Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

Evo ja ću : PRESKUPO! :p:D Zezam se, to da je preskupa su već svi primetili. Ja sam onako bacio pogled na performanse i potrošnju itd i mogu da kažem svaka čast inženjerima nvidije što su ovako ogroman čip u 28nm odradili da troši relativno normalno. Pitam se da li bi AMD mogli da dostignu ovakve performanse sa jednom čipom i ovakvom potrošnjom, možda i bi i mogli ali to nije ni bitno u pošto je ovo samo demonstracija sile i ne donosi neki poseban profit ;).
 
Poslednja izmena:
Nisu ispeglani drajveri za titana, pa je to verovatno uzrok.
 
Sto se tice OBR-a, covek je ponajmanje kritikovao samu cenu, lepo kaze da mu nije nikakav problem da kupuje najskuplje(kao sto uvek i cini, lik je daleko od nasih problema s nabavkom hardvera), nego sta dobija za toliki novac.

Poenta je: ako nudis nesto po visokoj ceni i promovises u formi EKSKLUZIVE onda i celi proizvod mora da bukvalno i na sam pogled da odise kvalitetom i da bude sastavljen od redom najkvalitetnijih komponenti koje se mogu naci na trzistu. Prema tome, NE MOZE karta koja pretenduje da bude ekskluziva, samo na bazi najvecih single core performansi da ponese taj epitet ako s druge strane koristi(kako kaze OBR, ne tvrdim nista mada cisto sumnjam da covek prica napamet znajuci njega) jeftin PCB, prosecnu naponsku, itd itd.

Pa cak i samo pakovanje za proizvod koji bi trebalo da bude de luxe, premium, top ili kako god, bi moralo da se izdavaja od svega ostalog a ne da bude potpuno isto ili cak jos i siromasnije kako bi se pristedelo. Neko je pominjao Bugati veyrona i Aston Martina u poredjenju, ali bas tu se i vidi u cemu je razlika, NEMA mesta u jednom Bugatiju bilo cemu ne sto je jeftinije nego sto nije najskuplje moguce dostupno u izradi. Hocu da kazem da ne sme biti mesta nikakvim kompromisima za proizvod koji nosi epitet-ekskluzivno, to je prosto aksiom.

Karta kao karta je odlicna, da se razumemo, ali u ovom delu ja se slazem sa OBR-om, karta ove klase i s ovom cenom morala je da bude odradjena mnogo mnogo kvalitetnije.
 
Jel ima neki test Titana u bitcoin mining-u?
 
Evo kakve su performanse Titana u raytracing-u (Octane renderer) ukoliko nekog zanima.
Now that the performance review ban has been lifted: We don't have any cards here yet, but Chris gave it a spin with version 1.10 on one of the review site systems via remote access and the results were, that the Titan is on the benchmark scene (maxdepth 16, no alpha shadows) 60% faster than a GTX 580 and about 10-12% slower than a GTX 690 (using both GPUs).

In my opinion that's fairly impressive and better than I expected and although expensive it may be a good GPU for smaller studios that actually earn money with Octane. You basically get almost the speed of a GTX 690 with 3x as much memory. We have to wait now until those graphics cards actually get sold and arrive here in NZ...

Regarding "optmization" for compute model 3.5 GPUs: A while ago I tried to coax more speed out of a K20c using different build options, but it turned out that the way how we currently build the CUDA stuff for Octane, was already the fastest. I will have a look at it again, when we hold a Titan in our hands, but don't hold your breath. There may no speed gains here.

Cheers,
Marcus

Inace za raytracing su bitne FP32 performanse i sto veca kolicina RAM-a.

Mali offtopic. Nvidia je trenutno jedino ozbiljno resenje za raytracing posto ATi-jev opencl compiler ne moze da kompajlira veci kernel, kakv recimo ima jedan ozbiljniji GPU raytracing render.

Poz
 
Hvala za info mene mrzelo da trazim ovih dana na njihovom forumu:)
Definitivno velika razlika u odnosu na 6xx seriju koja je bila u najboljem slucaju "blizu" 580ke u renderu.
 
Pa reci onako seljacki mi najbolje zvuci: Tehnologija odvadjena sa superkompijutera namber 1 u graficnu kartu!.
kako bi rekli na kup.prod. xD
 
Stigo titan - 938e :p...
 
Cena je sick
 
Nisam mogao da odolim ovom zaista posebnom parcetu hardvera :) Jednostavno to je bilo jace od mene hahahaha :D
Uskoro malo poredjenje sa GTX680 cisto da vidimo kakva je realna razlika u performansama... ;)
2013-03-08-177.jpg 2013-03-08-176.jpg 2013-03-08-178.jpg TITAN.jpg

O svemu tome malo vise u ovoj temi, pa koga bude zanimalo neka se prikljuci diskusiji...
 
Poslednja izmena:
@ Citizen X

hahaha sad me ceo forum mrzi zbog nove igracki, svi bi se igrali sa njom hahah :p
 
Ne ceo... meni je, recimo, drago sto si se ponovio :) :p
 
Mislim da je ceo forum sada u fazonu zajebani oženi me! :d
 
@CAR
hehe :p

@kenny_sp8
Hahahahahahaha :D

@ Zaistajedinstvenoime
Realno nema potrebe, ali ko zeli bas sve da igra sa max podesvanjima u 1920x1080, onda ima smisla. Preko 50% je brza od 680GTX taman dovoljno da se igra novi tomb rider u full-u i Crysis 3, mada je crysis preglupa igra da bi se na nju trosilo vreme, eventualno je zanimljivo odigrati je na maksimalnom nivo tezine i uzivati u prelepoj grafici, tada nema jurcanja nego mora sve polako da se radi...
 
uzoh i ja titana...totalna bolest od kartice, sisa gtx670sli uzduz i popreko :)
 
@MilosZ
Pa ti imas savrsenu masinu za ono sto mene zanima, a to je razlika u pojedinim testovima, costo da vidim kolko i7-3770K utice na performanse... Aj sada prosetaj :p do ove teme pa tamo da nastavimo sa prepiskom jer tamo ima i mojih rezultata... Vidi sta imas od ovih test aplikacija pa provrti nesto u 1920x1080, naravno ako imas vremena za tako nesto :)

Ne znam bas da li moze da sisa SLI 670, 670 ja jako blizu po performasam 680 a titan je nekih 50% brzi od 680. Jedna od prednosti jedne karte u odnosu na dve je manja potrosnja sto dovodi do manjeg zagrevanja napajanja u full loadu i samim tim manje buke :p
 
Poslednja izmena:
Bemti! Već dva titana kupljena u Srbiji. A sve se žalite kako se nema. :p
 
moz kupuis gaming konfu za te pare,definitivno ne vredi te pare :)
 
Poslednja izmena:
@Rayko
Ovo sam primetio nakon flesovanja biosa. Probao sam neke varijante gde ja navodno veci napon i power target, ali to se nije pokazalo kao dobro resenje. Jedino sto je imalu uticaja na stabilniji rad karte jeste EVGA PrecisionX, mnogo su manje oscilacije bost kloka i napona. Inace i trotlovanje je pojava koja se desava kada klok nije stabilan, sto je i normalno, tako nesto odavno je poznato kada su procesori u pitanju. Nakon pretestiranog 24/7 kloka, nema ovakvih pojava....
 
Pa sta znam... meni karte nisu overklokovane ( doduse jesu fabricki ) pa recimo kad ostavim unigine heaven 15 tak minuta jedna radi normalno a druga se spusti na 800 mhz a temperature su ispod 72 zato te i pitam jer izgleda ovi novi drajveri nista ne valjaju i izgleda da je do njih
 
Nazad
Vrh Dno