Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ahaa, ja sam mislio da si uzeo za sebe.. Onda ok, ako uzmes pre mene X900E, javi utiske.. :D

Ovo nece biti samo za klince, bice i za vas matore sa sitnim sacicama.. :p
 
Ja sam npr. u last gen-u daleko više voleo Xbox 360 kao platformu samo zbog onog kontrolera normalne veličine, DS3 mi je uvek bio premali za normalan smeštaj prstiju. Plus da ne pričam o onim ispupčenim pečurkama i onom super slajderu od L2 i R2 tastera ... Užas jbt.
 
Pričaš o legendarnom, iconic što bi se reklo kontroler dizajnu na taj način, sram te bilo :).

Mada nisi jedini, ove nove generacije prilično hejtuju stari dualshock.

Old school je, ali je legenda, show some respect :D

DS3 90% ljudi ne drži kako treba, nego pokušavaju da ga uhvate sa svih strana kao neki drugi joypad koji je za to pravljen, xbox-ov recimo.

Ali ok, to smo prežvakali pre 10 godina :D.
 
U pravu je čovek, dizajn xboxovog je deset puta prirodniji. I sam sam koristio DS3 i na PC-u 5-6 godina, jer nije bio potreban specijalan BT risiver, ali od izlaska xbox one s kontrolera koji radi sa svakim BT-om, ta muka je postala istorija :)
 
Nema tu u pravu ili ne, stvar je subjektivna.

A tako o dualshock dizajnu pričaju uglavnom oni koji su ga prvi put probali na ps3.

Ko je doživeo ps1 i oduševio se koliko je i onaj osnovni kontroler tad bio dobar, pa posle i prvi dualshock, pa DS2 kasnije, ima potpuno drugu perspektivu.

Samo mi nikad ne prija da čujem tako olako ocenjeno nešto što je legendarno, kao da neko danas posle toliko decenija kaže "U al je ******ski ovaj Porsche 911 dizajn, ko li je to smislio?"

A danas je baš vreme takvog ocenjivanja svega, od igara, do bilo čega što se pojavi. Samo ga ojadiš, *****no je, idemo dalje. Naravno da ne pričam o Vladimiru, nego generalno.

Pritom uopšte ne kažem da Xbox kontroler nije dobar. Za mene ima par vrlo bitnih mana, ali to smo pričali prethodne decenije.
 
Poslednja izmena:
Vidiš, ISS sam pičio u PS1 igraonicama, držao Roberta Karlosa u napadu, otkidao na Nigeriju kao i svi, posedovao sam PS2, zatim i PS3 (i sad mi skuplja prašinu negde u podrumu). To što je nešto u tom trenutku bilo ispred konkurencije što se tiče dizajna i funkcionalnosti, ne znači da se nije pojavilo nešto bolje i funkcionalnije. Nećemo živeti u prošlosti :)
 
Poslednja izmena:
To ono kao advokati, da usput naglasiš da je toliko jadno da ti skuplja prašinu u podrumu.

Ah, kako je lako opet se upustiti u ove rasprave. Nećemo više, dosta je bilo ;).
 
Poslednja izmena:
Moze li nesto jeftino da se nakaci na ps4 za pes il fifu ? Imam problematicnog za dzojstike pa mi se ne daje DS u te ruke :)
Imam neki gamestop navodno ps3, negde zagubljenog, ne znam dal moze.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja uzeo neku kopiju sa ebay/aliexpress tipa 10$ ali radilo je posao nedelju dana :D

Moras da gledas bas za PS4, sa PS3 nece raditi
 
Vidiš, ISS sam pičio u PS1 igraonicama, držao Roberta Karlosa u napadu, otkidao na Nigeriju kao i svi, posedovao sam PS2, zatim i PS3 (i sad mi skuplja prašinu negde u podrumu). To što je nešto u tom trenutku bilo ispred konkurencije što se tiče dizajna i funkcionalnosti, ne znači da se nije pojavilo nešto bolje i funkcionalnije. Nećemo živeti u prošlosti :)

I Davidsa u spicu... :)

Nego planiras da uzimas PS4 ili se jos uvek femkas? Ono, vecera, bioskop, treci sastanak pa tek onda da "put outujes"? :d

"Osh dash ckepi znam dimas"- fazon

Ili cekas 5icu? :D
 
Nema tu u pravu ili ne, stvar je subjektivna.

A tako o dualshock dizajnu pričaju uglavnom oni koji su ga prvi put probali na ps3.

Ko je doživeo ps1 i oduševio se koliko je i onaj osnovni kontroler tad bio dobar, pa posle i prvi dualshock, pa DS2 kasnije, ima potpuno drugu perspektivu.

Samo mi nikad ne prija da čujem tako olako ocenjeno nešto što je legendarno, kao da neko danas posle toliko decenija kaže "U al je ******ski ovaj Porsche 911 dizajn, ko li je to smislio?"

A danas je baš vreme takvog ocenjivanja svega, od igara, do bilo čega što se pojavi. Samo ga ojadiš, *****no je, idemo dalje. Naravno da ne pričam o Vladimiru, nego generalno.

Pritom uopšte ne kažem da Xbox kontroler nije dobar. Za mene ima par vrlo bitnih mana, ali to smo pričali prethodne decenije.

Moj prvi susret sa tim dizajnom je bio u 90-tim, kad se rokao Tekken po igraonicama. Samo tada su mi i ruke bile sićušne, kasnije su porasle :D. Ali tada je bio vrhunski. Imam ja inače u kolekciji sve Plejke, vrlo aktivne i dalje.
 
I Davidsa u spicu... :)

Nego planiras da uzimas PS4 ili se jos uvek femkas? Ono, vecera, bioskop, treci sastanak pa tek onda da "put outujes"? :d

"Osh dash ckepi znam dimas"- fazon

Ili cekas 5icu? :D

Ma jok, čekam da izađe nešto što me zanima.

Za Bloodborne sam bio pozajmio konzolu (a ostavio drugu moj PC) u periodu kad sam bio u inostranstvu, doduše nisam imao vremena da vijam platinum kao za Demon's Souls. Zanimao me još samo Nioh, ali vidim da neće biti potrebe da se igra na PS4. :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
^ Nioh mi deluje previse kao losija kopija DS-a, u rangu sa onim The Surge... Moze da odigras ali nista ne propustas ako i preskocis...

Ali Nier i HZD GoTY materijal nebitno od platforme...

Naredne dve godine ce biti odlicne sto se eksluziva tice, plus mozda iskoci jos koji dobar remaster. Nikad bolje vreme da se uzme konzola. (definitivno vazi za ljude poput mene koji su preskocili sve od PS2 pa na ovamo)
 
Ovo mi izađe kad oću uzmem PS+ sa Amazona https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00GUXZTAC

Important message about the item you would like to purchase
We noticed that you're shopping from Serbia. This item is not available for purchase due to geographical restrictions.

Not Shopping from Serbia? Learn more
PlayStation Plus: 12 Month Membership | PS4/PS3 | PSN Download Code - UK account

Ako promenim zemlju na UK dal će sve biti ok onda..jel uzimao neko..planirma da uzmem preko visa online kartice nase valjda to moze tako..?


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam uzimao preko G2A sajta... i to preko PayPal-a i nikakvih problema nije bilo.
I ja sam pokušavao na Amazonu, isti problem sam imao pa sam nasao drugi način.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ja sam uzimao preko G2A sajta... i to preko PayPal-a i nikakvih problema nije bilo.
I ja sam pokušavao na Amazonu, isti problem sam imao pa sam nasao drugi način.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Sad mi daje da odradim checkout stavio sam neku adresu hotela iz Londona..Jel preko G2A moze samo paypal posto ga nemam ? I jel si na kraju uzeo sa Amazona ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ovo mi izađe kad oću uzmem PS+ sa Amazona https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00GUXZTAC

Important message about the item you would like to purchase
We noticed that you're shopping from Serbia. This item is not available for purchase due to geographical restrictions.

Not Shopping from Serbia? Learn more
PlayStation Plus: 12 Month Membership | PS4/PS3 | PSN Download Code - UK account

Ako promenim zemlju na UK dal će sve biti ok onda..jel uzimao neko..planirma da uzmem preko visa online kartice nase valjda to moze tako..?


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Uzmi na cdkeys.com nije potrebno ovo zezanje oko adrese.
 
Sad mi daje da odradim checkout stavio sam neku adresu hotela iz Londona..Jel preko G2A moze samo paypal posto ga nemam ? I jel si na kraju uzeo sa Amazona ?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Realno, lako je da napraviš PayPal nalog... a ja sam na kraju odustao od Amazona. Imaš par sajtova preko kojih možeš da uzimas dopune kao sto sam ja G2A ili eto cdkeys.
Ja sam koristio PayPal, dal može samo internet kartica, nisam upoznat.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,

Ima li nekog iz NS-a da zajmi Crash N.Sane trilogy? U zamenu mu mogu pozajmiti Bioshock The Collection - jedini PS4 disk koji imam ...
Možda bih ga i kupio - hitno mi je pa zato postujem ovde, a i zanima me da li neko zna da li bi Save ove igre koja je za tržište Evrope radio sa primerkom igre koja je US?
Verovatno ne, ali opet...

Fala unapred
 
Izasao fw 5.0.1. Brze bolje pozurili zbog jailbreak-a da zakrpe sitna crevca. :) A mozda su resili i onaj problem sa ventovima sto se kod nekih jako culi i stalno radili.
 
Salu na stranu konzola jeste duplo tisa. Igrao sam Darksiders poslednjih 3 dana, kad sam procitao ovde update sam, eto vent se cuje manje a nema ni coilwhinea. Skroz ok [emoji106]

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja palio Andromedu, tutorial level, bogme duva, ne "usisivac level" buke ali se cuje.

@eufrat
Bolje od keca ali opet nista posebno, ako ti bas ne gori sacekaj neku rasprodaju. Po svemu vidjenom deluje da ce AC Origins biti bolja opcija. Licno sam vise zagrejan za AC nego za "Leeroy Jenkins orc killing simulator".
 
Hmm paa ne znam, obzirom da baš volim LotR lore i SoM (po pitanju gameplay-a) koji mi je ekstra legao, tako da kontam da će mi SoW biti sve to samo još bolje/veće/luđe.
Dok sam od AC-a odavno digao ruke, što ne znači da ne postoje šanse da iznenadi :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Od coveka koji nabavlja igre day one (gleda da uzme jeftine pre-ordere), odigra i proda sto pre:
"Bolji gameplay od keca, ali dosta repetetivan i sa dosta grinda. Prica meh, dosta su ignorisali kanon i jedino sto vuce je nemesis sistem i osvajanje tvrdjava. Ako imas nesto bolje na cekanju odigraj i uzmi ovo kada bude na snizenju."

Ne znam koliko je merodavan jer kaze i za HZD da ga je smorio zbog dosta repetativnog grinda oko nabavke supply itema za kraftovanje, dok je mene oduvala ono malo sto sam odigrao.

Inace on mi je prakticno i sastavio 60% za nabavku igara za PS. Ako mozes da nabavis ispod cene uzmi. Ali meni recimo Origins deluje kao kompletniji paket.

Ima li jos nesto od boljih naslova da izlazi ove godine ili cekamo sledecu? Odnosno Shadow of War i Origins su poslednji za ovu godinu? GoW 4?
 
Poslednja izmena:
A Wolfenstein 2?

Btw. kad je Shadow of War u pitanju, ja apsolutno ne podnosim LoTR i sve vezano za njega (znam šok), ali Mordor i sada ovaj War su mi taman. Manje-više je ista igra, samo na kub varijanta. A ona frka oko mikrotransakcija je toliko naduvana, neprimetne su u igri osim ako bukvalno izađeš iz igre i sam odeš da ih tražiš po meniju.

Angry Joe je sve rekao, sličan mi je utisak kao i njemu.
 
Ima li jos nesto od boljih naslova da izlazi ove godine ili cekamo sledecu? Odnosno Shadow of War i Origins su poslednji za ovu godinu? GoW 4?

- The Evil Within 2 (13.10.)
- Gran Turismo Sport (17.10.)
- South Park The Fractured but Whole (17.10.)
- Wolfenstein II (27.10.)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Zaboravih skroz, jer su vec izasli (osim Wulfija).

Inace zavidim vam na zivcima za igranje FPS-a na dzojstiku... Ja i dalje ne mogu mogu da se sastavim sa 3rd person kada krene krljanje sa vise protivnika.
 
Sve je stvar vežbe, vremenom se navikneš i budeš sve bolji i bolji.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno