Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Žena za 1500h u doti je van konkurencije, nek se javi neko ko je "običnoj" sve objasnio.

Zezam se ja, valjda se i tu vremena menjaju pomalo... valjda? :D

Pa pazi, meni su za rodjendan u Januaru kao poklon zena i deca uzeli premium pass za BF1, tako da.... :)
Na sve se naviknu, ako si dovoljno uporan i iskusan :d
A uskoro ce ( nadam se ) biti gotov i moj gaming room....
 
Uzeo sam malo da igram Andromedu i mislim da cu i definitivno da zabatalim Primal dok ovo ne predjem .
Deluje mi kao fina igra posle nekih 2-3h igranja,zanimljivo je poprilicno. Jedva cekam sutra da nastavim.

Face ko face... ok,deluju cudno,ali meni to ne smeta nimalo. Bitan je gemplej... ok, i grafika,cisto da uzitak bude potpun,a grafika u igri je dosta dobra ako se ja pitam.
 
Naravno banka ne proknjizi danas, sutra moram kurira da smaram da cuva posiljku pa da mi je dostavi u subotu :wall:
 
Da li ce biti neke vece rasprodaje i na US store-u? Vidim da je na UK prodavnici trenutno daleko veci broj igara koje su na snizenju. :)
 
Poslednja izmena:
Meni je interesantno da niko ne pominje Batman Arkham Knight. Meni je igrica odlična, poput onih prethodnih Batmana, koji su takodje izašli u sklopu jedne igrice. Taj bundle cekam na popustu da uživam u njemu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
*igra

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni je Arkham City i dalje za koplje ispred svih nastavaka i onog jednog prethodnika.
Knight nije los...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
*igra

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Izvinjavam se za off ali...
Ovo mi je najjače kad se nadje neko pametan i ispravlja nekoga.
'Ajde lektore srpskog jezika objasni svima nama ovde, koja je to razlika između reči igra i igrica?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto upadam nepozvan ali mene nekako iritira naziv igrica. Bljutavo je, previse nekako decije.
Igra zvuci neuporedivo mnogo ozbiljnije.
Samo moje misljenje. :)

Sent from mTalk
 
Meni jos iz perioda kad sam klinac ostalo igrica kao pojam. Da li je pravilno ili nepravilno, mislim da i nije relevantno za ovu temu

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bullshit. Ako pogledamo realno, 5 year old PC bi zapravo i kostao tih 300-400 evra kao ps4 ali tesko da bi gurao ove naslove u tom kvalitetu.

4K pc nema ispod 1k evrica...
 
Izvinjavam se sto upadam nepozvan ali mene nekako iritira naziv igrica. Bljutavo je, previse nekako decije.
Igra zvuci neuporedivo mnogo ozbiljnije.
Samo moje misljenje. :)

Sent from mTalk

Naravno, svako treba da ima slobodu govora i pravo da kaze igrica, igra ili nešto treće.
Ali da namećeš nekome nešto što ti smatraš da je tačno (iako nema razlike osim tog nekog dojma koji ljudi imaju kad kazes igra ili igrica) je, po mom misljenju, jadno i pokazuje šta ti je bitno u životu.

Malo ontopic : Napisah ranije da sam se dvoumio izmedju pro i slim verzije i doneo sam odluku, biće to slim verzija sa dva ds4 i nekoliko igrica (igara [emoji6]). Mislim da je to daleko bolje potrošen novac.
Što se igara tiče, Overwatch uzimam sigurno, samo još gledam gde bi se najvise isplatilo tj. gde je najjeftinije (digitalna verzija).



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene isto " igrice " asociraju na tetrix i taj neki dečiji tablet fazon. Naziv igrica bar meni matorom koji imam preko 30 god igrackog staža deluje neozbiljno i smanjuje vrednost i kvalitet koji se ulaže u samu igru.
Nema to veze sa pravilima rečnika. Svako kaže kako želi.
Prim. odeš u auto salon i pričaš o autićima ☺️

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Aha, mucni glavom opet. Mislis da developere boli tuki da li ti prave igru sa 144fps ili lock-om I jadnom grafikom ? Uvek se iznerviram kad neko razmislja ko malo dete.

Marketing brale, pare treba da se vrte. Da je tako ne bi se 3 feneracije grafike I toliko jezgra vrtilo na trzistu. Pogledaj ps ekskluzive pa pogledaj neke px naslove sa ok optimizacijom I grafikom. Pogledaj kako Ubi maze oci svake godine I gura nov hardver I vecu potrosnju gejmerima za hardver zarad istog iskustva.

Necu da palamudim dalje, ali ako je neko toliko u zabludi I zaljubljen u developere I bajku kako konzola koci developere pls out.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Daj da vidim taj PC od pre 5 godina da pokrene Uncharted 4 ili Horizon u 4k.

Pricice za decu.

Ja sam 2011.kupio PC koji je u tom trenutku sve terao na -high. Pet godina kasnije nissam mogao nista da pokrenem od novijih igara,iako skoro nijedna od tih novijih igara nije bila lepsa od GTA 5 recimo koji sam pokretao lagano itd...
Gledam juce na DF razlike u grafici na PS4 i PC (za ME:Andromedu) ,minimalne razlike su u pitanju.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
To su ti clickbait naslovi, čovek je samo ostavio da vidimo i mi šta je taj PS4 :D.

Takvo je novinarstvo ove vrste danas kompletno, na veliku žalost.

A takvi su i forumi.

Koči ih PS4, inače bi razvijali igre samo za GTX 1080 i najjači hardver generalno, stvarno je tako bilo kroz istoriju. :|


Nisu se setili verovatno da ignorišu celu industriju i razvijaju takve pc fokusirane ekskluzive, jer je logično da kad je najskuplji razvoj ikada idu na najmanje tržište ikada.

Verovatno je zaboravio I da konzole nisu pc, pa se hardver ne menja svake godine. Verovatno je mislio da kad kupiš PS4, dok je u rest modu se s vremena na vreme odradi i upgrade.

Treba baš da ne poznaješ industriju da bi se primio na ovaj naslov.

Mnogo glupa izjava, stvarno, ali evo - postigla je efekat.
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, za AC Unity (necu da ulazim u to da li je igra shit), ljudi su od 970 uzimali 980ti I sl jer se mucila sa VRAM-om I fpsom. Ali tu su krive konzole, a ne cinjenica da je grafika ista ko igra stara par godina a trazi najnoviji hardver :) ako su tolko "posteni" I imaju punu slobodu aka zabole ih tuki za prihod I udeo od nvidije/amda, mogli su to I za neke nize hardvere pa da se melje na 60fpsa. Ali.. konzola je kriva :) Iz celog tog hejta I s obzirom da imam kontakt sa tim procesom I jesam prodao onu zver od kompa. Ako igra radi na 30 ili 25, neka radi odigracu je tako. Pro sam uzeo samo da ne budem hendikepiran po pitanju konzola vs konzola multiplayera. Na hardver cu stedeti,na igrama ne.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Naravno, svako treba da ima slobodu govora i pravo da kaze igrica, igra ili nešto treće.
Ali da namećeš nekome nešto što ti smatraš da je tačno (iako nema razlike osim tog nekog dojma koji ljudi imaju kad kazes igra ili igrica) je, po mom misljenju, jadno i pokazuje šta ti je bitno u životu.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Naravno, naravno. Sve je to isto ali ipak mi cudno da gejmer, pogotovo ozbiljniji, kaze "igrica"jer me to, kako neko rece, podseca na tetris. :D Jedostavno mi je glupo kad neko kaze igrica. Kao da se podcenjuje taj njihov rad...
Ali jeste isto... Posto sam pravnik, to je isto kao proces i postupak. Nema razlike, osim sto je proces svetska rec.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Aha, mucni glavom opet. Mislis da developere boli tuki da li ti prave igru sa 144fps ili lock-om I jadnom grafikom ? Uvek se iznerviram kad neko razmislja ko malo dete.

Marketing brale, pare treba da se vrte. Da je tako ne bi se 3 feneracije grafike I toliko jezgra vrtilo na trzistu. Pogledaj ps ekskluzive pa pogledaj neke px naslove sa ok optimizacijom I grafikom. Pogledaj kako Ubi maze oci svake godine I gura nov hardver I vecu potrosnju gejmerima za hardver zarad istog iskustva.

Necu da palamudim dalje, ali ako je neko toliko u zabludi I zaljubljen u developere I bajku kako konzola koci developere pls out.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
Nije moje misljenje drug, samo sam podelio link, imam ps4 i pratim forum s'vremena na vreme. Imam i sam komp iz 2012 godine, tad je bio bog i batina, mada i dalje 90% igara ide na ultra/high(za full load gpu vram i 8gb /1080p) u 30-60+fps, a 4k mogu samo video da gledam, probao sam 8k video, trokira al se muci u par fps.
 
Poslednja izmena:
Stigao je PS4 Pro. :)

Malo je veca konzola nego sto sam ocekivao, ne znam gde da je drzim (jedva imam mesta na stolu od monitora i ostalih gluposti) dok mi ne stigne 4K TV sledece nedelje i ne preselim konzolu u dnevnu sobu. :D

Za sada sam samo povezao konzolu i uradio uvodni setup pa ne mogu da komentarisem kakva je u radu i ostalo. Samo mogu da kazem da DS4 feeeeeels good dok drzim u rukama, veliki upgrejd u odnosu na raspali DS3.

PSN ID mi je LastSamurai_91, slobodno me dodajte ako ste za neko zajednicko online igranje. Trenutno imam samo U4 od igara, ali planiram nabaviti i ostale eksluzive (sledeci na redu su TLOU, Bloodborne i Nathan Drake Collection). :)
 
Poslednja izmena:
Ako imam srece sa bankom u 19h mi zena donosi isti pokloncic iz magacina :)

Vidim da neki pricaju o nekim problemima sa poslednjim updejtom.. valjda nece nest u pm :)

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Ja sam i dalje ubedjen da ce PS4 pro dobiti reviziju kao i og fatboy (12xx, nevezano sada sa problemima sa patchom), jer ima dosta korisnika koji se zale na bucnost i zagrevanje pro verzije. :)

A tek ce onda biti kajanja i zurke sa vlasnicima prve serije pro konzola... :whip:
 
Revizija phat PS4 ti je slim PS4. Phat se više ne proizvodi, niti se reklamira.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Tako je...Ali malo sutra... Razgovarao sam o tome sa jednim zaposlenim u Gamestopu pre kupovine Slima- preporucio mi je reviziju fat konzole ili slim...

Sta je onda CUH1200?

http://ps4daily.com/2015/08/ps4-cuh-1200/

Jos ta phat cu1200 konzola se i prodaje ali polako odlaze zalihe... (na amazonu je bila 250-285e, iskreno meni je i lepsa verzija, ali je bila skuplja od Slim koji znamo koje prednosti ima u odnosu na og)

Konkretno sam na to i mislio oko Pro konzole, izbacice jos jednu ovako "tweakovanu" verziju 100% down the line (sto mi je isto spomenuto u tom razgovoru) :)
 
Poslednja izmena:
To je prva revizija PS4, druga je "slim".

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Uvek ima razloga za cekanje. Kad bi cekao drugu tj prvu reviziju video bih i najavu za PS5 u tom trenutku. Ko ima para neka uzima i uziva kao i uvek. I slim je bucan kao debeljko u igrama, DOOM, Phantom Pain, Order (menu) i jos par naslova prave istu buku (iz mog iskustva), a u igraonici vidim apsolutno isto stanje i sa prvim debeljkom pre novijeg cuh-a. A po pitanju toplote ne ulazim u celzijuse ali znam da su oba bili vreli gore u desnom uglu do te mere gde sam uvek paranoican (samo sam kod slima paranoju stavio na stranu). Ne opravdavam svoju kupovinu, samo kazem.. Ko je imao fabricki cpu u kucistu i neku radeonku u nekom trenutku konzola je tiha :D

Pogledajte prilog 231762

Destiny Collection, mozda se i navucem. Witcher je GOTY, Dishonored 2 solo..kad dodje na red kapiram uboscu i neki DLC ako ga ima. Crash preorder cekaa see !

@eufrat, si imao ti nekih problema sa ovim patch-em ? Posto ne mogu da nadjem koji je problem konkretno.. Ostalo kapiram iz postova nemas za sta da se zalis :)
 
Dabome. I zato kazem, izbacice "tiho" blago tweakovanu verziju Pro-a (kao sto su to uradili sa OG -> CUH1200).

Mada ni Pro slim ne bi bilo iznenadjenje za godinu-dve. :) Onda bih mozda i razmislio "upgrade" u zavisnosti hoce li biti PS5 ili ce opet neku verziju na istoj platformi ali sa "updejtovanim" HW-om da izbace...


@Mazi7

Apsolutno, za casual SP i PS exclusives -> slim, ko se bas igra i hoce da bude miran da ima "top of the line" PS u naredne 2 godine onda si uzme Pro, dobar dan i dovidjenja... :)
 
Poslednja izmena:
@Mazi7 Eo sada stavih da se instalira update. Nisam ni znao da je izašao.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno