Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

mozda kad izadju ps4 i nova kutija se cene grafika ipak unormale, jer ko ce normalan da umesto ps4 + kutija (za ps4 je najavljeno da ce kostati 400$) kupi jednu grafiku :p...
^ a grafiku i zahtevnost ce prilagodjavati konzolama jer se tamo igre najbolje prodaju, tako da i ja ocekujem da se graficke kartice prilagode cenama i performansama novih konzola.. Od nVidie ocekujem jos bolju ponudu jer ne ide u konzole.

edit:
Edit: kad pogledate frame latency u poredjenju sa 690 vidi se neka druga prica (o tome da li se to primecuje u stvarnosti je subjektivno)
u vecini slucajeva dual gpu kartice imaju vecu latenciju, ali to se ne primecuje ako je npr. fps 60, a latencija 100ms, jer onda igra radi kao na 55 fps sa latencijom ispod 10ms, tj. klizi. Ali ako su visoke latencije na niskom fps-u, tj. ispod 30-35, e onda to moze da se jako primeti i da izgleda kao da radi na 25fps.
 
Poslednja izmena:
eVGA ce konkretno imati ukupno 5 Titan modela.
Meni najinteresantniji Titan SC Hydro Copper Signature samo sto su specifikacije i dalje pod TBA!

http://www.evga.com/articles/00729/#TitanHCSignature


TITAN_2795_inside.jpg
 
Kao i svake godine uvek se izmisli neki "razlog" da nesto kod nVidia-e ne stima,ne valja..Nadje se neko "opravdanje" !
Ove godine je to cena pa ste se toga uhvatili i ponavljate kao pokvarena ploca!

redovno pratim ove teme, da vidim sta izlazi, kakve su cene, performanse, perf/w, perf/$ itd, medjutim nikad nista ne pisem jer nema smisla, upravo iz razloga koji si citirao. medjutim, to nije situacija samo kad nvdia- nesto izbaci, identicno je i suprotno, samo tad tabori menjaju pricu ;)

elem, po screenshotu, koji si bas ti okacio (post 135), moze da se vidi koliko je obicna 7970 brza od svoje prethodne (6970) generacije, a i otprilike (nema je na grafiku, ali moze da se proceni) i konkurentske (580). procentualno ubrzanje je tu negde slicno kao sada (calculator u ruke :)), samo tad je nvidia tabor dolazio u amd temu i pricao isto ovo na sta se ti sad zalis. (samo tad je za amd-ovo slicno procentualno ubrznje cena bila mnoooogo manja nego sad za titan, ali opet je i to bio "agrument" ;)). znaci agrumenit su ili nedovoljno ubrzanje ili velika cena ili velika potrosnja ili rezolucija (99% ljudi ne igra u toj rezoluciji) itd. ma copy/paste teme :)

i tako u krug.. sleceda epizoda kad amd izbaci svoju karticu :)

postujem samo ljude koji vole dobar/odlican hw i uzimaju sta je najbolje, nebitno od koga stize :). za ostale mi nije jasno kako ih ne mrzi, ali stvarno..

poz
 
karta sabija, nema shta.

Da ali novcanik jer kad iskesiras novce potrebne da bi je kupio novcanik izgleda k'o sabijen...

Naravno ovo ne vazi ako za kupovinu koristis karticu, koja pak nakon kupovine u srbistanu nece biti koriscena dobra tri meseca...

Salu na stranu kartica nije nista spektakularnija od HD7970 kad se pojavila, jer je ona tada donela realno ubrzanje od 15-20% u odnosu na direktnog panda iz nVidia tabora...

Titan je sada tu negde oko realnih 25% ubrzanja u odnosu na HD7970, i to je to... jedino sto neki ljudi reaguju navijacki i onda tudje uspehe nipodastavaju a pak uspehe "svog tima" dizu u nebesa... pri svemu tome zanemarujuci da tih realnih 25% treba platiti jos realnijih 100% preko konkurencije...

Naravno sve ovo nije razlog za padanje u vatru, za nabijanje kompleksa, provociranje te ismevanje onih koji ne dele misljenje ili simpatije prema odredjednom "timu"...

ALI ovo je balkan a balkanci su cudni ljudi...

Zacetniku teme zelim da kupi (iako je naveo da po ovim cenama sigurno nece) bar dva komada i da ih upari sa ostalim cudesima... ostalima zelim da skupe para bar za derivate koji ce doci kad tad, za mesec, dva ili tri, da se svi lepo izigramo pre nego se pojave novi proizvodi, pa onda u nove radne pobede...
 
redovno pratim ove teme, da vidim sta izlazi, kakve su cene, performanse, perf/w, perf/$ itd, medjutim nikad nista ne pisem jer nema smisla, upravo iz razloga koji si citirao. medjutim, to nije situacija samo kad nvdia- nesto izbaci, identicno je i suprotno, samo tad tabori menjaju pricu ;)

elem, po screenshotu, koji si bas ti okacio (post 135), moze da se vidi koliko je obicna 7970 brza od svoje prethodne (6970) generacije, a i otprilike (nema je na grafiku, ali moze da se proceni) i konkurentske (580). procentualno ubrzanje je tu negde slicno kao sada (calculator u ruke :)), samo tad je nvidia tabor dolazio u amd temu i pricao isto ovo na sta se ti sad zalis. (samo tad je za amd-ovo slicno procentualno ubrznje cena bila mnoooogo manja nego sad za titan, ali opet je i to bio "agrument" ;)). znaci agrumenit su ili nedovoljno ubrzanje ili velika cena ili velika potrosnja ili rezolucija (99% ljudi ne igra u toj rezoluciji) itd. ma copy/paste teme :)

i tako u krug.. sleceda epizoda kad amd izbaci svoju karticu :)

postujem samo ljude koji vole dobar/odlican hw i uzimaju sta je najbolje, nebitno od koga stize :). za ostale mi nije jasno kako ih ne mrzi, ali stvarno..

poz

Ti pratis redovno ,ja pratim godinama ;)
Ovde ima ucenih usera i dosta odmerenih i poprilicno su realni,tj bar se trude..
Govorim za one koji su aktivni u GPU odsecima!
Necu sad da imenujem neke od njih ali svako stoji iza svojih reci kao sto i sam kazes.
Iskren da budem da se prica menja ,nije bas tako jer generalno gledano nVidia je ta koja uvek ide jedan korak ispred i uvek ima najbrzu kartu i uvek nesto novo ubaci (novi features) ,kao sad
sto je GPU boost koji je po recima usera iz suprotnog tabora sr@nje!Toliko o argumentovanju a i realnosti!Danas je cena,sutra ce verovatno biti nesto novo izmisljeno ;)
Doduse ,nisu jos naveli GPGPU,na to jos cekam da krene prica kako je i taj deo bitan za gaming :d


7970 kad se pojavila nije bila brza od 6970 koliko je sad Titan od GTX680 overall!
http://tpucdn.com/reviews/AMD/HD_7970/images/perfrel_1920.gif
Zaboravljas kljucnu stvar a to je proizvodni proces kao i to da je ovo samo drugi chip a ne nova serija ili ti neka nova arhitektura!
6970 je izradjena u 40 nm a 7970 u 28nm !
To ipak ne moze da se poredi u ovoj situaciji sa Titanom !Ne treba porediti performanse u odnosu na
7970 jer je nVidia napravila skok u odnosu na GTX680 a ne u odnosu na konkurenciju i ako opet sa druge strane je u redu da se poredi..
Sve zavisi iz kog ugla se posmatra problematika.

Da je ugrozena sa necim zasigurno bi cenu spustila na neke realnije vrednosti.
Ovako suvereno rulaju na polju performansi sa cenom koja je odredjena samo za najvece entuzijaste sa najzahtevnijim potrebama.
Realno,to konkurencija ne moze da ponudi bez obzira na cenu.Single GPU nemaju u tom rangu,Dual GPU radi losije .
nVidia to zna i tako se i postavila jer konkurencija i ne postoji, trenutno je tako!

I ja postujem ljude i njihova opredeljenja,nikad nisam osudjivao jedne sto koriste nesto drugo ali isto tako sam
za istinu i neke realne cinjenice .
Takodje se razlikuju ukusi,standardi i afiniteti ..Vrlo prosto.

Update:
Neki rekose da je Ares 2 Best Buy,po tome je i Titan Best Buy a pogotovu u SLI kako je vec danilo pojasnio ;)
 
Poslednja izmena:
^ a grafiku i zahtevnost ce prilagodjavati konzolama jer se tamo igre najbolje prodaju, tako da i ja ocekujem da se graficke kartice prilagode cenama i performansama novih konzola.. Od nVidie ocekujem jos bolju ponudu jer ne ide u konzole.

nV ce verovatno da zavrsi u Steambox-u, ako ga bude.
 
nV ce verovatno da zavrsi u Steambox-u, ako ga bude.

video sam, i odlicno ako ga bude jer kada je veca konkurencija onda i cene padaju. Samo da i vecina igara mogu na svaku konzolu i NP.

A ko je potvrdio zvanicno da nv ne ide u konzole?
ne znam da li je zvanicno, ali sony je objavio da ide neki veliki APU u PS4.

edit:
to bi trebalo biti ovo:
AMD 8-core x86-64 Jaguar CPU, AMD GPU 1.84TFLOPS . 8GB GDDR5 unified

mislim da ce titan bez problema da tera igre sa ovakve konzole, jedino je cena problem jer je za PS4 najavljena cena 400-500$. A samo titan je 1000$.
 
Poslednja izmena:
Da zvanicno je apu je u ps4, mozda nv ode u xbox? Ja ne mogu da verujem da konzole prave istu gresku sad propustaju physics!
 
Physx ce biti u unreal engine 4, samim tim i u vecini igara...a u vezi ostalih ( tj PS4 developers aka exkluziva, physx ce biti dostupan, verovatno kao opencl ili standardni cpu rigid body i/ili pri izradi igre u 3d alatima)
 
nV je odavno najavila tu mogucnost (portovanja na openCL), e sad - da li ce toga stvarno biti i sta ce biti posle na PC, ne zavisi samo od njih:) Ne verujem da ce biti, no videcemo...
 
Mozda ce prebaciti da cpu radi Physx na konzolama, pa samim tim ce isto tako biti i u igrama na pc-u.
Ali stvarno bila bi steta da izbace neki efekat i zamene ga istim ako mogu oba da rade. Jedino ako havok bude radio bolje istu stvar onda vise nece biti potrebe za Physx.
Najvise ce zavisiti od devova, tj. od onih koji placaju devove.
 
Poslednja izmena:
^da li to znaci da ce Physx biti dostupan svima, tj. i onima sa radeonima?

PhysX je uvek dostupan radeon korisnicima [npr Shift1/2/ProjectCars koriste physx za fiziku vozila [ne mislim na sudare i deformacije, nego za proracun grip-a kod guma]], ali se on uvek racuna preko CPU-a. Nazalost, nvidija je ogranicila processing da bude samo na jednom CPU threadu.
 
Nazalost, nvidija je ogranicila processing da bude samo na jednom CPU threadu.

pa to sam i mislio, verovatno ce sada omoguciti bolju cpu podrsku ako je moguce i ako nije jako skupo, a ako nije moguce onda je tu havok.
Mada mislim da bi najvise mogli da ponude kombinovanjem i koriscenjem oba efekta.
 
Poslednja izmena:
CPU inace i radi physx, to je default :) Kao i havok, physx standardno radi na CPU.

Ono sto nas interesuje je ona slozenija fizika koja nije samo rigid body i jos ponesto sa cim moze da se izbori CPU, dakle partikli, fluidi, tkanine, destruktivni materijali. Dakle simulirana fizika.

Tu postoji mogucnost da igre na konzolama podrzavaju nesto od toga (bilo kroz physx ili havok) zahvaljujuci jacem hw-u, a na PC da dobijemo portove bez izmena ili sa dodatnim efektima. Ili dobijemo fiziku u fullu najzad (ili havok ili physx), svejedno na cpu ili gpu sto mi je malo verovatno znajuci koliko je tu stvari u igri i koliko je cpu+napredna fizika neuspeha bilo ranije.
U svakom slucaju bice zanimljivo, iz ovoga vidjenog (trejleri itd), stvari su se makle sa mrtve tacke i igre deluju zivlje...pod uslovom da nam opet ne mazu oci fejklerima sa scenama sa prekalkulisanom fizikom koja je zapravo animacija.

U vezi physx i cpu multitredinga - to zavisi od developera. Physx je multitredovan jos od verzije iz 2010 ...
http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-physx-hack-amd-radeon,2764-5.html
http://physxinfo.com/news/2390/new-physx-fluidmark-1-2-first-tests/
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da se ne isplati. Ni Bugatti Veyron, Zonda R, AstonMartin One-77, Lamborghini Reventon, itd, se ne isplate, što ne znači da ih (oni koji imaju para) ne kupuju...

Za GTX Titan uopšte nije poenta u isplativosti (High-end kartice se ionake obično ne isplate), već je ona više "demonstracija sile" od strane Nvidije da pokaže da su najbolji u ovom trenutku i želja da bogatije entuzijaste privuče u svoj tabor...
 
Pa naravno da se ne isplati. Ni Bugatti Veyron, Zonda R, AstonMartin One-77, Lamborghini Reventon, itd, se ne isplate, što ne znači da ih (oni koji imaju para) ne kupuju...

Za GTX Titan uopšte nije poenta u isplativosti (High-end kartice se ionake obično ne isplate), već je ona više "demonstracija sile" od strane Nvidije da pokaže da su najbolji u ovom trenutku i želja da bogatije entuzijaste privuče u svoj tabor...
+4
 
Konacno se povodom "Titana" oglasio i pobesneli Obrovsky, i impresije mu nisu nimalo dobre, kompletan tekst na
http://www.obr-hardware.com/2013/02/proc-si-nekoupitm-titana-aneb-nejsem.html

Par citata(google translate sa ceskog)

But what Nvidia demonstrated with Titan was not rude but directly "sviňárna" a kick in the face not only her fans. Until now I have always bought the best on the market and the most powerful graphics, that is, two or three in SLI. 949 EUR for what that's worth your card but will not buy it, you ask why? - It's not because of price, but because of what you get for the money.

So for 949 EUR you get: Cheap PCB, with cheap voltage controller, fully six DrMOS mosfets, which I'll bet that after stepping on the blood and owners often burn out, stress does not sensibly increase, it is not even completely disable TDP limit, clocking is even more complex than the nightmare GK104 cards.
.
.
.
Titan has to be one card for rich countries, I rather call for countries with a greater degree of fools.
.
.
.
Reviews Thus in the U.S.. Germany, France, UK, Australia, China, Holland, and that's about all. The entire Eastern Europe is out of luck, as well as poor countries around the world where the GTX 690 did not sell. Do you think the cards were little? - It was, each edition of the rich countries got 3 pieces on the stupid test Tri SLI, the efficiency of the third card is about 15 percent. Three Titan neutáhne any processor on the market, except that two or three under nitrogen ... So I ignore the Titan and I recommend you to also.
 
Uvređen je zbog toga što ne može još uvek da je kupi u svojoj zemlji :D
 
iii 900e e pa stvarrno skupo pa gtx690 vec ima ispod 900e pretjerali su sto jes jes :lupko:
 
Nazad
Vrh Dno