Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rerna, ne kapiram, smetaju ti dodatne opcije? PS4 ima vrhunski hardware i verovatno ce imati i vrhunske igre. Ovo ostalo je sve dodatak koji neko moze i ne mora da koristi. Sto se tice core gaminga, tu nema sta mnogo da se menja.
 
Gospodo dajte dobre igre i dobar hw i kupujem vasu konzolu, manite me se tih farmvil fora, serovanja itd.

A ko ti to bolje ispunjava od Sonija ? :) Ako cesh negde da dobijes najbolje igre, to je PS4. Ko iz nekog razloga vise voli multiplatform, sve mu je jedno sta ce da kupi, ali sve se na kraju vrti oko toga ko ce imati najvecu kolicinu vrhunskih igara, i to se unapred zna...
 
Opet ista prica. Mada ti se ni ne igras mnogo, jer da se igras znao bi da je solidan broj multiplaform igara znatno kvalitetniji od nekih Sony/MS eksluziva. Tebi su Battlefield, GTA i neki drugi naslovi bezveze ali to su igre zbog kojih ljudi kupuju konzole a ne zbog Infamous i Killzone-a.

Ljudi (ne nuzno i ja sa njima) cekaju Call of Duty (jeste dno ali je popularna igra), Battlefield, Mass Effect, GTA, Assassins Creed, FIFA, NBA 2K, Madden, Metal Gear Solid, Final Fantasy, Bioshock, Elder Scrolls, Fallout, Street Fighter i ostale multiplaforme. Nikoga nije briga za The Witness i ostale opskurne Sony igre o kojima se prica samo dok ne izadju, ljudi ih probaju i zaborave da su ikada izasle.

Niko ne mrzi Gigabyte, Asus i MSI što im ploče i grafičke crkavaju posle par godina

To nije tacno, PC komponente ako ih pazis (ne divljas sa overclockom) i ako su krsteno napravljene (ne kao ABIT ploce) mogu da traju i vise od deset godina intenzivne upotrebe. Ove nove konzole se bas nisu tako pokazale u vecini slucajeva dok prastare jos rade ljudima koji su ih pazili.
 
vecina nas ovde se ne igra kao sto smo pre to radili (godine :d )
imao ps1 i ps2 a i ps3 imam a sigurno ce i ps4 da se uzme da sada klinac ima sta da igra :D
 
Svaka cast soniju na cetvorci - fenomenalna je, ali...misli da ce ovo biti posledna generacija konzola. Android ce ih sahraniti. Konzole se prave da traju 5-6 godina a tableti/telefoni se izbacuju na godinu dana. Vec a polovini svog zivotnog veka ps4 bit ce prevazidjen.
 
Za godinu dana ce biti prevazidjen. Ako i toliko potraje (mislim na aktuelnost). Jel se pricalo o native 60p standardu za sve igre ? Mislim da ce bas to biti prvi fail. Ali otom potom.
 
Svaka cast soniju na cetvorci - fenomenalna je, ali...misli da ce ovo biti posledna generacija konzola. Android ce ih sahraniti. Konzole se prave da traju 5-6 godina a tableti/telefoni se izbacuju na godinu dana. Vec a polovini svog zivotnog veka ps4 bit ce prevazidjen.

Kakve si to gluposti sad izbacio :)
 
Pa ne bi me cudilo da Galaxy S6 bude na nivou PS4 kad se pojavi za 2 godine, jedino nece imati onako fensi dzojstik, ali multimedijalne mogucnosti kao i igre ce da budu jako blizu.
 
Mmm da, i ova quad-core jezgra u telefonima sad su identicna kao quad-core desktop PC. Samo hdmi to TV i igras Crysis 3.
 
Za dve godine, tesko. Ali za cetiti gotovo sigurno. Razvoj tehnologije za PC i slicne naprave usporava i gasi se dok razvoj mobilnih cipova buja i ubrzava. AMD koji proizvodi tehnologiju za PS4 je patuljak u odnosu na velike igrace na polju mobilnih tehnologija. I sam Sony je mali u odnosu na njih.
 
Sacekaj 2 godine ... :D
 
Mmm da, i ova quad-core jezgra u telefonima sad su identicna kao quad-core desktop PC. Samo hdmi to TV i igras Crysis 3.

Nisu iste snage, ali seti se sta se nalazilo u telefonima pre dve godine a sta u PCju. Koliko je ko napredovao?

Sta sve neces procitati ovde
Show!

Opusti se, pasce nova tema kada izadje konzola i neko je zapravo i kupi ;)
 
Poslednja izmena:
Spomenuo si multiplatform igre koje su bolje od ekskluziva... ajde, koja je to bolja osim recimo GTA serijala? :)

Ja na PC-u jos uvek cekam nesto priblizno Litle big planet-u recimo, al' to ces verovatno da stvis u kategoriju "neozbiljnih" igrica za "decu".
 
Crysis 3 :D
 
Ja na PC-u jos uvek cekam nesto priblizno Litle big planet-u recimo, al' to ces verovatno da stvis u kategoriju "neozbiljnih" igrica za "decu".

Pa neces je videti jer to nije igra za PC publiku, ceo taj fazon je bas za dnevnu sobu sa polupijanim drustvom.

Razlog sto sam ja napisao da verovatno necu uzeti nove konzole je sto se ipak ne pronalazim u konzolnim igrama. Sve se to na kraju svodi na neke 'drustvene' zaebancije i klasicne 'predji kraljicu' igre, a nemam volju da prelazim igre vec godinama.. nista nemam protiv same konzole, bice sjajno parce hardvera.
 
Opet ista prica.

Pa to ja treba da kazem :) Zasto uopshte citas ovo kad ti ochigledno hocesh ciste PC igre, igraj ih na PCu :) PS4 se ne kupuje zbog Battlefielda ili GTA, vec zbog ekskluziva na prvom mestu...
 
Spomenuo si multiplatform igre koje su bolje od ekskluziva... ajde, koja je to bolja osim recimo GTA serijala? :)

Ja na PC-u jos uvek cekam nesto priblizno Litle big planet-u recimo, al' to ces verovatno da stvis u kategoriju "neozbiljnih" igrica za "decu".

Da hocu, jer me takve igre vise bas i ne interesuju.

A sto se tice multiplatformi koje su bolje od ekskluziva. Pa recimo ovako, od ekskluziva poput Lair, Infamous 1&2, Motorstorm 1&2, Resistance 1&2&3, Heavy Rain, Afrika, MAG, SOCOM 4 i Confrontation su bolje igre iz svih serijala sa mog spiska osim Call of Duty.
 
Pa to ja treba da kazem :) Zasto uopshte citas ovo kad ti ochigledno hocesh ciste PC igre, igraj ih na PCu :) PS4 se ne kupuje zbog Battlefielda ili GTA, vec zbog ekskluziva na prvom mestu...

Tu gresis. Ljudi kupuju Playstation jer je to jos uvek najjjaci brend medju konzolama. Oni kupuju konzolu i ono sto ona predstavlja, sa svim kvalitetnim igrama koje izlaze za nju, bile one samo na toj konzoli ili multiplatform. To samo ti verujes da svi kupuju Playstation da bi igrali iskljucivo Sony igre jer su navodno najbolje (a prosla generacija pokazala da u vecini slucajeva nije tako).

Inace ja se igram skoro koliko i ti. Ali razmatram ovu napravu jer mislim da postoji potencijal da se tranformise u finu multimedijalnu kutiju u dnevnoj sobu po pristojnoj ceni. Ma sta Sony mislio o tome, mislim da ce tako i biti.
 
Za tebe onda nije konzola. Ne znam sta drugo da ti kazem...
Samo nemoj opet da krivis konzole sto PC nema dobre igre.

Sta ce ti ps4 kao multimedijalna kutija u dnevnoj sobi, ne kontam? Nemas PC?
 
Poslednja izmena:
Spomenuo si multiplatform igre koje su bolje od ekskluziva... ajde, koja je to bolja osim recimo GTA serijala? :)

Ja na PC-u jos uvek cekam nesto priblizno Litle big planet-u recimo, al' to ces verovatno da stvis u kategoriju "neozbiljnih" igrica za "decu".

Meni su recimo i DMC i Bayonetta i MGS bolji od GOW-a :).
Vanquish mi je bolji od bilo kog drugog TPS-a.
 
Sta sve covek nece pročitati ovde... Otvorite lepo temu u PC pdf-u pa tamo trolujte I hejtujte do mile volje!
 
Za vreme PS3 i nisu se pretrgli sa eskluzivama, da nije bilo Demon's Souls-a (a i to su uspeli da ispuste iz svojih ruku), PS3 bi mi služio isključivo kao media server i br player, i da koristim DS3 na PC :)

Duže je držao jedino još GT5, ali taman toliko da se izvozaju premium kola, jer je online očajno urađen. Dodao bih i MGS4. Dok ostalo ako je nešto i prelaženo, prelaženo je tako da bi konzola bila upaljena na sat vremena nedeljno, pošto me te igre nisu terale da ih igram duže, jer se u njima sve svodilo na nasumično spawnanje istih protivnika, kao što je slučak u KZ ili Uncharted...
 
Ali sada kada si sve to podelio sa nama u PS4 temi, mnogo nam je lakse da o svemu razmislimo i idemo dalje kroz zivot :). Zamislite na par sekundi da vas INTERESUJE ps4 i da mozda PLANIRATE da ga kupite jednog dana i da dodjete u ovu temu i dobijete :

- JA to necu, takve igre me ne interesuju (a u temi sam da to vama ostalima nabijam na nos)

- JA vise ne igram igre, ne pronalazim se u konzolnim igrama, tu je samo prelazenje kraljica i igre za pijano drustvo (ali tu sam, sa vama, kako zbog cega?)

- sve je to zbog konzola (samo zbog njih, a mene interesuje pc gaming, ali sad sam u ps4 temi, u cemu je problem?)


Ocaj, ljudi. Shvatite.
 
Poslednja izmena:
Dobro bre ivane, sto si na kraj srca. Dovoljno si dugo na forumu da znas da su najglasniji oni koji su dosli da hejtuju, ponavljajuci svoju pesmicu over & over again :)
 
@ ivan

Sto si tako naostren :D Pa mora malo, o cemu da pricamo ovako u startu :) Rekao sam DS4 mi je super, mada videcemo kako ce se pecurke pokazati za pucacine. Za sad ne planiram da uzimam al mozda mi promene misljenje vremenom.. Da se spusti lopta malo, na sta bi licilo i kad bi svako ko driver furao pricu o 'generacijama ispred svega' :) Ima ljudi i koji nisu imali PS3, da vide razlicita misljenja..
 
Otkrivam interenet psihologiju, prvi put mi je, imajte razumevanja.

A ti trolino se ne javljaj :D


Sad se pitam da li ce jos malo da tweakuju DS4 do izlaska....ja bi ga jos malo sredio, funkcionalnost i udobnost je tu, ali ako bi mogao malo lepse da izgleda, ne bi bilo lose. Nije uzas kao one prve slike, ali fali mi nesto. Nije bas najsrecniji za top down slikanje, iz ostalih ugllova mnogo bolje deluje., mozda i to ima veze.
 
Poslednja izmena:
Jes vala, na onoj slici od pozadi je najlepsi, na drugim je diskutabilan..
 
Ali sada kada si sve to podelio sa nama u PS4 temi, mnogo nam je lakse da o svemu razmislimo i idemo dalje kroz zivot :). Zamislite na par sekundi da vas INTERESUJE ps4 i da mozda PLANIRATE da ga kupite jednog dana i da dodjete u ovu temu i dobijete :

- JA to necu, takve igre me ne interesuju (a u temi sam da to vama ostalima nabijam na nos)

- JA vise ne igram igre, ne pronalazim se u konzolnim igrama, tu je samo prelazenje kraljica i igre za pijano drustvo (ali tu sam, sa vama, kako zbog cega?)

- sve je to zbog konzola (samo zbog njih, a mene interesuje pc gaming, ali sad sam u ps4 temi, u cemu je problem?)


Ocaj, ljudi. Shvatite.

Samo sam se nadovezao na priču kako su PS3 eksluzive najbolje što postoji i da ništa sem toga ne valja, što naravno ne pije vodu. :)

Btw, ovo je forum, na forumima postoje različita mišljenja, koliko znam drugačije mišljenje nije zabranjeno iznositi. Kao što nisam od onih što se buni kada neko spomene GT5 u pcars temi, ili kao što će se spominjati u Assetto Corsa temi kada se krene tech preview, ili što se spominje PS4 u BF4 temi. Forum i služi za takve stvari.

I nije da mene ne intersuju konzole, posedovao sam ih dosta, a temu pratim nadajući se da će se pojaviti nešto što će me zainteresovati za nju, kao što je bio slučaj sa recimo već pomenutim Demon's Souls zbog koje sam kupio PS3.
 
Ok, preterah i ja, sorry.

Ono svetlo mi je i dalje nejasno (znam cemu sluzi, ali zar nije moglo drugacije?). Cini mi se da je sve na toj strani "pod uglom", pa bar nije u vidnom polju dok igras. I pecurke su mi skroz nejasne, moram da probam, ja sam bio pristalica ovih dosadasnjih u odnosu na xbox, recimo. Pitanje je koliko ce ovo da mi legne. Share je mogao i kao softverska opcija u menijima, mozda nije morao da ima bas posveceno dugme, ali verovatno su namerno hteli zbog danasnjeg vremena i tako to, kao moderno.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno