Šta je novo?

Internet i IPTV

slavisaj

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.04.2006
Poruke
4,233
Poena
450
Pozdrav.
treba mi necija strucna pomoc.
Reorganizujem smestaj u stanu pa imam problem zbog kablova za ADSL i IPTV.
Da li je moguce da negde na tavanu razdvijim telefonsku liniju do druge sobe, da u jednoj sobi bude nakacen samo telekomov ruter za IPTV a da u drugu sobu stavim Eunetov ruter za internet?
iPTV koristim od telekoma, a adsl internet je eunetov.
 
Hoces da kazes da imas ADSL internet kod EUneta a IPTV od Telekoma? Kako je to uopste moguce i to sa dva rutera. Znam da EUnet koristi Telekom za sve servise ali....
 
Prvo sam uzeo adsl i iptv kod telekoma, i posto mi je ugovor za adsl istekao ranije, onda sam za adsl presao kod euneta a iptv mi je ostala na telekom,. Na taj nacin sam zadrzao adsl ruter od telekoma i dobi novi za adsl od euneta. Pa sam mislio da ovaj od telekoma koristim samo za iptv, a od euneta za adsl, a sve preko jedne telefonske linije. Mozda malo zvuci konfuzno.

edit> pronasao sam resenje> http://www.netiks.rs/tp-link-tl-pa210kit
 
Poslednja izmena:
Pa pazi internet radi na drugom PVC-u u odnosu na IPTV tako da je moguc rad ali preko jednog modema ali sa 2 nisam siguran kako bi funkcionisalo niti da li je moguce uopste.. Ja bih opet isao sa samo jednim uredjajem (mislim da dva modema i nemogu odjednom...) ako ti nije problem da vuces ethernet kabl u drugu sobu. Postavi da ti eth1 bude na PVC-0 gde ti je VPI/VCI 8-35 i stavi EoA sa pppoe auth i LLC multipleksom i koristi username i pass sto ti da uenet za internet a za IPTV stavi na eth2 PVC-1 sa VPI/VCI 8-38 (ili 8-37 zavisi od telekoma) sa LLC + CBR i mod da bude 1483 bridging a ne routing kao za PVC-0. Posto je IPTV malo nezgodniji za podesavanje ipak koristi telekomov ruter samo ga podesi da radi sa eunet postavkama za net, znaci pppoe informacije za logovanje izvuci sa eunet rutera ili zamoli eunetovce da ti proslede podatke (username i pass).
 
Hvala, sad koristim ruter od euneta za adsl i za iptv, tako da je on vec podesen, jedino mi je bio problem razvlacenje kablova, a prostorije bas i nisu nesto pogodne, tj , video bi se lan kabel.
Tako da cu verovatno pokusati sa ovim adapterima za mrezu preko struje.
 
Slazem se da je najbolje resiti preko powerline tehnologije. Saznao sam da ce Tehnomanija izbaciti u martovskom katalogu model DLink DHP-311AV po ceni od nekih 5500 dinara koji obuhvata 2 komada modela DHP-310AV. Odlican je, mali sa brzinama od 200MB...
 
uuu brate rodjeni, 5500din,pa za te pare se uzme dobar Full N wifi ruter + Full N kartica. Znas kad ces izvuci 200MB kroz powerline, nikad. Neces ni kroz N 300MB ali izvuci ces nekih 170MB sigurno ako je kartica barem 2x2MIMO a i ruter.
 
Kuci koristim full N ruter i full N media player na rastojanju od 5m (dva zida). Jedva pustam 720p a o 1080p i da ne razmisljam. Stavio sam pomenuti DLink powerline adapter i 1080p radi kao svajcarski sat.
Tacno je da se mogu teoretski mogu postici brzine do 170Mb ali u praksi to je daleko od realnosti. Jedino da ruter i karticu stavi na rastojanju od 1m bez prepreka i eto ga :)
 
Pozzz, imam jedno pitanje a nisam nasao pravu temu, pa se nadam da nije problem da ga postavim ovde.

Imam Sony kdl 48w705c. Nije android tv vec ima neki Sony operativni sistem. Planiram da uzmem IPTV ali je potrebno da se instalira neka aplikacija SIPTV. Ja koliko vidim nema je medju fabrickim aplikacijama pa bih da pitam da li moze da se instalira na ovaj TV i kako to da uradim?

Evo kako ta aplikacija izgleda.
 

Prilozi

  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    10.6 KB · Pregleda: 40
Pozzz, imam jedno pitanje a nisam nasao pravu temu, pa se nadam da nije problem da ga postavim ovde.

Imam Sony kdl 48w705c. Nije android tv vec ima neki Sony operativni sistem. Planiram da uzmem IPTV ali je potrebno da se instalira neka aplikacija SIPTV. Ja koliko vidim nema je medju fabrickim aplikacijama pa bih da pitam da li moze da se instalira na ovaj TV i kako to da uradim?

Evo kako ta aplikacija izgleda.

Pise na sajtu Smart IPTV da nije podrzan Sony, samo LG i Samsung.
mozda ce moci ako se tvorac Aplikacije odluci da napravi i za ostale modele...
 
Hvala na odgovorima. TV box sam hteo da kupim odavno, ali cu sada svakako morati da ga uzmem.
Moze li neki predlog koji model da kupim, koristio bih ga za gledanje IPTV primarno, ali i za gledanje filmova, volim da gledam dobre snimke i kvalitet. E sada poprilican sam laik sto se ovih uredjaja tice, ne znam da li ima razlike u softverima sa kojim dolaze i sta bi meni odgovaralo? Mogu ga naruciti i iz Kine, bitno i je da ne pogresim u izboru.
 
To pitanje bolje da postaviš u ovoj temi koja je relevantnija za tvoj problem...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno