Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

Ufff... a ja mislio ukinuce to g*vno od boosta. Dzaba im to kad ce opet u Metro 2033 jako malo boostovati jer to nije "raspali" Unigine, vec lepo optereti GPU i onda "udari" u power target i cao. I dalje ne razumem celu potrebu za boostom, osim za korisnike koji su APSOLUTNI pocetnici koji ne znaju ama bas nista o OC. Mislim da treba lepo da uvedu 2 opcije, taj "auto" boost i stari dobri "manual OC".

Smanjena potrošnja, pogotovo kod manje zahtevnih igara koje tera glatko i ispod base clocka i produžen vek trajanja, pre svega. Pa meni radi odličan posao i ne vidim nikakav problem, ako hoćeš dobro da boostuje samo treba držati temperaturu ispod 70C, da ne trotluje previše boost i dići power limit toliko da on ne bude usko grlo.
 
Poslednja izmena:
"produzen vek trajanja"
Ovo je zvucalo kao iz reklame za Orbit zvake. :d
 
Boost je sjajna ideja, optimalno korišćenje resursa. Umesto da korist od overklokovanja vide samo probrani ovako je ponuđena svima. Naravno manuelno se i dalje može izvući više ali se više ne mogu ostvariti značajni dobici. Nvidia grafičke se sada kupuju, pogotovo fabrički overklokovani modeli, tako da ne računaš na overklokovanje jer je ono imanentno. Cene bi svakako trebale da budu niže u odnosu na konkurenciju ali šta da se radi kad im izgleda ide dobro pa nisu za tim još posegnuli.
 
Jel zna neko hoce li imati podrusku za OpenCL?

http://www.nvidia.com/titan-graphics-card/features-technology

U onim leaked specifikacijama je pisalo da podrzava OpenCL 1.2 specifikaciju.

Edit: Sto se tice cene, pa oni ovaj cip prodaju u Tesla kartama za vise para od tih 999$. Sto bi spustali na 599$, ko da ce prodati 100 puta vise kartica po toj ceni. Cenim da bar pola od onih sto daju 599$ na graficke je spremno da se odvoji od hiljadu dolara.

Da je kojim slucajem AMD izbacio kartu srednjeg segmenta sa snagom 7970 i jaci cip za 500$, onda bi i ova karta kostala koliko treba da kosta. Lepo su rekli pri lansiranju 7970 da su iznenadjeni performansama AMDovih karti. Ovo sve sto sledi posle je logican sled dogadjaja. Jbga, neko moze i dalje da pravi 50-100% brze karte od onih iz prosle generacije a neko ne, nego se dovija fabrickim overklokom i drugim fazonima. A to sto su drajveri za sve osim za Windows i DirectX smece, to nema veze.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno 1. mesto, po meni najbolji gpu ikada je g80 i 92 izdrzao je tolike godine i u startu bio vrh, ako nvidia iskoristi gk110 u 7xx seriji ponovice uspeh iz 2006. i 2007. Svaka cast za NV!

jos ako gtx790 (ako se tako bude zvao) bude sa dva gk110 onda nikakva konkurencija ne dolazi u obzir, kad gk110 sidje u obican narod nv je na konju. Naravno sve je ovo GRUBA procena i moja zelja ali ko zna...
 
Poslednja izmena:
Nema jos uvek indicija da ce GK110 preuzeti GTX7xx seriju a realno nvidia i ne mora to da radi jer prakticno konkurencije i nema.
Drugo na poslovnom planu im je bolje da odrade reviziju GK104 ili da izbace neki noviji gaming chip i opet ce da zarade dosta.
GK110 ima veliku povrsinu i samim tim je yield losiji nego sa GK104 recimo ..Pretpostavljam da oni isto tako razmisljaju a dokaz da zele
da podignu prinos samo dokazuje i cena Titana,jednostavno nemilosrdno guraju da sto vise napune budzet.

Titan ce da drzi primat najsavremenije i najbrze karte sve do pojave Maxwell-a !
Iskreno bi voleo da GK110 bude promovisan kao GTX7xx serija ali sad vec nisam siguran da ce to da se desi niti imam trenutno i jedan
inffo.

Sto se tice Titana po meni je ovo savrsenstvo od karte.
Tako kompleksan chip sa ogromnim brojem tranzistora,shader jedinica ,sirokom mem magistralom,sa ogromnom snagom
a sasvim pristojnom potrosnjom,zapravo za onoliko koliko nudi ne trosi "nista" !

Takojde chip se ne greje mnogo,a karta je tiha,mozda jedna od najtisih karti koju su ikad napravili.
Svaka cast,i ja kazem,samo mi je krivo sto nije jeftiniji pa da ga i ja uzmem ali sta ces ;)
Cena je svakako jaka ,novi standard .
 
Poslednja izmena:

ovo je kul :)

Ono sto mene interesuje je kada ce nova serija nvidia grafika za prosecnog korisnika ... sve je ovo lepo i kul mada budimo realni niko od nas nece bacati pare na ovo ... zna se za koga su ove grafike :)
Recimo bilo bi kul da nova serija se pojavi za par meseci i da ima ovaj GPU boost 2.0 mislim da je to superiska :)
 
I ja se nadam da ce tako biti, ali zaista nemaju razloga jer AMD nece nista novo izbaciti ove godine.
 
Jedino sto moze AMD da uradi je da drasticno obori cene svojih perjanica i da onda ozbiljno uzdrma zelene. Samo im je to ostalo od poteza u ovoj godini. Sto ne bi bilo lose za nas sa plicim dzepom :D
 
Poslednja izmena:
Zašto bi obarali cijene? Karta koja je 30-40ak % brža od 7970, koštaće više nego duplo.
 
MAINGEAR Offers the Fastest Gaming PCs with NVIDIA GeForce GTX TITAN Graphics

maingear_gtx_titan_pcs_01.jpg


http://www.techpowerup.com/180384/M...s-with-NVIDIA-GeForce-GTX-TITAN-Graphics.html


http://www.maingear.com/
 
Poslednja izmena:
"produzen vek trajanja"
Ovo je zvucalo kao iz reklame za Orbit zvake. :d

Pa kada u 70% igara koje igram GTX 670, kao što su recimo FIFA 13, League of Legends, itd... tera fluidno na oborenom kloku na 400Mhz i 45C, kako to drugo da se nazove nego produžavanja veka trajanja :)

U onim nešto više zahtevnim opet tera neki base clock, a tame gde treba da se prži kao što se slučaj recimo u C2, BF3 tamo pržu max boost klokove, po meni to je odlično rešenje.
 
Poslednja izmena:
A sta cemo sa benchmarcima ?
 
Titan, as we briefly mentioned before, is not just a consumer graphics card. It is also a compute card and will essentially serve as NVIDIA’s entry-level compute product for both the consumer and pro-sumer markets.

The key enabler for this is that Titan, unlike any consumer GeForce card before it, will feature full FP64 performance, allowing GK110’s FP64 potency to shine through. Previous NVIDIA cards either had very few FP64 CUDA cores (GTX 680) or artificial FP64 performance restrictions (GTX 580), in order to maintain the market segmentation between cheap GeForce cards and more expensive Quadro and Tesla cards. NVIDIA will still be maintaining this segmentation, but in new ways.

http://www.anandtech.com/show/6760/nvidias-geforce-gtx-titan-part-1/4

Titan bi mogao da se pokaze kao skupa gaming karta i kao jeftina compute karta.
 
900x900px-LL-622fc815_hey2m.jpeg


Ovo je sa hardwarecanucks...
 
Poslednja izmena:
Ipak se vrti oko 50% overall u odnosu na GTX680 zavisno od baterije igara.
Ovaj chart sto je okacio Rapture pogotovu u 25x16 mnogo govori obzirom da je 90% igara u tom testu naklonjenu AMD-u.
Kad se driver ispeglaju ta karta ce da boost-uje 60%+ u odnosu na GTX680.
Fantasticna kartica.Prava zver.
 
Poslednja izmena:
Fantasticna graficka sa oc-em skoro stize 690 :D
 
Poslednja izmena:
Kartica je vrhunska, zanimljivo je da trosi malo manje od 7970 GHz, iako je znatno jaca. Sto bi rekli u review-u, sve je odlicno sem cene, po performance per dollar je najslabija karta. Ocigledno je u ovom trenutku karta namenjena da se uzmu pare od onih koji ih ne zale i imaju za bacanje ili su ekstremni entuzijasti.
 
Tako je i po meni je greska sto ljudi ovu kartu dozivljavaju kao novu seriju .
Ovo je eksluziva koja nije deo standardne serije GTX7xx.
Cena stvarno kvari celu pricu ali opet kao sto ti kazes bice onih koji ce je rado uzeti bez razmisljanja.
Stvar je u percepciji i standardu koji je zastupljen kod nas pa mi to dozivljavamo vise dramaticno!
 
Nazad
Vrh Dno