Šta je novo?

Zujanje napajanja

Mislim da to trebas da reklamiras pa neka oni razmisljaju sta je i zbog cega je.
 
Ako možeš, odnesi napajanje kod nekog da budeš 100% siguran da je napajanje. Često zvuci dolaze od drugde a imaš utisak da je napajanje... Tako sam ja mislio da je ploča, a ustvari se čulo napajanje.
Ako i drugde zuji/cvrči, odnesi im nazad.
 
Izvadio sam napajanje iz kućišta i utvrdio da zujanje dolazi iz napajanja 100%.
 
Sad sam malo bolje pogledao i izgleda da ventilator ne kači ništa. Kada isključujem računar zuji sve dok se ne ugasi. Onda prestaje zujanje, a ventilator na napojnoj nastavi da se okreće još 1-2 sekunde. Dakle, očigledno je da on ne pravi problem.
 
Niti je prvo, niti će biti poslednje fabrički felerično napajanje !!

Meni to liči na suv ležaj.
 
Poslednja izmena:
Ma ništa, ujutru ga nosim na reklamaciju pa neka vide može li se to srediti ili da daju drugo.
 
Poslednja izmena:
Znači to onda nije nikakav kvar, samo eto sad moram da slušam to zujanje
 
Baci pogled na ovu temu, McSteel je lepo objasnio uzrok pistanja/zujanja zavojnica i kako to moze da se resi.;)
 
OP me je kontaktirao i na PM, pa reko' da odgovorim i ovde. Slažem se da ovo ne zvuči kao zavojnica, ovo zvuči ili kao vent ili kao loš lem. Ako se zvuk ne menja pri okretanju napajanja oko svih osa, onda nije vent sigurno. Čak i da je u pitanju suv ležaj, zvučni profil se menja sa promenom položaja ose rotacije (jer je vent po dizajnu labilno uležišten u jednoj tački, a čvrsto u drugoj). Fora sa lošim lemom je postojanje naprslog lema ili lema nepravilnog oblika na kome dolazi do mikro-varničenja. Ovo se najčešće javlja na ulaznom filteru, i to najčešće na lemovima pri X-kondenzatorima (metalizirani film kondenzatori). Zavisno od tipa i veličine nepravilnosti, ponekad to varničenje vremenom nanese sloj kalaja takav da se premosti rascep/naprslina lema, pa prestane. U drugim slučajevima, lem dodatno degradira i kondenzator bude premošćen zbog nepotpunog kontakta. Nijedna od ovih situacija nije opasna po napajanje, a naročito kod napajanja sa filterom koji je kompletniji nego što je potrebno. Naime, dovoljan je jedan funkcionalan X-kondenzator, dva Y-kondenzatora i dve common-mode choke zavojnice za potpuni ulazni/EMI filter. Većina krštenih napajanja ima barem dva X, tako da nije strašno...
 
Ako je u pitanju loš lem, može li se to srediti?
 
Apsolutno, to je prilično jednostavno - uz gubitak garancije.
 
Mislio sam da to oni u servisu obave. Međutim ne znam da li oni znaju kako to da srede jer kažu da kod njih nema zujanja.
 
Kod njih možda nema zujanja ako imaju "čistiju" struju na raspolaganju, ili im je glasno u servisu pa nisu primetil, ili su napajanje opteretili drugačijom opremom/metodom/komponentama nego ti... Ima više mogućnosti. Uvek možeš da insistiraš da ti zamene, pokaži im snimak koji si i nama, ako ništa drugo.
 
Ako mozes reklamiraj ga, a ako te lera da ides do servisa/prodavnice, kapni mu par kapi ulja u ventilator i ne bi trebalo da se cuje.
 
A probaj da otpustis neki od srafova koji drze napajanje na kucistu. Cesto se desi da kuciste rezonuje i cuje se slicno zujanje
 
Moze mala pomoc,kad upalim komp,tj.dok se dize sistem,pocne neko grozno i vrlo glasno zujanje,a lampica(sa prednje strane)skroz pocrveni. Odmah sam ga iskljucio i ponovo ukljucio,al tad je bilo sve normalno(nema zujanja,itd),pa se pitam u cemu je problem?
 
Ako je crvena, to je verovatno za hard disk. Proveri njega. Bez ostalih podataka, samo gledanje u bob pomaže.
 
ovde garancija ti nista ne znaci, samo lazu u tim servisima i prodavnicama
 
Da ne spamujem s novom temom, trazio sam u search i pregledao nekoliko prastarih, ova je ja mislim najnovija koju sam uspeo da nadjem.

Elem, nakon 22 dana koriscenja, RAIDMAX Cobra Series RX-1200AE-B napajanje je pocelo da mi zuji. Stoji u drugoj sobi (mining rig), ne smeta mi, pitanje je da li je to opasno po ostatak masine? Uzeo sam preko kupujem/prodajem pa bi reklamacija trajala predugo, a koliko sam iscitao ostale teme, mogu i da me otkace lagano i kazu da kod njih ne zuji. Dakle, da li je safe pustiti ga da radi i dalje?
 
Nazad
Vrh Dno