Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

Znaci u biti Titan je vec ranije mogao biti GTX 680, ali kad su iz nVidie vidjeli sta nudi konkurencija, zasto bi izbacivali tada ovako nesto? Maznuli su finu lovu sa GTX 680, a sada imaju kartu koja otkida, a konkurencija nema odgovor. Mislim da li ce AMD moci da izbaci single GPU kartu koja ce biti toliko brza kao Titan? Ja vjerujem da nvidia moze uvjek fino da spusti cijenu Titana ili nekog buduceg modela koji ce biti malo sporiji nego Titan i tako ima odgovor na ono sto ce doci iz AMD-a. Pokazali su sa ovom zverkom da vec imaju kartu koja otkida, a da li ce to isto imati konkurencija, to je pitanje...

Karta je brutalnost, ali sto kaze gore lik, zasto bi je davali jeftinije kad im se moze... cist biznis, a sve te kompanije prvenstveno misle o novcu. Ako im se pruzi sansa da naplate to dobro, naravno da ce to da urade. Uostalom, prvo treba poceti od sebe... ja imam neki licni privatni posao i kad konkurencija nema nesto sto ja nudim, hebiga, normala da gledam da sto bolje profitiram na tome.

znaci zeznuli su sve koji su uzeli 660 670 i najvise 680 jer su mogli da ponude mnogo bolje performanse ali nisu ... znaci kapitalizam ftw :)
 
Haha.Kako da se ne seti,pa sa njegovim telefonom je i slikano ..
Eh...Stari dobri dani overklokovanja stomaka :D
Obzirom da smo sad malo napredniji Titan sesija mora biti na nivou :p
Rucak od 900 eur :d
 
Bilo je jako zanimljivih momenata :D :p
 
Znaci bice i nereferentnih modela za Titan? Ranije je pominjana informacija da ce svi vendori morati da striktno isprate nV referentni dizajn. U tom slucaju bi imalo smisla da entuzijasti(koji i uzimaju ove karte) sacekaju jos neko vreme, i iskesiraju jos malo preko kad vec daju 900+ e za neko nereferentno resenje, nekako mi je to jedini logican izbor uz ovu kartu.
Ovaj Inno3D iChill mini vodenjak izgleda cool ali moj favorit bi bio najjaci proizvodjac Colorful i potencijalni Colorful Titan Kudan, e to bi bila karta.
 
@PCBeast
Ma ti si prorok :D
Kada bi se vracali na sve sta si pisao bila bi to jedna fina komedija :D:p Recimo da si vezano za ovo po nesto i pogodio, po prvi put, sto znaci da napredujes :p

E vala, ovo si dobro rekao...
Pravi prorok.

Svarno vredi citati njegove postove iz proslosti, covek moze grohotom da se nasmeje... sto ti kazes - fina komedija. Sa elementima tragedije, dodao bih.
A u moru lupetanja - mora vala i nesto da se pogodi. Cuvena paralela sa coravom kokom se sama namece...
 
E vala, ovo si dobro rekao... Pravi prorok.
Svarno vredi citati njegove postove iz proslosti, covek moze grohotom da se nasmeje... sto ti kazes - fina komedija. Sa elementima tragedije, dodao bih.
A u moru lupetanja - mora vala i nesto da se pogodi. Cuvena paralela sa coravom kokom se sama namece...

Hahahahaha :D:D:D
 
Mocno nema sta!
Ala nije stedeo na pasti po memoriji :p
 
Meni bi bilo bolje da porede SLI Titan vs 690 i AresII i slicnima...
 
Poenta i jeste u tome da jedna karta sustize dvoglavu i to i dalje na beta driverima..
Znaci buducnost sama nalaze da ce ova karta biti jos brzi kako se vremenom driveri budu ispeglali.
SLI Titan tu tek razvaljuje,bez veze je i porediti ..
 
Poenta i jeste u tome da jedna karta sustize dvoglavu i to i dalje na beta driverima..
Znaci buducnost sama nalaze da ce ova karta biti jos brzi kako se vremenom driveri budu ispeglali.
SLI Titan tu tek razvaljuje,bez veze je i porediti ..
Upravo to, jos kad se drajveri ispeglaju bice ko 690gtx sto je neverovatan skok, sigurno najveci do sad.
 
Ljudi bez ljutnje ali to NIKADA nece stici GTX690. Prica sa "peglanjem" drajvera za Titana i onaj gore test gde Titan "dobija" GTX 690 i Crysisi 3 je najnepovoljniji scenario za GTX 690 jer u Crysisi 3 samo moze biti bolji SLI driver, a samim tim i bolji rezultat za GTX 690. GTX 690 jednostavno ima 2x1536 SP=3072 naspram 2688. Ako su SLI drajveri dobri nema tu price, to je svima jasno. Da li treba isticati i 2x256bit naspram 1x384 bit za memoriju? Jedini scenario gde Titan mozda moze odneti pobedu je kda texture ne stanu u memoriju GTX690, recimo u 2560 sa 8xAA, tada mozda, ali samo mozda. AKo ikakvog napretka sa vremenom i bude bice ISKLJUCIVO vezan za kolicinu memorije.

P.S. Lik nigde nije naveo koje drajvere je koristio. Poznati je i vrapcima na grani da je Crysis 3 SLI profile za drajvere "peglan" u zadnje 2-3 beta verzije.
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve ljutnje ali ja se sa tobom ne slazem..
GTX690 je na sceni godinu dana i jace znaci driveri su poprilicno legli do sada.
Druga stvar SLI profili su ove godine bili najazurniji i driveri su bili fino prilagodjeni..
Kad kazes 2x256 bita to ne znaci da je karta 512 bitna,ne mozes da sabiras memorijski interfejs..
Ovde je rec o 384 bit-noj karti i to ce i te kako da dodje do izrazaja kao sto vec dolazi u odredjenim situacijama..

Driveri za GK110 jos uvek nisu najbolje optimizovani pa kao i prema svakom chipu sleduje odredjen skok kroz peglanja u narednih par meseci
i osetice se boost svakako..
Ni GTX680 na samom startu nije bio ovoliko brzi od GTX580 vec kasnije kada se sve sleglo chip je "progledao" .
Smatram a i vreme ce pokazati da Titan ima lufta jos da pokaze zube,mozda nece biti bas equal a ni brzi overall ali ce biti i te kako jako blizu GTX690
sto je sa chipom iz iste serije tj iste arhitekture u istom nm procesu znacajan skok odnosno napredak..
Nije cudo zasto ovu kartu zovu Ultra novije generacije..
 
Poslednja izmena:
@GoranM
Mislim da si skroz u pravu, mada je razlika stvarno zanemarljiva izmedju ove dve karte i ne mislim da ce drajveri doneti nesto spektakularno za TITAN jer titan nije nista drugo do nafrizirani GTX 680, nema tog spktakla koji ce doneti drajveri jer se radi o istoj "porodici" cipova koji su prisutni vec godinu dana na trzistu. Da je potpuno novi proizvod, nova generacija cipova pa i da se ocekuje pomak kroz drajvere, ovako slaba vajda, mozda samo budu malo stabilniji i to je sve...
 
Nema nikakve ljutnje ali ja se sa tobom ne slazem..
GTX690 je na sceni godinu dana i jace znaci driveri su poprilicno legli do sada.
Druga stvar SLI profili su ove godine bili najazurniji i driveri su bili fino prilagodjeni..
Kad kazes 2x256 bita to ne znaci da je karta 512 bitna,ne mozes da sabiras memorijski interfejs..
Ovde je rec o 384 bit-noj karti i to ce i te kako da dodje do izrazaja kao sto vec dolazi u odredjenim situacijama..

Driveri za GK110 jos uvek nisu najbolje optimizovani pa kao i prema svakom chipu sleduje odredjen skok kroz peglanja u narednih par meseci
i osetice se boost svakako..
Ni GTX680 na samom startu nije bio ovoliko brzi od GTX580 vec kasnije kada se sve sleglo chip je "progledao" .
Smatram a i vreme ce pokazati da Titan ima lufta jos da pokaze zube,mozda nece biti bas equal a ni brzi overall ali ce biti i te kako jako blizu GTX690
sto je sa chipom iz iste serije tj iste arhitekture u istom nm procesu znacajan skok odnosno napredak..
Nije cudo zasto ovu kartu zovu Ultra novije generacije..

Moze da se "sabira" jer 1. frejm renderuje 1. GPU, 2. frejm renderuje 2. GPU itd. Pri tome svaki GPU ima svojih 256bita. U praksi to izlazi kao da je karta 2x 256 bita=512bita. Takodje zbog cinjenice da se frejmovi renderuju naizmeniceno mogu se i SP-ovi sabirati. I jedno i drugo cini da GTX 690 pobedjuje Titana u proseku u 1920x1200 sa 12%.

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan/27.html


To koliko se GTX690 nalazi "na sceni" apsolutno nema NIKAKVE VEZE. I GTX690 i GTX Titan su ISTI Kepler i sve je tu ISTO i nema tu nikakve RAZLIKE niti MAGIJe novog proizvoda. To sto poredis GTX680 i GTX580 i prolazak vremena, pa to su obe Single GPU karte i GTX680 JESTE bio NOVA TEHNOLOGIJA u momentu izlaska. Titan NIJE NOVA TEHNOLOGIJA, Titan je "vec vidjena" stvar, samo sa vise SP-ova. Nema tu nikakve posebne optimizacije drajvera niti peglanja. Titan je isto sto i GTX 650Ti, GTX660, 660Ti, 670 680, sve je to ISTO. Jedina razlika je u broju SMX-ova i sirini memorijske magistrale.

Sto se tice peglanja drajvera za GTX690 ono je STALNO u toku jer je karta SLI, kao i GTX590, kao i GTX295 itd. Takvim kartama STALNO trebaju poslednji drajveri za najnovije igre. Imao sam GTX295 u trenutku kad su svi "furali" GTX570/580 ili GTX590 i cak i tada su mi trebali UVEK poslednji drajveri zbog SLI optimizacije za SVAKu pojedninacnu igru.

Dakle sa vremenom GTX690 i GTX Titan ce OSTATI na istoj razlici od ~12% i nista se tu nece promeniti do momenta kada igre budu trazile vise od 2GB memorije (GTX690 ima 2GB - ovo se ne sabira za razilku od bita i SP-ova)
i kada ce jednostavno drasticno pasti. Da Titan nije nista posebno mozes se uveriti uparivanjem 2x GTX660Ti u SLI, to ce raditi ISTO ili malo BRZE od Titana jer su za divno cudo SLI drajveri u poslednjih 2-3 godine ODLICNi i karte zaista izvlace maximum. Druze iams jednu GTX660Ti, dodaj jos jednu i proveri, iznenadices se kako to radi.

P.S. Kod izlaska neke nove igre moze se dogoditi da TITAN pobedi GTX690 samo u onom periodu dok NVidia je izbaci SLI profil za datu igru i ona ako je iole dobro uradjen Titan opet nema nikakve sanse protiv GTX690.
 
Poslednja izmena:
Moze da se "sabira" jer 1. frejm renderuje 1. GPU, 2. frejm renderuje 2. GPU itd. Pri tome svaki GPU ima svojih 256bita. U praksi to izlazi kao da je karta 2x 256 bita=512bita. Takodje zbog cinjenice da se frejmovi renderuju naizmeniceno mogu se i SP-ovi sabirati. I jedno i drugo cini da GTX 690 pobedjuje Titana u proseku u 1920x1200 sa 12%.

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan/27.html


To koliko se GTX690 nalazi "na sceni" apsolutno nema NIKAKVE VEZE. I GTX690 i GTX Titan su ISTI Kepler i sve je tu ISTO i nema tu nikakve RAZLIKE niti MAGIJe novog proizvoda. To sto poredis GTX680 i GTX580 i prolazak vremena, pa to su obe Single GPU karte i GTX680 JESTE bio NOVA TEHNOLOGIJA u momentu izlaska. Titan NIJE NOVA TEHNOLOGIJA, Titan je "vec vidjena" stvar, samo sa vise SP-ova. Nema tu nikakve posebne optimizacije drajvera niti peglanja. Titan je isto sto i GTX 650Ti, GTX660, 660Ti, 670 680, sve je to ISTO. Jedina razlika je u broju SMX-ova i sirini memorijske magistrale.

Ipak se radi o drugacijem chipu..Po tome bi isti driver isto radio i sa GTX680 i sa Titan ali opet imas poseban driver za Titan i ocekuju se nadolazeci koji ce izlaziti i zasebno za Titan i u paketu zajedno kako koja serija nadolazi..
Uvek ce da bude malo tweakovanja..
Takodje nisam spominjao nikakvu magiju a ni neki drastican skok vec nesto sto ci biti normalnu za takvu kartu u smislu optimizacije..
Ja to naglasavam a ne nesto sto nam je svima jasno,ne znam uopste zbog cega istices neke osnovne stvari,mozda zato sto pokusavas da odbranis svoj stav sa kojim se nisam slozio?!
Za GTX680 naspram prethodne generacije nisam dao adekvatan primer,u pravu si ;)

Sve je to isto (familija) ali ucinak u igrama i te kako zavisi i od karte i ne skalira svaka ravnomerno tj nema isti performans boost sa istim driverom..
Iz tog razloga se uvek stavlja ono "up to"!
Uvek postoji razlika a ta razlika ce vremenom doneti Titanu malo bolju poziciju nego sto je sad.

Sto se tice peglanja drajvera za GTX690 ono je STALNO u toku jer je karta SLI, kao i GTX590, kao i GTX295 itd. Takvim kartama STALNO trebaju poslednji drajveri za najnovije igre. Imao sam GTX295 u trenutku kad su svi "furali" GTX570/580 ili GTX590 i cak i tada su mi trebali UVEK poslednji drajveri zbog SLI optimizacije za SVAKu pojedninacnu igru.

Pa update je uvek na snazi zbog SLI profila i naravno teznje da se iz hardvera sto vise izvuce, to je logicno,to znamo..

Dakle sa vremenom GTX690 i GTX Titan ce OSTATI na istoj razlici od ~12% i nista se tu nece promeniti do momenta kada igre budu trazile vise od 2GB memorije (GTX690 ima 2GB - ovo se ne sabira za razilku od bita i SP-ova)
i kada ce jednostavno drasticno pasti. Da Titan nije nista posebno mozes se uveriti uparivanjem 2x GTX660Ti u SLI, to ce raditi ISTO ili malo BRZE od Titana jer su za divno cudo SLI drajveri u poslednjih 2-3 godine ODLICNi i karte zaista izvlace maximum. Druze iams jednu GTX660Ti, dodaj jos jednu i proveri, iznenadices se kako to radi.

Ja mislim da ce se ta razlika ipak malo smanjiti ali to je moje misljenje,videcemo vremenom ko je bio u pravu ;)
Nema sta da proveravam kad SLI uskoro stize,radicu na njemu tj imacu ga ,samo jos nisam presekao koji :D

P.S. Kod izlaska neke nove igre moze se dogoditi da TITAN pobedi GTX690 samo u onom periodu dok NVidia je izbaci SLI profil za datu igru i ona ako je iole dobro uradjen Titan opet nema nikakve sanse protiv GTX690.

Hehe.I ti ga sad pretera..Necemo valjda price za decu..?Pa naravno da ako nema SLI podrsku radi samo jedan GPU i fakticki imas nesto kao GTX680 od koje je Titan svakako osetno jaci..
Ali gledajuci razlike kao sto su u Metro 2033 ,GTX690 ne bezi nesto Bog zna sta,sto kaze Zajebani,nisu neke razlike..

P.S.Ako dobro procitas moj prvi post shvatices da ja nisam rekao nista nerealno vec da su moja zapazanja u okvirima ciste logike..
Uostalom to je moje misljenje na osnovu nekog mog zapazanja,svakako imam pravo na to ;)
Pozdrav:smash:
 
Poslednja izmena:
Ovi likovi sa techpowerup su totalni vunsteri kada je testiranje hardvera u pitanju, barem grafickih karti. Rezultati koje oni dobijaju nikako se ne poklapaju sa mojim rezultatima ili sa recimo rezultaima overclockersclubi, guru 3d. Samo kace neke tabele koje kako mi se cini sami prave prozvoljno na osnovu rezultata koji mogu da se nadju na netu...

Po meni je overclockersclub sajt na kome mogu da se vide validni testovi... Sta god da sam radio od testova karti poklapalo se sa njihovim rezultatim, tako je i ovaj put
http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_geforce_gtx_titan_gaming/
Sajt je ruzan do bola ali su trestovi ok :p
 
P.S.Ako dobro procitas moj prvi post shvatices da ja nisam rekao nista nerealno vec da su moja zapazanja u okvirima ciste logike..

Hahahahahahahhaha :D:D:D nema sta logika ti je jaca strana haha :p ko iole malo prati ovaj forum slozi ce se samnom hahahha :p:D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno