Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i mojih utisaka (sa Republike, da se ne ponavljam).

Grafika u Detroitu rastura, nikada nisam video toliki broj reflektivnih povrsina ni tako dobro koriscenje DOF efekta. Devojka je mislila da gledam film. Mada moram priznati da su Heavy Rain u ranoj fazi, a pogotovu Beyond na samom kraju PS3 ere impresivnije rezultate izvlacili iz old gen hardvera. Kao da smo u tom momentu dostigli sweetspot za fotorealizam i realisticnu animaciju.

Prica o androidima i socijalnim posledicama uzimanja poslova ljudima je sama po sebi zanimljiva, iako ne uspeva da me uvuce kao prethodne dve, mozda zbog toga sto ne upravljam sa ljudima, pa nedostaje emotivni hook. Al’ nekako ide u tom pravcu da vam bude zao robota, jer su ljudi prikazani iz robo-centricnog ugla kao beskrupulozni ugnjetavaci.

E da, samo da kazem da se u igri pojavljuje Lance Hendriksen koji je igrao Androida u Alienu, a ovde je android-loving starac. Scena u studiju je antologijska. Quantic bas ume da napravi emotivni naboj, i stvarno je neverovatno sto uspeva da regrutuje ovakve glumcine.

Detroit inace na kraju svakog poglavlja pokaze algoritam po kome su se otkljucavale opcije do konacnog ishoda, sto mi malo kvari flow price, ali povecava zelju da odigram ponovo (ovo je navodno najrazgranatija Quanticova igra).

Ne znam na cemu je bila kritika kada je ovakvo jedno parce umetnosti osudilo na bednih 79 na metacriticu. Boz’ sacuvaj.
 
Što se tiče kritike, dva sajta su dala 40/100. Takvima treba zabraniti da ocenjuju igre :D A dobar deo pametnjakovića, kao Kotaku recimo, imaju lični animozitet prema Dejvidu Kejdžu... autoru svih Quantic Dream igara. I onda krenu da igraju sa namerom da napljuju igru. Bedno krajnje. Nažalost, ima ljudi koje će takvi pajaci odbiti od igre...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala za utiske. Generalno mi najviše leže QTE igre kada hoću da pustim mozak na ispašu. Ali 50e mi je 50e trenutno mnogo za taj tip igre.

Zar nije bilo price od devova da je igra oko 20/25h ili sam ja to nešto permutovao i pod tim su mislili sa replayom?
 
Hvala za utiske. Generalno mi najviše leže QTE igre kada hoću da pustim mozak na ispašu. Ali 50e mi je 50e trenutno mnogo za taj tip igre.

Zar nije bilo price od devova da je igra oko 20/25h ili sam ja to nešto permutovao i pod tim su mislili sa replayom?
Velik je to posao da ovaj tip story driven igre traje 25 sati u jednom prelasku. I mislim previše... Duža je od Until Dawn, i tu negde sa Heavy Rain. Ali je veći replay value od obe zajedno :) Što ne probaš share, ja sam uzeo nosioca za 4000.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
To je max 10-12$ od pune cene...Nije nešto puno...
Verujem da će brze da padne cena do kraja godine, za razliku od drugih jačih naslova...
Šteta što je oko 12h, jer iskreno retko za koju igru imam zelju i mogu 2x da obrnem u kratkom periodu.

Ali bas je čudno da toliko ima razlika za D:BH u recenzijama i utiscima ljudi
 
Poslednja izmena:
Hvala za utiske. Generalno mi najviše leže QTE igre kada hoću da pustim mozak na ispašu. Ali 50e mi je 50e trenutno mnogo za taj tip igre.

Zar nije bilo price od devova da je igra oko 20/25h ili sam ja to nešto permutovao i pod tim su mislili sa replayom?

Prvi prelazak je oko 10h, slicno kao i druge Quantic Dream avanture. Razlika je ovde sto ti FlowChart tacno moze prikazati koliko si materijala propustio [a ima ga uvek doooosta], sto olaksava ponovno igranje. Ima dovoljno contenta za vise od 2 prelaska, jednom da igras kao dobrica sa svima, jednom kao agresivan, i onda da jos pokupis ostatke.

As a rare sidenote, evo moje recenzije i u video formi, courtesy of emuglx video crew https://www.youtube.com/watch?v=14WOTWt-4cQ
 
Thx.
Kao što rekoh volim ovakav tip igara, recimo Telltale-ove sam obrnuo sve osim poslednje sezone WD, Batman-a i GotG. Sa tehničke strane igra izgleda vrhunski, čak i da je priča "već" viđena ne bi mi smetalo jer mi ovakav tip igara odličan za opuštanje na kraju dana/vikenda.
Ali opet (meni lično) prevelika cena trenutno. Iskreno 50e bih radije dao za RDR2/Spideya jer se ipak dobija više "h gameplay/$"
 
1. sezona Wd-a, Wolf among us (mozda i najbolja) i Tales from Borderlands su im najbolje. Ostatak im je so-so, tj vec viđeno i osrednjeg kvaliteta (osim ove 3 "najnovije koje nisam odigrao)
 
cisto da napisem koju u vezi HZD...
ok je igra ali sto se mene tice definitivno nista toliko specijalno i nisam doziveo nikakav wow efekat. koliko mi se neke stvari svide sa druge strane me isto toliko stvari iznervira.
okruzenje je ok, nista posebno, dobra stvar je sto cu nauciti da gadjam najbolje do sada :)
navigacija je uzasna pa se desi puno puta da me vodi nekim zaobilaznim putem kao recimo oko nekog potoka kog sam mogao odavno da pregazim i skratim put...

upravo sam ubio neku pticurinu i nakon toga naisao na glitch zbog kog sam izginuo... nakon respawna mrtve pticurine nigde nema a dala bi mi srce i jos nekoliko kul modifikacija. malo je reci da sam pop*****!
evo i glitcha zbog kog sam morao da guglam.

https://www.youtube.com/watch?v=SKddWHApucg

ako se desi jos jedna slicna stvar vadim disk i kacim ga na oglase.
 
Poslednja izmena:
Iskljuci navigaciju [HUD/help se moze podesiti do mikro detalja], stavi da je minimalna. Ja sam tako igrao i nisam imao problema.
 
moracu jer ovo vise odmaze i remeti nego sto pomaze.

inace mi se svidja gadjanje lukom, narocito dok se sunjam pa bude potpuno necujno. pricu sam odavno batalio da pratim... jednostavno nisam mogao pa moozda nekad procitam na netu o cemu se ovde radilo, mada mislim da mi je i jasno...
 
Poslednja izmena:
Meni je priča bila najbolje od svega. Ok i neograničena zabava sa lukom i strelama :). Sporedne misije su bukvalno najgori fileri ali glavni quest je ono zbog čega sam čitao svake gluposti koje sam nalazio.
 
Eh ovako radi slabo prostora na HDDu jedno cudno pitanje :D sta je najbolje od ovih igara da uzmem prvo igrati, imam mjesta za jednu eventualno dvije

Deus ex: Mankind divided
Mass effect: Andromeda
Ratchet & Clank
Bloodborne
Mad max
Beyond two souls
Killing floor 2
Just cause 3
Infamous second son
MGS V: The phanton pain
Resident evil

A ja odo gledati malo na YouTube sta bi mi najviše leglo, ali svaka pomoc je dobro dosla [emoji14]
 
Posle 130h Dragons Dogma sjajan utisak po brisanju.

Spisak do jeseni:
Prey
Resident Evil 7 (dodatke nisam)
Surge
Hellblade
Dark Souls Remastered

Bice zabavno.

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk
 
Eh ovako radi slabo prostora na HDDu jedno cudno pitanje :D sta je najbolje od ovih igara da uzmem prvo igrati, imam mjesta za jednu eventualno dvije

Deus ex: Mankind divided
Mass effect: Andromeda
Ratchet & Clank
Bloodborne
Mad max
Beyond two souls
Killing floor 2
Just cause 3
Infamous second son
MGS V: The phanton pain
Resident evil

A ja odo gledati malo na YouTube sta bi mi najviše leglo, ali svaka pomoc je dobro dosla [emoji14]
Preporucujem Bloodborne i Infamous Second son.
 
Detroit Human jel uzeo neko? Jel neko zainteresovan da uzmemo zajedno?
 
Days of Play ponuda 8.6.2018 na PS US Store-u

Btw ovaj plavi Sony je brutalno dobar.
 
Thx man, respect.
 
Ja ne mogu da verujem da danas ne mozes da prodas PS4 Pro kod nas ni za 260e. Svi se hvataju za "koji firmware je na konzoli". Da li je moguce da ljudi daju skoro 300e da bi radili jailbrake i uskratili MP porciju u bukvalno svakoj drugoj igri ? Ne kapiram. Za PS3 dok je vec PS4 bio aktuelan totalno razumljivo, ali ovo je krajnje smesno. Samo pljunem i blokiram kad se hvataju za to.
 
To je lepa cena.
Mene to ne cudi, nasi ljudi su navikli da kradu igre i skidaju bukvalno svako djubre koje je izaslo za konzolu.
Doduse, ima i onih koje MP ne zanima i kojima je prihvatljivo da igraju nepecovanu igru (kao sto je trenutno GoW), sve dok ne mora da se plati.

Sada bar polovne/deljene igre mogu da se uzmu za male pare.
Ja se nadam da ce Sony ponuditi BC podjednako kvalitetan kao sto trenutno M$ nudi kada izadje PS5. Ako se to desi, konzolu uzimam day 1.
 
Poslednja izmena:
To je lepa cena.
Mene to ne cudi, nasi ljudi su navikli da kradu igre i skidaju bukvalno svako djubre koje je izaslo za konzolu.
Doduse, ima i onih koje MP ne zanima i kojima je prihvatljivo da igraju nepecovanu igru (kao sto je trenutno GoW), sve dok ne mora da se plati.

Sada bar polovne/deljene igre mogu da se uzmu za male pare.
Ja se nadam da ce Sony ponuditi BC podjednako kvalitetan kao sto trenutno M$ nudi kada izadje PS5. Ako se to desi, konzolu uzimam day 1.
Pa to ja se nadjem u situaciji gde kupum GoWmna izlasku za 50e (tolko izadje dopuna na kinguinu za 60$). To je 6000din i manje. Odmah dam gosta za 2500 i onda kada uradim platinu kroz 7 dana nosioca za 3600 ili 3800. Ja tu imam i plus neku stotku a naigrao sam se, neko bi brze bez platine. Mislim da ljudi nisu dovoljno otvorili oci, i ja sam jedno vreme pricao da je glupo sherovati, mada ovako sve nove bez popusta odigram za dz a ako imaju mp jedno 15-20 dana se naigram i toga..

Kako god samo sam se smorio jutros kad sam video 10ak poruka na KP [emoji58]

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk
 
pa posto su na ps4 poceli da naplacuju i MP onda cak i kapiram zasto ljudi ne placaju ili jure jb.
 
Pazi situaciju.

Sony sam platio 350 evra.
Igre igrao po principu kupim-predjem-prodam dalje.
Za nekih 100 evra sam odigrao sve sto se moze odigrati a da me interesovalo. Oko 40 igara brat bratu
Dakle oko 450 evra mu to dodje. Plus multi plejer mogucnost. Sad ostaje po neka exkluziva u par meseci sto izadje i to je to.

Na KP prodaju soni sa zastarelim fwom, bez mogucnosti multija ili igranja novih igara za 400 450 evra. Jailbrekovan naravno

Bas se ne isplati zaista. Treba malo mucnuti ipak pre kupovine iako sam i ja razmisljao o jailbreku pre par meseci.
 
Poslednja izmena:
Ok, podrzavam i nisam mislio na tebe ili nekoga direktno, nego u globalu. Sto bi rekao Sojic "i treba da budes posten" :d

Poenta moje price je da mnogo ljudi voli da gura nos gde mu mesto nije, to nam je urodjeno kao narodu, a to je na ovom forumimu poprimilo ozbiljne obrise, za dijagnozu.
 
Jel igrao neko ovaj novi tenis? Tj.jel kupio?
Na videima mi izgleda za klasu ispod top spin 4 recimo.
 
Kada sam prvi put igrao Top Spin 4 na xboxu, niko nije mogao iz igraonice da me izvuce danima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno