Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

@Rayko
Ovo sam primetio nakon flesovanja biosa. Probao sam neke varijante gde ja navodno veci napon i power target, ali to se nije pokazalo kao dobro resenje. Jedino sto je imalu uticaja na stabilniji rad karte jeste EVGA PrecisionX, mnogo su manje oscilacije bost kloka i napona. Inace i trotlovanje je pojava koja se desava kada klok nije stabilan, sto je i normalno, tako nesto odavno je poznato kada su procesori u pitanju. Nakon pretestiranog 24/7 kloka, nema ovakvih pojava....

Da li bi se usudio da probas bios od drugog vendora npr od eVGA?
Ima ona superclocked verzija sa vecim boost-om ..
Doduse sve je to referentno ali nekako iz mog iskustva Gigabyte nikad nije imao neki specijalan OC u odnosu na recimo Asus/MSI i sl..
Mislim ne mora da znaci ali sam takav utisak stekao kroz godine kada su referentni modeli u pitanju..
Nije nemoguce da recimo Asus dobije malo probranije chipove pogotovu sto se radi o ovakvoj kartici ;)
 
Ne ne, nije do drivera. Sve radi savrseno nakon sto sam pretestirao klokove... Ukljucen mi je monitoring tokom igranja bas iz tog razloga, sve radi kako treba.
Zanima me radi poredjenja kakav se rezultat dobija sa 680 sli... pa ako imas vremena izvrti Unigine Heaven Benchmark 4.0 i Unigine Valley Benchmark 1.0 i ako mozes taj procesor obori na 4ghz :p
Sa ovim podesavanjima...
podesavanje.jpg

@ PCBeast
Nemam probanih cipova, to su samo tripovi korisnika... Razmisli malo da li je moguce birati cipove po OC potencijalu i ko bi to radio u fabrici... Mozda neka masina koja utvrdi u delicu sekunde koji se cip bolje klokuje :D a druga masina taj isti odvaja kako bi se karta poslala Asusi hahah :p Ne tripuj se :p

Probao sam ewga bios, jedina razlika je malo veci bost klok na osnovni klok. Tako je bios podesen, sto automatski na testovima daje nesto bolje rezultate u poredjenju sa ostalim kartama. Dobar marketinski trik da bi se klinci tripovali kako je evga referentna kart brza od drugih koje su iste takve :p, nista drugo. Stabilan bost klok je isti i sa gigabyte i sa evga boisom ;)
 
Poslednja izmena:
Moze, posle 16h ;)
 
@PCBeast

MSI GTX 680 Lightning. Ne secam se da i radio neki test ove karte a vidim imas je u masini ?
 
@zajebani Evo druze stigoh malo ranije sa posla pa odo' na fudbal:)

test titan.JPG

titan 2.JPG
 
@ PCBeast
Nemam probanih cipova, to su samo tripovi korisnika... Razmisli malo da li je moguce birati cipove po OC potencijalu i ko bi to radio u fabrici... Mozda neka masina koja utvrdi u delicu sekunde koji se cip bolje klokuje :D a druga masina taj isti odvaja kako bi se karta poslala Asusi hahah :p Ne tripuj se :p

Probao sam ewga bios, jedina razlika je malo veci bost klok na osnovni klok. Tako je bios podesen, sto automatski na testovima daje nesto bolje rezultate u poredjenju sa ostalim kartama. Dobar marketinski trik da bi se klinci tripovali kako je evga referentna kart brza od drugih koje su iste takve :p, nista drugo. Stabilan bost klok je isti i sa gigabyte i sa evga boisom ;)

Moguce je to sto pricas ali opet i mozda nisi u pravu jer se chipovi ipak binuju ,to je odavno poznata cinjenica..
E sad da li je to odredjeno za standardne serije kao sto Asus ima neke svoje modele pod Top ili je deo marketinga vec duze vremena sa promenjenim parametrima u biosu (sto je pre istinitio)
kao i Golden Sample kod Gainwarda i sl..Kako je vreme odmicalo naslucuje se vise marketing ali opet kazem ima naznaka da kod tih referentnih primeraka Asus nekad daje bolje rezultate (ne mislim na seriju 6xx) vec na ne taku davnu proslost..

Znaci sa eVGA biosem ne dobijas nista visi boost za 24h/7? Hm..

@Rayko
Hvala ti za rezultate i u moje ime ,i meni su potrebni zbog nekih mojih daljih planova..
 
@PCBeast
Zasto prozivanje ? Znam da uvek okacis neki test kad imas nesto zanimljivo pa ako si nesto radi baci link da vidim kako radi...
EWGA daje veci bost na isti predefinisani klok, recimo 1000mhz gigabyt bost klok 1100, evga 1130, ali krajnji rezultat je kad se klokuje 1160 stabilan bost klok u oba dva slucaja...

@Rayko
Fala zemo... :) Nemoj fudbal da propustis ni slucajno :D

Nasviraj malo tu memoriju, bar jos 200mhz, dobices oko 4% u performansama :p

GTX680 sli daje 17% vece performanse u odnosu na TITAN-a.
To je prilicno velika razlika, ali po meni vredi dati 8000din vise za jednu kartu i ako su manje performanse. Ipak nvidia nije zacenila ovu kartu kao sto to izgleda na prvi pogled... Ja cak nisam ocekivao da je TITAN tako dobra karta, kupio sam je iz radoznalosti a ispostavilo se da je jako dobra kupovina :) Jedino se gubi dosta prilikom prodaje, mada mislim da to nije mnogo bitna stavka nekome ko uopste moze da odvoji soma evra za kartiu. Meni nekad jeste nekad nije :D:p
Cesto sam imao SLI, sa 460 i sa 570. Nije mi se svidelo to sto se jedna karta uvek daleko vise greje za nekih 10c i veca potrosnja sto dovodi do toga da se napajenje dosta zagreva a onda vent na napajanju postaje bucan...
 
Poslednja izmena:
@PCBeast
Zasto prozivanje ? Znam da uvek okacis neki test kad imas nesto zanimljivo pa ako si nesto radi baci link da vidim kako radi...
EWGA daje veci bost na isti predefinisani klok, recimo 1000mhz gigabyt bost klok 1100, evga 1130, ali krajnji rezultat je kad se klokuje 1160 stabilan bost klok u oba dva slucaja...

@Rayko
Fala zemo... :) Nemoj fudbal da propustis ni slucajno :D

Nasviraj malo tu memoriju, bar jos 200mhz, dobices oko 4% u performansama :p

GTX680 sli daje 17% vece performanse u odnosu na TITAN-a.
To je prilicno velika razlika, ali po meni vredi dati 8000din vise za jednu kartu i ako su manje performanse. Ipak nvidia nije zacenila ovu kartu kao sto to izgleda na prvi pogled... Ja cak nisam ocekivao da je TITAN tako dobra karta, kupio sam je iz radoznalosti a ispostavilo se da je jako dobra kupovina :) Jedino se gubi dosta prilikom prodaje, mada mislim da to nije mnogo bitna stavka nekome ko uopste moze da odvoji soma evra za kartiu. Meni nekad jeste nekad nije :D:p
Cesto sam imao SLI, sa 460 i sa 570. Nije mi se svidelo to sto se jedna karta uvek daleko vise greje za nekih 10c i veca potrosnja sto dovodi do toga da se napajenje dosta zagreva a onda vent na napajanju postaje bucan...
Kako bre nije zacenila? Sve karte su zestoko zacenjene!

Kada se GTX280 pojavio kostao je 650$, GTX 295 500$, GTX480 500$, GTX580 500$, GTX590 700$ (jos i podnosljivo), GTX680 500$, GTX690 1000$ (e odavde krece ludilo), GTX Titan 1000$.

Daleko je to od normalne cene!!!
 
krastavac nema konkurencije...
 
Pa i ona je kostala manje od tita....na :D.
 
@ GoranM
Mislo sam u odnosu na GTX680, zbog performansi u odnosu na GTX680... Cene su stvarno van svake pameti, to definitivno.
 
Uuuu, ovo prosto boli kada on to kaze :D
Da nisu opet teorije zavere? :D
 
Ja sam to pričao još u avgustu, pa mi ljudi nisu verovali :p
 
Al odlaze Titani sa lagera kod nas samo tako :whip:
 
Da bar mogu da kopaju u rudniku ... :D
 
Ja sam to pričao još u avgustu, pa mi ljudi nisu verovali :p

Kako je to pocelo.. Hm..Baci oko na datum ;)

http://forum.benchmark.rs/showthrea...-in-to-focus&p=2612482&viewfull=1#post2612482

A kasnije je doslo do reorganizacije :

Jedan od clanaka :

http://www.techpowerup.com/159365/NVIDIA-Taunts-AMD-s-GCN-Architecture-Performance.html?cp=3

Gotovo sve sam vam po malo nabacivao,nekad ne bas direktno ali onako izokola :)

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?301162-GeForce-Titan&p=3153440&viewfull=1#post3153440

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?301162-GeForce-Titan&p=3166888&viewfull=1#post3166888

Itd..Ima mnogo mojih postova,samo kad se setim ;)

Inace zanimljivo je da su i dan danas mnogi u neverici stim sto je GK110 (Titan) konacno pretstavljen pa vise nema
trolovanja poput nVidia nema sta drugo da izbaci,fantmoski chip i sl..
Fantmoski? :d

http://forum.benchmark.rs/showthrea...-in-to-focus&p=2804203&viewfull=1#post2804203

Kad sve lepo prodje i prasina se slegne i istina izadje na videlo kao i uvek najzanimljivije je prvrteti neki thread i pogledati sta je ko pisao,generalno postaje zabavno :)
 
Znaci u biti Titan je vec ranije mogao biti GTX 680, ali kad su iz nVidie vidjeli sta nudi konkurencija, zasto bi izbacivali tada ovako nesto? Maznuli su finu lovu sa GTX 680, a sada imaju kartu koja otkida, a konkurencija nema odgovor. Mislim da li ce AMD moci da izbaci single GPU kartu koja ce biti toliko brza kao Titan? Ja vjerujem da nvidia moze uvjek fino da spusti cijenu Titana ili nekog buduceg modela koji ce biti malo sporiji nego Titan i tako ima odgovor na ono sto ce doci iz AMD-a. Pokazali su sa ovom zverkom da vec imaju kartu koja otkida, a da li ce to isto imati konkurencija, to je pitanje...

Karta je brutalnost, ali sto kaze gore lik, zasto bi je davali jeftinije kad im se moze... cist biznis, a sve te kompanije prvenstveno misle o novcu. Ako im se pruzi sansa da naplate to dobro, naravno da ce to da urade. Uostalom, prvo treba poceti od sebe... ja imam neki licni privatni posao i kad konkurencija nema nesto sto ja nudim, hebiga, normala da gledam da sto bolje profitiram na tome.
 
Poslednja izmena:
zašto ne bi mogla ? opali po SP , TMU i ROP ovima , uduplaj ringbus magistralu, i nadrndaj naponsku da sve to može da isprati.
nije problem u ovom trenutku napraviti 10 puta bržu kartu od bilo koje,

samo što to nije u skladu sa pravilima ekonomske igre . inovacije i performanse , zna se , idu na kašičicu u odredjenim vremenskim razmacima.

povremeno se pojavi i neko iznenadjenje, kao što je ovaj Titan
(to mu dodje kao seksi skandal koji treba da prodrma potrošače navikle na tikove i tokove )

...mene je recimo severina (baš kao i sad titan) veoma prijatno iznenadila ...
 
Poslednja izmena:
Znaci u biti Titan je vec ranije mogao biti GTX 680, ali kad su iz nVidie vidjeli sta nudi konkurencija, zasto bi izbacivali tada ovako nesto? Maznuli su finu lovu sa GTX 680, a sada imaju kartu koja otkida, a konkurencija nema odgovor. Mislim da li ce AMD moci da izbaci single GPU kartu koja ce biti toliko brza kao Titan? Ja vjerujem da nvidia moze uvjek fino da spusti cijenu Titana ili nekog buduceg modela koji ce biti malo sporiji nego Titan i tako ima odgovor na ono sto ce doci iz AMD-a. Pokazali su sa ovom zverkom da vec imaju kartu koja otkida, a da li ce to isto imati konkurencija, to je pitanje...

Karta je brutalnost, ali sto kaze gore lik, zasto bi je davali jeftinije kad im se moze... cist biznis, a sve te kompanije prvenstveno misle o novcu. Ako im se pruzi sansa da naplate to dobro, naravno da ce to da urade. Uostalom, prvo treba poceti od sebe... ja imam neki licni privatni posao i kad konkurencija nema nesto sto ja nudim, hebiga, normala da gledam da sto bolje profitiram na tome.


Tako je druze Maverice..Ja sam davno pisao i govorio o tome,ljudi ne slusaju ,ne cuju,cak sta vise docekaju vrednu informaciju na podsmeh..

http://forum.benchmark.rs/showthrea...-in-to-focus&p=2844580&viewfull=1#post2844580

Ono sto smeta kod Titana je cena koja je definitivno prouzrokovana nedostatkom konkurencije.
Jasan dokaz koliko krajnji kupac ispasta ako balans na trzistu ne postoji..
Ja kao konzumer nVidia karti zelim da konkurencija postoji jer ce cene nVidia kartica biti realnije,dovoljno je samo iz tog ugla posmatrati,nista
drugo vise ne treba..

I na pocetku sam rekao i ponovaljam,jedina mana Titan karte je cena i to je udaljava od savrsenog proizvoda sa aspekta krajnjeg kupca.
Naravno kao i svugde svaka roba ima svog kupca,tako da evo cak i kod nas vec ima srecnih vlasnika ;)

No ,ja se samo nadam da neka buduca generacija karti nece pratiti standard proporcionalan napretku u performansama jer ako je tako
onda cemo imati kartu od 2000$ sto vrlo lako moze da se desi i sad kombinacijom dva GK110 chipa ,slicno je bilo i sa GTX690 naspram GTX680.

Cene su stvatno van svake pameti ali sta da se radi,mi smo robovi sistema,ko zeli najbolje on ce i da plati,ostali ce samo zadovoljno da posmatraju i da se dive iz prikrajka..
 
@PCBeast
Ma ti si prorok :D
Kada bi se vracali na sve sta si pisao bila bi to jedna fina komedija :D:p Recimo da si vezano za ovo po nesto i pogodio, po prvi put, sto znaci da napredujes :p
 
Nazad
Vrh Dno