Šta je novo?

Vodic za reklamacije na telefone - na sta da obratite paznju

Pa uporedi imei sa onim na garanciji. Nema potrebe da nagadjaš.
 
Onda imaš tudj telefon i nemaš više garanciju. Šta si pride dobro ili loše dobio videćeš vremenom. Ja bih se vratio u servis. Šta dalje, sam odluči.
 
Garancija se produzava za onoliko dana koliko je bio u servisu.
 
Zamenili ti uredjaj iako nisi nasao pravog vlasnika ugovora ?
 
Na papiru koji su mi izdali uz mobilni pise da je zamenjena osnovna ploca i pise koji je novi imei, tako da nema problema.
 
@fkloznica Bez vlasnika ugovora moguce je samo servisirati uredjaj, ne moze se zameniti za drugi model.
 
Kako funkcioise zamena? Odnesem u servis sa papirima, oni ustanove da je za zamenu, daju mi neki papir i onda sa tim papirom i bivsim vlasnikom na koga je ugovor odem u Telenor da nam daju drugi telefon?
 
Cekaj bre,kako izgubite telefon starog vlasnika kada u ugovoru pise njegov broj mob telefona ? Nije valjda lud da baci postpajd broj koji otplacuje i na kome ima x minuta poruka i mb
 
Poslednja izmena:
Pa ne uzmu ugovor kada kupe telefon, samo telefon i "garanciju".
 
Tako sam se i ja zeznuo za broj telefona, dok sam bio u tranziciji telefona, broj mi ostane u starom koji nije sinh. na gmail i naravno cim sam uzeo novi tel. na onaj hard reset.. Sreca covek me ocenio na KP i ostali mi podaci..
 
Pozdrav. Kupio sam Meizu m2 preko oglasa, u tom trenutku star nekoliko dana, kao nov. Kupljen je 8.1.2016 u Handy-ju, preko mts paketa.
Naime, igrice ne igram, sve je radio savrseno dok odjednom nije poceo previse da se greje (prilikom koriscenja interneta). Nakon nekoliko dana, od pocetka pregrevanja, je poceo da mesa boje na ekranu, ja ga juce odnesem u servis kao sto pise na garanciji, bgelektronik.
Sve proslo kako treba, onaj lik jasno video sta mu fali, stavio i komentar da je uocio nedostatak.
Naime, kako sam stvarno pazio mobilni, u najgorem slucaju cu prihvatiti zamenu za isti :) nego me interesuje da li je moguce da trazim raskid ugovora, tj. taj postpaid ugovor bi ostao u vazenju, mts je (verovatno) platio Handy-ju cenu tog telefona u tom trenutku, a u zakonu jasno pise da ukoliko se u prvih 6 meseci ustanovi nesaobraznost robe da je potrosac u mogucnosti da izabere popravku, zamenu za istu stvar ili raskid ugovora i povrat novca.
Zvao sam Nacionalnu sluzbu potrosaca i gospodja mi je rekla da je tako nesto moguce i da je potrebno samo pismeno da se izjasnim prilikom reklamacije, ali kad sam se prikacio na net i nacitao raznoraznih komentara ispada da je i zamena za isti uredjaj premija :D
Meni Meizu m2 i ceo njihov sistem i sve cakice savrseno odgovaraju, bas sam se smorio kad je poceoda menja boje... :trust:
Sta mislite o svemu ovome?
 
Kako da raskines ugovor, ako ga nisi ti potpisao ? :)
Ukoliko ti odobre zamenu uredjaja, najverovatnije ce prvi vlasnik morati da preuzme uredjaj.
 
U Handy-u ne bi trebalo da prave takve probleme, vec je dovoljna garancija. Moje misljenje samo, nikakvo iskustvo!
Ali ugovor mora da raskine vlasnik, a pitanje je da li njega to uopste zanima, jer ce on biti na gubitku (MTS ce ga staviti na crnu listu i nema vise ni 50% popusta mozda, plus vreme sto trosi), a nista ne dobija.

Ti mozes eventualno da raskines taj deo ugovora i dobijes novac nazad - ali iznos sa fiskalnog, ne maloprodajnu cenu telefona!
 
Ne ne, ne mislim da rakinem ugovor kao ugovor u mts-u, nego ugovor kao ugovor o kupoprodaji mobilnog telefona.
Jer u ovom slucaju postoje 3 strane, Handy, mts i ja. E sad je malo to zaguljeno, kako sve ide oko toga :)
Mobilni je kupljen u Handyju preko mts-a, a oni su se vec prebili nemam pojma kako i prakticno mts se iskljucuje iz cele price (oni su prakticno platili mobilni umesto mene, tj kupca)
Ako se odobri reklamacija, onda Handy naplacuje potrazivanja preko TCCM-a (oni su jedni od generalnih prodavaca Meizu brenda za istocnu evropu, konkretno je njihova nalepnica na kutiji), a TCCM naplacuje potrazivanja od Meizu-a. Tako da zapravo Handy "ne gubi" nista, tj. gubi profit (koji uopste nije mali za posrednika) od tog telefona koga nece tako lako da se odreknu pa zbog toga uglavnom i nastaju peripetije na relaciji prodavac-kupac.
Naravno, sve ovo je itekako zaguljeno i vec vidim kako cu da trazim novi mobilni jer nemam vremena da se objasnjavam sa svima... :)
A sto se tice to da mora da dolazi taj lik sto mi prodao, mislim da nema sanse to da traze. Na fiskalnom samo pise ''mts meizu 1000,00'', a na garanciji samo imei, datum prodaje i njihov pecat i potpis. E sad, naravno, svasta moze da se desi :D
Mislim, da je normalna situacija, tj da sam kupio od nekoga ko je kupio za kes u Handy-ju onda bi trazio da mi vrate pare pa bi kupio neki polovan Meizu m2 :)

edit:
Ustvari, njima je mts platio mobilni, u tom trenutku je bio 25.000 (verovatno po nekoj nizoj ceni jer kupuju u vecim kolicinama, ne znam kakvo im je poslovanje) ali je platio da bi lik od koga sam kupio bio 2god na postpaidu. Handy je vec tu ostvario profit, tako da je mozda i realna prica one tete iz Nacionalne sluzbe za zastitu potrosaca :)
Njima bi, ako je reklamacija odobrena ovo bilo prakticno isto, vratili bi mob, uzeli pare za koje su ga platili i tacno bi im ostao taj profit od mts-a
 
Poslednja izmena:
@alfaunits
Pa da, mozda je i tako nesto moguce. Uglavnom, cekam da mi jave sta je bilo, imaju 8 dana, mozda cu ja da budem kriv sto sam koristio mobilni dok su bile kise pa povecana vlaznost i te cake :trust: Ali se iskreno nadam da cu da dobijem novi mob.
U medjuvremenu cu da skoknem do mts-a da vidim sta oni kazu.
Uglavnom, javljam sta je bilo ;)
 
Poslednja izmena:
Nces nista moci sa MTSom, u stvari sta god da urade bi se neko licno za tebe zalagao. Ti nemas nikakve veze sa njima!

A kao sto rekoh, mozes onda dobiti 1000rsd nazad ako vratis telefon - nista vise od toga realno TI ne mozes ocekivati. (naravno, mozes zamenu ocekivati!)
 
Registrovao sam se da i ja ostavim svoje iskustvo ovde. Pre pet meseci(31.10.2015) kupio sam svoj prvi smartfon u Handy radnji(u BG, ja sam iz unutrašnjosti) uz mts paket. Da napomenem, pre toga sam imao običan mobilni telefon koji me je savršeno služio šest godina, a i sada je u porodici i odlično služi. Pre toga, prvi telefon, neka cigla, služio me je samo deset godina, a verovatno bi služio i dalje da ga rođak nije izgubio. Svu elektroniku koju imam pazim i čuvam(ništa preterano), od mobilnih telefona, nekada nekoliko desktop računara, a sada evo laptop me služi već 5-6 godina. Šta hoću da kažem, uopšte nisam neko ko se tim stvarima igra ili ne ume da ih koristi, niti iz njih cedim suvu drenovinu u smislu eksploatacije. Uzeo sam mts paket i telefon sa dve kartice. Prvih mesec dva sve je funkcionisalo ok ili ja bar tako mislim. Negde oko nove godine sve više sagovornika mi se žali kako me slabo čuje, kako čuje neko zujanje, krčanje, šum, kao da se nalazim u tunelu. Onda to prođe, pa ponovo. Opet prođe pa se ponovo javi. Odem u Handy u mom gradu, a prodavac me obrlati, sad tek vidim da im je to politika, pa mi kaže kako to nije ništa, samo treba da utišam ton i sve će biti u redu. Tada je uradio i reset telefona. Uopšte mi nije bila namera da isterujem bilo kakvu "pravdu", da se nešto tu žalim ili dramim. Prosto, nisam takav, mislim da nisam i sve što sam želeo je da se otkloni kvar. Naivan i glup, poverovao sam prodavcu, zahvalio mu i otišao zadovoljan, usput prekorevajući sebe što živim u kamenom dobu jer ne umem da koristim smartfon. Stvar sa zujanjem se naravno nastavila, mnogo ljudi možda i ne stigne da mi kaže ili jednostavno ne želi, ali normalan razgovor je sve ređi. Poslednjih mesec dana, tako reći nema sagovornika koji mi ne kaže "slabo te čujem", "slabo se čujete, kao da zovete iz tunela", "nešto ti šušti, ne čujem te dobro". Ovih dana mi raste pritisak, a pošto sam često na putu ili imam dosta obaveza na poslu nisam stigao da ponovo odem do radnje, ali iduće nedelje su moji. Proučio sam dobro zakon o zaštiti potrošača, još nije isteklo šest meseci od prelaska rizika na mene, tj. potrošača, a onda se smatra da je nesaobraznost postojala u trenutku isporuke. Imam pravo da se nesaobraznost otkloni popravkom na šta neću pristati ni u ludilu ili zamenom, ali neću ni to. Imam pravo na raskid ugovora i to ću i uraditi, a kako će oni da se prebiju sa mts - om ne zanima me uopšte. Kad vratim film unazad shvatam da je telefon stajao u izlogu i čekao ovcu, jeftin mts paket, običan jeftini smartfon.

Nisam ovca, kako rekoše na jednom domenu, nemam para za bacanje, ali se ovde ne radi toliko o novcu koliko o tome da su me doveli u zabludu. Ako je potrebno ići ću kod advokata, pa nek košta šta košta, ali ne dam da me šišaju.

P.S. Izvinite na preopširnom postu i detaljima koji možda i nisu toliko bitni za diskusiju.
 
Poslednja izmena:
Postovani forumasi, imam pitanje u vezi reklamacije u Telenoru. Naime, cerka mi ima iphon 6 i vec nekih mesec dana ne moze da puni telefon kako treba. Menjali smo razne punjace ali nije vredelo. Na kraju, posto je mobilni jos u garanciji poslat je u servis, naravno preko Telenora. Pretpostavili smo da je otisao konektor punjenja. Nakon par dana dobili smo odgovor, vasa reklamacija nije prihvacena, prijavljen kvar nije potvrdjen. Bicete obavesteni porukom kada mozete da preuzmete uredjaj. Ovakvih slucajeva u Telenoru je bilo jos koliko citam. Da li neko ima neko razumno objasnjenje kako da se resi ova situacija?
 
Па рекох ја недавно да су често безобразни око поправки телефона... И Теленор и остала два.
 
Postovani forumasi, imam pitanje u vezi reklamacije u Telenoru. Naime, cerka mi ima iphon 6 i vec nekih mesec dana ne moze da puni telefon kako treba. Menjali smo razne punjace ali nije vredelo. Na kraju, posto je mobilni jos u garanciji poslat je u servis, naravno preko Telenora. Pretpostavili smo da je otisao konektor punjenja. Nakon par dana dobili smo odgovor, vasa reklamacija nije prihvacena, prijavljen kvar nije potvrdjen. Bicete obavesteni porukom kada mozete da preuzmete uredjaj. Ovakvih slucajeva u Telenoru je bilo jos koliko citam. Da li neko ima neko razumno objasnjenje kako da se resi ova situacija?

http://zastitapotrosaca.gov.rs/

Nema predaje,moras se potruditi malo vise,za pocetak pocni ovde,ne treba dozvoliti operaterima da nas kradu :)
 
Moze mali savet. Reklamirao sam telefon jer sam imao zutu fleku na ekranu na mestu sim kartice, kamera je skljocala bez potrebe i jos neke manje greske. Nisu mi odgovorili u roku od 8 dana, vec su malo prekoracili taj rok. A u odgovoru su mi napisali da nisu pronasli nikakav kvar. Ocito pokusavaju da me zavrnu jer i laik bi primetio onoliku fleku. Cak sam i radnicima u ekspozituri pokazao kad sam im odneo telefon. Svi su se slozili da treba da ide na servis. sta mi je sada najefikasnije da radim? Da uzmem telefon nazad i da im opet pravim reklamaciju dok je ne prihvate, a pritom sve to da snimim? Da im saljem trzisnu inspekciju zbog prekoracenja roka? Da ne primam telefon dok ne otklone kvar? Molio bih vas za savet sta dalje.
 
Nemoj da uzmeš telefon, konstatuj pismeno da kvar nije otklonjen, dokumentuj to (slikaj), konstatuj takođe pismeno da ti nije odgovoreno u zakonskom roku i traži da najhitnije reše problem. Obavezno kopiju toga što si napisao ostavi sebi i nadaj se da će to da pomogne. Meni nije pomoglo jer nisam imao živaca da se sudim i plaćam veštaka koji će da dokaže da je telefon nesaobrazan. Zato više nisam na telenoru i telefone kupujem bez garancije (odnosno garancija mi nije nikakva prednost).
 
Potreban savet, naime u Telenoru mi je iz druge uvažena reklamacija za telefon, ali pošto je servis bio u nemogućnosti da ga popravi ili zameni za isti, Telenor mi je ponudio da izaberem drugi telefon. Ja sam moj telefon uzeo uz paket Play+M koji više ne postoji od 1350 din mesečno i doplatio telefon 3990 - u pitanju je Coolpad Modena. Inače telefoni su bili jeftiniji uz Play+M nego Prenesi+M iako je mesečna preplata bila ista. Sada nemaju ništa u tom rangu (5.5", 4G, DualSim) i po toj ceni. Ili su krševi za 1 din ili je sledeći cenovni rang 12000 din pa opet ne ispunjavaju meni najbitniju stavku a to je veličina ekrana.
Da li ja imam pravo da tražim telefon koji po specifikacijama odgovara prethodnom uređaju ili je bolji i u slučaju da nemaju mogu li da tražim raskid ugovora? Znam da kod kupovine tehnike mogu da tražim isti ili bolji ili novac nazad ali pošto je ovde u pitanju ugovor ne znam da li stvari tako funkcionišu...
 
Ja bih trazio u zamenu Honor 8 lite, fali 0,3" ali svakako bolji od tog Coolpad, a pokriva i 4g i dual sim zahteve.
 
Ne želim da doplaćujem, makar ne više od nekoliko hiljada. Coolpad Modenu sam doplatio 3990 a Honor 8 lite bi morao da doplatim 21.990. Inače, radim kao komercijalista u jedoj radnji tehnike i nabavna za Honor 8 Lite sa PDVom je 25600 din. Zašto bi Telenoru uz ugovornu obavezu doplatio skoro tu istu sumu kad mogu da ga imam i bez ugovora za malčice veće pare ??? Modena je u nabavci koštala 19000 kad sam je u Telenoru platio 3990 uz paket i to je već imalo smisla. U ovom trenutku njihova ponuda nema smisla jer su im telefoni uz moj paket sa cenama slični nabavnim cenama koje ja imam preko firme i NEMAM NAMERU da toliko plaćam njima.

Zato sam i pitao, imam li opciju, imam li zakonskog osnova da tražim:
1) telefon istih ili boljih specifikacija bez doplate i ukoliko to ne mogu da isprate
2) da li mogu da raskinem ugovor ili uzmem ugovor bez telefona sa mesečnom pretplatom koja je 25% niža (kao kad produžavate ugovor ali bezuzimanja telefona) ?
Da li je neko imao slična iskustva?
 
Pa to sam i mislio, bez doplate da ti daju, svakako nisam mislio da ih gadjas svojim parama jer nemaju adekvatnu zamenu. Specificna je situacija, nadam se da ce se javiti neko sa slicnim iskustvom.
 
da ozivim temu, uzeo sam Huawei P8 u Handy/ju, otisao je mikrofon msm jer me slabo cuju od neki dan svi redom...pod garancijom je, da li ce ici brze da odem u Roaming.rs , pise da su oni uvoznici ili sta vec ili da odem ipak u Handy.
 
Nazad
Vrh Dno