Šta je novo?

Popravka napajanja

daxyco

Slavan
Učlanjen(a)
24.06.2009
Poruke
3,085
Poena
365
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Crklo mi napajanje :d, u pitanju je corsair cx400 i žao mi da ga bacim, jer je jako lepo služilo.

Elem, sam sam ga ubio, jer sam bolid i znao sam šta treba da uradim da bih bio siguran da se ništa neće desiti, ali avaj. Naime, hteo sam da promenim ventilator jer je baš postao nepodnošljiv, isključim struju iz kompa i krenem da ga rastavljam. E sad zašto nisam ponovo pritisnuo dugme za paljenje, ne znam, zašto nisam dohvatio napajanjem radijatora da se izvuče statički elektricitet ne znam, uglavnom, svi kablovi su bili priključeni na komp i dalje (jedino strujni je bio isključen), zamenim ventilator i kad sam krenuo da sklopim napajanje, dohvatim kućištem nešto (meni se učinilo da je heatsink), i paf, malo mene struja prodrma, sevnu varnica čini mi se iznad jednog velikog kondenzatora i zadimi. Kraj. Nisam ni pokušavao da upalim komp, plašeći se da nešto ne pokvarim.

Ono što meni treba je kontakt nekog majstora za napajanja, pročitao sam par puta da su ljudi popravljali napajanja kod "Mladena", pa bih voleo da mi neko prosledi njegov kontakt, ili u krajnjem slučaju da savet oko mesta gde bih mogao izvršiti servis.

Unapred hvala :wave:
 
Beograd, izvinjavam se.
 
Ti si poprilicno opteretio napajanje kada ti je smetao ventilator na njemu :) Kod mene se cuo bas dosta tokom leta i u kombinaciji 4870 + kloknut Athlon II 245 a to je preko 300W potrosnje...
Mogao bi da spakujes sve to nazad i istestiras napajanje van racunara (moguce je da mu nije nista ) - imas i na corsairovom sajtu tutorial za to...
 
Ma gde ga opteretio, nego je prozujao vent pa se čuo kako drči i na idle. Verovatno odsvirao svoje. Možda 250W max potrošnju sam imao, ako i toliko.

Ne verujem da mu nije ništa, izašao beli dim :d, mada ću proveriti taj tutorial da vidim kako ide. Hvala!
 
Kao opcije imas i servisploca.com (Cika Pera) i user MC Steel ovde na forumu. Na žalost Mladenov kontakt nemam...
 
Ima jedan lik ovde na forumu popravlja napajanja, ja sam mu slao jedno i popravio ga je, ali ne znam kako se zove i kako mu nick ide. :D
 
Smoke Test = Positive. Verovatno spojilo nešto veliki kondenzator na ulazu i heat sink na kome se nalaze regulatori i ako je neki od njih crko, ne isplati se popravka nikako. Nemoj slučajno da ga povezuješ na MB, sa sjebanim regulatorom može da pošalje gomilu struje i ako upali. To to je kondenzator držao struju toliko dugo može da znači da još nešto nije u redu.
 
Ima jedan lik ovde na forumu popravlja napajanja, ja sam mu slao jedno i popravio ga je, ali ne znam kako se zove i kako mu nick ide. :D

Setio sam se kako mu ide nick, ikap, pa eto ako nisi popravio svoje do sad ili ako jos nekom treba, neka mu se javi.
 
Na žalost Mladenov kontakt nemam...

Ostao sam dužan 1 "update":

I ako nađete Mladenov (sa Banjice) broj telefona - nemojte ići kod dotičnog.
Čovek naplaćuje "pregled" napajanja 15€ pod pričom da je "zamenio neke komponente unutra i da je sada sve ok" i ako ništa nije pipnuo osim što ga je otvorio.
Cela poenta je bila da LC Metatron (Arkangel - 850W) treba malo jača mašina (potrošnja) da bi uopšte startovalo.
 
Nazad
Vrh Dno