Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

Boga mi lepo su se sinhronizovali..
Od prilike kostaju kao sad GTX690,da li ce vremenom cene spasti videcemo..
Ipak je mnogo !

Pasce cena verovatno kad obe kompanije izbace nove serije kartica (mada ce i tad cena definitivno biti jaka), sto nece biti bas skoro kako se cini. Sada je ovo nesto novo i ubedljivo najjaca single gpu karta, pa je i cena trenutno bezobrazna. Sa novim serijama na obe strane smanjice se i razlika u performansama, pa ce i sama kupovina ove kartice po toj ceni imati manje smisla.
 
Iskren da budem da bi cena spala konkurencija mora da izbaci priblizno jaku kartu kao Titan a to realno nece biti do sledeceg Nm procesa !
Druga losa okolnost jeste sto GTX7xx ostaje bez konkurencija tako da cene mogu opet da dizu u nebesa.
Mi krajnji korisnici nahebasmo ko zuti i ova situacija oko skakanja cena iz serije u seriju mi se ne svidja,nije zdravo!
 
Tako je i po meni je greska sto ljudi ovu kartu dozivljavaju kao novu seriju .
Ovo je eksluziva koja nije deo standardne serije GTX7xx.
Cena stvarno kvari celu pricu ali opet kao sto ti kazes bice onih koji ce je rado uzeti bez razmisljanja.
Stvar je u percepciji i standardu koji je zastupljen kod nas pa mi to dozivljavamo vise dramaticno!

Nvidia titana tretira kao 6xx seriju http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us kad ides da izaberes drajvere vidis gde je titan:)
 
Nvidia titana tretira kao 6xx seriju http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us kad ides da izaberes drajvere vidis gde je titan:)

Pa realno sve je to Kepler,i onako performanse i pravi napredak treba da se posmatra po hijerarhiji odnosno rodu,GF110-GK110.
Ljudi brkaju tj posmatraju to sa konzumerske strane pa porede prethodnu seriju sa Titanom kao da se radi o nekoj novoj arhitekturi a zapravo su samo dva razlicita chipa
iz iste familije..
Kad dodje Maxwell onda ce biti veselo :p
 
Ovo je kao neki odgovor na ares 2 samo su se malo zaneli u igri pa preterali i napravili konkurenta ares trojci. XD
 
Poslednja izmena:
140 FPS-a u Crysis 2 ,boost oko 1200 Mhz :eyebrows:




Review Hardocp :

(Editor’s Note: In my very short period of time that I spent with different Titan card on a different test system,
I could push the in-game clock to 1183MHz where it seemed very stable.
Brent is simply doing more strenuous and defined testing that I am however and I would expect his preliminary values to be more representative of heavy gaming conditions.)

http://www.hardocp.com/article/2013/02/21/nvidia_geforce_gtx_titan_video_card_review/1#.USahDpXMJaQ


Karta je kao stvorena za mene i za moj vodeni sistem..Izem ti nV kad namunji ovoliku cifru :smackbum:
 
Poslednja izmena:
2zgxnap.jpg
 
dobra karta, plus oc taman 50% koliko se pricalo moze da izvuce :D
 
Pa u odnosu na GTX680 sa kojom su je i poredili i skalira toliko zavisno od testa.
Ja generalno smatram a mislim da sam u pravu da ce driveri dosta uticati na performanse tokom narednih meseci.
Ipak treba da se optimizuje jos za ovaj chip jer generalno ima jos dosta potencijala u odnosu na specifikacije..
 
U odnosu na specifikacije realno je ocekivati da titan bude bar 50% jaci od gtx680, ali sada je razlika oko 25% sto je zaista malo s obzirom na cjenu.
U nekim naslovima zablista medjutim ima dosta testova gdje je gtx680 testirana sa starim driverima a titan sa novim pa u tim testovima izgleda titan kao superioran ali onaj test na TP ne djeuje bar meni kao neka revolucija na polju performansi.
Oc na nivou ostali kepler kartica oko 200mhz sto je sasvim ok korektno.
 
U Crysis-u 3, kao najzahtevnijoj igri današnjice, je GTX690 dosta brži od Titan-a a cene im iste... U suštini ne vidim poentu Titan-a pored GTX690 osim da Nvidija može da se hvali da ona ima najbržu single GPU grafičku.
 
U odnosu na specifikacije realno je ocekivati da titan bude bar 50% jaci od gtx680, ali sada je razlika oko 25% sto je zaista malo s obzirom na cjenu.
U nekim naslovima zablista medjutim ima dosta testova gdje je gtx680 testirana sa starim driverima a titan sa novim pa u tim testovima izgleda titan kao superioran ali onaj test na TP ne djeuje bar meni kao neka revolucija na polju performansi.
Oc na nivou ostali kepler kartica oko 200mhz sto je sasvim ok korektno.

Sa Techpowerup-a:

perfrel_2560.gif


http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan/27.html

43% razlike.

Hardwarecanucks:

GTX-TITAN-93.jpg


36% (45% u 5760x1080)

http://www.hardwarecanucks.com/foru...orce-gtx-titan-6gb-performance-review-19.html

Anandtech:

titansa.jpg


47%.

U odnosu na specifikacije Titan ne bi trebalo da bude brzi vise od 35% u odnosu na GTX 680 ali to premasuje jer se karta boost-uje nesto vise i iz razloga sto joj kolicina memorije i memorijski protok nikada ne predstavljaju bottleneck - sto jeste slucaj sa GTX 680 u nekim situacijama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne mozete reci da je karta "losa" ili da nije nesto za sad niko od nastanka moderne gpu industrije nije uspeo da napravi nesto ovoliko superiorno nad cipovima svoje generacije, mislim da uopste ne treba porediti single gpu i multi... ko zna mozda je sledeca dual karta sa gk110?
 
Daleko od toga da je loša, ali je jednostavno preskupa u odnosu na GTX680/7970GE a naročito u odnosu na GTX690... A budući da neće biti ništa osim referentnog dizajna i maksimalnih 106% TDP-ja (Nvidija to izgleda vrlo striktno forsira svim partnerima), ni overklokeri neće biti oduševljeni.
 
Da na 2560 rezi gtx 680 posustaje, ali ta rezolucija nije bitna za 99% korisnika ovog foruma tako da je beznacajno, opet kazem dosta testova gtx680 je radjeno sa starim driverima, a i malo je marketing odradio svoj dio malo su performanse napuhane realno je razlika od 25-30% u korist titana a to po meni, opet kaze po mom misljenju nije dovoljno da karta bude 1000$ u ostalom sve se vidi ovde
perfrel_1920.gif
http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan/29.html - ubjedljivo najgora kartica sa stanovista performance/price

Moderatori nemojte brisati postove bezveze ovo je moje misljenje zasnovano na argumentima. Hvala :)
 
Kojim argumentima? :)

Testirati ovu kartu u 1920x1080 nece pokazati njenu pravu snagu.
Pa i 7970GHz je na nivou GTX 680 u toj rezoluciji, tek u 2560 se solidno 'odlepljuje'
 
Slazem se naravno za cenu i perf. za ref dizajn i da se nece prodavati kao 7970 i gtx680 ali to nama apsolutno nije bitno, na ovom forumu mozda 15 ljudi ima gtx690 i multi monitor setup. Bitno je to da su napravili za sad mozda svoj najbolji pc gpu :)
 
Kao i svake godine uvek se izmisli neki "razlog" da nesto kod nVidia-e ne stima,ne valja..Nadje se neko "opravdanje" !
Ove godine je to cena pa ste se toga uhvatili i ponavljate kao pokvarena ploca!
Niko ne spori jaku i nerealnu cenu za jedan single GPU ali isto tako ne moze da se tvrdi da je karta promasaj jer je nVidia sa ovom kartom postavila nove standarde o donela neke nove tehnologije kao sto
to i radi svake godine,realno je i bilo za ocekivati.
Titan nije deo standardne palete GTX7xx serije,jedini razlog zasto se poredi sa Ghz je zato sto druga karta ne postoji trenutno i zato sto je Ghz jednostavno isforsirana karta a nije nista do overklokovane referentne 7970.
AMD je morao nesto da ponudi nebi li ostao u igri pa makar i overklokovanu verziju pod drugim nazivom!
Svakako Titan je tu pa ce i u buduce da se rade testovi kao sto se rade i sa GTX690 logicno.
Bice i drugih modela pa cemo videti kako ce se i oni ponasati kako se driveri budu peglali!
Ovo mozete da posamtrate kao vanserijski model koji predstavlja Kepler arhitekturu u nekom realnijem izdanju.
@DAS
U Crysis 3 se Boga mi nesto i nije odlepila (25x16) pored toga sto je igra Gaming Evolved,ima isti fps kao i GTX680 ;):d
 
Poslednja izmena:
"GeForce GTX TITAN GPU će biti dostupan od
25. februara 2013. od strane partnera
kompanije NVIDIA, uključujući ASUS i EVGA
u severnoj Americi i dodatnih partnera,
uključujući Colorful, Galaxy, Gigabyte, INNO
3D, MSI, Palit i Zotac van US." sa itsveta izvor im je nvidia, ovo zakuvava stvari, pojavice se mozda non ref. dizajn, drugaciji klokovi? drugacija cena? Kako god ali na ovome nece ostati... nece biti samo experiment...
 
Da na 2560 rezi gtx 680 posustaje, ali ta rezolucija nije bitna za 99% korisnika ovog foruma tako da je beznacajno, opet kazem dosta testova gtx680 je radjeno sa starim driverima, a i malo je marketing odradio svoj dio malo su performanse napuhane realno je razlika od 25-30% u korist titana a to po meni, opet kaze po mom misljenju nije dovoljno da karta bude 1000$ u ostalom sve se vidi ovde
Pogledajte prilog 107928
http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_Titan/29.html - ubjedljivo najgora kartica sa stanovista performance/price

Moderatori nemojte brisati postove bezveze ovo je moje misljenje zasnovano na argumentima. Hvala :)

99% koristnika na ovom forumu ne moze da priusti gtx680, tako da tih 99% nema pojma sta je bitno za onih 1%!
 
Slazem se naravno za cenu i perf. za ref dizajn i da se nece prodavati kao 7970 i gtx680 ali to nama apsolutno nije bitno, na ovom forumu mozda 15 ljudi ima gtx690 i multi monitor setup. Bitno je to da su napravili za sad mozda svoj najbolji pc gpu :)

Mislim da ima samo nikolas61, a i on je osvojio kao nagradu na oc takmicenju......titan - prakticna i skupa karta :p, mozda kad izadju ps4 i nova kutija se cene grafika ipak unormale, jer ko ce normalan da umesto ps4 + kutija (za ps4 je najavljeno da ce kostati 400$) kupi jednu grafiku :p...
 
Krenula rasprava. :D
Ova kartica nije za vas, nego za one koji imaju da bace 2k evra na graficku i imaju tri monitora.
Da imam takve pare, pre bih odabrao Titan SLI nego li 690 (Quad) SLI/ARES II CF po istoj ceni. Ili 3-SLI Titan. Tad se zalazi u "nema nista brze" kategoriju. nV to zna i zato je specijalno zatrazila od par review sajtova da testiraju SLI/3-SLI.

perfrel_5760.gif


Edit: kad pogledate frame latency u poredjenju sa 690 vidi se neka druga prica (o tome da li se to primecuje u stvarnosti je subjektivno)

GTX-TITAN-87.jpg

GTX-TITAN-89.jpg

GTX-TITAN-90.jpg

GTX-TITAN-91.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno