Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto veće to bolje.. ja zadovoljan sa 55 sa 2.5m već godinama. Ali da imam razloga za novu kupovinu, logičan izbor bi bio 65 sa 3m.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ali na kojoj udaljenosti stati, da li bi ti bilo ok da na nekom ogromnom tv-u igraš sa 5 metara? Meni ne.

To pokušavam da kažem/pitam... Kolika je ta granica koja pruža gaming "iz blizine", a da TV bude što veći, ali ne i preveliki za normalnog čoveka :D.

Verovatno svi imamo vrlo sličan mozak po tom pitanju, koliko god govorili da svakom prija nešto drugačije.

Nije lako rečima opisati, definitivno.

Ok, hvala na odgovorima svakako, da ne idemo predaleko ovde :).
 
Poslednja izmena:
Ja sam od nedavno na 43" i preko toga sigurno necu ici posto mi je TV i monitor za komp, gledam ga sa nekih 1-1.5m i vec na ovoj velicini pomeram glavu kada gledam film/seriju :)
 
Ja sam imao srece da probam projektor u dvoristu na zidu kuce od komsija prosle godine pre zime. To je bilo nekih 4m sirine sa malo preko 2m visine. Tu sam morao da se pomerim na 2-3m da bih video radar i slicne stvari po coskovima, ali ni to nije problem. Ali generalno da li igram na 24" monitoru sa svega 30cm daljine ili sada 43" metar i po, dodje mu isto. A sigurno da sa kupovinom veceg ne bih isao unazad. Cak i da se pomera glava opet bi bilo to to.
 
P.S Neko imao problem sa maalkice lepljivim desnim analogom ? I PS dugmetom ? Kada dosta polako pokrecem analog iz pocetnog stanja osetim kao da preskoci mm ali je u igri precizan. A PS dugme isto skljocne kao da je uglavljeno. S obzirom da he svr novo iz kutije, reko da pitam dal sam baksuz ili cepidlacim :) iritantno je po nekad.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Baksuz si, ja nemam dotičnih problema a imam dva DS4.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
99% je to nešto što se dešava na svakom drugom joypadu, ali ti tražiš probleme očigledno.

Sa takvim pristupom i današnjim nivoom kvaliteta proizvoda (posebno od plastike), bićeš konstantno nesrećan, nažalost.

Ako sad uzmes PS4 i kreneš da ga zagledaš iz svih uglova i dobro ga ispipaš svuda, garantovano ćeš naći neku manu.

Za sve je tako.
 
99% je to nešto što se dešava na svakom drugom joypadu, ali ti tražiš probleme očigledno.

Sa takvim pristupom i današnjim nivoom kvaliteta proizvoda (posebno od plastike), bićeš konstantno nesrećan, nažalost.

Ako sad uzmes PS4 i kreneš da ga zagledaš iz svih uglova i dobro ga ispipaš svuda, garantovano ćeš naći neku manu.

Za sve je tako.
Ok onda. Ma salu na stranu ne zagledjujem nista. Proslog puta sam stavljao neke zatvarace ispod konzole da ne greje ispod, prekrivao konzolu kad je ugasena zbog prasine itd itd, na kraju prodao jer sam imao komp koji gura 60fpsa. Jbga bilo proslo, vidim da neki zameraju meni licno zbog tadasnjeg takvog pristupa.

Da li je 25/30 ili 60 fpsa nebitno. Da li greje ili ne, da li krcka plastika nebitno. Ovo jeste iritantno jer volim u igrama da blago okrecem kameru dok se radi duzi walk I slicno, ili kad se nisani krastavac. Stavio malo etanola na cackalicu za usi, razmrdao analog sve ok.

Ovo sam napisao da nema hejtanja kad pitam nesto, sta je bilo bilo je, ni Pro me ne zanima :) Ceka se PS5 ali se nadam za support za ps4 naslove, valjda su naucili lekciju.

P.S Ko hoce nek me doda na psn, nemam nikog jos., Mazi7ps
Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
P.S Neko imao problem sa maalkice lepljivim desnim analogom ? I PS dugmetom ? Kada dosta polako pokrecem analog iz pocetnog stanja osetim kao da preskoci mm ali je u igri precizan. A PS dugme isto skljocne kao da je uglavljeno. S obzirom da he svr novo iz kutije, reko da pitam dal sam baksuz ili cepidlacim :) iritantno je po nekad.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk

Već si počeo da kukaš:)
 
Ja sam baš zadovoljan sa PS4. Konzolu nisam posedovao skoro 10 godina, pa čak ni tada je nisam previše koristio. Od kako sam sada uzeo PS4, PC koristim isključivo za rad. Jedina mana je što su igre osetno skuplje za PS4. :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zavisi :)
 
Kako zavisi, za PC ako ne ideš na MP, besplatne su.

Ja i dalje ne mogu da se naviknem na nišanjenje. Miš i tastatura su i ipak zakon. Vidim, za pse komplet je 150e. Za mene preskupo. Jel postoje neke kopije ili slično?
 
Poslednja izmena:
Miš i tastatura za igranje na konzoli? Pfff, blasphemy...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa ovo nisanjenje je stvarno retardoidno! Igram bf1 i hvatam sebe kako pritiskam naizmenicno taster za nisan (tad sam nanisani protivnika) i pucanj. I tako naizmenicno ako ih ima vise (pravo nisanjenje je nemoguca misija)!? Jel tako i u MP? Isto u GTA5, hocu da nanisanim strazara koji ne mrda a relativno daleko sam. Tada ovo automatsko nisanjenje ne radi i trebam tackicu da stavim na njega... nema sanse.
 
To što si ti loš (tj relativno nov) u nišanjenju je tvoj problem :) Get good

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Trebaće ti vremena, nemoj prerano da donosiš zaključke, ako do sada nisi igrao na joypadu, moraš da budeš baš strpljiv.

Svima je tako bilo, meni posebno.

Gta je očajan primer svakako, u toj igri je loše urađeno sve to. Posle nekog patch-a su dodali dosta novih podešavanja, pa se igraj i sa tim.

Uzmi neki single player i prelazi dok se ne navikneš, ali nešto gde je dobro upravljanje.

Šta god mislili o cod-u, on ti je odličan za navikavanje , odziv je dobar jer je 60 fps, a imaju verovatno najbolje ubodenu akceleraciju kod nisanjenja, pa možeš da budeš i brz i precizan na stickovima.

Skini infinite warfare demo samo za to, imaš na psn-u :D.

Destiny je isto dobar u tom smislu, ali na drugi način, skroz je dizajniran za joypad, probaj na njemu neki prelazni period.

Killzone Shadow fall uopšte nema aim assist, možeš i to da probaš, takođe je dobro nišanjenje. I generalno možeš da isključiš tu opciju ako ti ne odgovara.

Na mišu je svaka igra ista, a ovde je obrnuto, svaka je različita zavisno od toga kako su odradili akceleraciju na stikovima i kompletan sistem nišanjenja. Svaka igra pruža neki svoj osećaj, pa uvek moraš malo da se navikneš.

Na mišu ti je uvek idealno, samo point n click i pogađaš sve laserski.

Ovde je sam proces nišanjenja izazovan, a ako je dobro urađeno, baš zbog toga imaš satisfakciju kad uspeš.

Znači nije vidiš nekoga i mrtav je kao da klikneš na ikonicu, nego svaki put imaš proces da ga pogodiš, shvati kao malo drugačiji pristup igri.

I igre su danas dizajnirane 99% podrazumevajući joypad, tako da ne brini , balansirano je uglavnom tako da ne može da ti bude preteško da nešto pređeš.

I kompletan dizajn nivoa je danas sa tim na umu.

Doom je recimo delovao kao izuzetak, a mene je strašno iznenadio baš time koliko sam lako mogao da ga igram na joypadu.

Mislim da je to igra u kojoj mi deluje da se sve ubedljivo najbrže dešava, a opet sam bio dovoljno precizan. Uboli su to nekako.

Kad izabereš profil gde je skok na L1, postaje mnogo drugačije,mislim da ni u jednoj igri nisam postizao to što sam u Doom-u na joypadu.
 
Poslednja izmena:
Pa ovo nisanjenje je stvarno retardoidno! Igram bf1 i hvatam sebe kako pritiskam naizmenicno taster za nisan (tad sam nanisani protivnika) i pucanj. I tako naizmenicno ako ih ima vise (pravo nisanjenje je nemoguca misija)!? Jel tako i u MP? Isto u GTA5, hocu da nanisanim strazara koji ne mrda a relativno daleko sam. Tada ovo automatsko nisanjenje ne radi i trebam tackicu da stavim na njega... nema sanse.
Veruj mi bio sam misljenja kao i ti...
Ali sam se evo posle mesec dana navikao, a mislio sam da nikad necu.
Sve je stvar vezbe. U bf1 samo se trudi da nisan bude na protivniku i tek onda zumiraj i pucaj, da bi ti radio aim assist... Naravno protivnikovo pomeranje moras da ispratis.
Zvuci komplikovano ali vezba sve to dovede u red. U pocetku sam bio katastrofa, a sad sam uvek u prvih deset/pet.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
To i radim. Ali nema tu drazi kad sam nanisani. Sa druge strane, da nema toga, ja nema sanse da nanisanim dzojstikom. Videcemo dal cu se navici.
 
Opušteno, hoćeš ne brini.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
@Milko:
ako će te utešiti, ja posle 20 i kusur godina na Sonijevim konzolama ( da ne računam SNES i ostalo pre toga ) sad belu mačku ne mogu da pogodim mišem.... :d
 
Koristim PS već 10 godina i niko me ne može ubediti da je za FPS i strategije bolji džojstik nego miš i tastatura.
 
Stvarno je potrebno ubeđivanje, posebno za strategije.
 
Gamepad nije ni pravljen da bude bolji od misa/tastature, naravno da je lakse igrati FPS kao RTS strategije uz pomoc misa ALI recimo meni posto radim sa racunarom 8h dnevno poslednje sto treba jeste da sedim za istim i kad dodjem kuci da se razonodim - jeste da uzmem opet tog misa i tastaturu i igram igre.

Prelazak za m/t na gamepad je jeziv, ja sam relativno skoro uzeo PS4 i recimo u BF1 sam najgori, ne znam da li sam ubio 20 ljudi otkako imam PS4 dok bih na racunaru bio medju prva 3 lagano.

Moje neko iskustvo je da treba uzeti one distancere za pecurkice(komplet za jedan gamepad je 2$), pogotovo za desni sisic, posto time dobijas veci luft i daleko preciznije nisanjenje. Kadgod sam igrao bez toga bio sam jeziv dok su sad stvari daleko bolje :)
 
Meh....
Sve je samo stvar vežbe i navike....
Kb/m je bolji za 360jumpnoscope....
A ko hoće da mu bude realnije.... Pad je mama......
 
Uzmi pištolj u ruke i obrati pažnju koliko brzo možeš da se okreneš i naciljaš određenu tačku uz okret od 180 stepeni, a sad to uporedi sa padom. Niđe veze. Na skali između pada i m/t, to je daleko približnije m/t iskustvu.

Aim assist u 90% naslova da ne spominjem na konzolama, što bi trebalo zakonom da bude zabranjeno, tek to je uber realno :d

Tu treba dodati nepostojeći recoil ili bilo kakav osećaj napucavanja na 99% konzolnih i multiplatform pucačina. CS je propao na konzolama zato što su potpuno prekopirali svoju recoil mehaniku na konzolnu verziju. To je jedan od razloha zašto se nikada neće pojaviti neki pravi ARMA naslov na konzolama i pri tome doživeti uspeh.

Btw, na konzolama će u jednom trenutku izaći Playerunknown's Battlegrounds, voleo bih da kada izađe okačiš par snimaka bez aim assist, da vidimo tu realnost. Pošto igra ima sasvim ozbiljnu balistiku i osećaj napucavanja i ponašanja naoružanja.

Zna se za šta je gamepad, za sportske naslove, za platforme, za naslove poput onih iz Souls serijala, za većinu hack and slash naslova i slično.
 
Poslednja izmena:
Kompletan game design se promenio, podrazumeva se joypad.

Baš zato i postoji ADS u svim igrama, nije niko lud da simulira miša na konzolama i pravi igre oko toga. To je potpuno pogrešno.

I kompletna ideja counter strike-a koji je dizajniran za miša na konzolama je totalni promašaj. Nema to veze sa recoilom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno