Šta je novo?

iPad Air

A jestee??
Mene stvarno nekada zabole ruke od drzanja,pigotovo ako drzim jednom rukom
 
@John Cena onda verovatno ni cokoladu od 150grama ne osetis kad ti je u ruci :D

Salu na stranu. Mnogo lakse se rukuje jednom rukom sa ipad air.
 
Može li neko da da neko iskustvo vezano za čitanje na rMini-ju? Razmišljam se prvenstveno o njemu, mada ni od 4-orke ne bi bježao…

Imam u nekom narednom periodu dosta PDF-ova da čitam, a mislim da mi se ne isplati to štampati, a muka mi je više da sjedim i da blejim u ljapatopa…

Fala.


PS: Ako neko zna nekoga ko to sve valja po dobrim cijenama - slobodno neka mi javi u PM. :D
 
Ja čitam PDFove na Nexus 7 (2013) tako da na iPad mini retina mora da bude još bolje.
 
Mislim da ti je citanje na ipad mini mozda malo lakse nego na ipad-u originalne velicine
 
rMini me privači zbog male težine, formata i aktuelnog hardvera unutra (kao i Air).

Na strani četvorke je cijena, ali i težina.

Za trenutnu ponudu bi se bogami dobrano razmislio šta uzeti.

Šta vi kažete Air 16 GB WiFi ili 4 128 GB WiFi? Pričamo o istoj cijeni (novo i neotpakovano jedno i drugo), a pritom kapacitet nije previše bitan?
 
Poslednja izmena:
ako kapacitet nije toliko bitan onda definitivno Air.
 
rMini me privači zbog male težine, formata i aktuelnog hardvera unutra (kao i Air).

Na strani četvorke je cijena, ali i težina.

Za trenutnu ponudu bi se bogami dobrano razmislio šta uzeti.

Šta vi kažete Air 16 GB WiFi ili 4 128 GB WiFi? Pričamo o istoj cijeni (novo i neotpakovano jedno i drugo), a pritom kapacitet nije previše bitan?

Cetvorka... Mini mi smeta za surf...
 
Air..
Danas imas Cloud servise koji ce u potpunosti resiti problem kapaciteta..
Npr BOX daje 50GB,Google Drive 10GB i nista ti vise nije potrebnoo..

PS. A ja nikako da prodam moju 4ku..
Ako neko hoce nek javi.. :) dacu je jeftinije malo
 
Poslednja izmena:
Ako neces da koristis 128gb, sta ce ti? Ja bih svakako preporucio Air, 64-bitni procesor i noviji hardver generalno.
 
Air..
Danas imas Cloud servise koji ce u potpunosti resiti problem kapaciteta..
Npr BOX daje 50GB,Google Drive 10GB i nista ti vise nije potrebnoo..

PS. A ja nikako da prodam moju 4ku..
Ako neko hoce nek javi.. :) dacu je jeftinije malo

tacno.Ali ja npr. nemam 3g ipad.A za icloud mi treba internet.Problem prostors uvek postoji na 16gb
 
Ako nekome treba četvorka 128gb neotpakovana, možemo se dogovoriti… :D :D :D
 
Ljudi sta je bolje uzeti Air sa 16gb WiFI + cellular ili 32GB WiFI only. Izbor mi je suzen izmedju ova dva modela. Nisam nikada koristio ni tablet ni apple proizvode, a vidim da svi kukaju da je 16GB malo. Opet neko rece da ima raznih cloud resenje te da mozda 16GB i nije toliki problem. Koliko je mogucnost SIM kartice stvarno bitna s' obzirom da ne moze da se koristi kao tel i da je WiFi skoro svuda dostupan?

Hvala :)
 
na primer gps modul...

16 gb jeste malo,al bolje uzeti celluar i koristiti cloud i gps,nego wifi model bez gps modula i sa 32 gb
 
Ljudi sta je bolje uzeti Air sa 16gb WiFI + cellular ili 32GB WiFI only. Izbor mi je suzen izmedju ova dva modela. Nisam nikada koristio ni tablet ni apple proizvode, a vidim da svi kukaju da je 16GB malo. Opet neko rece da ima raznih cloud resenje te da mozda 16GB i nije toliki problem. Koliko je mogucnost SIM kartice stvarno bitna s' obzirom da ne moze da se koristi kao tel i da je WiFi skoro svuda dostupan?

Hvala :)

Meni taj 3G/4G model nikada nije bio zanimljiv, uvek mi je telefon tu, tako da iako sam negde napolju, imam net ili je vec u blizini neki AP.
 
Meni taj 3G/4G model nikada nije bio zanimljiv, uvek mi je telefon tu, tako da iako sam negde napolju, imam net ili je vec u blizini neki AP.

Rushko u pravu si ali npr sad ti da kupujes iPad Air 16GB WiFi Only koji pritom kosta 430e i dajes toliki novac a onemogucen si da imas navigaciju?
Koja je zaista potrebna,narocito kad si u inostranstvu. Zar ne?
Ja sam dosta u inostranstvu i stvarno ne mogu da zamislim dan bez navigacije,bas bi bio u problemu.
A modeli koji su WiFi + Cellular imaju navigaciju,taj GPS modul.
WiFi only nemaju navigaciju tj nemaju GPS modul.
 
Ti voziš kamion? Mogu samo da zamislim kako izgleda ipad kao navigacija, pola šoferke ne vidiš od njega :)
 
Rushko u pravu si ali npr sad ti da kupujes iPad Air 16GB WiFi Only koji pritom kosta 430e i dajes toliki novac a onemogucen si da imas navigaciju?
Koja je zaista potrebna,narocito kad si u inostranstvu. Zar ne?
Ja sam dosta u inostranstvu i stvarno ne mogu da zamislim dan bez navigacije,bas bi bio u problemu.
A modeli koji su WiFi + Cellular imaju navigaciju,taj GPS modul.
WiFi only nemaju navigaciju tj nemaju GPS modul.

Yup, slažem se što se GPS/a tiče, da mi treba, uzeo bih taj model sa gps modulom.
 
To pričaš jer si probao ili…?

Ја пробах... па у најкраћој форми речено, зависи шта читаш. Сајтови који су оптимизовани ће изгледати добро, као и апликације... остало ће бити скалирано и биће ти, можда, преситно.

kad uzmeš da čitaš nešto u A4 formatu, baš ćeš se usrećiti...
nisam probao jer nemam mini retinu, ali mogu da pretpostavim kako izgleda ako probaš da scale-uješ neki textbook a4 formata stranice na dimenzije ekrana na mini-ju (presitno)

Само да напоменем да нисам поредио са Air, већ са 4ком коју имам... узео сам од ортака Mini Retina да видим да ли бих могао да је користим па је поређење те величине било најбитније. Мени је, рецимо, текст скоро преситан на нормално намештеној величини истог. Међутим ако читаш ePub књиге, онда немаш бригу... оне не скалирају већ се ”обликују” према величини екрана, па ће тако бити једнако читљиве на iPhone, iPad Mini ili Air. ;)
 
Poslednja izmena:
Problem riješen sa 32 GB Wi-Fi Air-om… :D :D :D
 
Nazad
Vrh Dno