Šta je novo?

GeForce GTX Titan Thread

PCBeast

OC Guru
Učlanjen(a)
30.11.2006
Poruke
7,073
Poena
585
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Otvoricu thread za ovu kartu i bice mi izuzetna cast da joj zasebno posvetimo paznju jer se ipak radi o
kartici koja je defintivno ekskluziva i koja postavlja novi standard na polju performansi,jednu revoluciju nesto sto nismo videli jos iz vremena G80 chipa tj 8800 GTX/Ultra kartice.

GTX Titan je baziran na GK110 chipu o kome se mnogo spekulisalo protekle godine,mnogi su ziveli u neverici da taj chip zapravo i ne postoji i da je nVidia-in jedini izbor spao na GK104 koji opet po hijerarhiskoj osnovi zapravo chip srednje klase dok je GK110 premium chip,pravi naslednik Fermi GF110!

Dugo se ocekivalo da GK110 ugleda svetlost dana u konzumerskoj nameni kao gaming chip GeForce serije!
Ovakav chip je vec predstavljen u Tesla profesionalnim grafickim kartama ali do skoro nije bilo pomena da li ce nVidia ipak da ga izbaci kao GeForce i predstavi nam koliki potencijal ima Kepler arhitektura..

Posto jos zvanicno nisu izasli testovi,sutra se ocekuju, krenucemo od nekih slika a dalju diskusiju nastavlljamo ovde..

small_gtx-titan-angle.jpg


small_gtx-titan-card-1.jpg
small_gtx-titan-card-3.jpg
small_gtx-titan-card-2.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Lici pomalo na rernu :D
 
Poklonite mi nju za rodjendan... :D
 
e jos samo da imam 1.000 evra pa da zamenim moju 7770. da li ce asus,msi,gigabyte...... izbacivati svoje verzije ili ostaje ista prica kao i sa GTX 690?
 
Jako skupo parce hardvera. Dok ne sidje medj obican narod mozemo samo onanisati na slike :D
 
^+1
I da stavim moju Hawk na oglas, gde da nadjem jos 1000e :d
 
Rumored specs: 14 SMX so 2,688 Cuda cores, 6GB ram, 235W TDP. Impresivno nema sta.
 
Poslednja izmena:
jos da je 512 bit magistrala ...:-devil-:
 
Gledajuci ovaj GPU malo detaljnije, Titan je nesto kao GTX 660Ti SLI, na malkice manjim taktovima. Nesto mislim da ce na default karta davati:

3DMark11 GPU Score (performance preset) = 14500
3DMark Fire strike (default) GPU Score = 10000

Vise od ovoga ne bi bilo realno ni ocekivati. Karta ce biti sporija od GTX690 nekih 15-20%. Shodno tome sve preko nekih 650EUR nema smisao jer se za te pare kupuje GTX670 SLI koji je "tu negde", a verujem i 10% brzi od Titana. Moguce je da ce imati "adut" u vidu dobrih OC mogucnosti, ali opet traziti 1000$ za takvu kartu nema nikakvog smisla. Zivi bili pa videli sutra.
 
Eve ga ponedeljak, cekamo zvanicno kartu...
 
Ti vec imas jednog titana u kucistu :p..
 
Sta sam rekao, isto kao GTX660 Ti SLI, tj. 5-10% sporije od toga.
 
****s optimizaciju igre kad najnovije karte od 1000$ i slicno, ne mogu da imaju stalnih 60 frejmova...
 
Po ovom slajdu GTX 680 ima 37fps, a Titan ima 48fps otprilike koliko vidim ? To je oko 30% razlike.... Pricalo se o nekim performansama blizu GTX 690 ?
Pricalo se mnogo stosta, i da je 5-10% brzi od 690.

Z7qE1uF.png



Ovo je ocigledno karta za 1440p+ rezolucije gde ce doci do izrazaja magistrala i 6GB memorije, pa se u tim rezolucijama mozda i priblizi 690.
 
Poslednja izmena:
Pred svaki izlazak bude hype-a dosta. Kad karta izađe, uglavnom slijedi razočarenje.
 
Ja mislim da grafikoni nisu tacni i da treba sacekati zvanican test ako karta ima specifikacije koje se vrte u zadnje vrjeme mora bar 50% biti jaca od GTX680.
 
1920X1080 bas i nije neka rezoluciaj za poredjenje, zna se da ovakve karte pokazuju zube tek sa 2560 "rezom" i 4xAA.
 
zavisi i kako se bude klokovao, jer ako ce se klokovati kao tahiti i skalirati 30% u igrama, a da ostane opet tih i hladan onda je to prava stvar.
 
^povodom OCa:
Perhaps more exciting news is the addition of GPU Boost 2.0, an evolution of the software introduced with Nvidia's 600-series graphics cards. Built into the video driver, GPU Boost 2.0 will let Titan owners overclock and overvolt their cards, with higher limits than with previous cards and optimisations for water-cooling setups.
 
Svasta se spekulisalo,svasta proizislo iz pretpostavki i nagadjanja.Konkretno nema
validan podatak koliko je karta trebala odnosno ce trebati da bude.
Po ovim nekim grafikonima ispade do 20% brza od GTX680 sto je realno smesno!
Ova karta ce da jede malu decu a u odredjenim uslovima pokazace se cak bolje i od GTX680 SLI tako da mislim
da direktnop poredjenje po sirovoj snazi sa GTX660 Ti bas i ne pije vodu..
Rezultati ce biti sarenoliki..Strpite se jos koji dan ;)

Kad je nV u pitanju nikad nije predstavila nesto a da to ne ispuni ocekivanja kako
fanova tako i pravih hardverasa..
Posledjnji primer GTX 690,i vise nego vrh karta po svim svojim karakteristikama!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno