Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobio sam i ja ovaj popust, gde je najjeftinije da kupim dopunu ($10) za US wallet? Gledao sam na cdkeys, out of stock. G2A ili negde drugde?

Sent from Honor 9
 
Kinguin probaj.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Amazon US, ako već imaš nalog tamo, ili GMG preko US VPN-a. Ja uzimam na oba mesta i uglavnom je povoljnije nego na ostalim mestima, pogotovu kada na GMG bude i neki vaučer.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ulogovao se, odgledao video, kliknuo na Claim Your Prize i ladno nema više kodova, sve podeliše. Koji sam baksuz eeee...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Javi mi se na pm da ti pustim moj kod. Meni ne treba.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
I ovde da se javno zahvalim gospodinu @fain2daniel na kodu! :)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 


Ja ovo najverovatnije uzimam, sa onim 20% off kodom i podelom naloga na 2 dela ispadne samo 12$ za novu igru, plus mozes i da pozoves prijatelja koji je nema i igras zajedno sa njim. :) Deluje kao odlicna kupovina.
 
Ima drug mali problem(ps4 slim, Samsung 43mu6102):
Da li se desava nekom u fifi18/pes18( fw 5.50), kad golman ispucava loptu ili se izvodi korner, da dodje do malog lag-a? Kod mene na 5.05 se ne desava npr.. Ne bi trebalo da bude do TV-a, jer npr The Witcher radi super, kao i NBA2K18, War thunder itd.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nek proba FIFA-u kada uključi Game Mode na TV-u.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 


Ja ovo najverovatnije uzimam, sa onim 20% off kodom i podelom naloga na 2 dela ispadne samo 12$ za novu igru, plus mozes i da pozoves prijatelja koji je nema i igras zajedno sa njim. :) Deluje kao odlicna kupovina.
Sinoc poceo sa zenom sat i po, vise no odlican utisak ! Od smeha do koncentracije sve na nivou.

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk
 
Cekaj ova igra ima 2 player coop offline split screen i online?
Fazon kao Resident 5?
 
Čudi me da je EA dopustio nešto besplatno. Bilo bi lepo kada bi to postao trend ali sumnjam u to

Pa kada je lik koji stoji iza igre totalna lujka i digao bi ruke da su mu se oko bilo čega petljali... A posle onakve reklame na E3 ili gde već, kada je onako nakoksan držao govor, verujem da bolju promociju nisu mogli da dobiju i da su hteli... Tako da im igra manje-više služi za izigravanje dobrih momaka posle onog sh*tfesta sa loot booxovima...

Ovako su izbacili igru sa 6-7h gameplaya (btw videh da ima dosta scena koje podsećaju na Bekstvo iz Šošenka), malo sakupe pozitivne poene kod gejmera i kasnije operu ruke od lujke pod izgovorom da igra nije ispunila očekivanu prodaju...

Ne hejtujem ga, lik je pojava i svaka mu cast na stavu, ali ne verujem da EA zeli da tolerise takve "ekscentrike". Sa druge strane mozda i nije tako lose za njegov studio i dev ekipu... :D
 
Poslednja izmena:
Grafika je relativno matora, podseca me na 2008-u. Ali s obzirom da je to EA i celokupan paket je takav kakav jeste za te pare, svaka cast.

Sent from my Lenovo TB2-X30L using Tapatalk
 
EA Originals je njihov program tzv PR "pranja" imidža kompanije. Preuzimaju distribuciju igara na sebe, pomažu da solidne Indie igre nađu put do igrača, ali ne uzimaju ništa zauzvrat. Male su to pare u poređenju onih koje zarade od mikrotransakcija, naravno kad ih uspeju provući u nekoj igri. Svi znamo da su skoro 10 god zaredom proglašeni za najgoru kompaniju ikada :D ...
 
O cemu dalje da pricamo kada su uzeli Plants vs Zombies i otpustili lika koji stoji iza igre jer je odbijao da u drugom delu implementira mikrotransakcije...

Danas procitao da planiraju ipak da izbace SP open-world igru u SW univerzumu... A pre toga ugasili Visceral i projekat na kome su radili sa gospodjom iza Uncharted serijala - "jer gejmeri ne zele SP igre vise..."

Trash totalni od kompanije cije pohlepe ne znaju granice... Nadam se da ce sve to postepeno da im se obije o glavu i da ce down the road da puknu jer nece imati vise studija koji ce im stvarati bilo sta...
 
Visceral je ugašen zato što je prikazano bilo smeće, barem po insajderima iz industrije, ne zbog SP-a ili nečeg drugog.

Što se tiče glasanja za najgoru kompaniju, to su bandwagoners, neko negde kaže nešto i svi misle tako, kao u toru :d

Daleko od toga da su najgori u industriji. Desetak godina unazad imaju korisničku podršku koja je po kvalitetnu iznad ostalih izdavača, imaju live chat godinama unazad, imaju telefonsku podršku (što pored njih maju još jedino MS i Sony, koji su više od pukih izdavača), ako recimo imaš nekih problema na steam-u osuđen si na mail copy/paste prepisku sa botovima koji ni ne čitaju napisano. Prvi su uveli refund politiku na PC (pre steam-a). Što se tiče takvih stvari teško da su anti-consumer kompanija.

Što se tiče mikrotransakcija, pa to svi rade. Gazda od 2k (tu spada i Rockstar) je rekao da više neće plasirati igre bez mikrotransakcija, isto se moglo čuti i od Ubisofta na prezentaciji akcionarima, Activision-Blizzard takođe. Ni po čemu se ne razlikuju od konkurencije što se tiče toga.
 
Poslednja izmena:
Zar nije Take Two vlasnik Rockstar-a i 2K Games-a?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ne rade.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
@rAMA

Nije sve tako crno kod EA, ali vecina stvari jeste... Pogledaj polituku poslovanja od kada im je "Handsome Jack" preuzeo kormilo... Pogledaj koliko su kompanija sahranili i srozali od kada su ih kupili...

Realno ne verujem da je igra bila krs (SW sp o kojoj pricamo) ali jednostavno nisu zeleli (i ne zele) da idu tim pravcem jer, da se ne lazemo, nije im profitabilno ako nema neku vrstu muze kesa od kupaca. Zato su im tu indie igre/divizija da odrade dobar PR... A i taj PR je smesan u odnosu na to koliko su se pokopali drugim stvarima...
 
Poslednja izmena:
Pa u tome se radi, nije sve crno, ima i onoga što jeste, ali sve je u skladu sa industrijom i konkurencijom, ali je popularno upirati prstom isključivo u njih, a ni po čemu nisu gori od WB-a, Activision-Blizzarda, 2k-a, a po nekim stvarima su i bolji. Ubisoft recimo izdvajaju odlični uslovi rada u kompaniji, ako nekoga uopšte interesuje kako se tretiraju ljudi u takvim mega izdavačkim kompanijama, Valve izdvaja steam, ali sve sem steam-a su pogasili i sad se i na steam-u ponašaju kao monopolisti kojima se sve može i koje ne zanima ništa drugo. I kao pozitivan primer ostaju CD Project i njihov GOG, CDPR, koji vode maksimalno fer politiku prema svojim korisnicima, ali sve informacije govore da gaze i izrabljuju svoje zaposlene.

Što se tiče gašenja studija, pa svi ovi veliki izdavači imaju istoriju toga iza sebe. Pa i Sony (da ostanemo u temi) je u istoriju poslao desetak studija među kojima Evolution Studios; Studio Liverpool; Guerrilla Cambridge; 989 Studios; Incognito Entertainment; Zipper Interactive, itd... Pravili su probleme i nekim third party timovima, FromSoftware je zamalo prestao da postoji zbog njih jer su proglasili Demon's Souls smećem i posle "kontrole kvaliteta" odbili da izdaju igru van Japana i Azije (iako nisu želeli da se odkrenu Demon's Souls IP-a za druge platforme). Na svu sreću dobra reč se pročula, ljudi počeli da poručuju igru iz Azije, pa i nas par sa foruma, te je to pomoglo From-u da nađu izdavače za NA (Atlus), a zatim i za Evropu (Namco Bandai).

Na kraju je to ispala možda i najbolja stvar na platformi, a da su se glavonje pitale igra, a verovatno i razvojni tim, bili bi poslati u istoriju. To je i razlog zašto je From zatim sa Dark Souls serijalom otišao u multiplatforme i zašto su se za Bloodborne vratili tek kada im je Sony istresao gomilu keša. :)

Što se tiče "Handsome Jack-a", pa to je Strauss Zelnick, CEO 2k-a, čovek koji po svojim rečima ne igra igre, jer su za njega gubljenje vremena, ali zna kako da izmuze što više para iz njih i kako će svaka njihova igra imati mikrotransakcije. :d

acUEePH.jpg




In fact, he notes, he doesn’t play games at all.

“I’m not a creative type; I’m primarily a business type,”

Strauss H. Zelnick - Take-Two Interactive Software, Inc.

Thanks, Ben. Look, I think the key lesson from GTA Online, remember we launched that title four years ago, so we certainly have learned a lot from what we knew four years ago. And one of the things that we learned is, if we create a robust opportunity and a robust world in which people can play delightfully in a bigger and bigger way that they will keep coming back and they will engage and if there is an opportunity to monetize that engagement. And we've announced that there will be an online component to Red Dead.

And furthermore we've said that we aim to have recurrent consumer spending options for every title that we put out at this company. It may not always be an online model. It may not, probably won't always be a virtual currency model, but there'll be some ability to engage on an ongoing basis with our titles after release across the board.

And that's a sea change in our business, and recurrent consumer spending is 42% of our net bookings in the quarter. It's been transformative for us and the only reason it's transformative for us is because it's transformative to our consumers. The business that once upon a time was a big chunky opportunity to engage for tens of hours or perhaps 100 hours has turned into ongoing engagement, day-after-day, week-after-week. You fall in love with these titles and they become part of your daily life.

A evo kako je i došao na tu poziciju:

The former CEO, Ryan Barr, had recently pleaded guilty to falsifying records and investors were punishing the company.

The company’s largest shareholders, including Zelnick’s ZelnickMedia, staged a takeover—and the man who had previously served as president and CEO of BMG Entertainment and 20th Century Fox was suddenly running a top-tier video game company.
 
Poslednja izmena:
Ramo mislim da je toliko objasnjenje nepotrebno, vecina ljudi koji prate industriju i zapravo igraju igre zna da EA svakako nije najgori i da realno ima mnogo gorih korporacija koji te trendove vuku godinama a ne dobijaju nikakve javne prozivke. :) Activision-Blizzard, Ubisoft, Valve sve su to korporacije koje su mi mnogo veci trn u oku od EA trenutno.
Sa druge strane i kad smo vec u temi, Sony je poslednjih godina povukao par dobrih poteza i ostao (donekle) van ovih uzasnih modernih trendova, bar sa svojim 1st party studijima i projektima na kojima rade.
 
Za Activision (I Ubi) se slažem. Activision u velikoj meri vadi "gamer friendly" Blizzard koji I pored mnogih vrlo štetnih pionirskih poteza po industriju ne biva razapet (poslednji bzobrazluk za koji znam je onaj sa bezobraznim cenama za "remastered" verzije Starcraft 1 I cena za Necromancer karaktera po ceni pune ekspanzije).
Ali ne bih vise u off u ovoj temi.. Možemo u PCMR sekciji da naglabamo
On topic
Kakva je situacija sa portom za PS4 za Dishonored 2 (+ dishonored 1) - ima li kakvih problema? Gamestop nudi sada na akciji za 9e special edition na disku - taman da obrnem 2jku završim kec
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno