Šta je novo?

BT headset - KAKO? :D

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,725
Poena
1,365
Kako se koristi BT headset na racunaru?:) Uspevam da uradim pairing bez problema, podesim u Services da bude i Audio Headset, medjutim nikako ne mogu da konektujem iste na komp posle.. (odem u BT devices, right-click na sluske, Control, Connect - javi gresku).
Sluske rade sa telefonom bez problema.

Sto je najgore, nigde nisam video upustvo sa svim koracima, pa da barem znam "gde" ne radi. Sluske su Sony DR-BT140Q (dosle frei uz lappy top ;))
 
Imao sam problem kao i ti.
Nisu iste slusalice bile. Podesavao sam motoroline BT slusalice, da rade sa kompom. Korisnik je zeleo da slusa muziku u dvoristu dok purnja i chita novine i ako ga neko cima da prica preko skajpa. Posle uparivanja moras da podesavas audio out, pa mic koji se koristi. Kad to uradish, podesavas svaki program koji ces koristiti posebno.
Smarao sam se dva dana po par sati al je prosviralo. 4x sam hteo sve da polomim ((:)
to sto te zeza uparivanje, treba da ponovis ono drzanje dugmeta na slusalicama + aktiviash bt program za uparivanje.
Ima tu smaranja.
 
Cisto da pomenem da sam digao ruke :D Ovo da su hteli da naprave gluplje i ne-proverenije ne bi uspeli :)
 
Pokusavam sada opet na drugom laptopuu da podesim sluske da rade.
Uparivanje dakle isto radi, Audio Headset je selektovan, i pokazuje se kao Output device.
Medjutim nikako ne uspevam da konektujem output device :( (BT Sluske->right-click->Control->Connect ili iz Sound control panela right click na BT Headset pa Connect). Javlja kao da nije ukljucen BT...

WTF! :D
 
MISLIM da sam pronasao!
U slucaju da je Broadcom stack izgleda da ne treba biti izabran Headset medju Services (3 su izabrana od 4 - samo Headset nije, AV SInk i jos 2 jesu). I bez problema se nekoliko puta vezuje evo, cak i kad se preveze na drugi komp i na telefon.

Ako je Intelov BT stack (tek na novijim laptopovima koliko sam primetio, sa BT 4.0), ono je osvezenje koliko to "prosto radi"! Mislio sam da cu da izgubim gomilu vremena na drugom laptopu - jock :) Intel je bez problema sve to povezao kako treba!

Da nisam uspeo, jurio bi matore CD-e gde imam BlueSoleil koji je stvarno tata-mata za bluetooth stackove jos u ono doba (skoro 10 godina).
 
Nazad
Vrh Dno