Šta je novo?

Problem sa LG lk430 sive mrlje na ekranu

piksel

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruke
7
Poena
151
Tv je star oko godinu dana, i pojavile su se neke sive mrlje na ekranu (po sredini), primećuju se kada je pozadina svetlije boje, naročito je uočljivo kada je pozadina bela.

mrlje.jpg

Da li neko zna u čemu je problem, da li je imao ovakav problem, neko rešenje i da li ovo spada pod garanciju? I napomena tv nije padao, nije udaran i slično.
 
Ja bi to odneo u servis. Ja imam 42 LM 640s i na predhodnom tv-u pored prosijavanja u delu ekrana cini mi se da sam ima blago vertikalno zatamnjenje kada je bela pozadina. Dobio sam zamenski tv jer sam ga kupio u Srbiji.
 
Poslednja izmena:
@piksel, baš me zanima šta si uradio povodom toga, jer i ja imam identičan problem sa istim modelom televizora.
 
Juce sam odneo tv u servis, pa ce sutra da mi jave sta je sa tv-om.
 
Danas sam uzeo tv iz servisa, problem je prašina koja se nakupila na panelu (da ne bude zabune nije sa spoljne strane ekrana :) ), očistili su panel i sad je sve ok, nema više mrlja...
 
OK, hvala na informaciji. Znaci li to da ce se onda prasina opet nakupiti nakon nekog vremena...
 
Petpostavljam da hoće, jer ako je prvi put, što ne bi i opet... Kad sredis tv, javi jel i kod tebe bio isti problem.
 
Problem imam I ja samo pri desnoj strani, prvo sam mislio da je prljav spolja ...I cisto sam ali nista.. kad eto ti problem je sa druge strane...

Koliko kosta ciscenje?
 
Tako sam i ja prvo čistio prednji deo, pa kad nije uspelo, mislio sam da je crko panel. Da nisam imao gigitalnu tv, mislim da još dugo ne bih primetio te mrlje :) Nisam platio čišćenje panela, tv je u garanciji.
 
Pored ovog LG koji je star malo manje od godinu dana, imam i Sony lcd tv i jos par lcd monitora koji su osjetno stariji, a nikad nisu imali taj problem sa prljavstinom i mrljama. Ne znam sta je to bas sa ovim LG televizorom.
I moj tv je jos u garanciji i odnio sam ga u ovlasteni LG servis u gradu u kojem zivim. Sutradan me zove serviser i kaze da je kontaktirao centralni servis i da su mu rekli da je u pitanju nekakva folija??? sa unutrasnje strane ekrana koja se mijenja i koju ce dobiti danas, tako da bi tv trebao biti gotov za par dana.
Da li je ovo ispavna dijagnoza kvara ili ne - ne znam, meni ne preostaje nista drugo nego da cekam i vidim sta ce biti od svega ovoga.
 
I ja imam jos jedan LCD tv, Toshiba, isto je stariji od ovog LG i sa njim nema tih problema. Meni su samo rekli , da je usla prasina, i da su ocistili panel, nije mi spominjao nikakvu foliju... mozda ovde ima neko ko se vise razume u ovu problematiku pa da kaze nesto vise...
 
Jel ima još neko da mu se javio ovaj problem sa mrljama, pošto vidim da nisam jedini?

Skoro sam primetio crne mrlje ispod ekrana, prvo sam uočio tacku koja je na sred, a posle ove linije i mrlje na ivicama.
Televizor je 42F5000 kupljen u decembru 2013.

Imam i LG LM615S koji je stariji godinu dana od ovog Samsunga ali kod njega je ekran perfektan.
 

Prilozi

  • DSC_0150.JPG
    DSC_0150.JPG
    309.5 KB · Pregleda: 645
  • DSC_0155.JPG
    DSC_0155.JPG
    833.4 KB · Pregleda: 484
  • DSC_0156.JPG
    DSC_0156.JPG
    484.7 KB · Pregleda: 919
  • DSC_0157.JPG
    DSC_0157.JPG
    221.4 KB · Pregleda: 555
Drugarov Samsung ue32h5000 posle 2 meseca, tv je iz madjarske

3c7324c9b7556a72dd6aeb3be310cd98.jpg
 
Isto kao i meni samo 100x gore, a i moj je iz Mađarske.
Baš sam ohiv dana planirao da zovem prodavca da vidim oko garancije kako ide...
 
Poslednja izmena:
Njemu je pec koju lozi na ugalj 2m pored komp, ne cudi me uopste ovo. Pokusace danas da produva tv nekako da vidi hoce li resiti problem tako.
 
Jeste da je stara tema, ali okvirno me zanima cena ciscenja panela. Vidim da je bg eletronic ovlascen za Toshibu.
Kod mene se pojavila bela flea na jednom delu....
 
Nazad
Vrh Dno