Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MagicMaster

Čuven
Učlanjen(a)
12.05.2007
Poruke
6,142
Poena
500
Mislim da sada možemo da pokrenemo novu temu ...



I kraća, uninterrupted verzija ....

 
Poslednja izmena:
Moram da priznam ochekivao sam vishe. Ovo mi izgleda kao nabudzeni PC koji moze da vrti Battlefield 3 sve na high settings-ima.
Sem toga ono shto me najvishe brine/ljuti jeste nemogucnost igranja PS3 diskova na novoj konzoli zbog promene arhitekture. Zanima me da li cu morati da kupujem igre koje vec imam na disku (kao recimo vlasnici PSP-a koji su imali igre na UMD disku pa su na Viti morali opet da kupuju omiljene naslove preko PSN-a) preko net-a ili cu imati neku vrstu pass-code-a da besplatno igram igru?! Kapiram da cu morati da je kupim. A shta je sa naslovima koje sam download-ova preko PSN-a? Hoce li oni biti zakljuchani za PS3 ili cu i njih morati (opet) da kupim pa da ih strimujem preko Gaikaia? Uzas. Sem toga ochekivao sam vishe i od kontrolera. Bash me zanima shta ce izbaciti MS. Nekako Sony u konzolnoj trci najvishe zaostaje za inovacijama. WiiU deluje nekako najkreativnije za sada. Ali opet bash me zanima shta ce Microsoft da najavi. Prichaju o nekoj voice control integraciji kao Apple-ov Siri i Kinect-u 2 koji pruza novi vizuelni nachinu igranja gde cela soba postaje gejming zona.

Sem toga eno vec je na Shopto.net najavljena cena od 400 funti za Pre-Order.. ne znam odakle im to kad Sony nije najavio ni cenu...
 
Nabudzeni PC uz igre koje mozes naci samo na Sony konzolama.
Ne zvuci lose :).
 
Ja još nisam gledao ... skinuo sam u 720 p, pa ću kasnije, kada sve rasteram iz kuće :) :)
 
Nabudzeni PC uz igre koje mozes naci samo na Sony konzolama.
Ne zvuci lose :).

ne zvuchi. mada kad imash preko 200 naslova za PS3 ono shto najvishe zvuchi loshe jeste ponovna kupovina istih...
opet.. Killzone deluje grafichki zanimljivo, Watch dogs mi je onako.. mlak.. The Witness.. hm.. nishta spec.. Destiny je marketinshki potez kao i Diablo 3 i to "vidite sa kim saradjujemo/koga smo doveli (Blizzard, Bungie - koji btw nije imao nikad shansu da radi bilo shta za Sony chisto prst u oko MS-u)"... najzanimljiviji deo prezentacije mi je bio vezan za Media Molecul i ono zezanje sa PS move-om.
 
FRICKING AWESOME! i HELL NO! u isto vreme

Witcher 3 potvrđen za PS4 ali je takođe potvrđeno da ga neće biti na PS3 i XBOX360! Rekao bih da je i WiiU izdušio onda.

http://www.ign.com/articles/2013/02/21/t...ystation-4

Ali moram da skinem kapu Soniju. Prvo gabe i Steam na PS3 pa sada Bungie i Blizzard na PS4. Rade mnogo toga da pokriju svaki ćošak. Priča se mnogo i o PSN self-publishing diovima ali o tome se jš ništa ne zna. Ako stvarno naprave nešto poput XNA i dozvole ćošak gde vi se igrale indi igre bez drakonske cenzure, ja bi se lično raspilavio ko malo dete.

P.S.

Sa Eurogamera

Eurogamer: One of the questions my readers really want an answer to is whether you're going to block the use of second-hand or 'used' games, because it's a huge concern for them.

Shuhei Yoshida Do you want us to do that?

Eurogamer: No. I think if you buy something on a disc that you have a kind of moral contract with the person you've bought it from that you retain some of that value and you can pass it on. Do you agree?

Shuhei Yoshida Yes. That's the general expectation by consumers. They purchase physical form, they want to use it everywhere, right? So that's my expectation.

Eurogamer: So if someone buys a PlayStation 4 game, you're not going to stop them reselling it?

Shuhei Yoshida Aaaah. [Asks PR adviser.] So what was our official answer to our internal question? [Consults adviser.] So, used games can play on PS4. How is that?

Da prevedem.
Tehnički nećemo sprečavati igranje polovnih igara kupljenih na fizičkom mediju od predhodnog vlasnika ali...
 
Poslednja izmena:
Sta znam sinoc sam odgledao ceo event i nije da sam impresioniran. Najvise sam se obradovao zato sto ce izbaciti novi Infamous i Deep Down ce izgleda biti odlicna igra, Killzone 4 je smaracina i nije mi jasno zasto i dalje forsiraju tu glupu igu kad sem grafike nema nista. Diablo 3 je zestok fail jer je igra *****NA. Sto se tice watch dogsa mehh nista posebno. I da sinoc je bio zestok gay bal na prezentaciji ne znam sta je sa ljudima.
 
Da, Killzone 2 je bio bas smor. :) Pola Bencha igralo multiplayer bezveze. :)

Meni je prezentacija bila odlicna. Odlican hardware, sok sa 8GB GDDR-a, mnogo dobar koncept OS-a i internet integracije i solidne prezentacije igara. Glavne stvari se cuvaju za E3. Bice zanimljivo. :)
 
A sto svi ponavljaju sok sa 8gb? :)
 
Ram nikad jeftiniji.. ciganisu se sa 8gb...
 
Mislim da tehnicke detalje hardware-a nece nikada ni objaviti. Jednim delom zbog zastite od razbijanja a ponajvise mislim da ce slican ili isti hardver da zavrsi u next Xboxu a u tom slucaju ni jednima ni drugima nije u interesu da se to procuje. Gledam sada ove nove top smartfone i svi imaju isti hardver, samo drugi brend i modifikovan software. Ne bi me cudilo da isti slucaj bude sa konzolama, bar ce biti lakse developerima da optimizuju igre za razlicite platforme.
 
Koje tehnicke detalje, izasao je white paper sa svim specifikacijama?

Sto se tice GDDR-a 5, napravite razliku izmedju njega i DDR-a 3 koji imate u racunarima posto su to razlicite stvari. :) GDDR5 uopste ni nije u masovnoj proizvodnji, a 8GB istog kosta sa zestokim velekoprodajnim popustima $120-$140. DDR3 je smesno jeftin u odnosu na njega, ali zato i ima smesne performanse u odnosu na njega. :)

Inace, Killzone radi u 1080p, tako da ce IQ biti vrhunski, a i ostavlja se mnogo prostora za optimizaciju.
 
Poslednja izmena:
Mene je najvise obradovala najava prelaska na x86 arhitekturu, te se nadam da ce neki buduci GTA 6 i AC ∞ raditi lepo kada se "portuju" na pc. ( na istoj masini na kojoj i GTA 4 radi lepo, ako su uopste napravili takvu masinu do sada :) )

+ Kladim se da se igraju macke i misa sa M$ oko graficke ( pa samim tim i cene i potrosnje ).
 
Poslednja izmena:
Ram nikad jeftiniji.. ciganisu se sa 8gb...

GDDR 5 ima mnogo bolji odziv, brzinu čitanja i pisanja, odojene magistrale, dugovečnost i 7-8 puta višu cenu. To je kao porediti Mazdu MX5 i Lexus LF-A. I jedno i drugo su sportska kola proizvedena u japanu ali tu sličnosti prestaju. Pošto PS4 izgleda nema odvojene memorijske banke za enkodovanje i ostale pozadinske sisteme, brza memorija ima da im spašava život.
 
Ja se nadam da ce emulator brze izaci :d.
 
Problem je sto ce tih 8gb rama za 2-3 godina postati usko grlo programerima a nece biti mogucnost nadogradnje memorije kao uvek. Mada mozda (u nekom loodilu) ce i moci. Ako zele da programeri nemaju muke narednih 5-6 godina morali su da kazu da ce biti 16gb.
Watchdogs mi deluje mlako. Nije nesto cemu se radujem. Uvek se iznerviram kako posteno ne mogu da odrade prirodno hodanje ljudi. Niko ne hoda onako kako su prikazali u demou.
S druge strane imam samo reci hvale za Killzone.
Zanimljivo da nije receno uopste dal ce biti igre na fizickim medijima. Ni rec o blu ray drajvu. Iako ce ga verovatno imati vilo bi lepo da su to i rekli.
Takodje remote play zvuci odlicno ali da li ce zaista biti tako u praksi.......
 
Poslednja izmena:
Ram nikad jeftiniji.. ciganisu se sa 8gb...

Ne pricaj gluposti...

Boris Lozac je napisao(la):
A sto svi ponavljaju sok sa 8gb? :)

Zato sto je u pitanju veoma brza unified GDDR5 memorija i zato sto je znacajno vise od ocekivanih 4GB. (bas me interesuje kako su smestili toliko cipova i da li je u pitanju vertical stacking)
Recimo, trenutno na PC-u ne mozes da nadjes vise od 6 GB (i to je ona GTX690 Titan koja kosta ~1000$).
To sto je memorija unified znaci da developeri mogu da biraju koliko ce video memorije posvetiti grafickom procesoru.
U prevodu, open world igre ce znacajno profitirati od ovoga.

Takodje:

inMk5vsnrAIAh.gif



:D:D
 
Poslednja izmena:
Hvala na pojasnjenju za memoriju, a koja je fora sa Kazunorijem? :)
 
Problem je sto ce tih 8gb rama za 2-3 godina postati usko grlo programerima a nece biti mogucnost nadogradnje memorije kao uvek. Mada mozda (u nekom loodilu) ce i moci. Ako zele da programeri nemaju muke narednih 5-6 godina morali su da kazu da ce biti 16gb.
Watchdogs mi deluje mlako. Nije nesto cemu se radujem. Uvek se iznerviram kako posteno ne mogu da odrade prirodno hodanje ljudi. Niko ne hoda onako kako su prikazali u demou.
S druge strane imam samo reci hvale za Killzone.
Zanimljivo da nije receno uopste dal ce biti igre na fizickim medijima. Ni rec o blu ray drajvu. Iako ce ga verovatno imati vilo bi lepo da su to i rekli.
Takodje remote play zvuci odlicno ali da li ce zaista biti tako u praksi.......

Ja ne znam da li ti uopste znas koliko bi kostalo 16 GB GDDR-a 5 i koliko za to chipova treba, sto dalje komplikuje stvari. :)

S obzirom na to da su glasine bile da je Sony vagao izmedju 2 i 4 GB, dobili smo apsolutno najbolji scenario. :)

Isto tako, ovo je navodno bila modifikacija u poslednjem trenutku. Vrlo je moguce da su prikazane igre radjene na devkitovima sa 4 GB, od kojih jos jedan deo zauzima OS. I nijedan dev nije trazio vise od 8 GB.
 
Hmmm, da, sad videh, mislio sam da je Titan neki codename za 690, ko bre da se pokupi sa toliko naziva :D
Hvala na ispravci.

Hvala na pojasnjenju za memoriju, a koja je fora sa Kazunorijem? :)
Pa nista, Kaz sada ima sistem na kome moze da razbaca svoje vizije :)
 
Poslednja izmena:
Ne pricaj gluposti...



Zato sto je u pitanju veoma brza unified GDDR5 memorija i zato sto je znacajno vise od ocekivanih 4GB. (bas me interesuje kako su smestili toliko cipova i da li je u pitanju vertical stacking)
Recimo, trenutno na PC-u ne mozes da nadjes vise od 6 GB (i to je ona GTX690 Titan koja kosta ~1000$).
To sto je memorija unified znaci da developeri mogu da biraju koliko ce video memorije posvetiti grafickom procesoru.
U prevodu, open world igre ce znacajno profitirati od ovoga.

Takodje:

inMk5vsnrAIAh.gif



:D:D

Nije memorija unified tj. nisu posebni memorijski cipovi od onih koji se koriste na modernih grafickim nego je CPU/GPU unified i zove se APU kod AMDa. Arhitektura glavnog cipa je takva da moze da koristi memoriju za sta mu treba, nema veze sa samim memorijskim cipovima.

Ovo isto mora da zavrsi u MS konzoli jer AMD nema drugih cipova. Jedino ako bude vise/manje memorije, ne znam sta drugo moze biti drugacije.
 
Konzolu verovatno ne uzimam ali DS4 cu morati, sve vise mi se svidja, nadam se i nekom laksem bezicnom povezivanju na PC...
 
Nije memorija unified tj. nisu posebni memorijski cipovi od onih koji se koriste na modernih grafickim nego je CPU/GPU unified i zove se APU kod AMDa. Arhitektura glavnog cipa je takva da moze da koristi memoriju za sta mu treba, nema veze sa samim memorijskim cipovima.

Ovo isto mora da zavrsi u MS konzoli jer AMD nema drugih cipova. Jedino ako bude vise/manje memorije, ne znam sta drugo moze biti drugacije.

Unified memorija (UMA) oznacava da GPU i CPU pristupa istom memory poolu, tj. da se 8GB dele na GPU i CPU. :) Xbox 360 i PS2 npr. koriste ovu arhitekturu. To nema veze sa arhitekturom cipova.

Sto se tice MS-a, sve glasine upucuju na DDR3 memoriju. Takodje, najverovatnije ce imati APU od 1.2 TF, dakle 33% slabije od PS-a 4.
 
Poslednja izmena:
Nije memorija unified tj. nisu posebni memorijski cipovi od onih koji se koriste na modernih grafickim nego je CPU/GPU unified i zove se APU kod AMDa. Arhitektura glavnog cipa je takva da moze da koristi memoriju za sta mu treba, nema veze sa samim memorijskim cipovima.
Jeste memorija unified, znaci nije slucaj kao kod PS3 gde je memorija bila podeljena na 256MB video i 256MB main memorije...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno