Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

Boze dragi, podsecas me na one ljude sto prodaju super secka na ulici pa ga hvale kao da su i sami radili na istom. Sad jos tvrdis da informacija koja je ocigledno stigla od Nvidije nije tacna, nego da ce jos bolja biti situacija? Kamo srece da te placaju za ovakve stvari, pa da to suketanje ima nekog smisla. U svakom slucaju, treba hvaliti kartu jedino ako se ostale cene koriguju zbog proizvoda, a ne zato sto je napravljen "napredak" po ceni od 1,000 evra.
 
Trebao si malo da razmislis pre nego si postovao ovakav post.
Ja sam zadovoljni korisnik koji sa ovim brendom ima dugo i veliko iskustvo i nv poznajem jako dobro.
Kao i oni koji vec unapred govore da je fail ja imam pravo da iznesem svoje impresije u odnosu na cinjenice,u odnosu na
ono sto sam vec dozivljavao..
Od savrsenstva ovu kartu udaljava samo cinjenica koliko ce kostati i nista vise jer prakticno nema manu za onoliko koliko smo sad upuceni.

Inace voleo bih da vidim gde su te informacije od nV?Bas me interesuje ko se javno oglasio a takodje da vidim i jedan validan test? ;)
Informacije poput ovog :
http://videocardz.com/39466/asus-geforce-gtx-titan-has-the-same-clock-as-gtx-690
:d

Jedno su zelje a drugo je realnost,i ja bih voleo da bude brza od GTX690 ali nece da moze;)
 
Poslednja izmena:
Meni ovo lici na zvanicne slajdove, ne verujem da su fake !

900x900px-LL-06ee867b_titan6.png


900x900px-LL-4ba4a58b_titan2.jpeg


900x900px-LL-69de5ef0_titan3.jpeg


900x900px-LL-98863109_Titan7.png


900x900px-LL-0d4cd2ba_titan5.jpeg

30% brza od GTX 680 po ovome barem u Crysis 3.... Jeste da je 1920x1080 u pitanju, al opet mi je premalo to, videcemo testove :)
 
Poslednja izmena:
Nema na GeForce sajtu mada izgledaju definitivno kao zvanicni slajdovi.
Odokativno tu je u Crysis 3 GTX Titan brzi nekih 30% od GTX680 sto i nije tako lose..
Skaliranje ce varirati od igre do igre sto je ocekivano mada ce u buducnosti dosta toga i driveri da promene..
Videcemo sta kazu zvanicni testovi,karta je totalno moderna :d
 
Poslednja izmena:
Prema specifikaciji bi morala dosta brza da bude pa zato, al opet 1920x1080 niko normalan nece kartu uzeti za tu rezoluciju...
A inace to su oni slajdovi koji se salju ovima sto rade testove.
 
Poslednja izmena:
@PC Beast
Mislim da se covek zakacio za ono sto si napisao da nikada nisu predstavili proizvod koji je razocarao fanove i prave hardverase... sto bas i ne pije vodu ;)

Kao sto napisah u onom drugom topicu, mislim da je realno da performanse u proseku budu ~50% iznad GTX680, kao sto sugerisu "finalne" specifikacije. Razlika ce biti veca u multimonitor scenarijima, svakako.
 
Sve zavisi od toga koliko su uspeli da je srede (optimizuju) ,zato kazem da ce driveri popraviti sliku.
Ja sam rekao da je 40% realno,drugi su pricali drugu pricu da je to nemoguce,da chip i ne postoji da je nerealno ocekivati tako nesto
pa kao i svake godine kad nV predstavi kartu bude "Ocekivano", "Znali smo"
Svi smo znali,svi smo to ocekivali..Ljudi ne zaboravite da se postovi vrlo lako pronadju i posluze kao dokaz ;)

@Dule
Ja sam govorio u svoje ime,ja takva iskustva nemam u sferi poznanstva ljudi u kom se krecem i na osnovu karti koje sam imao sa moje tacke gledista kao usera
koji ima odredjen standard i afinitete.Ako mi je post pogresno protumacen onda sam mozda kriv sto se nisam bolje ogradio mada sam to
vec pojasnio u postu ispod.
P.S.A da preferiram nV i da sam fan,kako god me okarakterisali ne sporim ali isto tako stojim iza reci koje tezim da potkrepim cinjenicama.

Od ove karte mene udaljava samo nasuskana cena koja ce verovatno i biti paprena.
Iz pricnipa nebih dao tolike pare ali bih kartu svakako kupio jer sam ljubitelj dobrog hardvera,to i sam znas jer smo pricali dosta puta.
Da je 500 pa cak i 600 eur (mada cenim i to da je previse) uzeo bih je bez razmisljanja!

Ovako cu samo da se divim hardveru i da postujem njihov "rad" ,napredak i to mi je sasvim dovoljno ;)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da ce biti na nivou GTX690 sa novim driverima :D
Sad ozbiljno ovo gore je sala :D od pocetka sam govorio da je nemoguce da karta bude na nivou GTX690, iako su pojedinci u to bili ubjedjeni pa cak i da je brza, necu nista reci unaprjed dok ne vidim testove ali ako bude oko 50% brza od GTX680 bice odlican napredak.
 
@PCBeast, goldi: Niti je neko rekao da ce karta biti fail a i niko nije rekao da ce biti brza od GTX 690.
Ja sam napisao da bi overklokovani titan u 2560+ rezolucijama u ponekoj igri mogao da prebaci GTX 690, medjutim tada su se pominjali visi klokovi.

@Dusan K: Izgleda da karta ima 45% vise snage od GTX 680 sto znaci da je realno ocekivati do 40% vece performanse. Osim u situacijama gde je GTX-u 680 zafalilo memorijskog protoka, ROP, TMU snage, memorije sto titan ima daleko vise. Naravno i GPU boost 2.0 je i dalje nepoznanica kako funkcionise.

Sad se vec postavlja pitanje da li ce ikada izbaciti full GK110 kartu.
 
Titan na papiru djeluje kao GTX660TI SLI, zato je ocekivati i performanse u tom nivou 50% mora da bude jace od GTX680 jedino da nisu jos driveri dobro ispeglani sto postoji velika mogucnost.
Naravno na 2560 rezi trebala bi da zablista, ali generalno stav je svi clanova ovog foruma da je ta rezolucija beznacajna.
Nazad godinu dana sam govorio da je 2560x1600 ta rezolucija u kojoj treba posmatrati najace graficke kartice medjutim, niko se tada sa tom mojom konstatacijom nije slozio tako da se moze reci da je ta rezolucija i sada beznacajna ;)
 
Titan na papiru djeluje kao GTX660TI SLI, zato je ocekivati i performanse u tom nivou 50% mora da bude jace od GTX680 jedino da nisu jos driveri dobro ispeglani sto postoji velika mogucnost.
Naravno na 2560 rezi trebala bi da zablista, ali generalno stav je svi clanova ovog foruma da je ta rezolucija beznacajna.
Nazad godinu dana sam govorio da je 2560x1600 ta rezolucija u kojoj treba posmatrati najace graficke kartice medjutim, niko se tada sa tom mojom konstatacijom nije slozio tako da se moze reci da je ta rezolucija i sada beznacajna ;)

Naravno, kada monitor koji to "tera" kosta 500-600eur, ali sa druge strane ko danas kupuje grafiku od 800eur taj vec ima takav monitor.
 
@DAS
Ma brate napisao sam namerno jer znam da nV uvek stoji kao trn u oku sta god da izbaci.
Da je suprotno to uradila konkurencija bilo bi hvalospeva do Pekinga,nebi mogao niko A da kaze!
Moj prvobitni post uopste nije bio "hvalospev" a na pohvalu me samo podstaklo ovo :

Pred svaki izlazak bude hype-a dosta. Kad karta izađe, uglavnom slijedi razočarenje.
Razocarenje ili fail? Nije ni tako daleko zar ne?

Meni ne smeta zaista ja se i onako vecinom ovde samo salim i sirim pozitivnu energiju ali ima ih mnogo koji
jednostavno predskazuju i zele neku propast a vode se kao ozbiljni useri.

GTX690 ne da je ispunila ocekivanja nego nas je prosto oduvala,GTX 680 opet postavio nov standard obzirom da sad
mozemo sa sigurnoscu da kazemo da je karta sa chipom srednje klase jer je GK110 predstavljen.
Malo iza eto ga GTX580 fantasticna karta..Ja ovde jednostavno ne mogu da nadjem nigde to razocarenje
i na osnovu toga sam i napisao vezano za moje iskustvo i iskustvo ljudi koje poznajem ..
Licno bi voleo da i druga strana napravi ovakvu kartu pa da se svi kolektivno "razocaramo" ali ocigledno da
to nece biti nikad slucaj.


Ni Tesla nema svih 15 SMX-a!Pitanje je koliko mogu da iscupaju zdravih chipova iz vafera i koliko se to isplati u krajnjem
slucaju treba zadrzati i tu potrosnju tj dobro optimizovati chip..
Lepo bi bilo to videti ali ne treba ulagati prevelike nade..Mislim da je Titan najvise sto ce nV sad ponuditi .

Pre bilo kakve pomene o Titanu i GTX7xx i bilo cemu rekao sam vam da se sprema Premium chip i da ce povrsina kao i potrosnja biti priblizna
GTX580.To je ono sto sam ja dobio kao inffo i sa vama sam nesebicno podelio..

Svako moze da pregleda moje postove (iza svakog stojim) a nek pregleda i svoje pa da vidimo ko je sta pisao i kad ..
A one postove da nV nema sta da ponudi itd to tek necu da komentarisem kao i da je 40% nerealno ocekivati itd..
Sve ostalo sto se pisalo po netu su samo price i pricice od raznih fanova ,nigde ni jedna informacija od nV kao
kad su trebali da izbace GTX580,javno su se oglasili i rekli koliki napredak moze da se ocekuje..




P.S.Modovi zamolio bih da mi post ostane u prvobitnom obliku jer sluzi kao objasnjenje za nesuglasice .
Hvala..
 
Naravno, kada monitor koji to "tera" kosta 500-600eur, ali sa druge strane ko danas kupuje grafiku od 800eur taj vec ima takav monitor.

Nije nuzno ali logicno..Ko ima novac za ovakvu kartu imace i za pro monitor tipa 30" (2560x1600)
Opet stvar je gledista,poci cu opet od sebe,kartu bi uzeo i pored toga da li blista i gde blista u kojoj rezoluciji najvise,19x12 svakako
nije mala rezolucija i ni tu nema sta da je gusi da nebi pokazala svoju snagu .
U svakom slucaju sve je stvar afiniteta a danas je jos uvek standard 1080p ,jako mali broj ljudi koristi vecu rezoluciju a verujem da ce odredjene igre
buducnosti promeniti situaciju na polju zahtevnosti nakon predstavljanja novih konzola.
 
Sigurno, porasce nivo detalja, pa ce 1920 opet postati velika i "teska" rezolucija.
 
surround 5760x1080
 

Prilozi

  • 1361220264JPdfKLwuEt_1_4_l.jpg
    1361220264JPdfKLwuEt_1_4_l.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 173
GALAXY GeForce GTX Titan is still part of the Kepler family based on the GK110 the core, based on 28nm process technology, built 2688 stream processors, PCIe 3.0 x16 bus interface, will be equipped with 384 6GB GDDR5 memory, support for DirectX 11.1, Shader Model 5.0 , supports OpenGL 4.3, support Open CL 1.2.
GALAXY GeForce GTX Titan core frequency of 875MHz, but did not use the GPU Boost technology. Aspects of memory, GTX Titan used GDDR5 memory equivalent frequency 6008MHz, Memory Interface 384bit memory capacity will reach 6GB.
The card uses a dual-slot design, while the TDP is designed for 235W, 8pin +6 pin power connector.
Interfaces, GeForce GTX Titan will be equipped with two DVI, one HDMI and one DisplayPort interface.


7L6BdRs.jpg
 
uuu....jedva chekam da izadje ovo chudo, pa da se mesari :)
 
NVIDIA GeForce GTX Titan Unboxing & Technology Overview Linus Tech Tips

 
Cena je apsolutni FAIL... Znachi pashce josh jedna GTX680 za "krizu" i to bi bilo to...
 
Cena je apsolutni FAIL... Znachi pashce josh jedna GTX680 za "krizu" i to bi bilo to...

Zbog jedne/dve neoptimizovane igre, daces 500e?
Vidim ima se moze se, nema veze i treba, drago mi je da nismo svi siroti,
ali stvarno nema potrebe realno...
 
Poslednja izmena:
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-titan-gk110-review,3438.html

generally falls between a GeForce GTX 690 and Radeon HD 7970 GHz Edition in our benchmarks

Pay the same $1,000 for a GeForce GTX 690 if you only want one dual-slot card and your case accommodates the long board.

The Titan isn’t worth $600 more than a Radeon HD 7970 GHz Edition. Two of AMD’s cards are going to be faster and cost less.
 
The Titan isn’t worth $600 more than a Radeon HD 7970 GHz Edition. Two of AMD’s cards are going to be faster and cost less.

ali to su opet dve karte, dva TOP tahiti cipa, a ovo jedna single gpu karta... nije bas za poredjenje, imo. Cena je odlicna:D... da su mene pitali bila bi jos veca, jer ce naci kupce bez problema.
 
ali to su opet dve karte, dva TOP tahiti cipa, a ovo jedna single gpu karta... nije bas za poredjenje, imo. Cena je odlicna:D... da su mene pitali bila bi jos veca, jer ce naci kupce bez problema.

Nije poredjenje s te strane dve karte vs. jedna karta, ne radi se o tome, vec o ceni, karta je ocigledno precenjena jer je najbrza i u ogranicenim kolicinama...
 
Da je brza od GTX690, cena od $1500 ne bi bila problem, ali za neshto shto je maksimum 50% brze od GTX680, ne verujem da ce se prodavati... Imam para da je kupim, ali je glupo kupovati je kada je sporija od GTX690.
 
cekaj da vidis kako ce se klokovati, jer lako moze da i tu dobije 20-30%, sve zavisi koliko su lufta ostavili.
 
Nazad
Vrh Dno