Šta je novo?

Problem sa Word-om

salecar87

Cenjen
Učlanjen(a)
12.03.2012
Poruke
711
Poena
170
Javlja mi se cudan problem sa Word 2010. Vise godina aktivno koristim Word, ali se do sada nisam susreo sa ovakvim problemom. Naime, radio sam prevod nekog strucnog teksta engleski-srpski i uredno sacuvao dokument. Osoba kojoj sam prosledio taj dokument dobila je tekst sa vecinom spojenih reci. Nisam mogao da verujem. Dobio sam tekst nazad, otvorio, i zaista su reci bile uglavnom spojene. Pogledam orginalni tekst na mom racunaru, a u njemu sve uredno odvojeno?! Tekst koji mi je vracen ponovo uredno razdvojim, odnesem na stampanje, kad ono imam sta i da vidim. Reci spojene. Znaci samo na mom kompjuteru je tekst kako treba, dok na ostalim racunarima je tekst spojen. Sta mi je to promaklo?
 
Neznam uzrok ali ako ide na štampu rešenje bi moglo d abude snimanje u pdf formatu i onda nećeš imati tih problema
 
Naravno, to sam i uradio. Obicno i cuvam sve konacne verzije u pdf formatu pre stampanja. Ali s obzirom da nije bila konacna verzija i da sledi prepravka i dopuna, ostavio sam u word-u. Ubi me ovaj problem, tacnije, kopka me u cemu je fora.
 
Poznat problem, link. Resava se tako sto instaliras najnoviji service pack za Microsoft Office, ovo resenje radi i na narodnim verizijama programa, tj. barem je kod mene tako.
 
To je nešto kod njih onda. Jedine stvari koje mogu da se setim su : Ako štampaš ili ideš na preview, isključi da zapamti na kojem štampaču, neka njihov odlučuje Namesti Embed fonts, možda se tu nešto zezne. Ako šalješ e-mailom zipuj fajl prvo, Outlook ume da napravi dar-mar sa formatiranjem, a možda i neki drugi. Dali imate obadvoje iste verzije Offica ? Događalo mi se da ako sa 10ke sejvuješ na 2007 format ume da rasturi formatiranje, SS i boje.
 
@Wolf89 Hvala, sad ću probati update.

@CountMike Nikakvih problema nije bilo do sada. Već sam slao dosta dokumenata u istom formatu istoj osobi i sve je uvek bilo ok. Pokušaću sada da odradim update, pa ću videti da li i dalje postoji problem.
 
Poslednja izmena:
Ja sam tek sad video da ti nisi rekao koja je verzija na tom drugom racunaru:wall:, ako je tamo 2007 najverovatnije je ovo sto sam ja naveo, posto se to meni desavalo u 95% slucajeva kada mi posalju fajl uradjen u 2010-ci a ja ga otvaram u 2007.
 
Interesantan podatak
 
Ne znam da li je ovo adekvatna tema za moj problem, ali ja adekvatniju nisam mogao naci.

Elem, u starom lap-topu koji mi vise ne radi koristio sam Microsoft Word i imao sam Windows XP. Na drugom lap-topu takodje koristim Windows XP, ali nemam Microsoft Word. Trazio sam u drugom lap-topu programe, ali nigde ga nema. Probao sam i da nadjem neku pouzdanu stranicu na netu na kojoj bih ga mogao downloadovati, ali ni to ne ide.

Ima li neko ideju kako mogu doci do Worda?

Unapred se zahvaljujem.
 
@adamche Zahvaljujem ti se na ovom linku, downloadovao sam ga i isprobacu ga narednih dana pa ti javljam.

@CountMike I tebi se zahvaljujem, i ovaj program sam downloadovao.

Hvala obojici, javljam se prvom prilikom sa utiscima.
 
Evo, da se javim. Isprobao sam, program koji sam imao u lap topu "Write" je proradio uz pomoc vasih programa.
Hvala vam jos jednom :)

Samo jos jedno pitanje, mogu li pomocu ovih programa da pokrenem i "Notepad", on mi se jos ne otvara.
Veliki pozdrav
 
Kako? Ima vec u lap topu, ali nece da se otvori. Da li moram nesto da skidam preko neta ili treba da se nadje neki folder u lap topu pa da se napokom otvori?
 
skida se sa neta. probaj slobodno.
 
Nazad
Vrh Dno