Šta je novo?

iPad Air

Interesuje me da li bude popusta oko sredine Januara...
Popusta ima sredinom januara ali za drugu vrstu robe, sumnjam da za aktuelni model Apple linije ima popusta. Samo Tax Free obrazac uzmite bilo šta da kupujete (preko 75 evra u jednoj radnji u jednom danu) ako kupujete. Sve u svemu ako već idete, ništa ne košta da na licu mesta proverite pa odlučite.
 
Nema sanse da ipad (bilo koji najnovije generacije) bude na popustu...
 
@Chimpreso Onda definitvno drug ide na kupovinu kod nas. Da bi se priblizio nasoj ceni morao bi da nosi iPad na povat poreza iz Austrije, a pitanje je koliko je to moguce (legalno), jer sam cuo da ako povratis porez da si duzan da PDV platis drzavi u koju ga unosis (zato i trazis povrat, da ne bi placao dva puta istu obavezu).
 
Kupis u A npr, trazis tax free, overis ga na izlasku iz EU, (u poslednje vreme traze kopiju racuna) i onda imas 2 opcije, da naplatis taj povracaj u reiffesen banci u bg-u (oko 12%) ili da naplatis kompletan pdv (20%) ako ponovo ides u istu radnju u A...
Kod nas je garancija 2 god, u EU je 1 god, ni to ne treba zanemariti
 
Ali sigurno taj od 410 nije sa domaćom garancijom, po toj ceni može da bude samo iz madjarske ili usa (a i ta cena ne bi mogla da bude takva kada bi se platila carina i porez, što naravno nije slučaj). Ja sam moj ajpeder uzeo za 420 "uvoz" iz madjarske, za sada radi :]
 
Pa valjda je i u EU 2 godine garancija, s tim da je prva ona Apple garancija, a druga po nekom zakonu o pravima potrosaca...
 
@chimpresco Tax free potvrdu i kopiju racuna pokazes kada izlazis iz EU, ali sta se desava kada dodjes na kod carinika kod nas :-devil-:
 
Tvoja je dužnost da prijaviš cariniku i da platiš pdv. Ako ne želiš, to je već druga stvar. Izvadiš iz kutije i sakriješ je negde. Zajeb'o si državu, al' si uštedeo dodatnih 20%
 
ili da naplatis kompletan pdv (20%) ako ponovo ides u istu radnju u A...
Ovo ne važi za McShark jer je u Global Blue sistemu. Iznos povraćaj piše na obrascu i računa po kalkulatoru: http://www.globalblue.com/customer-services/tax-free-shopping/refund-calculator/

To što si napisao je uglavnom za Mađarsku ili tamo gde ne važi Global Blue.

@Vukmon
Izvadiš uređaj iz ambalaže i baciš je jer ničemu ne služi. Skineš folije i uključiš uređaj, pokreni ga. Ne moraš da kriješ jer te niko ne pita za elektroniku koju upotrebljavaš dok putuješ. Ako nećeš da rizikuješ prenošenje neotpakovanog uređaja.
 
Poslednja izmena:
Globalblue ako hoces da ga naplatis u srbiji. Za DE i A sigurno moze da se vrati komplet mwst ako se ponovo vracas sa overenim taxfree formularima, ne u svakoj prodavnici ali u robnim kucama koje imaju tax free odeljenje mozes da naplatis i povracaj iz drugih prodavnica. Pricam iz licnog iskustva.
 
Kapiram vas ljudi, ali mi nije jasno kako se dobija povrat poreza, a da npr. carina u Austriji pre toga nije dobila potvrdu od Srbije da je uplacen PDV na unesenu robu i da na taj nacin Poreska uprava u Austriji odobri trgovini gde je kupljen uredjaj da meni posalje taj povrat.

Ukoliko ovo kako pisem nije slucaj, siguran sam da ce to ici na taj nacin u skoroj buducnosti, jer ovim drzave debelo gube.
 
Ne, ti kao nerezident imas pravo da kupujes bez poreza, a da li ces negde platiti carinu i/ili porez to njih ne zanima. Njima je samo vazno da si robu izneo iz EU.
 
Globalblue ako hoces da ga naplatis u srbiji. Za DE i A sigurno moze da se vrati komplet mwst ako se ponovo vracas sa overenim taxfree formularima, ne u svakoj prodavnici ali u robnim kucama koje imaju tax free odeljenje mozes da naplatis i povracaj iz drugih prodavnica. Pricam iz licnog iskustva.
Pa i ja pričam iz iskustva. Kupim nešto, tražim Tax Free obrazac, ne pitaju me koji obrazac hoću već onaj koji u toj radnji daju, upišu iznos na osnovu tabele koje imaju, nigde ne piše 10%, 20% koje pominješ, niko me ne pita gde ću da overim, već piše tačan iznos koji ti sleduje, i to ti je to. Nema iznos "ako hoću u Srbiji" i "ako hoću u radnji". Nema veze gde ga podižeš, baš me interesuje kako je moguće to što kažeš?

Kupio sam 2 Ajpeda, Ajpod tač i brdo sitnica u poslednje 3 godine u Mekšarku, Saturnu i Medijamarktu.
 
Poslednja izmena:
I gde si naplatio taj povracaj?
Uzmi jednom procitaj sta je globalblue. Ja nisam ni rekao da postoje razliciti obrasci, nego da ako naplacujes preko globalblue dobijes manje jer oni uzimaju proviziju.
A sledeci put nemoj da ga naplacujes u srbiji nego ponesi sa sobom ( taj isti ček ) udji u recimo kaufhof ili karstadt nadji tax free i vidi koliko ces dobiti €.
 
Poslednja izmena:
Nema sanse da ipad (bilo koji najnovije generacije) bude na popustu...

Na dan izlaska je u ch isao sa 20% snizenja, za redovne musterije je isao i nize, dugo se vukao i po interdiscountu sa 10% snizenja a pojavljivao se i u mediamarketu na akcijama. Zato sqm ga i uzeo kad se pojavio, jer punu cenu meni ne vredi. Nemam pojma kako je u drugim zemljama al u ch u pretprodaji nije isao bas sjajno tako da malo malo pa ide neka akcija.
 
Na dan izlaska je u ch isao sa 20% snizenja, za redovne musterije je isao i nize, dugo se vukao i po interdiscountu sa 10% snizenja a pojavljivao se i u mediamarketu na akcijama. Zato sqm ga i uzeo kad se pojavio, jer punu cenu meni ne vredi. Nemam pojma kako je u drugim zemljama al u ch u pretprodaji nije isao bas sjajno tako da malo malo pa ide neka akcija.

Sta je sad pa ovo popust za redovne musterije? :) Ta stvar mi ovde u Srbiji nije poznata. :) Nisam upucen, da li postoji ikakva radnja koja daje popust lojalnim kupcima (a da kupac nije prijatelj, komsa itd.)?
 
U vecim radnjama imas loyalty programe gde sto vise kupujes imas veci popust. Dobijas stalno promocije sto veci promet napravis. Cak jedan od velikih lanaca daje cek na 10% za rodjendan svojim clanovima i onda kad iskombinujes sa novogodisnjom rasprodajom ispadne ihaj. Na stranu sto ako te znaju u radnji uvek ces imati info kad se ocekuje neka rasprodaja. Najbolje rasprodaje nikad ni nisu na sajtovima vec u radnji na licu mesta. U manjim ako te znaju mozes da se dogovoris i naravno da sto si cesce tamo dace ti bolju cenu. Ako sam nesto naucio to je da je puna cena samo za turiste. Imas isto i u Srbiji, npr u 4audiu su mi svojevremeno dali popust jer su me znali ko zlu paru.
 
Poslednja izmena:
U vecim radnjama imas loyalty programe gde sto vise kupujes imas veci popust. Dobijas stalno promocije sto veci promet napravis. Cak jedan od velikih lanaca daje cek na 10% za rodjendan svojim clanovima i onda kad iskombinujes sa novogodisnjom rasprodajom ispadne ihaj. Na stranu sto ako te znaju u radnji uvek ces imati info kad se ocekuje neka rasprodaja. Najbolje rasprodaje nikad ni nisu na sajtovima vec u radnji na licu mesta. U manjim ako te znaju mozes da se dogovoris i naravno da sto si cesce tamo dace ti bolju cenu. Ako sam nesto naucio to je da je puna cena samo za turiste. Imas isto i u Srbiji, npr u 4audiu su mi svojevremeno dali popust jer su me znali ko zlu paru.

Kupujem uglavnom i istim firmama u Srbiji, moram da pitam za loyality popust :) ili ce da me ismeju, ili cu da dobijem. Nista ne gubim :)
 
loyality popust u Srbiji, xax dobar vic...u Srbiji je fishing, upecaju te, bace u mrezu, i pecaju dalje...cim izadjes iz mreze, ne poznaju te niti su te markirali kao goluba da bi te prepoznali kad se vratis ;)
 
loyality popust u Srbiji, xax dobar vic...u Srbiji je fishing, upecaju te, bace u mrezu, i pecaju dalje...cim izadjes iz mreze, ne poznaju te niti su te markirali kao goluba da bi te prepoznali kad se vratis ;)

pa da, zato me je krakenov post o loyality popustu toliko sokirao i podsetio gde zivim.
 
4audio?

Ostavio sam im dosta para i doziveo napusavanje zato sto sam trazio odredjen model slusalica koje su imali u ponudi,al nisu imali na stanju.Ponudili mi neke druge,a ja sam hteo one koje sam trazio i onda je krenulo vredjanje preko maila.
 
Ne znam kakvi su danas, pre nekih 5-6 godina su mi bili extra. Cak su mi dali besplatne sundjere za sennheiser kad su mi se ofucali a slusalice nisam ni kupio kod njih.
 
ja kod njih kupujem od 1999/2000 godine i nisu bili nikad ovakvi kao što su u poslednjih par godina,al da ne idemo više u off...
 
Moze li neko da uporedi iPad 4 i iPad Air?
Da li je mnogo tj primetno laksi u odnosu na iPad 4?
 
Bas bas primetno! Iznenadice te.
 
Nice
 
Nazad
Vrh Dno