Šta je novo?

SONY: PlayStation 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam za PS4 PRO kupio bas 43XD8005 i prezadovoljan sam slikom i opcijama, meni licno je Android TV mnogo bolji nego Sony OS koji su stavljali na prethodne modele. Cak sam i PC povezao na njega, napravio PLEX server za filmove i serije (anime), imam i Netflix koji ima 4K i HDR serije, tako da sav sadrzaj sada gledam preko TV-a i nemam zamerki. Jedina mana mu je zvuk, pa savetujem soundbar ili neke malo kvalitetnije zvucnike, sta god da stavite ogromna je razlika. U svakom slucaju, preporuka za ovaj TV.
 
Dzaba preporuka kada ne moze lako da se nadje ni kod nas ni kod komsija. :-/ Plus cena mu je narasla sada kada je ponuda smanjena.

Ja ga vijam da ga uzmem vec 2 meseca po sub 800e ceni, al za sad nema nista od toga...
 
Ima na KP kod Madjara(ne znam tacno cenu za taj od 43 inca,ali xd8005 od 55 inca ima za 940 evra).

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja vijam bas 43" jer pored konzolne upotrebe hocu da ga koristim i kao PC monitor.

Kod madjara 43" model je listovan samo kod webshopova, a uvoznici koje sam kontaktirao kazu da ni ti listinzi kod nekih nisu tacni.
 
Epa ovaj od 55” ne moze kao monitor definitivno :D
Komsija moj je uzeo PRO i taj model od 55 inca kod Madjara,malo je reci da sam ljubomoran :) ,slika je perverzija(Horizon Zero Dawn izgleda kao...,jos u 4k..haos)
Ja sad gledam malo da skupim para za taj model samo zato sto nije velika razlika u odnosu na model od 43”,inace pazario bih odavno 43” model.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kupljen Battlefield 1 na Easter Sale UK! Prvi utisak je ocaravajuca grafika ne znam koliko je dug SP ali ljudi ova igrica vredi svake funte
Evo i ja presao SP. Najvise me iznenadilo kad je zapevalo Zajdi, Zajdi pomraci se [emoji2]

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Ja probao prvih par nivoa. Onaj prvi sa avionom, na Alpima je stvarno čaroban.
 
Evo i ja presao SP. Najvise me iznenadilo kad je zapevalo Zajdi, Zajdi pomraci se [emoji2]

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

E bogami prijatelju meni se jutros pomracilo ali bukvalno!
Nisam ni 10 dana uzivao u ps4 pro i ladno danas palim ne radi. Crkla konzola. Pali se vrti disk blinka samo sto nista ne daje na hdmi izlazu. probao monitor drugi tv nista.
 
Gde si kupio konzolu?
Mozda nije do konzole,osim sto si probao drugi TV i monitor,jesi probao drugi kabl?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Gde si kupio konzolu?
Mozda nije do konzole,osim sto si probao drugi TV i monitor,jesi probao drugi kabl?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

da ne radim sad negativnu reklamu firmi...poznata jedna u srbiji. jesam i drugi kabl odmah nece pa nece. cak i onu foru drzis dugme dok ne cujes jedan bip pa cekas drugi...nista samo crn ekran na hdmi izlazu nista
 
Ljudi jel znate da li Ghost Recon Wildlands u opcijama ima hdr kao npr Horizon? Covece kad sam probao Horizon sa ukljucenim hdr na lg43uh630v pao sam na pedu iako je 8bit hdr ali slika je perverzija.. Sad mi sve posle ovog nekako bljutavo ostalo igrati bez hdr i na obicnom game mode na tv-u
 
Gde si kupio konzolu?
Mozda nije do konzole,osim sto si probao drugi TV i monitor,jesi probao drugi kabl?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

da ne radim sad negativnu reklamu firmi...poznata jedna u srbiji. jesam i drugi kabl odmah nece pa nece. cak i onu foru drzis dugme dok ne cujes jedan bip pa cekas drugi...nista samo crn ekran na hdmi izlazu nista

Dobro je, bar imaš garanciju... a što negativna reklama, nisu oni krivi što ti crkao PS4 :)
 
Dobro je, bar imaš garanciju... a što negativna reklama, nisu oni krivi što ti crkao PS4 :)

Vec sam imao slicno iskustvo sa ps3 radila konzola samo sto nije nista bilo na hdmi izlazu nosio na servis otisao hdmi izlaz...laka intervencija 50eura...verovatno je i sad ista stvar. Izgleda da su svi uredjaji vezani hdmi kablovima nenormalno ranjivi u paru odlaze otisao mi tv i pro.
 
I TV riknuo? Ovo prvi put čujem u životu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I TV riknuo? Ovo prvi put čujem u životu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

TV crkao iako je sve bilo ugaseno na automatskom osiguracu jer sam skontao da ce nevreme dva dana nisam bio tu palim tv nece...probao pro na monitoru nosio kod druga na njegov tv nece! imao sam dobiti nervni slom.

I nije prvi put da se to desava ranije mi je crkao tv u paru sa ps3 hdmi izlazom. pre nekih godinu. samo sto je tada sve bilo ukljuceno. a to da imam apc prenaponsku i ups izgleda ne pije vodu.
 
Poslednja izmena:
Karma...ko zna sta si radio u prethodnom periodu hehe...
Salu na stranu,stvarno nesvakidasnji slucaj ...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Karma...ko zna sta si radio u prethodnom periodu hehe...
Salu na stranu,stvarno nesvakidasnji slucaj ...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Veruj da nisam ni mrava zgazio :) ne znam da li su gremlini ili sta vec ali da crkne tv i pro u paru a sve ugaseno bilo i izolovano od mreze to je da poludis

Nadao sam se da se na pro poremetila rezolucija ali da ne radi na monitoru i drugom tv nema druge nego je i njoj crkao hdmi izlaz
 
Poslednja izmena:
Stvarno nesvakidašnji slučaj.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni je pre 15tak godina udario grom i spalio 3 tva u kući. Mada nisam imao nikakvu zaštitu. Kakav bedak da ti ode pro i tv u paru. Prvi put čujem ovo.

Sent from my D6603
 
Da nije nešto drugo što je povezano uzrok, npr kabl od kablovske ili mrežni kabl?

Nažalost, nije dovoljno staviti zaštitu samo na ulaz za struju, dovoljno je da kablovska dolazi ko zna odakle i da je tu nešto opalilo.

Prosto mi je neverovatno da obe stvari crknu, a imaš tu zaštitu. :(
 
Poslednja izmena:
Meni je pre 15tak godina udario grom i spalio 3 tva u kući. Mada nisam imao nikakvu zaštitu. Kakav bedak da ti ode pro i tv u paru. Prvi put čujem ovo.
Sent from my D6603

Mislim da kod udara groma negde u blizini kuce tj stubova koji su blizu kuce ne pomaze nikakva zastita osim dobre starinske metode cim se naoblaci cupaj sve iz zida! Evo druze meni ni obaranje osiguraca nije pomoglo! Valjda zato sto osigurac ,,kida,, samo fazu. A opet logike nema kuda da se zatvori strujni krug.


Da nije nešto drugo što je povezano uzrok, npr kabl od kablovske ili mrežni kabl?

Nažalost, nije dovoljno staviti zaštitu samo na ulaz za struju, dovoljno je da kablovska dolazi ko zna odakle i da je tu nešto opalilo.

Prosto mi je neverovatno da obe stvari crknu, a imaš tu zaštitu. :(

I ja sam posumnjao na kablovsku koja je ne jednom ljudima palila TV...Ali koristim onu APC zastitu u koju je pored strujne zastite ukljucena i parica za modem i kablovska pa tek onda u TV.
 
Poslednja izmena:
IMO, dzabe se nadate narodnim igrama, trenutno su izgleda svi hacekr izainteresovani za homebrew i Lunux a ne da omoguce pirateriju.
 
Meni je počelo da se dešava da za sekundu ili kraće ekran pocrni i to se ponavlja dok ne izvadim pa vratim hdmi kabal,probao sam taj kabal na drugom uređaju i tamo se to ne dešava. Izgleda da je počeo da otkazuje HDMI izlaz na konzoli.

Kako do konzole ako ti normalno radi na drugom uredjaju. meni iznenada otkazao. Izgleda da su uredjaju vezani hdmi kablom nenormalno ranjivi. Meni je sve vezano na istu uticnicu i uprkos zastitama uvek mi strada TV i/ili ono sto je hdmi kablom kaceno na njega. Na ps3 zamena hdmi je rutinski zahvat bio od 50 evra ne znam sta je sam ps4 i moze li se uopste menjati
 
Poslednja izmena:
Pa ako taj HDMI kabl radi normalno na drugom uređaju i istom televizoru, onda je nešto u vezi konzole.
Meni je počelo da se dešava da za sekundu ili kraće ekran pocrni i to se ponavlja dok ne izvadim pa vratim hdmi kabal,probao sam taj kabal na drugom uređaju i tamo se to ne dešava. Izgleda da je počeo da otkazuje HDMI izlaz na konzoli.
Proveri da li ti je uključena HDMI Device Link opcija u podešavanjima. Ako jeste, probaj njenim gašenjem. Ova opcija služi da se podržani televizori uključe u isto vreme kada uključiš konzolu, ali može da pravi problem kod onih modela gde ove funkcije nema.
 
dzabe se nadate narodnim igrama, trenutno su izgleda svi hacekr izainteresovani za homebrew i Lunux a ne da omoguce pirateriju.

Uz gamesharing piraterija je maltene suvisna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno