Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav, drugari!
Treba mi jedan mali savet!
Od pre dva meseca moj PS4 pro je počeo u nekim situacijama da bude jako bučan, ali ne na svim igrama i ne uvek, već samo ponekad uključi jako ventilator i posle se smiri.
Sve do juče, kada mi se usled online utakmice Fifa 18, odjednom ugasila konzola.
Isčupao sam kabal za napajanje, ubacio ga ponovo i konzola se upalila.
Uključio sam Petak 13. odigrao jednu partiju bilo sve ok. Vratio se posle na Fifu 18, i opet usred utakmice konzola se sama od sebe ugasila. Pritom je bila poprilično vrela.
E sada, šta mi savetujete, ja hoću popodne da je rastavim i očistim kompresorom komplet. Samo me interesuje da li da promenim i thermal pastu ili ne, tj. da li je obavezno i menjanje paste, pošto se kod PS4 pro cela konzola rastavlja da bi mogla da se očisti detaljno.
Da li u tom slučaju je potrebno promeniti i pastu ili ne? I koju pastu da stavim ukoliko to radim? Hvala uanpred!
 
Ja cu da ti kazem samo da sam bas bio siguran da cu moci sam da promenim pastu na PS3, posle par sati sibnuo sam ga u kontejner :) Samo proceni dobro mozes li to sam da uradis mozda je lakse na PS4 ne znam
 
Nadam se da necu biti takve loše sreće.
Ima dosta tutorijala po YT, nego mene interseuje da li moram da menjam kada je rastavim i pastu ili ako vidim da je ok i da je ima, da je ostavim?
 
Mene interesuje kako da znam koji CUH da uzmem i gde da nadjem kada je koji mogao da bude izbacen?
Narucio sam konzolu preko VIPa ali posto me zavlace mozda se odlucim da uzmem i preko KP.

Za sada imam : Fat 1216a, Fat 1116a, Fat 1216,
i slim verzije (skuplje po 50e) slim 2116,2015a.



https://support.us.playstation.com/articles/en_US/KC_Article/PS4-Serial-and-Model-Number-Location-1

Nasao sam ovde neke podatke ali me zanima iskustvo ljudi sa modelima da li se pregrevaju koji da izbegavam ibostalo.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kad vec hoces kompletno da ga rasturis i detaljno ocistis ps4, greota bi bilo da ne zamenis i pastu.
A 3ci je problem skunuti ihs cpu-a, gpu ne bas toliko, u svakom slucaju ne bi bilo lose imati barem duvaljku i par alata pored sebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobio sam dve paste Cooler master i Spire 420! Da li su to dobre paste?
 
Drug pokusava da uzme dopunu za us psn nalog, da l' ce proci preko VPN-a?Pogledajte prilog 252865

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
To je vrv do poreza ili tako nesto. Sber banka je u pitanju ovde, morace vpn.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Uvek postoji mali transaction fee bilo da ti se skidaju pare direkt sa kartice tj deviznog računa ili Paypala.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Uvek postoji mali transaction fee bilo da ti se skidaju pare direkt sa kartice tj deviznog računa ili Paypala.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ok fee, recimo g2a i napiše... fee je 3.5 dolara. Ovo mi je Amazon prvi put skinuo pri ovoj kupovini a nigde nisam video da će to da se desi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ok fee, recimo g2a i napiše... fee je 3.5 dolara. Ovo mi je Amazon prvi put skinuo pri ovoj kupovini a nigde nisam video da će to da se desi.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Može biti da je usled konverzije kursa. Ako je na sajtu izražena cena u $, a ti na računu imaš €. Da bi ti se skinuli $ mora da se odradi konverzija koju banka automatski odradi, naravno po vrlo nepovoljnom kursu po korisnika.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Može biti da je usled konverzije kursa. Ako je na sajtu izražena cena u $, a ti na računu imaš €. Da bi ti se skinuli $ mora da se odradi konverzija koju banka automatski odradi, naravno po vrlo nepovoljnom kursu po korisnika.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Imao sam samo dolare na kartici, nije ni to :) Al nebitno, nikako nisam mogao preko g2a kupiti, stalno mi izbacivalo rejected by security(opasno počinje da smara, nekad kupiš normalno iz prve a nekad 50 puta rejected) tako da sam bio prinuđen da idem preko Amazona.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Imao sam samo dolare na kartici, nije ni to :) Al nebitno, nikako nisam mogao preko g2a kupiti, stalno mi izbacivalo rejected by security(opasno počinje da smara, nekad kupiš normalno iz prve a nekad 50 puta rejected) tako da sam bio prinuđen da idem preko Amazona.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Eee to ti je još gore, jer naše (barem kod Inteze je to slučaj) retardirane banke prave duplu konverziju valute ako imaš $ na računu (nevezano što je cena na sajtu u $). Pretvaraju $>€>$ i onda skinu koliko im treba sredstava.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Izasao novi set igara za PS4, nista spektakularno.

Jedino povoljno mozda Yakuza i Jak and Daxter remastered (kec je 5e, ceo pack 12e), mada ne znam ni da li to vredi uopste. Deux Ex season pass je takodje 3.79e
 
^ Videh da si poceo da pikas GoW pre koju nedelju... Jesi li zavrsio i kako ti je legao? :)
 
Igra je brutalna, bar taj kratak deo koji sam igrao ( u rangu prvog i drugog dela koji su mi bili favoriti iz serijala ) ali na žalost zbog obaveza nisam prešao više od 8% igre i nikako da pronadjem vremena.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Zna li neko kada izlazi sledeći whitepapergames biser The occupation?
Ne mogu nigde da pronadjem info a najavljena je igra za ovu godinu.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
I u Monte Negru
 
To je vrv zato što su fizička izdanja u pitanju, nedavno su lansirali i Official FB stranicu.
 
Šta je ovdje wow, većina ovih igara se već mogla uzeti debelo ispod 20e na dosadašnjim popustima? :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno