Šta je novo?

MS 7950 Twin Frozr III - cudan fan speed?!

Ako boost bios znaci da im je default klok za GPU 1000 MHz, onda jeste. OC domete ne znam, sve radi na defaultu.
 
Default klok je 900 a boost-uje na 1000MHz, to su te.
 
Pa bilo je reci da se MSI uzima samo ako planiras da ga bacas na vodu ili neki aftermarket air.
Prednost mu je PCB od 7970 modela. Ali je Frozer III bucno hladjenje u sustini.
Ja sam se zato lomio izmedju Gigabyte i Asus i prelomio je Asus zbog potpune kontrole nad naponima. a i ima 3 kile metala :D

Da razjasnimo. MSI 7950 TW3 v2 sa pcb od 7970 se vise ne pravi, a samo za tu seriju je vazilo da je dobra na vodi zbog pcb od 7970 i zbog visokok asica sa kojim je ta serija dolazila. U proseku asic se kretao od 86-93%. Nazalost to vise nije slucaj. Mana pcb od 7970 je ta sto je kartica trosila vise struje i samim tim se vise grejala. Isti problem ima GA sada i zato su dodali onaj hladnjak na naponsku, ali da muka bude jos veca sam pcb je loseg kvaliteta i nema ocitavanje za temperaturu naponske sto je jako lose. Imajte u vidu da u 98% slucajeva pokvarenih kartica uzrok je pregorevanje naponske jedinice ;) Zato ja nikako ne preporucujem kupovinu univerzalnih vodenih blokova koji ne pokrivaju naponsku jedinicu, jer je to dobar put ka sagorevanju same naponske jedinice. Pcb v1 (referenti 7950) trosi dosta manje struje, sto se moze videti u nekom od mojih ranijih postova.
 
Poslednja izmena:
I ja uzeo ovo verziju 7950 tf 3gd5/oc be g (ima 2x 6pin power), dernja se ko luda, temperaturu za GPU neznam jer je karta u drugom slotu a primarna mi je gtx660, ali pod maningom VRM temperatura ide 97C pod miningom daje blizu 500Mh, ali ventilator se DERNJA
Ostale parametre neznam jer ni Afterburner ni Gpu-Z ne daju klok, ventilator ni temperaturu jezgra

Nemogu da verujem da tolike razlike ima u zagrevanju izmedju TF GTX660 koje je ODLICNA po svemu na full loadu je necujna i hladna i za OVIM crvenim cudom sa istim kulerom!
 
Nazad
Vrh Dno