bi trebalo da bude, ali samo ako na specijalizovanoj masini igre rade i izgledaju bolje nego na masini opste namene... Da li je takav slucaj ovde?
 
lol :) Inace tih 18.000 postova i kintu koju zaradjujes uopste ne dugujes PC-u ;) Ovo prvo bilo sve iz PS3 browsera? :D

Kapiram da ne razumes, ti kad si se "rodio", PC je vec imao full monopol, pa nista drugo nisi ni mogao da vidis. Oni koji prate kompove od pocetka jasno im je da je PC najgora platforma i da je kvalitet medju poslednjim stavkama "kriv" za njegovu rasprostranjenost.

Najgori deo PS4 je upravo hardver, koji je kao da ga je Škoda pravila :) Ali ja sam to pricao odavno, Microsoft ako uspe da proda dovoljno X360, srozace kvalitet konzola generalno i to se bas desilo, dobili smo poor man's i7.
 
Kapiram da ne razumes, ti kad si se "rodio", PC je vec imao full monopol, pa nista drugo nisi ni mogao da vidis. Oni koji prate kompove od pocetka jasno im je da je PC najgora platforma i da je kvalitet medju poslednjim stavkama "kriv" za njegovu rasprostranjenost.

Da li se iko seća vremena Nintenda i Sege? Pa ja ne znam da li je ijedan klinac tad rekao "tata kupi mi 486 kompjuter", ama svi su znali napamet one Beosoft reklame za Mega Drive 2...

scumbag-nintendo.jpg
 
Risbo, tebi se opet vrti u glavi od FPS-a? :p :d
Pokazi mi gde je to PS3 ( a i PS4 ) reklamiran kao ultimativna masina za browsing?
Ono sto Driver hoce da kaze, a i ja se slazem sa njim jeste da je svaka specijalizovana masina bolja od masine za opstu namenu.....
Dakle, koristi PC sa surfing, a konzole za igre ( osim ako te opet ne uhvati vrtoglavica.... ) :p

Bila je druga prica kada je Sony lansirao PS3, kada je na njemu radio Linux itd. Sada kada Sony kaze da je fokus na igrama, Sonijevi portparoli sa benchforuma napadaju svakog kome pada na pamet da konzolu koristi i u neke druge svrhe, sada kada su se stvorili uslovi za to (PC hardver je unutra, zaboga).

A tu pricu sa supervizorima i hipervizorima mozete macku o rep da okacite. Sony je prodaja skocila tek kada je PS3 razbijen. X360 ne bi se prodao u vise od 30 mil primeraka da nije bio razbijen od pocetka.

Microsoft kao najavljuje da nece biti piraterije, da ce kontrolisati kompletan sistem. Time samo sebi pucaju u nogu. Pa oni su to sto jesu zbog piraterije, ni zbog cega drugog.
 
Poslednja izmena:
Ono sto Driver hoce da kaze, a i ja se slazem sa njim jeste da je svaka specijalizovana masina bolja od masine za opstu namenu.....
Dakle, koristi PC sa surfing, a konzole za igre ( osim ako te opet ne uhvati vrtoglavica.... ) :p

Pa to bi vazilo kad bi postojale samo 'daj da ti predjem kraljicu' igre :) A takva je filozofija konzolnih igara i igraca. Sta ako neko vise ne zeli to da igra..
 
Ako ne shvataju onda nema sta dalje da pricamo. :D

Inace potvrđeno je da ce se cene igara kretati od 0,99 $ do 59,99 $.

Послато са GT-I9000 користећи Тапаток 2
 
Kapiram da ne razumes, ti kad si se "rodio", PC je vec imao full monopol, pa nista drugo nisi ni mogao da vidis. Oni koji prate kompove od pocetka jasno im je da je PC najgora platforma i da je kvalitet medju poslednjim stavkama "kriv" za njegovu rasprostranjenost.

Najgori deo PS4 je upravo hardver, koji je kao da ga je Škoda pravila :) Ali ja sam to pricao odavno, Microsoft ako uspe da proda dovoljno X360, srozace kvalitet konzola generalno i to se bas desilo, dobili smo poor man's i7.

Stvar je u tome da custom hardware, koliko god ga mi zeleli, jednostavno dovodi do drasticnog srozavanja profitnih margina.

Za custom hardware je potrebno:
1) Ulaganje u R&D. Cell je kostao milijarde dolara samo da bi se napravio, od toga je dobar deo Sony latio.
2) Ulaganje u specijalizovane fabove za proizovdnju cipova. Ta investicija je reda velicina stotina miliona dolara.
3) Povecanja cena kostanja. Zbog niskog yielda, cena cipova dramaticni raste sto se negativno odrazava na definisanje trzisne cene.

Na kraju, u odnosu na X86 i slican off the shelf hardware, Cell i Emotion Engine su davali znacajni vece performanse i u odnosu na broj tranzistora i u odnosu na potrosnje energije. Medjutim, cena investicije je toliko visoka da niko iz menadzmenta to ne moze da opravda. 99,9% konzola se prodaje zbog zanimljivih igara i niske cene. Kako objasniti nekom direktoru da treba platiti milijarde za neki preteran hardware, kada ce se to prodavati ljduima koji ce igrati PES, FIFA-u i slicne igre? :) Mainstream populaciju interesuju igre i cena, hardware apsolutno ne. Na nasu zalost. :)
 
lol :) Inace tih 18.000 postova i kintu koju zaradjujes uopste ne dugujes PC-u ;) Ovo prvo bilo sve iz PS3 browsera? :D
haha pusti ga, ovako nesto samo on moze da napise.. secam se 2005 kada se vodila ovakva prica za ps3 koliko je samo gluposti napisao.. voleo bih da nadjem sve te postove i uporedim sa onim sto se zbilja dogodio kasnije.. tipa da ce ps3 da zameni pc sa yyellow dog linuxom i sl.. :D
 
Jeste ako podrazumevaš masinu opšte namene u cenovnom rangu od 300 evra... :)


istina, za krsten pc je uvek trebalo oko 500e, za upgrade manje, ali ne razumeju se svi u upgrade pa dosta njih kupuje opet sve ispocetka... Kad se sve sabere sa igrama, ispadne malo skuplje igranje na pc-u :p...
 
Poslednja izmena:
istina, za krsten pc je uvek trebalo oko 500e, za upgrade manje, ali ne razumeju se svi u upgrade pa dosta njih kupuje opet sve ispocetka... Kad se sve sabere sa igrama, ispadne malo skuplje igranje na pc-u :p...

Malo skuplje ili malo više, u zavisnosti od toga kako želiš da ti igra izgleda/radi na toj mašini.
A i na PCu nemaju ekskluzivni naslovi, tu pre svega mislim na PS3. A multiplatform naslovi ne izgledaju značajno bolje u odnosu na konzole, bilo da je do lošeg porta ili je do samog kompa tj dal je masina od 500 ili od 1000 evra.
Sad ce neko reci, mene ne zanimaju ekskluzive tipa Uncharted, Killzone, Heavy Rain, GoW, LBP, MGS4 :), itd.
E pa vidite, ni mene ne privlače ni WoW ni LoL, WoT, Dota, itd. A bogami ni Eurotruck simulator... ;)
Tako da cela ova diskusija je totalno besmislena, svako ima svoje lične preferencije i kraj!
 
Tako da cela ova diskusija je totalno besmislena, svako ima svoje lične preferencije i kraj!

Tacno tako, ali treba onda birati reci kad se prica o tome sta 'ne treba da postoji' i da je uvek bolje imati konzolu za igre a PC za surf, filmove itd.. sto apsolutno nije tacno, jer na konzoli imas samo izbor 'neozbiljnih' zanrova, dok na kompu i jedno i drugo..
 
Pa nisi bas u pravu, moj linux komp sluzi za posao, media server, surfanje, zezanje, a PS3 ( i buduci PS4 ) za igranje..... ;)
To se zove rasporedjivanje poslova :D

Drugo su obični ljudi u Srbiji (i Bosni, gdje ja živim) i osobe sa foruma, osobe sa foruma 'uglavnom' briju na tehnologiju i imaju veći dio toga (laptop, tablet, desktop, konzola), dok običan narod obično kupi laptop/desktop i onda to koriste u sve moguće svrhe.

Sorry za popriličan off. :d
 
Tako da cela ova diskusija je totalno besmislena, svako ima svoje lične preferencije i kraj!

Dobro je imati i jedno i drugo, pa mozes da igras i ekskluzivne naslove za PS kad hoces, a na PC-u ove ostale igre za pc. Meni bi najvise odgovaralo ovo sto G@W prica, da nova konzola bude bliza PC-u pa da pored igara mogu i ove ostale stvari i igre sto su vezane za citanje na monitoru, mis i tastaturu.
Dok tako nesto ne izadje i dalje cu morati preko dugackog hdmi kabla grafu na tv za PS igre, a RTS-ove i RPG-e gde ima citanja na monitoru.
 
Poslednja izmena:
Dobro je imati i jedno i drugo, pa mozes da igras i ekskluzivne naslove za PS kad hoces, a na PC-u ove ostale igre za pc. Meni bi najvise odgovaralo ovo sto G@W prica, da nova konzola bude bliza PC-u pa da pored igara mogu i ove ostale stvari i igre sto su vezane za citanje na monitoru, mis i tastauru.
Dok tako nesto ne izadje i dalje cu morati preko dugackog hdmi kabla grafu na tv za PS igre, a RTS-ove i RPG-e gde ima citanja na monitoru.

Pa nije bas dobro imati jedno i drugo, ne zna covek gde ce pre i sta ce da igra! ;)
Šalim se naravno, najbolje bi bilo imati kombinovani sastav... Tj PC, konzolu, smartfon a mozda i neku handheld konzolu. :D

Borise, previše si mi ti neozbiljan za ozbiljne igre... :) Msm, daj kakvi su to komentari?
 
Sto kakvi? :) Pa jednostavno nemas izbor niceg ozbiljnijeg, simulacije bilo cega, aviona, helisha, automobila, kamiona ( ;) ).. Da ne pricam o besplatnom sadrzaju koji dobijes od samih korisnika, a ne DLC za 9.99$ za svaku glupost.. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno