Šta je novo?

Pitanja i odgovori u vezi modovanja kucista

c-p-r

Slavan
Učlanjen(a)
20.08.2007
Poruke
2,524
Poena
380
Par stvari me interesuje ako ima upucenih:
- da li neko zna koji je naziv/velicina navoja koji ide u ureze hard diskova? I gde ima onih distancera (kao sto se koriste za montiranje ploce) sa navojem te velicine? Mozda u princu? Pre su imali...
- gde ima onih gumenih odnosno bitumenskih samolepljivih materijala za zvucnu izolaciju... bilo ih je pre u nekim prodavnicama auto opreme
- gde se moze uzeti tabla aluminijuma odredjenih dimenzija ili pak lima odnosno celicna?
 
Za trecu stavku u JEEP komercu, Karadjordjeva

za prethodne dve ne bih tacno znao, ali mislim da nije metricki vec colovna mera navoja, tako da ces malo teze naici na nju ali nije ne ostvariva, ja sam nasao srafove od 2,5mm u Duja-sraf na Kalenicu

bituminske ploce je vec uzimao neko sa foruma, ali ne secam se gde se to pisalo ovde, tako da sacekaj da se on mozda javi, ali pretpostvljam da po bolje opremljenim farbarama...
 
Za lim svih debljina a mozda i aluminijum imas kad krenes od manastira rakovica ka resniku, oko 300-400m sa desne strane firma koja se samo tim bavi a i seku manje velicine kao sto tebi treba..
 
Hvala vam na informacijama, pogledacu.

Seizmos, kako se tacno zove firma? Znam taj put, jel to pre skretanja gore desno a pre ukljucivanja na put iz tunela kada se ide ka Avali?
 
Za bitumenske pločice možeš da upotrebiš parče tanjeg ˝kondor˝a i malo lepka ili dvostrane lepljive trake. Samo malo parče ( nekoliko kvadratnih cm ) je dosta za ubijanje vibracija na velikim limenim površinama, kao poklopcima kućištaitd,
 
Moze u sustini, davace zeljen rezultat manje vise ali estetski nije bas pozeljno iako bi oblagao od ociju sakrivenu povrsinu povrsinu, ovako imaju one samolepljive ploce koje nisu ni skupe a delotvorne su, samo da ih nadjem.
 
Zanima me gde bih mogao da kupim ili sta da iskoristim kao ukrasnu gumu koja ide na ivice prozora od stranice kucista. Ja sam isekao straniucu na TT Element T nabavio pleksiglas, dvostranu traku za montiranje pliksija i sad me zanima sta i kako da radim u vezi gume, jer nisam bas najpreciznije isekao lim a hteo bi da to pokrije tj da bude tiptop..
Treba mi ovako nesto.
900x900px-LL-16d01b90_Side_Panel_16_Small.jpeg
 
Kupio sam Moment fix 1.5m x 19mm, Pleksiglas mi je 2mm debljine i jedna strana je malo zasecena ali posto bi ga stavio iznutra to mi nije smetalo.
 

Prilozi

  • moment_fix_tape_roll.jpg
    moment_fix_tape_roll.jpg
    320.7 KB · Pregleda: 84
2cm je dosta siroko, i ne znam koje je debljine ta traka, tako da ako budes stavljao pleksi iznutra postoji sansa da ti se javi razlika izmedju plexija i stranice za debljinu trake, dok kada plexi postavljas sa spoljne strane ta razlika se ne primecuje,

ne razumem kako je to "zasecena" i nije ti "smetalo" ?
 
2cm je dosta siroko, i ne znam koje je debljine ta traka, tako da ako budes stavljao pleksi iznutra postoji sansa da ti se javi razlika izmedju plexija i stranice za debljinu trake, dok kada plexi postavljas sa spoljne strane ta razlika se ne primecuje,

ne razumem kako je to "zasecena" i nije ti "smetalo" ?

Pa debljina je 1.5mm, napisao lepo čovek...

A to da će da se javi razlika, hoće... mada hoće i sa spoljne strane, ali manje.

Nego Nesso78, gde si našao ovaj pleksi sa ovim crnim ivicama? Jesi li to peskirao ivice ili si prskao nečim crnim, u čemu je fora? Mnogo dobro izgleda...
 
Traka je dugacka 1.5m, siroka 19mm, a debela 1mm po mojoj proceni.
Evo slike kako to izgleda kako sam isekao, malo zasecenje na pleksiu, kako bi bilo da je pleksi sa spoljasnje strane itd...
 

Prilozi

  • DSCI3176.jpg
    DSCI3176.jpg
    897.7 KB · Pregleda: 92
  • DSCI3179.jpg
    DSCI3179.jpg
    1 MB · Pregleda: 77
  • DSCI3180.jpg
    DSCI3180.jpg
    999.1 KB · Pregleda: 83
  • DSCI3181.jpg
    DSCI3181.jpg
    955.5 KB · Pregleda: 77
  • DSCI3183.jpg
    DSCI3183.jpg
    1 MB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Aha, moja greška što se tiče ovog 1.5m, mislio sam da je to debljina trake... ni ne pogledaj valjano sliku. :p
 
Nije da žurim, nego što sam ćorav... :lupko:

Nego, nisi mi odgovorio na pitanje za pleksi, gde si ga nabavio i koja je fora sa zatamnjenim ivicama, jesi li ga tako nabavio ili je to neka vrsta peskiranja ili nečeg trećeg u opticaju?
 
Ako nadjem U profil slicne debljine kao traka onda mi se nece javiti razlika. :D
Ako bih radio na taj tvoj nacin, koji je uzgred jako dobar, morao bih da isecem coskove pleksia da budu zaobljeni, plus pleksi mi je providan pa ce se dosta toga videti i nece biti kao kod tvog koji je zatamljen. Zato idem na prvu varijantu da je iza stranice.
 
Poslednja izmena:
Nije da žurim, nego što sam ćorav... :lupko:

Nego, nisi mi odgovorio na pitanje za pleksi, gde si ga nabavio i koja je fora sa zatamnjenim ivicama, jesi li ga tako nabavio ili je to neka vrsta peskiranja ili nečeg trećeg u opticaju?

Izvini, sad sam i ja coroskop :d, plexi u Galenika klirit, zatamnjeni deo po ivicama je farban, kada dovedes plexi na zeljeni oblik ili dimenziju, skalpelom iseces odredjenu sirinu folije koja ti odgovara i skines je sa ivica, zatim taj deo bez folije osmirglas sitnom smirglom i predjes farbom za plastiku, kad skines ostalu foliju ostaju ti crni obodi, inace to se radi u svrhu upotpunjavanja izgleda (npr, auto stakla) da se ne vidi traka itd...

Ako nadjem U profil slicne debljine kao traka onda mi se nece javiti razlika. :D
Ako bih radio na taj tvoj nacin, koji je uzgred jako dobar, morao bih da isecem coskove pleksia da budu zaobljeni, plus pleksi mi je providan pa ce se dosta toga videti i nece biti kao kod tvog koji je zatamljen. Zato idem na prvu varijantu da je iza stranice.

Srecno i postuj ovde sta si uradio :wave:
 
Poslednja izmena:
Izvini, sad sam i ja coroskop :d, plexi u Galenika klirit, zatamnjeni deo po ivicama je farban, kada dovedes plexi na zeljeni oblik ili dimenziju, skalpelom iseces odredjenu sirinu folije koja ti odgovara i skines je sa ivica, zatim taj deo bez folije osmirglas sitnom smirglom i predjes farbom za plastiku, kad skines ostalu foliju ostaju ti crni obodi, inace to se radi u svrhu upotpunjavanja izgleda (npr, auto stakla) da se ne vidi traka itd...

Eto, sad smo kvit... :d

Galenika klirit - check

Farbanje ivica s farbom za plastiku - check

Sečenje folije sa skalpelom - je l' postoji rizik da se skalpelom ogrebe sam pleksi ako se previše pritisne skalpel?

A pleksi je debljine 5 mm, ako se ne varam, je l' tako?

Mnogo lepo izgleda. Ja sam planirao da ga stavljam sa zadnje strane (imam 3M:smoke:), ali sam mislio da sa nekim waterjet-om upustim ivice za po milimetar kako bi sam pleksi bio tačno u ravni s stranicom... ali bogami ovo mnogo lepo izgleda, a čini mi se da je jednostavnije nego to upuštanje, pogotovo s obzirom na to kako rade neke radionice (setimo se Ocz-ove noćne more sa sečenjem stranice).

Čini mi se da i Galenika klirit beše radi uslužno sečenje, da li oni mogu da odrade to upuštanje ivica, znaš li to kojim slučajem?
 
E ovako, stranica je gotova, ali nisam zadovoljan uopste pleksiglasom koji sam uzeo iz Euro-Pleksiglasa. Za ono sto sam mislio da su ogrebotine na zastitnoj foliji je zapravo i na samom pleksiglagsu. pa sam na brzinu i uradio sranicu od nervoze. Morace kasnije novi pleksi i sve ispocetka. Traka super lepi, U profil obican iz Gumatic-a NS je super, ima i u sebi lepak na dnu, mada cu ga jos dodatno lepiti da stranice nebi strcale kao sada, ovo je sad samo da probam, a sledeci put znam kako i sta pa ce biti po ps-u! :D
 

Prilozi

  • DSCI3190.jpg
    DSCI3190.jpg
    1 MB · Pregleda: 67
  • DSCI3191.jpg
    DSCI3191.jpg
    1 MB · Pregleda: 62
  • DSCI3192.jpg
    DSCI3192.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 66
Cao narode , imam jedno pitanje za vas , pa ko je voljan da odgovori nek izvoli .Rec je o kucistu Corsair Obsidian 900D i posto mi nisu stigle sve komponente za moju predstojecu konfu u medjuvremenu razmisljam o osvetljenju pomenutog kucista .
Nesto ovakvo mi se svidja corsair_900d_2_550.jpg , znaci nista napadno i sljastece da ne mozes da pogledas u kuciste .Ja predpostavljam da je ovo led svetlo , neka traka ili sta vec , kontam da je stavljena traka sa leve strane u cosku , i ja bih tako stavio da se ne vidi i ne sija u oci .Ovo belo svetlo bi tako cucnulo kao budali samar .Dakle , vase preporuke , kako - sta - gde , ugradnja , kupovina ....
 
Treba ti led traka,hladno bela,jedno metar ipo.To mozes da kupis ovde,treba ce ti i ovo.Onda ces da uradis ovako,secnuces ovaj 3 pin i zalemices te 2 zice crnu i crvenu na led traku,napajaces preko molexa i kraj price...Svaki miter led trake ti je 5w i rade na 12v...To je to...Ovo su ti samolepljive trake,zalepis sa zadnje strane i gore i to ti je to...
 
Nazad
Vrh Dno