Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cist Pc. Sa dodatim cipovima za Move i video capture. Samo im je OS potpuno ogoljen i napravljen samo za igranje igara. No, ako cena bude oko tih 500USD to je odlicno. Mocan danasnji PC po toj ceni sa ekskluzivnim igrama najviseg kvaliteta je odlicna stvar.

LOL :D Dobro, PC je :D
 
Mislim da je neophodno da se omoguci igranje ps3 igara na ps4. Da znam sigurno da ce to moci kupovina ps3 igara mi danas ne bi bila besmislena.
 
Ocigledno je sony pozurio sa najavom ps4...I vidi se da nisu bili spremni, a sto ce opasti prodaja ps3 i softvera za njega, to je druga prica...

Bas me zanima kakav ce biti odgovor Redmondovaca tamo u aprilu :eyebrows:

Nece opasti prodaja, jer su najavljene PS3 igre zeljno iscekivane. Sony uvek nastavlja da podrzava stare konzole.
M$ je do sada imao drugaciju taktiku - svi timovi se prebacuju na razvoj igara na sledecu konzolu. Zbog toga i ocekujem dosta od njih na e3.
 
Pa malo i to izbacivanje istih igara na dve konzole mi nije bas jasno, ne kazem da treba zapostaviti staru ali i izbacivati na obe konzole iste igre nije bas dobro. Podrska za stare igre na novoj konzoli je idealno resenje sa kojim bi ubili dve muve od jednom ako su pametni.
 
S obzirom na cenu tako necega, to bi bila najgora stvar koju bi mogli da urade.
 
Mislim da ce bas zbog tog casual gaminga, Nintendu prvom da se obije o glavu uspeh Android platforme. U zivotu ih drzi jos samo veliki broj fransiza i to sto na androidu nema licenciranih igara tipa Dragon Ball, Naruto i sl. na sta se prze klinci.
 
Zaboravi na full igre na Ouyu, makar ne u prvoj verziji. Mislim Tegra3 je vec prevazidjena, i to znacajno.
 
Bas me zanima kako ce izgledati konzola, kontam da ce izgledati kao neko mini PC kuciste, slicno xbox360
 
Bas me zanima kako ce izgledati konzola, kontam da ce izgledati kao neko mini PC kuciste, slicno xbox360

Da, ubacice ga bas u staro X360 kuciste koje MS vise ne koristi. Verovatno su u meksiku pronasli par miliona bacenih kucista na smetlistima, ono minimalno ostecena od RROD-a [u meksiku je MS repair centar koji pokriva celu severnu ameriku sto se x360 kvarova tice].
 
Jbt ali ste bukvaliste samo sam rekao da ce izgledati kao malo kuciste
 
Sve sto kazes stoji, samo bas iznosi nisu toliki nego solidno manji. Obrni, okreni, igranje na PCju je jeftinije i tu ne pricam o piratima. Ali to ne igra nikakvu ulogu ukoliko igra koja te bas zanima ima bolji community na konzoli (sportske i borilacke igre uglavnom).

Tako nekako, ako se izuzme Activision-Blizzard ključevi za sve nove PC igre se mogu naći za 30-35$, ako "ruski" ključevi nemaju regionalnu zaštitu onda nalete i oni za ~20$. A koji mesec posle izlaska već kreću i 50-75% rasporadaje na nekim od zvaničnih digitalnih distribucija kao što su amazon, gamersgate, greenmangaminga. A pri tom ne moraš da čekaš celofan dve nedelje iz UK, već skineš igru čim je platiš. Jedini pravi minus je što kasnije igru ne možeš preprodati, jel ti se ključ veže za steam, origin acc...

Nisu potrebne bog zna kakve pare da bi se terali originali na PC-u, pa se zati i desi da na kraju završiš sa 300+ igara na steamu, a da ni sam ne znaš kako se to desilo.....
 
Igre iz UK se cekaju 4-7 dana, sa tim da ako se preorderuju, cesto posalju i par dana kasnije. Ja sam MAG igrao 2 dana posle launcha.
 
Tako nekako, ako se izuzme Activision-Blizzard ključevi za sve nove PC igre se mogu naći za 30-35$, ako "ruski" ključevi nemaju regionalnu zaštitu onda nalete i oni za ~20$. A koji mesec posle izlaska već kreću i 50-75% rasporadaje na nekim od zvaničnih digitalnih distribucija kao što su amazon, gamersgate, greenmangaminga. A pri tom ne moraš da čekaš celofan dve nedelje iz UK, već skineš igru čim je platiš. Jedini pravi minus je što kasnije igru ne možeš preprodati, jel ti se ključ veže za steam, origin acc...

Nisu potrebne bog zna kakve pare da bi se terali originali na PC-u, pa se zati i desi da na kraju završiš sa 300+ igara na steamu, a da ni sam ne znaš kako se to desilo.....

Što izuzimaš Blizzard? ja sam uredno kupovao malezijske ključeve za sve WOW ekspanzije, bile su duplo jeftinije i radile na EU :D Daleko od toga da je PC igranje zamrlo. Pogledajte Heroes of Newerth koga niko ne igra jer nije medijski izvikan kao LoL i Dota 2. Po danu, 100 000 - 120 000 ljudi onlajn, više nego BF3. Međutim, ne smijemo zaboraviti ni činjenicu da se mnogo više igara pojavljuje za konzole, ili mi se barem čini tako.

Uostalom, uvijek je lješe igrati PES pa i Elder of Scrolls tipa igre zavaljen u fotelju, nego za kompom ili još gore laptopom...

Mene zanima hoće li dodatni kontroler imati nenormalnu cijenu zbog ovog touchpada....
 
Poslednja izmena:
Sve sto kazes stoji, samo bas iznosi nisu toliki nego solidno manji.

mejbi, ne znam, nisam toliko pratio da bih u dinar (tj €/$) znao cene, ali ono sto sam video je manje vise ovako kako sam rekao. znam da postoje i neke "kombinacije" za kljuceve, ali nisam hteo da ulazim u detalje.. mada nisam video da moze, kao sto rece rama, bas svaka igra moze da se nadje regularno za 30-35$ a preko "kombinacija" za 20. najmanje sto sam video je za 35€, al ako kazete da ima, ok :)
 
Ouya nema smisla ni da se lansira više. To što bi ona trebalo da pruži daje nam svaki android box. Samo da se malo pojača hardver u njima i eto igranja za male pare. Ja sam na svoj MK802 box (CPU AllWinner A10, GPU Mali400, 512MB) nakačio bežičnu tastaturu i miš. Igram doduše samo Angry Birds, ali čim mi na Alcatelu 997D rade igre tipa Death Trigger bez seckanja kontam da i na boxu ne bi trebalo da bude problema. A moj box je među prvima. Sad već ima boxova sa quad core CPU i boljom grafom, kao i sa 1GB memorije. Svi oni su znatno ispod 100 dolara (na KP se prodaju od 50eu pa na gore).
 
Ove nove konzole se nece moci razbiti bar koju godinu, da placam igre 50 evra, ne bi. Od igara najvise volim multiplayer, a ne grafiku.

Ja opet mislim da ce, pod uslovom da ne budu always on-line, konzole biti brzo razbijene.
 
Ima i Steam offline podrsku ali to ne radi nikako. Ali postoji kao opcija :)
 
Već je bila izjava da ni XBOX360 neće zatevati konstantnu konekciju. Bukvalno ne smeju ništa sem ako obe firme ne urade u isto vreme. Isto neće blokirati polovne igre ali će to sigurno nekako naplate.
 
Nisam citao poslednje 2-3 strane ali da postavim neke informacije... :) koja su mozda vec i bile.

PS4 Dev Kits koji su isporucivani developer-ima do imali su 1.5-2.2GB prostora za grafiku. Tako da ono sto smo do sada videli od demo verzija radjeni su na osnovu tih Dev Kits-a. Verovatno se moze ocekivati poboljsanje sa najavljenih 8GB!
Ovo je izjava jednog od developer-a (_phil_) na forumu Beyond3D.

Dalje... :) Killzone: Shadow Fall demo koji je prikazan isao je na 30fps u 1080p rezoluciji.
Sto se tice same konzole, jos se ne zna kada ce izaci za EU trziste ali verovatno da nece biti u ovoj godini. Release za US trziste je krajem 2013 tj za vreme praznika.

Na ovogodisnjem E3u bice moguce da se igraju PS4 demo verzije! Koje igre ce biti dostupne jos nije poznato.
Pored toga BluRay je i dalje najvazniji mediji za Sony i PS4, ali ce se Sony svakako okrenuti i digitalnoj distribuciji s obzirom da su objavili da ce svaka PS4 igra biti dostupna i u digitalnoj verziji.

I za kraj, novi Sony-ev patent bi trebao na osnovu vremena ucitavanja igara da otkrije da li se radi o originalnoj igri ili o pirateriji. Nejasno je dal ce ovaj patent biti iskoriscen vec na PS4.
 
Ako ucitava 3 minuta onda je original :D
 
Fuck, da li ce nekad konzolne igre preci tu cifru od 30fps!
 
30fps je skroz OK na velikom ekranu koji se gleda sa par metara udaljenosti.

Čudi me da niko ne pita da li će PS4 prihvatiti tastaturu i miš pored DS4.
 
Uvek ista priča
Mogu da pređu. Neke igre na PS2 su radile na 60FPS. Poenta je da bi morali da obore kvalitet grafike da bi postigli 60FPS. U svega par žanrova to ima smisla. Vožnje su jedan, hiperbrze tabačine tipa Devil May Cry i Metal Gear Solid Revengance su drugi. Kod FPSova su jedno vreme gurali 30FPS za jednog igrča i kooperativne modove a 60FPS za kompetitivne modove ali su i to napustili i nije bilo nikakve pobune igrača. Ukratko, za većinu igara to nema smila raditi.
 
I ja sam razocaran sto Killzone nije u 60fps.
Ako igra bude vukla na KZ2, onda moze i 30.
COD ce svakako ici u 60 :).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno