Šta je novo?

iPad Air

evo testa jednog sa Geekbench3 da probam ;)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    325 KB · Pregleda: 337
Jel zna neko kolika je radna memorija Ipad Air-a ?
 

Ovo je vec malo problem. I moj iPad3 ima 1Gb i cesto mi "unloaduje" stranicu u Safariju ili celu Aplikaciju jer nema dovoljno rama da otvori novi tab/aplikaciju. Nadam se da ce sledeci ipad imati bar 2gb.
 
Mislim da je to bilo preko potrebno i ovoj verziji, ali sta je tu je...
 
Mislim da je to bilo preko potrebno i ovoj verziji, ali sta je tu je...

Slazem se, ali ako su ram i cpu brzi onda koliko-toliko moze da kompenzuje ponovno ucitavanje aplikacije. Naravno vise rama je bolje resenje.
 
Slazem se, ali ako su ram i cpu brzi onda koliko-toliko moze da kompenzuje ponovno ucitavanje aplikacije. Naravno vise rama je bolje resenje.

Oni skrtare na Ram-u kao da je zlata.. Ios7 je veci od ios6 ali nisam guglovao kolika je razlika u zauzecu ram.Pretpostavljam da je veca.
 
Meni radi dosta bolje i brze nego ios 6.
 
iPad Air ima 1GB LPDDR3 memorije koja je verovatno brza i po necemu naprednija od DDR3 memorije koju imaju ostali iPad-ovi ali mu svakako ne bi skodilo 2GB iste. dodatnu ulogu ima i M7 coprocesor.
igrao sam se iPad-om 3 par dana pre kupovine Air-a i mogu reci da je ogromna razlika u brzini i tezini...
 
Kao prvo izvinite nisam mogao ranije da se zahvalim na odgovorima. A drugo to sam pitao da bih mogao da uporedim sa Sony Experia Z tabletom (2 GB). A ovi u Apple servisu rekose kako je to poslovna tajna Apple-a.
E a ja se taman "napalio" da kupim Air.
 
Poslednja izmena:
igrao sam se iPad-om 3 par dana pre kupovine Air-a i mogu reci da je ogromna razlika u brzini i tezini...

U tezini svakako, to im je killer feature, priznajem. Pogotovu sto pikiram mini. Ali za brzinu, vec, nesto nisam siguran, nakon sto sam nadogradio ipad 3 sa ios7. Pokusavam sebe da nateram da kupim, ali ne mogu da opravdam trosak za mini/air. U cemu si konkretno primetio toliko ubrzanje?

Jel to dokumentovana cinjenica, ili samo tvoj subjektivni utisak?
 
moj subjektivni osecaj. brzina se vidi u bukvalno svemu, brze otvaranje aplikacija, loadovanje npr. vecih igrica, ucitavanje stranica na netu...
rotacija ekrana na trojci je umela recimo da secka kad je iOS7 u pitanju.
brat ima prvog minija i u poredjenju sa trojkom deluje kao igrackica pa sam prevagnuo na Air zbog veceg i mocnijeg displeja.
ako si u prilici najbolje prosetaj do radnje i probaj ;)
 
Bio sam pre neki dan u Uscu, i jeste mi se cinilo da radi dosta brze, malo je falilo da ga odmah kupim, ali rekoh, aj da probam prvo kako radi sedmica na ipadu 3, i ne radi tako lose. Ali sad gledam ovaj video i drasticna je razlika, ipak vise nego duplo u nekim slucajevima.

http://www.youtube.com/watch?v=In9SpgBG9nI

Definitivno je bolji veliki ekran, ali dzabe kad ne mogu nigde da ponesem. Ta tezina trojke se oseca i u svakodnevnom rukovanju, nije bas strasno, ali racunam, ako cu za 100e dobiti bolju prenosivost, daleeko laksi uredjaj i 64-bitni procesor... mozda se isplati.

Sad si me ponovo pokolebao. :D
 
ni jedan tablet ne mogu u dzep tako da kad vec nosim, ponecu radije 9.7"

posle iPad 3-ke mi je prvi utisak bio kao da sam uzeo novi mini, neverovatno je koliko su ga smanjili i olaksali. cak sam proveravao na netu da mu nisu smanjili i ekran...
ne radi iPad 3 uopste lose na iOS 7-ici, ali tek vidis pravu razliku kad pored njega stavis Air.
brzi mu je dosta net i ulazak u app store sto se vidi i iz tvog videa. tu lagodnost sam prvu osetio.
jedina malko cudnjikava stvar u pocetku mi je bio nekako plastican osecaj kad recimo nesto kucam. negde sam procitao da preko dispeja ima neku zastitnu prevlaku koja stiti od mascenja i otisaka. cak se malo i ugiba kad pritisnem ekran sa dva palca :)

ako imas para isplati se prelazak :D
srecna kupovina :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa 4ke presao bas zbog tezine. Uredjaj je stvarno fantastican i prelepo klizi na njemu ios. A kako vidim sa 7.1 nas tek ceka ozbiljno ubrzanje. Inace uz koriscenje svaki dan i non stop na wifi-u usage: 13hours, 54 minutes, standby: 9 dana i na 17% sam. ;) trebal vise? :)
 
stize mi uskoro ipad air i imam nekoliko (glupih) pitanja posto nikad nisam koristio apple uredjaje:

1. da li za registraciju na itunes-u i icloud-u mogu da koristim i mail koji mi je povezan sa androidom, logicno bi bilo da mogu, ali sta ja znam...

2. da li koristite zastitnu foliju na ekranu?

3. da li na ovom uredjaju mogu da koristim i pdf, mobi i epub ekstenzije? vidim da je bila neka prepiska ranije na tu temu, ali nisam shvatio da li postoji problem pri koriscenju ovih fajlova ili ste samo iznosili misljenje o tome sta vam se vise svidja...

4. da li mogu da instaliram google maps na ios-u?

5. da li mogu da koristim neki browser sa flash-om kao npr. puffin ili tako nesto?

6. da li na ios-u mogu da se koriste dokumenta napravljena u ms office-u?

hvala u napred svima na pomoci i svima zelim srecne bozicne i novogodisnje praznike.
 
5. Da. Bas puffin.
 
Danas sam prvi put korisito air u Uscu i nisam odusevljen. Nije tanji ni laksi koliko sam mislio/koliko neki clanovi predstavljaju na forumu.
Da ne znam koliko je tacno laksi subjektivni osecaj je da je za 3-5% laksi i tanji.
Ostajem ja na mojoj trojci do sledeceg ipad-a.
 
Poslednja izmena:
Posle igranja sa mini dvojkom, imam osecaj kao da drzim ciglu u rukama, svaki put kad uzmem moju trojku. Vrlo sam blizu odluke... :)
 
Danas sam prvi put korisito air u Uscu i nisam odusevljen. Nije tanji ni laksi koliko sam mislio/koliko neki clanovi predstavljaju na forumu.
Da ne znam koliko je tacno laksi subjektivni osecaj je da je za 3-5% laksi i tanji.
Ostajem ja na mojoj trojci do sledeceg ipad-a.

I ja sam se igrao u uscu sa airom i definitivno je dosta laksi od moje trojke. Ali odlucio sam se za mini 2
 
Nove cene od danas, kao sto se i ocekivalo...
 
istyle sajt izgleda update-uju, ali evo sa Tehnomanije koja ima iste cene uvek:
ipad mini retina 64gb wifi i cellular, sad je 762 eur, a bio je 685. Nisam imao dovoljno kesa u Decembru, pa izgubih 70 evra.
 
Evo izrenderovo sam video danas sa Air-om http://youtu.be/dOl_P-C_dFU
za minut i po :) 1080p video sniman sa note2 i time lapse sa Nokijom, Htc Cha Cha
Sve to lepo u ipad i namontiro sam brzinom ;) u Pinnacleu iPad Air lepo radi, ni jednom mi nije pravio nikakav problem...
Napokon tabla koja to radi sjajno :) prezadovoljan sam
 
Treba mi savet. Drug hoce da uzme iPad Air i dve opcije su moguce:

- da uzme kod nas nov (neotpakovan) iPad Air za 410 Evra
- da ceka 15. Januar i da ga uzme u Gracu

Pitanje je da li ce biti jeftiniji u Gracu i da li je sam uredjaj "sigurniji" kad se uzme u Austriji?
 
Treba mi savet. Drug hoce da uzme iPad Air i dve opcije su moguce:

- da uzme kod nas nov (neotpakovan) iPad Air za 410 Evra
- da ceka 15. Januar i da ga uzme u Gracu

Pitanje je da li ce biti jeftiniji u Gracu i da li je sam uredjaj "sigurniji" kad se uzme u Austriji?
Ako ga uzima u Gracu od ovlašćenog prodavca onda je to http://mcworld.at/index.php?route=product/product&path=114_116&product_id=494 i kao što vidiš (a nisi napisao koji model kupuje), najjeftiniji model je 479EUR. Ako računaš i povraćaj poreza onda će ga izaći oko 430 evra.

A ako ga uzme "kod nas", takođe nisi napisao gde, u prodavnici ili preko oglasa? Garancija važi bilo gde, ako nije ukraden.
 
Uzima iPad Air 16 GB Wi-Fi.

Sto se tice kupovine, posto cu ga ja voditi, ja sam kontao da odemo u MediaMarkt i posle u gradu da odemo do McWorld-a kao sto si i ti naveo. Interesuje me da li bude popusta oko sredine Januara, ako ne, onda bi definitivno ovde uzeo iPad Air jer mu je jeftinije.

Kod nas ga uzima preko jednog poznanika koji ujedno ima i servis.
 
Nazad
Vrh Dno